Co na ucpaný nos?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucikpoustik  01.06.17 16:42
Co na ucpaný nos?

Jak podle Vás nejlépe zatočím s ucpaným nosem?

Reklama

Reklama

Reakce:

Mirka211
76 příspěvků 02.06.17 10:15

Smrkat, smrkat, smrkat, a pak použít sprej do nosu
ale bohužel rýma je blbá nemoc, když se neléčí trvá týden a když se lečí tak 7 dní :D

BjankaDr
38 příspěvků 02.06.17 10:55

Přesně tak jak říká paní Mirka, smrkat, smrkat, smrkat :D

Chappka
38 příspěvků 02.06.17 12:50

Dobrý den, mě asi nejvíce pomáhají spreje do nosu :) nejlepší je vlézt do horké vany, pořádně rozehřát dutiny, pak se pořádně vysmrkat a stříknout si sprejem do nosu, pak mam vždycky tak na hoďku až dvě klid :)

Katka VrbováLucikpoustik  04.06.17 23:52

Tak na hoďku to není řešení, myslela jsem třeba abych ji zlikvidovala přes noc

Petra Zukalová  07.06.17 14:30

Mě taky pomáhá jedině sprej do nosu, kupuji si od Humer UCPANÝ NOS, MOŘSKÁ VODA HYPERTONICKÁ

Lucikpoustikk  08.06.17 22:26

Tak díky, zítra zaběhnu do lékárny pro to :)

Diana12
2 příspěvky 15.07.17 16:59

Mořskou vodu taky používám - zabere vždycky. Došla jsem na ní když jsem byla těhotná a nemohla jsem používat jen tak něco, tak mi doporučili tu mořskou vodu humer a teď na ní nedám dopustit.

ladylucypink
45 příspěvků 18.07.17 10:45

Musím říct, že mě pomáhá vibrocil gel, není to teda nic zdravého ale jaké kapky nebo cokoliv, je…

Michaelamyška
56 příspěvků 25.07.17 10:12

Mě pomáhá mořská voda a inhalace, zaručené babkovské rady :)

Vodak
32 příspěvků 05.09.17 09:57

Používat nosní sprej, smrkat, a taky dobré je pít zázvorový čaj, dodá vám imunitu a tak se Vám rýma nebude vracet :)

Šebetka
25 příspěvků 11.09.17 13:37

Nosní kapky a smrkat :) :)

JanaRouskova  18.10.17 21:54

Jasně, že nosní sprej, ale chce to něco, co ten nos uvolní. Pokaždé, když jdu do lékárny, tak mi nacpou sprej, co mi teda vůbec nepomáhá a noc mám ucpanej pořád

FSZ
2 příspěvky 24.10.17 10:54
Ucpaný nos, zánět dutin

Uděláme si roztok z přesličky rolní a anýzu v poměru 3:1. Čajovou lžičku přesličky nasypeme do hrnku a přidáme tak třetinu lžičky anýzu. Zalijeme tyto byliny 0,2 dl převařené vody. Necháme asi 30 min, louhovat pod pokličkou. Potom zcedíme a roztok je připravený pro použití. Pod pokličkou ho můžeme nechat, až 36 hodin. Potom ho vždy musíme vylít a udělat nový výluh. Prostřiky nemají vedlejší účinky. Při prostřiku je dobré ležet na zádech a zaklonit co nejvíce hlavu. Jinak by nám roztok tekl do úst, do dýchací trubice a tím nás dusil. Injekční stříkačku 5 ml.(já dávám 10ml) naplníme a stříknem do každé nosní dírky polovinu. Necháme v dutině působit tak 2 až 3 min. Roztok bude ničit živé bakterie a viry směrem k nosní přepážce a rozpouštět zatuhlé hleny a odpad v němž bakterie žijí. Při vstávání si zmáčkneme nos, aby nám roztok nenatekl do dýchací trubyce. Opakujeme nejméně 3 x. Po každém prostřiku je nutné vše, co jsme rozpustili, ještě silně vysmrkat. Čím více bude vycházet, tím dříve se uvolní i vedlejší kanálky spojené s očima, ušima, zuby. Odpad bude odcházet posunem i kanálky od plic. Tím se budou postupně čistit plíce. Důležité je nic nepolykat. Stejný roztok můžeme nastříkat i do uší. Zde ho necháme krátce působit a potom vytřeme vatičkou.

Mysus  26.10.17 21:31

Za mě je to pinio-nasal, nástupce pinosolu od rosenpharmy!

Jolula
15 příspěvků 29.10.17 16:37

Mně taky zatím nejvíc pomohl pinio- nasal **má teď i jiné složení, což jsem vůbec nevěděla a je teda trochu řidší než byl pinosol.

Edit admin - odstraněn odkaz

kometaH
95 příspěvků 31.10.17 14:55

Já nejčastěji inhaluji heřmánek, nebo jen vodu se solí a na večer než jdu spát mě to opravdu protáhne :)

Andulínos
64 příspěvků 03.11.17 09:28

Hele nosní sprej určitě pomůže :D

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Reklama