Fermentovaná zelenina - domácí výroba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdenska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.21 01:53
Fermentovaná zelenina - domácí výroba

Zkoušel jste si někdo doma připravit fermentovanou zeleninu? Jak to dopadlo?

Reakce:
Petrhonek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.21 07:47

A co je vlastně ta fermentovaná zelenina? Slyšel jsem, že je to prý hodně zdravé, ale i chutné. Sám jsem ale bohužel ještě neměl šanci to ochutnat…

Dasajaklova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.21 09:36

Jako fermentovanou zeleninu si představte kvašenou zeleninu. Pokud chcete ochutnat fermentovanou zeleninu, tak rozhodně vyzkoušejte kimchi. Je to takový pikantní křupavý salátek z fermentované zeleniny, který dokonce patří mezi 5 nejzdravějších jídel na světě. Je to korejské národní jídlo, které je bohaté na probiotika a vitamíny.

Petrhonek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.21 08:04

A kde bych ho mohl ochutnat? Takové speciality se podávají asi jen v restauracích, že?

Dasajaklova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.21 09:42

Já si kimchi kupuji přes internetový obchod kimchiclub. cz. Mají opravdu výborné kimchi podle tradičních receptur, které vyrábí přímo v Česku z lokálních surovin. Pokud máte rád rybí omáčku, tak Vám klasické kimchi určitě zachutná. Pokud ji ale nemáte rád, tak můžete vyzkoušet i veganskou verzi bez rybí omáčky.

Teres Veselá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.21 15:44
fermentované potraviny

Já jsem teda doma fermentovanou zeleninu zkoušela, ale vubec se mi nedařilo.. nakonec jsem skončila u toho, že fermentované potraviny kupuju, hlavně kvůli jejich zdravým účinkům. Překvapilo mě, že jich je poměrně dost a ne jen zelí.. viz. třeba tady https://www.probia.cz/…/fermentace/ osobně mám ale hrozně ráda právě pravé kimchi a trochu jsem se na něm stala zavislá… :nevim:

Váš příspěvek