Deprese a jak ji zvládat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
romikin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.13 07:14
odpověď

Pokud máte až takové problémy, tak si myslím, že je opravdu lepší zajít k dokrorovi a nanějaký čas brát léky. Tím, že Vás drží dcera nad vodou je hezké, ale jak dlouho Vás dceru může držet nad vodou??? Aby nakonec nepotřebovala sama pomoc doktora. Tato doba je hrozně uspěchaná a pro normální pracující lidi náročná na vyžití z výplaty do výplaty, zaměstnavatelé na nás tlačí a budou tlačit a přidávat práci a pak pokud jsou i doma problémy, tak to opravdu stojí za pováženou. Radši budu brát léky 1-2 roky, ale hlavně abych se ze stresového napětí dostal a neobtěžoval jsem, s tím i rodinu, a funguje to, kromě úplného sexu a to z mé strany.

Anežka 1979
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.13 13:13

Kydž já opravdu nevím co mám dr říct. Já se na veřejnosti dost přetvařuju, jsem veselá atd. Jestli mi rozumíte? :think:

romikin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.13 14:01
odpověď

Normálně říct přesně jak Vám je a co máte za problémy, doktor Vám stejně nasadí lehčí prášky a pozve si Vás nejdéle do 1 měsíce, protožem prášky začínají učnkovat do 2-3 týdne užívání, tady pokud Vám nedá hned silnější, ale myslím si, že Vám dá takové prášky, aby jste se zklidnila, mohla dobře usínat apod. Věřte mi, že jsem také otálel jít k doktorovi, ale jak jsem již psal co postihlo mého kamaráda, tak už jsem hned za ním šel a jsem absolutně v pohodě a nezatěžuji svými problémi rodinu a přátelé. Samozřejmě pokud budete brát nějaké prášky, je dobré se domluvit třeba s dcerou jak ona vnímá Vaší změnu, zda pozitivně a nebo negativně. Pokud pozitivně tak budete už vědět, že ty prášky splňují to na co jste je potřebovala, pokuzd by to bylo naopak, tak nečekat a jít k doktorovi a on Vám změní léčbu. A to co řeknete doktorovi je mezi ním a Vámi, takže doporučuji nic nezatajovat a říct vše co Vás trápí.

Anežka 1979
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.13 18:48

Díky za rady. Ty léky mi asi nenapíše obvoďák co? Mě se fakt nechce, někomu cizímu svěřovat! Už se vidím jak tam jdu, všechno zlehčuju, tlemím se jako malá a nic nedostanu!

Lucrezia
345 příspěvků 30.12.13 19:09
k doktorovi
@Anežka 1979 píše:
Kydž já opravdu nevím co mám dr říct. Já se na veřejnosti dost přetvařuju, jsem veselá atd. Jestli mi rozumíte? :think:

Tak bych to normálně řekla jak to je. Že sice zatím se ti daří hrát hrdinku, a lidi to na tobě ani nepoznají, ale že ve skutečnosti je ti fakt blbě, a potřebuješ s tím pomoct.

Romikin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.13 12:13
@Lucrezia píše:
Tak bych to normálně řekla jak to je. Že sice zatím se ti daří hrát hrdinku, a lidi to na tobě ani nepoznají, ale že ve skutečnosti je ti fakt blbě, a potřebuješ s tím pomoct.

ano přesně tak

Anežka 1979
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.13 14:13

DÍKY, JÁ TO TAK ZKUSÍM. Hezký nový rok. :srdce:

romikin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.14 21:54
@Anežka 1979 píše:
DÍKY, JÁ TO TAK ZKUSÍM. Hezký nový rok. :srdce:

držím palce :)

koltík2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.14 12:48

Milovaní Kristem! miško, pudlice a další! V nouzi nejvyšší ruka Páně nejbližší! Proč HO neprosíte?!NESTALO SE, že by nepomohl! Nebojte se požádat o pomoc, vždyť jste JEHO děti, vás stvořil k obrazu svému, tak vám i pomůže, protože to je MILUJÍCÍ OTEC nás všech!

romikin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.14 12:50
@koltík2 píše:
Milovaní Kristem! miško, pudlice a další! V nouzi nejvyšší ruka Páně nejbližší! Proč HO neprosíte?!NESTALO SE, že by nepomohl! Nebojte se požádat o pomoc, vždyť jste JEHO děti, vás stvořil k obrazu svému, tak vám i pomůže, protože to je MILUJÍCÍ OTEC nás všech!

kdyby tomu tak bylo, tak by toto nedopustil; jsem nevěřící, čili toto mě nepomůže

koltík2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.14 13:11
pro romikina a spol

Z toho se nevyvážeš, jednou tě sem poslal plnit svůj úkol tady na zemi, čili bez NĚJ nemůžeš nic. Jen prosit a děkovat a ptát se. Pýcha je ten problém a strach z Boha. Nebojte se!!!

Romikin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.14 13:15
@koltík2 píše:
Z toho se nevyvážeš, jednou tě sem poslal plnit svůj úkol tady na zemi, čili bez NĚJ nemůžeš nic. Jen prosit a děkovat a ptát se. Pýcha je ten problém a strach z Boha. Nebojte se!!!

nemám z nikoho strach a ani nejsem pyšný, kdyby existoval, tak by nedopustil co se na této planetě děje a těmito řečmi mě nepomůžeš ani ostatním

ninaninanina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.14 13:49
:-o

…No nazdar…

dobojováno
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.14 19:40

..a všechno je šedivý, jako v závoji. Koukám na syna, miluju ho, ale nic necítím, jen strach o jeho život a smutek a úzkost, jak budu žít dál. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy DOOPRAVDY cítila radost, vždycky přijdou jen slzy a nikdo to nechápe, manžel myslí, že to dělám naschvál, sem protivná ženská i sama sobě, ale nějak je mi to fuk. Přežívám. Ráno vstávám a těším se, až půjdu spát, ale v noci skoro nespím. Prášky jsem brala, ale efekt na chvíli, už tam nechci. Stejně mám pocit, že na tom nezáleží, když se nějak naučím fungovat a budu se snažit nedávat nic najevo, tak budou mí kluci o. k. a to je jediný, o co jde, na mě nesejde.

Lucrezia
345 příspěvků 30.1.14 20:46
@dobojováno píše: ..a všechno je šedivý, jako v závoji. Koukám na syna, miluju ho, ale nic necítím, jen strach o jeho život a smutek a úzkost, jak budu žít dál. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy DOOPRAVDY cítila radost, vždycky přijdou jen slzy a nikdo to nechápe, manžel myslí, že to dělám naschvál, sem protivná ženská i sama sobě, ale nějak je mi to fuk. Přežívám. Ráno vstávám a těším se, až půjdu spát, ale v noci skoro nespím. Prášky jsem brala, ale efekt na chvíli, už tam nechci. Stejně mám pocit, že na tom nezáleží, když se nějak naučím fungovat a budu se snažit nedávat nic najevo, tak budou mí kluci o. k. a to je jediný, o co jde, na mě nesejde.

Poslyš, děvče,
vím jak se cítíš a je pro mě nesmírně bolestivé toto číst, protože přesně tohle jsem zažívala před pár lety. jako kdybych četla sama sebe před dvěma třemi lety.
Naprosto vím, jak hnusně se cítíš a jak je všechno beznadějné, jak si myslíš že všem bude lépe, až tu nebudeš…a nemám prostředky jak tě přesvědčit, že to může být i jinak, že se nemusíš zabíjet, že nemusíš umřít, aby se něco změnilo. nemám ani moc změnit tvůj život.

můžu ti jen být malinkým světélkem naděje, že věci se mohou vyvíjet i jinak než blbě.
Můžu být malou možností svým životem, který byl taky v koncích a přesto pokračuje a nelituji, i když jsem byla fakt už rozhodnuta.

Moc bych se přimlouvala za tebe, za tvého muže, za tvé děti…abys zkusila vše, než to vzdáš. Na smrt je čas vždy.
Pokud bys chtěla podpořit a napsat o sobě více, udělej to. tady, do jiné diskuze, nebo i na můj mail, jestli nechceš být indiskrétní.
Přeji hodně síly…

janínek7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.14 15:23
deprese

Máte někdo zkušenost s elektrošoky? pomůže to?

drexicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.14 20:20

Dobry vecer. Je mi 18 let a mam v sobe silene divny pocit samoty, strachu. Kazdou chvili pisu dopis na rozloucenou a usinam s nozem pod polstarem. Kazdy pohled od cizich lidi ve me vzbudi myslenkovy pochod,,proc na me koukaj, co je na me divneho, zas nekdo neco rek a pomlouvaji me.,, Jsem naladova z niceho nic se mi chce brecet a zacnou mi tect slzy, pak se smeju. Lehce vybuchnu a pak nevim proc, proc se hadam nic. Rychle busici srdce, spatne se mi dycha, tres strach bodani v hrudniku. Teta mela i ma matka ma schizofrenii, deprese. Matka bere prasky. Jednou sem si vzala sertralin od matky a usla sem. Nemam navstivit doktora? :|

Dandulka 79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.14 09:26

Ahoj, mám uzkostne stavy, bušení srdce, pocit, že se pořádně nenadechnu, třes celého těla, svěřila jsem se své lékařce, mám za sebou řadu vyšetření a vše v pořádku. Napsala mi tedy neurol 0,25 a antidepresiva escitalopram. Máte s nimi někdo zkušenost? Děkuji všem za odpověď..

Lucrezia
345 příspěvků 14.2.14 09:38

Dandulko, je to nejobvyklejší postup na tyhle stavy. Lepší se zatím nenaskytl, snad jen ještě v kombinaci s psychoterapií, to by bylo účinnější, ale pro začátek úplně stačí. Než antidepresivum zabere, může ti být zle, tos asi i tady četla…vydržet, no, a bude líp.

Dandulka 79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.14 10:39

Dekuji, jde o to že se bojím nových léků, které neznám, no snad bude líp, začala jsem s nima dnes.

Dandulka79
49 příspěvků 15.2.14 18:10

A je to tu zas, paleni na hrudi, horkost střídá zimnice, třes celého těla. je to normální? co mám dělat? Díky

Lucrezia
345 příspěvků 15.2.14 22:56
@Dandulka79 píše:
A je to tu zas, paleni na hrudi, horkost střídá zimnice, třes celého těla. je to normální? co mám dělat? Díky

No ono záleží na tom, jak silné to je a co jsi ještě schopna ustát. Vydržíš tohle 3 týdny? Pak se to možná zlepší… :kytka:

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 04:42

Věřím, že vydržím i když ty stavy jsou hrozné. Když to přijde mám strach, že se o mě pokousi infarkt. Mám 2 děti,9 a 14 let, takže musím se snažit fungovat normálně. Mě je 35 let. Ráda bych si popovidala s někým kdo ví o čem mluvím. :oops:

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 04:56

Lucrezia, myslím že ty asi víš dobře o čem mluvím. Dříve v tehle diskuzi bylo plno lidí kam se poděli?

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 10:38
@Dandulka79 píše:
Lucrezia, myslím že ty asi víš dobře o čem mluvím. Dříve v tehle diskuzi bylo plno lidí kam se poděli?

Asi už je jim dobře, to je přirozené, že lidé opustí diskuzi, která jim už nemá co nabídnout. Je to tak dobře. Lepší, než by setrvávali a patlali se ve stavech, které už překonali. Příjdou ale další, kteří tohle právě řeší. :D

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 11:05

To jim přeju a zároveň závidím, smím se zeptat zda jsi někdy pociťovala pálení na hrudi, které směřovalo až do zad? Jestli je to touto nemocí nebo jestli nemohla doktorka něco přehlédnout. Před 14 dny mi umřel taťka na infarkt možná proto se teď toho více bojím.

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 11:25

Víš, to ti nikdo neřekne, čím to skutečně je. Je dost pravděpodobné, že je to vedlejší účinek léků ale může to být i psychosomatika…ty léky bereš kvůli tomu taťkovi?

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 11:29

Mam problémy už delší dobu, myslím že to bude vztahem ve kterém setrvávam, ale po tom s tím tatkou se to zhoršilo. Dnes je to třetí den co užívám AD. Neurol beru přes týden.

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 11:38

Žiju s druhem téměř 17 let, po celou dobu má milenku, dokonce s ní má i 2 děti, mladší než naše. Přestože tvrdí, že za ní nechodí, vím že chodí. Ovšem odstěhovat se k ní nechce, přestože ona je sama. Bohužel já nemám kam jít. Myslím že by mě stejně nenechal odejít. Kdyby nebyli děti bylo by rozhodování jednodušší.

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 11:39

Jo, tři dny je hrozně málo na projevení účinku. Ten neurol máš brát jen ve všední dny? Já tohle brala po celou dobu, než zmizly nežádoucí účinky. Přes tři týdny. Normálně jsem se tím uspávala abych ty dny přežila. Fakt to bylo hnusný. Když jsem ho pak nasazovala po pár letech znovu, už mi to žádné potíže nedělalo, zvláštní. Vypadá to, že jen to první nasazení je tak zlé. Tak vydržet, no…

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 11:42

Neurol beru 2× denně, po 14 dnech braní AD ho mám vysadit.

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 11:44

Jojo, to se mi zdá rozumné. Jen asi bych to vysazovala pomalu, postupně, ten Neurol. Aby nebyly příznaky z vysazení. A kdy jdeš na kontrolu,?

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 11:45

Špatně jsem to napsala, tím že beru neurol přes týden jsem myslela že ho beru déle než týden. :)

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 11:47

Mám AD na 3 měsíce, pak se mám přijít ukázat, prý AD zaberou nejdříve za 14 dní.

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 11:50

Myslíš že bych tedy ten neurol pak měla snížit nejprve třeba na 1denně než ho zcela vysadim? Nemám s tím žádné zkušenosti ani neznám někoho v okolí kdo by si tím procházel.

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 11:55

Benzodiazepiny (kam Neurol patří) jsou trochu nebezpečné (vzrůstá tolerance a vzniká návyk), prostě je dobré předejít problémů, a snižovat postupně. Za dva týdny braní se ti ale celkem nic nestane…tak držím pěsti

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 12:05

Děkuji, snad se dočkám toho že AD začnou zabírat a snad se mi uleví, jsem zničená, vyčerpána a neschopná normálně fungovat..

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 12:07

To úplně věřím… Chodíš do práce nebo máš nemocenskou?

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 12:13

Jsem už rok bez práce, když propouštěli došlo i na mě, protože jsem byla zaměstnána přes agenturu tak jsem to čekala. Takže jsem v evidenci úp.

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 12:18

Tak mě napadá otázka, myslíš že bych to měla na úřadu práce hlásit že beru AD?

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 12:23
@Dandulka79 píše:
Tak mě napadá otázka, myslíš že bych to měla na úřadu práce hlásit že beru AD?

Rozhodně si nemyslím, že bys to měla kdekoliv hlásit, co bereš za léky.
Ale možná by bylo pro tebe dobré vzít si oficiálně nemocenskou, a tu hlásit na ÚP. Aby tě nezatěžovali zatím hledání práce, když jsi ve špatném stavu. Řešilas to někdy s doktorem? Co on si myslí?

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 12:34

Ne na tohle jsem se neptala a máš pravdu, hlásit kdekomu co beru za léky je hloupost. Zajdu k lékařce alespoň s ní proberu ty stavy které se mi dějí. Dnes nejsem schopná vstát z postele od rána jen ležím, stydím se za sebe. Musím se překonat a něco dělat. Ale v posteli se prostě cítím nejlépe. A co jsem zde četla tak asi nejsem zdaleka sama.

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 12:36

A jsem ráda že se můžu někomu svěřit, jakmile se zmíním doma tomu mému řekne jen jdi si lehnout nebo se jdi projít. A radši jde pryč.

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 13:04

Jo, doma moc pochopení člověk nenajde, ale není to tím, že bys je nezajímala. Nevědí si sami rady, jsou nejistí, neví jak reagovat. Je to pro ně taky těžké.
Jestli se opravdu dokopeš ven, udělej to. Dokud to jde. Aspoň na nákup, na kolo, na procházku…

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 13:40

Ano, ven se dokopu i když se musím dlouho přemlouvat. Snažím se nebýt jen zavřená doma.

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 18:17

Tak jsem se trochu prošla, ale moc mi to nepomohlo, jen se musím přetvařovat kvůli dětem že je mi fajn ale teď zas zalezu do postele v té je mi zatím nejlépe..

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 19:06

No jo, když se k tomu staráš o děti, je to strašné. Znám to. Já už mám děti větší, tak jim nemusím vymýšlet denní program a bavit je, to už zvládnou sami. Ale zažila jsem depresi v době když byli menší, a to byl fakt mazec. Najednou nebyl nikdo, kdo by mě zastoupil, musela jsem, chtě nechtě. Taky jsem jela přes čáru, přes sebe sama, i když mi bylo blbě. Doslova, pamatuji si, jak jsem s klukem jela tramvají přes celé město do poradny, bylo mi zle i fyzicky, měla jsem sáček u pusy, protože mě natahovalo na blití, hnus hnus hnus.
Takže s tebou soucítím,, snad ti bude lépe brzy, že lék zabere…

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 19:49

Díky dětem vylezu z postele nebo i ven.Sice se přemáhám ale nakonec jsem ráda. Smím se tě zeptat jestli si někdy zažila pálení na hrudi které šlo až do zad? Jen bych chtěla vědět jestli to souvisí s touto nemocí? Děkuji :roll:

Lucrezia
345 příspěvků 16.2.14 20:20
@Dandulka79 píše:
Smím se tě zeptat jestli si někdy zažila pálení na hrudi které šlo až do zad? Jen bych chtěla vědět jestli to souvisí s touto nemocí? Děkuji :roll:

Ne, nevzpomínám si. Ale každý má ty projevy jiné.

Dandulka79
49 příspěvků 16.2.14 20:41

Každopádně děkuji, jsem ráda že si o tom můžu popovidat s někým kdo s tím má zkušenosti. :kytka:!

Stránka:  « Předchozí 1 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Další »
Váš příspěvek