Dlouhotrvající různé tiky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aaaanonymmm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 17:49
Dlouhotrvající různé tiky

Dobrý den.
Již cca 12 let bez přestávky mám neustále nějaké tiky. Tiků mám vždy několik naráz. Škubu ramenem, celou rukou, krkem, v poslední době mám dokonce záškuby v noze. Kromě toho vydávám občas chraplavé zvuky (hlavně v noci, když je ticho). Nejvíce mě trápí tiky v oku.
Poslední dobou mám tik takový, že se musím podívat do horního rohu v místnosti, kde se nacházím, a mrknout. Navíc se musím podívat jak do pravého, tak i do levého rohu a mrknout buď pokaždé jiným okem nebo v obou rozích oběma. To mě ruší ve škole, při čtení i při sledování televize.
Navíc všechny mé tiky musím provádět pouze v určitém počtu opakování, nesmím třeba z nevysvětlitelného důvodu jeden tik udělat jednou nebo třikrát, ale dvakrát či čtyřikrát (nesnesu, když je jich lichý počet).

Své tiky umím částečně potlačit, myslím, že moc lidí o nich neví, ale především obtěžují mě. Nechce se mi brát nějaké léky, tak se chci zeptat, jestli někdo nemá jiné řešení? Co s tím? A jsou mé problémy příznaky Tourettova syndromu? :nevim:

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek