Epizodické migrény se zhoršují na chronické - příčina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adam26
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.21 12:55
epizodické migrény se zhoršují na chronické - příčina?

Zdravím,

je mi 26 let a už od narození je mé tělo všelijak rozbité. :) Těsně po narození jsem jim v nemocnici spadl a prý mám prokázáno, že krátce po pádu jsem prodělal 4 mozkové mrtvice za sebou, kdy si po prodělaném šoku můj mozek vytvořil různá centra v jiných částech, než je obvyklé. :) Například motorické centrum u mě vůbec nemůžou najít. Ani MR ani CT nikde to není vidět a oni nechápou, jaktože se hejbu, normálně chodim a jsem na tom tak dobře, jak jsem. Mezi nejvýznamnější diagnózy však patří asi oboustranná atrofie zrakových nervů (příčina ani po 22 letech zkoumání neobjevena, sleduje se jen průběh + se pravidelně zúčastňuji výzkumných vyšetření, jelikož mám stejný průběh jako 8 lidí v Evropě a 20 lidí na celém světě), kdy pravá větev zrakových nervů (tak to fakt nazývají) je už úplně odumřelá a zrak mi z pravého oka zmizel úplně, včetně světlocitu. Na levém oku vidím všechno ostře do vzdálenosti asi 10 občas i 15 cm. Jen doplňkové barvy už nevidím, pouze základní. Jelikož se neví, co to je a jak to bude dále postupovat, tak jsem fakt pod pravidelným drobnohledem. Také mám i Gilbertův syndrom.
Dva roky po sobě (2017-2019) jsem byl úplně v pohodě, měl jsem vůbec nejlepší výsledky EEG (8×), krevních testů (12× - vše, až na bilirubin úplně uprostřed normálních hodnot) i MRI (4×) byla nejhezčí z těch asi 70 rezonancí, co už jsem měl od svého narození. Poúrazová epilepsie mi prý prakticky zmizela a už tam nemám téměř žádnou abnormální aktivitu, ale léky mi nevysadí a ani to nechci. Úplně bez záchvatů jsem už lehce přes 14 let. Také mám prý patologicky vysoký práh bolesti.
Nicméně od roku 2019 se mi zhoršily migrény a to podle názoru neuroložky prý pořádně. Jak jejich četnost, tak i intenzita. A teď mě žene po všech čertech a ďáblech, aby se zjistilo proč. Stres vůbec nemám, jelikož si vždy udělám na každý den splnitelný plán. Stres mívám jen občas když něco opravdu hoří - za poslední půlrok tak 2×.
V roce 2010-2011 (hospitalizace na jipu od 7. 11.2010 do 18.2.2011) jsem prodělal oboustrannou pneumonii, spolu s aftovou angínou a ještě dalšími nemocemi, kdy mi to takřka zničilo pravou plíci, která mi prý funguje jen na 10% původní kapacity a levá mi funguje na 90%. Byl jsem i připojen na umělou plicní ventilaci asi 45 dní. Ale přežil jsem to. Také se mi změnila termoregulace, kdy je mi teplo, už při +8°C, musím jít v tričku a teploty nad +25°C jsou pro mě již nesnesitelné. Také mi od té pneumonie vadí teplý vlhký vzduch, kdy mi puls stoupne na 180 bpm a rychle padá krevní tlak, objeví se bušení srdce, začne mi chybět kyslík a pokud nevyhledám místo s,,lepším" vzduchem, zpravidla na pár minut zkolabuji. Ale už to poznám, takže pokud jsou naplněny tyto podmínky, zpravidla nesportuji, ani nevyvíjím jinou fyzicky náročnější aktivitu.
Posledních 6 let jsem úplně bez infektu, ani rýmu jsem celou dobu neměl a nemám ani nyní.

Migrény u mě trvají od 7 hodin do 30 hodin. Když jsem si je zaznamenával celý březen a duben, jelikož neuroložka chtěla vidět data, tak za duben jich bylo pouze 17 (předchozí měsíc jich bylo 20) a když k tomu přidám i bolesti hlavy, které mám běžně z únavy, tak duben byl celkem 23 dní s bolestí hlavy a 7 dní úplně bez bolesti, kdy jsem měl i spoustu energie. Za květen 5 migrén zatím a dnes bude další, jen nevím kdy a jak silná.
Nejdříve mi to do ničeho nezasahovalo, dalo se to zvládat. Nicméně nyní jsou bolesti čím dál horší a jelikož standardní medikamenty na bolest u mě vůbec nefungují, dala mi neuroložka zatím MagnosolV 365 mg pro doplnění hořčíku a draslíku, kdy si mám vzít tabletu 20 minut před migrénou a poté druhou během migrény. Nicméně mi připadá, že jediné co ten Magnosol udělá je, že mi zpomalí ten rozjezd, který je občas stejně docela ostrý a rychlý.
Nyní čekám na výsledky EEG (provedeno 22.4.21) a angiografie s MRI (6.5.21 bude příští týden). Mám se objednat na kardio (volal jsem tam v pátek, řekli ať zavolám v pondělí), kde mi udělají všechny testy včetně nějaké té nakláněcí plošiny nevím.., nikdy jsem na tom nebyl a dostanu holtra na 48 hodin.
Na kardio jsem sledován od toho zápalu plic, kdy mi tenkrát 2× zkoušeli dát nějaké betablokátory (2016), ale z důvodů silných alergických reakcí na to nic neberu (sem tam se objevila arytmie při zátěži). Poslední návštěva kardio byla v r. 2018, kdy jsem se měl objednat v roce 2019 na kontrolu, ale bylo volno jen v období, kdy jsem byl pracovně mimo republiku a v roce 2020 začal ten covid. Na podporu jater beru flavobion.

Neuroložka si přeje, ať vyzkouším nejdříve přírodní léčbu, z důvodu intolerancí na různé látky v medikamentech, včetně alergie na jiné šarže léků, které normálně snesu. Mám si prý nejdříve sehnat něco na vyčištění krve a tepen. Ale nesmí to být zase něco co bude odbourávat účinek Lamictalu. Po třech týdnech užívání se udělají kontrolní odběry, kdy se zjistí, zda se něco změnilo.

Pravidelně beru Lamictal 100 mg: 1-0-1 a diazepam 5 mg: 0-0-1/2 a vitamín B2 (ryboflavin): 1-0-0

Máte nějaký tip na ty bylinky? Díky moc.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek