Crohnova choroba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Johny109  28.08.13 21:26
Crohnova choroba

Dobrý den, mám dotaz.
Jaké máte zkušenosti z crohnovou chorobou?

Reklama

Reklama

Reakce:

koltík2  30.08.13 13:52

Pro Johnyho na Crohnovu nemoc. Už ROK! mám pokoj! Doporučuji: Dva šálky denně čaje z měsíčku lékařského. Popíjet denně čaj ze slézu přehlíženého (nejlépe čerstvou bylinu).Sléz namáčíme 12 hod ve sklenici studené vody. Střídat i čaj z heřmánku, přesličky rolní a kopřivy. DEnně 6 doušků (po jídle a před jídlem 1 doušek)nálevu za studena z puškvorce. Lžičku kořene puškvorce(v lé­kárně)do sklenice studené vody, nechat 6-12 hod ustát. Zažívacím orgánům prospěje i pití melty (čekanka v ní obsažená). Místo kávy a ještě nemusíš šetřit množstvím vypité kávy.

Johny109  15.10.13 20:27

Koltík2: měl jsi polyty?

hanz23  20.11.14 20:04
hanz23

Ja mam Crona 7 let a mam 6 operaci za sebou a je mi pouze 25 let jediny co mi hodne pomohlo je Biologicka lečba na kterou pořat dochazim takže žadni čaje nic takoviho určite nepomuže omezit cigarety a kafe a věnovat se trošku sportu :mavam:

Kveta012345  29.04.16 14:40
Crohnova nemoc

Dobry den, chci se zeptat jak cca dlouho trva ustaleni Crohnovy nemoci.
Dcera samovolne potratila a pri bolestech bricha ji hned posilali na gynekologii kde ji posilali zpet ze po revizi je vse v poradku, po treti navsteve pohotovosti ji zjistili zanet vejcovodu, nacez ji hospitalizovali ale vejcovod pry tim zanetem praskl tak ji ho laparoskopicky odebrali, kdyz ji stale nebylo dobre a hodnoty crp mela jako na houpacce mezi 300 a 150 tak jo udelali rtg a ct, na zaklede vysledku rekli podezreni na Crona a hned na operaci, behem te odebrali kousek tenkeho streva a podle vysledku z odebrane tkane potvrdili Crona. Po cca 1 tydnu kdyz hodnoty crp stale neklesaly tak dceru znovu otevreli a zjistili infekci v rane. Dnes je to 10 dni co ma otevrene bricho a ranu ji cisti. Za 3 dny uz ji snad zasiji a pak si pry pujde lehnou na gastro, mate s tim nekdo zkusenost jak to tam probiha a jak dlouho tam tak pacient byva? Dcera uz zacina normalne jist, chodit na wc a prakticky dostava jen antibiotika na tu ranu a nejakou podporu strev. Dekuji za odpoved

barb19
2 příspěvky 29.04.16 15:17
crohnova choroba

Ja zadne

iveta70  12.09.16 08:58
ivet

Ahoj mám crohna 10 měsíců a tět se mi začali dělat puchýře a otékat kotníky beru asacol 800 2-0-2 kinito 1-1-1 helicit 0-0-1 má tady někdo taky takové problémy

Mary 6
1 příspěvek 12.09.16 10:50
crohn

Mám crohna 5 let. Jsem po operaci 50cm tenkého střeva, a následně sepsi.Od té doby operace žlučníku, zápaly plic, ekzémy, ukrutné bolesti kloubů. Pomohla biologická léčba. Teď po 20 měsících mi ji vzali, objevila se u mne další hrůza- melanom maligní. Psychicky jsem vyřízená. Nevím co bude dál.

Jinuse  13.11.16 17:57
zánětlivé onemocnění střev

Manžel měl velké problémy, od lékařů jen hromady prášků a bylo mu hůř a hůř, až jsem
měla strach, že o něj přijdu. Takže jsme hledala a hledala a našla stránky ****.Chvíli mi trvala změna jídla, zeleninu nakrájíme na 2-3 dny, takže jdu vařit a jen sesypu potřebné a orestuji atd. Maso jíme. Musel vynechat i pivo. Je úžasné jak se manžel po 10 dnech dodržování jídla bez složených sacharidů dal dohromady a nyní cca po půl roce má trávení vpořádku. Takže 1 pivo denně povoluji. Dodržuji jídlo s ním(přece nebudu vařit na 2×)t také se cítím skvěle. Možná Vám to někomu pomůže-majitel stránek si také užil své.

edit admin - odstraněn odkaz

Marvicek
1 příspěvek 15.03.17 11:00
Crohn se dá usměrnit a možná i vyléčit

Ahoj, mně je 30 a léčila jsem se s crohnem cca od 12 let. Už mi nezabírali v podstatě žádné léky – atb, kortikoidy, biologická léčba, imunosupresiva, různé studiové léčby… Dostala jsem se z nejhoršího tím, že jsem začala užívat zelený ječmen a chlorellu (ovšem bacha na značku). Nejsem jediná komu tohle pomohlo. Pokud máš zájem, můžu ti poslat osobní zkušenost nebo se s tebou i ráda sejdu a můžem si předat zkušenosti. Jsem teď absolutně bez léků, a to jsem měla mít vývod, užívat methotrexát, zakázané těhotenství… Mimochodem za 14 dní mám termín 3. porodu.
Pokud tě to zajímá, budu ráda když se ozvěš :-) klidně na mail: ****
Držím pěsti, ať je líp, pa Lenka

edit admin - odstraněn kontakt

sivak  14.08.17 20:37
cronh

Dobry den nasel sem vas prispevek cronove nemoci ktery mne zaujal prosim vas kontakt na vas trpim taky na crohna dekuji jozef chcu poradit… čekam na vaši odpved

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Reklama