Deprese a jak ji zvládat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Jirinavratil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.21 10:11

Deprese se mi opravdu dobře daří zvládat díky přírodní antidepresivu kratom https://www.kratomlevne.cz/ Prvně jsem se s ním potkal v posilovně, kde jsem ho bral pro zvýšení výkonu, ale potom jsem poznal i jeho uklidňující účinky. Při správném dávkování je lepší, než například alkohol

NatalieRolnikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.21 07:02
Deprese

Hlavu vzhůru. Všechno se dá vyřešit. V dnešní době existuje spousta léků, které si dokáží s psychickými problémy poradit, nebo je alespoň snížit na únosnou mez. Já naštěstí psychické potíže nemám, ale moje nejlepší kamarádka začala v posledních letech hodně trpět na deprese, tak jsem se o to začala zajímat a kromě léků existuje i celá řada babských rad. Mně asi nejvíc zaujalo, když jsem se v jednom článku dočetla, že by jí mohl pomoct jed z ropuchy. Ona má ale z žab strach, tak třeba by jí ten šok z žáby odstranil deprese :-D. No asi to tak jednoduché nebude.

IvanLanda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.21 17:01

Mě tedy vždy pomohla série Harry Potter . I přes to, že jsem to viděl už tak tisíckrát mě stále baví a dokáze mi pomoci z težké deprese. Dávejte si ale pozor, aby jste se dívali ve správném pořadí. Manželka přeskočila jeden film a pak měla v ději zmatek. Přeji pěkný den všem.

777
176 příspěvků 27.7.21 22:01
@IvanLanda píše:
Mě tedy vždy pomohla série Harry Potter . I přes to, že jsem to viděl už tak tisíckrát mě stále baví a dokáze mi pomoci z težké deprese. Dávejte si ale pozor, aby jste se dívali ve správném pořadí. Manželka přeskočila jeden film a pak měla v ději zmatek. Přeji pěkný den všem.

Teda zrovna Harry Potter NENI vhodný „lék“!!

Pepulenka1010
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.21 21:04

Ahoj, jestli mohu doporučit, určitě zkoušejte více chodit třeba do lesa nebo tak, protože si tam dokážete hodně vyčistit hlavu a to ani nevíte, jak moc dobře… Nicméně to zkuste sama a uvidíte, jaký to na vás bude mít vliv… Nandejte nějaké maskáče , a půjde to samo :)

Robertek64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.21 13:42

Lidi, víte co zkuste? Zkuste řešit deprese zvířaty. Bylo na to několik výzkumů, že zvířata mají antidepresivní účinky. Já to tak mám třeba s koňmi. Nějak jsem k nim našel cestu a teď na ně nedám dopustit. Jako malý jsem neměl rád to starání o ně, ale jak jsem starší, je to jako mít dítě :) Až vám bude příště blbě, vemte koně jezdeckou košili a jeďte se někam projet. Do přírody, mimo lidi. A hned se vám uleví :)

Majka122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.21 09:42
@Cityholka píše:
Před Vánocemi jsem se ráno probudila a bulela jak malý děcko. Vše se mi hroutilo, nic mi nešlo, klepala jsem se a podle lékaře jsem byla vhodná na psychiatrii. Na lidi kole sebe jsem řvala jak hysterka, proto mě hned nasadili léky. Stav se zlepšil, ale začala jsem mít ošklivou pleť a to mě trápilo, takže jsem tomu zase propadla a dostala jsem silnější léky. Nechtěla jsem ale skončit jako nějakej závislák a hledala jiný způsob, jak být v pohodě a necpat se prášky. Dala jsem si opravdu práci a surfovala, až narazila na Fajnslevách na akci na přírodní antidepresiva Magenta. Koupila a nečekala od toho nic. Tenkrát běžela akce poprvé, nyní jsem ji zase zaregistrovala. Tak ji všem doporučuju http://www.fajnslevy.cz/…nka-na-trhu/ Já už nakoupila dopředu, musím však poděkovat, že Magenta existuje. Opravdu mě z toho dostala. Lékař se mi vysmál, když jsem mu hezkou dózu ukázala a říkala, že na to chci přejít. Dokonce mi to i zakázal. Tak jsem to brala natajňáka, nejdřiv 1× týdně místo léku, pak 2× týdně a zkoumala, co to se mnou dělá. Od začatku února beru jen Magentu a podle doktora jsem v pořádku…netuší, že už druhý měsíc neberu léky :)

Mnoho zajímavých slev je také na serveru https://slevovykupon. net/

Veruuuskac
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.21 00:14

Mě se daří deprese zvládat bravurně, a to hlavně díky přírodním olejům vyrobeným z technického konopí https://www.cbdcko.cz/…rum-10-10ml/

urhj56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.21 14:35

Já když trpěla depresemi, tak jsem se léčila a zároveň mi paní doktorka poradila si najít nějakou zálibu. Hledala jsem dlouho, dokud jsem se v něčem nenašla. Jednalo se o malování, a tak jsem se rozhodla, že si pořídím z mého oblíbeného eshopu https://www.vytvarne-potreby.eu/platna/ malířské plátno v rámu a začnu něco tvořit. Pustila jsem si hudbu a už to šlo samo. Všechny pocity a emoce jsem do toho dala a nemohla jsem se odtrhnout. Tak pokud jste kreativní, zkuste to.

Pipulínek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.21 18:20

Tak to i já jsem se relativně nedávno docela dost sesypal z toho, že se mi prostě vysekal celý notebook i s ohromným množstvím práce, takže jsem moc nevěděl, co si z toho mám odnést. Naštěstí jsem ale narazil na jednu takovou stránku, kde se prodávají různé repasované notebooky, takže jsem to mohl vyřešit docela dost rychle, ale ty data jsem musel nechat vytěžit od nějaké firmy, která se specializuje na záchranu rozbitých hdd :(

Pipulínek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.21 00:12

Mně také tedy na ty moje deprese docela dost pomohla hra na kytaru a nejvíce asi díky těmto stránkám zde , protože jsou tam ty návody tak hezky udělané a většinou jimi provádí velice příjemný a uklidňující lektor, takže je to ti taková docela dost, za mne, příjemná terapie. Doporučuji určitě všem :) Rozvíjejte se!

Marietttka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.21 13:32

Jestli si nevíte rady s depresí a nechcete to řešit například pomocí léků, tak mohu za sebe doporučit https://kratomlevne.cz/

Magdab4h1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.22 22:15
Výzkum

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o vyplnění dotazníku k mé diplomové práci. Věnuje se tématu deprese v kontextu partnerských vztahů. Vyplnění je anonymní a nezabere víc, než 15 minut. Lze ho provést na odkazu: https://www.survio.com/…1O4S8G8Y1E2A
Data od získaná od Vás, respondentů, by mohla v budoucnu usnadnit diagnostiku této závažné poruchy a pomoci blízkým člověka s depresí lépe porozumět, jakými obtížemi si prochází, co jsou krizové momenty a jak se tato nemoc odráží v parnterském fungování.
Všem respondentům předem mnohokrát děkuji. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

jasminata
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.22 14:16
Léčba deprese

Mně na léčbu deprese pomohlo fakt jen zlepsit zivotni styl. začala jsem žit zdravěji, lip spat a jist a to tělo na to celkově začalo reagovat lip.. pak ty klasicky veci jako vyhnout se vecem co mě stresovali apod. ale veřim žeu všech to nemusi byt tak na pohodu a jsou potřeba napřiklad ty antidepresiva nebo tak.

Trumbelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.22 08:47

Ona ta „depka“, jak se jí lidově říká, je občas fakt těžká potvora a jak do ní spadnete, tak se těžko ovládá, protože vy ji neovládáte. Já si tím prošla v minulém zaměstnání, kde jsem se setkala se šikanou (ne mojí, ale jedné kolegyně, ale jsem přirozeně citlivá a tohle mě rozrušuje). Takže nakonec pro mě bylo nejjednodušší odejít, najít si na internetu práce Kladno a na bývalého zaměstnavatele jsem podala stížnost na inspektorátu práce.

vhan110
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.22 00:02

Musím uznat, že velmi zajímavá diskuze. O pár stránek zpět se někdo zmiňoval, že na depresi nejlépe funguje hudba. S tímto musím jednoznačně souhlasit. Ať už poslech, nebo i hraní je na toto vážně super. Mně v tomto právě pomohlo to, že jsem začala po dlouhé době zase hrát na kytaru . Původně jen převzaté věci a postupně i skládat vlastní. Dokopat se k tomu v těch nejhorších stavech ale bylo setsakramentsky těžké.

Editaxyz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.22 09:16
Stredni vek

Ahoj, depresi trpim 20 let, je mi pres 40. Beru antidepresiva cela ta leta, pak se pridala antipsychotika na komplikace a CID. Posledni dobou mam asi krizi stredniho veku, nechci zit dal. Vloni mi zemreli oba rodice, prodavam rodny dum a mam pocit, ze vsechno skoncilo. Zbyva mi uz jen manzel, ktery na me nema cas, pracuje (i kvuli mne) od nevidim do nevidim.Take si privydelavam na castecny uvazek. Citim se stara, osamela a nemilovana. Nechci starnuti, nechci se smirit s tim, ze uz me nikdo nikdy nebude milovat, ze uz jsem oskliva. A hlavne nevim, kam jit dal, kdyz moje puvodni polovina zivota je se smrti rodicu a prodejem domu nenávratně pryc.Deti nemame.

Ellen7777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.22 17:58

Edito, vím jak je to těžké. Jsem na tom podobně, ale o dost hůř. Taky 20 let na práškách, ČID, teď nemám ani práci, protože mě krutě zradilo zdraví, nevím jestli se z toho nějak vyhrabu. (podrobně jsem svou situaci popsala včera na tématu Lyrica - kdyžtak si přečti, a uvidíš, jak moc zle může být. )Je mi o pár let víc než tobě, taky nemám děti, a ani přítele, jsem hrozně osamělá a taky mám pocit, že už život skončil, že mě nic hezkého nečeká. Stárnutí taky nedávám. Vždycky jsem si dávala dost záležet na vzhledu, asi kvůli hodně nízkému sebevědomí jsem měla pocit, že musím vypadat perfektně, a pracovat perfektně a chovat se perfektně… až mě to úplně semlelo. Velký průšvih je, že nemáme děti, ale ono je to s naší diagnózou těžké, já si na to nějak netroufla, to dítě by bylo chudák. Takže zčásti zodpovědnost, zčásti strach, zčásti možná pohodlnost, nevím. Ale ono taky moc nebylo s kým tu rodinu založit. Mí rodiče jsou naštěstí ještě tu, mám nejzlatějšího tátu na světě… Ale už jsou taky hodně staří, máma těžce nemocná. Takže ta největší hrůza v životě mě ještě čeká. Snaž se podívat na svět aspoň trošičku pozitivně, jsi ještě docela mladá, máš partnera, kromě deprese snad žádné jiné zdravotní problémy… Musíš mezi lidi, mezi kamarádky, dělat nějaký koníček, pořídit si nějaké zvíře, cokoliv. Jen se neutápět ve svých stavech, ve strachu z budoucnosti, ve strachu ze stárnutí. Když na to koukám zpětně, čtyřicítka je ještě fakt v pohodě. Počkej, až přijde přechod. Tahle hormonální a tělesná změna diagnózu deprese hodně zhoršuje, to je pak teprve mazec. Jsem teď v totální krizi, zdravotní, sociální, pracovní, začíná i finanční. Taky jsem se utápěla v depresích, a přitom oproti dnešku bylo tak fajn. Jenže to si člověk prostě v tu chvíli neuvědomuje. Chápu tvoje pocity, že už se ti nechce žít. Ale musíš bojovat, přece nepůjdeš skočit z mostu. Omlouvám se, jestli ti moje řeči přijdou jako hloupé kecy. Asi jsou, píšu to, a přitom jsem se tím nikdy nedokázala řídit. Když mi bylo líp, tak ano, ale v depresi jsem se prostě zavřela doma a přestala komunikovat, cokoliv dělat a snažit se zlepšit svůj stav. Pomáhala mi akorát práce. Vůbec nevím, jak dál. Žiju v módu „přežít“. Další dopoledne, další den, další týden. Ani nevím, jestli to má smysl, ale co mi zbývá. Na nějaké razantní řešení jsem srab. Drž se.

Editaxyz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.22 18:15

Ellen, moc Ti dekuji za reakci. Vubec neni hloupa, vim, jak se asi citis. Mas stesti, ze mas jeste rodice, ja obzvlast tatu moc milovala. Lonske jaro me nicilo divat se, jak chradne a odchazi. Byl chudak plny nadeje do konce. Ztracel zrak, uz nemohl cist, tak jsme mu nahravali dokumenty na prehravac, ktery mu manzel vyrobil, velky, aby na nej videl. Brali jsme ho k doktorum, porad se tesil, ze bude zase videt…Pak jsem ho nasla rano v posteli po mrtvici. Bylo to strasne, tolik mi chybi!
Deti jsme radeji nemeli, i manzel ma dusevni poruchu. Mame aspon krasnou kocicku. Jsem hodne precitlivela, vim, ze se obcas propadnu a vidim vsechno cerne a na doraz. Ale partner se da najit v kteremkoli veku. My se treba poznali na seznamce, kamarad si nasel zenu take tak. Jen se nebat a zkouset, ukoncit se to da vzdycky, ztratit nemuzes nic! Teta si privedla pritele v 68 letech.
Taky se bojim to ukoncit. Mockrat bych chtela, ale bojim se nejakeho razantniho zpusobu. Prasky by me pravděpodobně nezabily, jen by to znamenalo hospitalizaci a tomu se chci zuby nehty vyhnout. Videla jsem, jak to vypada na psych. Oddělení, kdyz tam byla mama. Jsem nemocna po ni.
Opravdu se nevzdavej, zkus si s nekym vymenit par slov. Netreba hned resit svou nemoc, my si to take rekli az pozdeji osobne. Jiste mas plno krasnych vlastnosti a co nabidnout. I Tobe preji pevne nervy!

magdalenabehava
1 příspěvek 8.2.22 17:43
Deprese - žádost o účast na výzkumu

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o účast ve výzkumu, který se věnuje souvislosti mezi spokojeností v partnerském vztahu a depresí. Pracuji na něm v rámci mé diplomové práce na Katedře psychologie UK. Mým cílem je odhalit faktory, které působí destruktivně na spokojenost v partnerství.
Každému respondentovi budu moc vděčná. Dotazník je anonymní, jeho vyplnění nezabere víc než 15 minut. Stačí kliknout na odkaz zde https://www.survio.com/…1O4S8G8Y1E2A

Předem všem účastníkům mnohokrát děkuji.
V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat!
Přeji hezký zbytek večera
Magdalena

Daniel6789
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.22 09:34

Já měl také dlouhou dobu problémy s depresemi. Lidé si často myslí, že jsou to jen stavy, které přejdou, ale s touhle mrchou nemá smysl si zahrávat. Když jsem přišel na to, o co se jedná nechal jsem si nasadit léky a pořídil si čtyřnohého parťáka. Špatné myšlenky a prázdnotu jsem pak nahradil přemýšlením nad tím, jak naučit psa aportovat , nebo kam mi ten hajzlík schoval přes noc boty.

Mirek696969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.22 22:39

Já jsem trpěl depresemi několik let, nakonec jsem ale přišel na to, že jde především o stres, kterým jsem si procházel každý den. Zkusil jsem se tedy trochu zastavit a zaměřil se na meditaci. Důležité je najít opravdu příjemné místo. Já miluji designové krby , takže ho máme v obývacím pokoji a meditace u něj je perfektní.

Stránka:  « Předchozí 1 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Váš příspěvek