Alopecie areata - diskuze

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
taniczka25
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.13 16:50

Dobrý den, studuji VOŠ zdravotnickou a už dlouho se zajímám o toto onemocnění zkrz to, že alopecíí trpí i moje maminka. Chtěla jsem se informovat, zda byste mi vyplnily dotazníky k mojí absolvenské práci na téma KVALITA ŽIVOTA S ONEMOCNĚNÍM ALOPECIE AREATA…nevím, totiž kde jinde bych mohla cenné informace pro moji práci získat, než právě u vás a taky bych chtěla svou prací informovat veřejnost o této málo známé nemoci…dotazníky ještě vytvořené nemám, ale chtěla bych orientačně poprosit, až je vytvořím, zda byste mi je pak vyplnili a já na jejich základě mohla vytvořit můj výzkum. Můj e-mail je s. e. s. t. r. i. c. k. a. s@seznam.cz děkuji vám.

Nastia566788
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.13 23:57
pro Lena93

Ahoj Leno, take mam alopecie a rada bych byla s tebou popovidat!

Alex.ys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.13 15:11

Ja mam alopecii uz od r. 2004 kdy jsem si vsimla maleho kolecka na hlave. Soutez krasy jsem vyhrala 2 r. pred tim, nez mi vlasy zacaly padata. Nejspis proto se s tim stale nedokazu vyrovnat. Postupem casu mi vypadaly vlasy, oboci i rasy a cca po 2 letech vse zacalo znova rust. Pomohl Prednison, kyselina listova a vecerni oplachovani podbrisku vlaznou vodou (zni to jako hloupost, ale opravdu to zabralo). V soucasne dobe mam rasy, oboci i par vlasu(jednou za cas trochu mazu mastickou s kortikoidy- staci opravdu trosicku),uzivam nadale k. listovou a stav se nezhorsuje. Nosim paruku, mam skveleho manzela, plno pratel a malou, uzasnou a hodne vlasatou, 6ti mesicni dcerku :)Preji vsem mnoho stesti v lecbe.

pinkei
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.13 20:33

Ahoj prodam belohair vodicku napsala mi ji doktorka, ale bohuzel ji nemohu pouzivat. Nechce se mi to vyhazovat prodam za 250 i s postovnym.

tumismartin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.13 13:28
krutá alopecia

Ahoj, alopecii řeším aktuálně u své 12 leté dcery. Je strašné sledovat, jak jí vypadávají ty krásné dlouhé vlasy, na které jsem byl jako tatínek strašně pyšný… Už nevím, co jí mám odpovídat na to, kdy se to zase spraví… Vůbec nevím, co bude dál. Dcerka je strašně citlivá a jestli jí někdo ublíží, tak ho snad zab..u.

monika sulasova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.13 23:54
napiste

Pokud pro vas neni problem dojet na terapii 1× tydne do sumperka, napiste

tumismartin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.13 09:42
@monika sulasova píše:
Pokud pro vas neni problem dojet na terapii 1× tydne do sumperka, napiste

Dobrý den, bohužel jsme z Krkonoš… Je možné dělat něco na dálku? Děkuji.

monika sulasova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.13 13:03

Jedna paní začala užívat Alveo, neprodávám ho, ani nejsem členem té firmy, nicméně rok jsme prováděli mou terapii + pila alveo a začaly jí růst
vlasy a řasy, tak by to mohlo pomoci. Upozorňuji ale, že je to dost drahá záležitost, měsíčně ta paní za to utratí cca 1500 Kč.

Dalajla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.13 11:35
Výsledky terapie

Dobrý den všem!
Chci se zeptat těch, kteří byli na terapii u paní Moniky S., jak jste dopadli? Děkuji za reakce!

Pette
1 příspěvek 31.10.13 22:43
Má zkušenost!

Dobrý den, je mi 44 let a před půl rokem jsem objevil na hlavě první lysinu. Vlasy jsem měl dlouhé po pás a dobré 3 měsíce se mi dařilo lysiny překrývat. Postupem času se začali zvětšovat a spojovat a vypadala mi téměř půlka hlavy!! :x Vlasy, které si celý život hýčkám, jsem musel oholit téměř dohola, abych jim ulehčil.
Díky dřívějším zkušenostem a bádání ohledně čínské medicíny jsem se na ní znovu obrátil. Dočetl jsem se, že vypadávání vlasů způsobuje horko v játrech, které stoupá vzhůru a vysušuje vlasovou pokožku.

• Začal jsem tedy s čínskými čaji od Dr. Zhenga, které piji již třetí měsíc.
  • Hlavu si střídavě potírám bylinnou tynkturou a mastí z trávy.
  • Jím sadu vytamínů a minerálu na obnovení nejenom vlasů, ale i imunitního systému (snížení škodlivýh homocysteinů).

Účinky:
První měsíc mi narostly vousy, ve kterých jsem měl také „kolečka“
Posléze mi začali růst bílé chloupky na lysinách. Pravidelně si hlavu holím stojkem každý týden a místo chloupků mám na lysinách již vlasy jak světlé, tak už i tmavé!!

Rád vás budu nadále informovat o mém boji s noční můrou :D :mavam:

tumismartin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.13 09:32
krutá alopecia

Dobrý den, v Polsku vymysleli metodu, která „díky využití tenké membrány s mikroskopickou stavbou (mikrokůže nové generace), která popouští nejen vodu, ale také vzduch, kůže hlavy dýchá, a v případě koupele má přímý kontakt s vodou.“ tolik citát. Myslím, že by to mohlo být lepší než paruka. Nedělám reklamu, je to jen další možnost, jak si ulehčit těžký úděl… http://www.cesky.handsomemen.pl/metody.html

Hedera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.14 12:48

I já se potýkám s alopecií řadu let, od 13 dodnes-je mi 45. Po nekonečných návštěvách lékařů, které k ničemu nevedly, jsem se smířila s faktem, že mi vlasy už nikdy nenarostou a nosím šátky, klobouky, čepice, paruky… Zmíněné stránky jsem navštívila a dle mého názoru je to jen „lepší“ paruka. Takové se dají koupit i u nás, ev. objednat přes net na dh.gate.com- human hair wings- nepřeberné množství. Všem držím palce a vězte, že život bez vlasů může být plnohodnotný. Já osobně jsem příkladem:))

Veunta26
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.14 16:03

Ahoj všem, od včerejšího večera hledám po netu, co mi může vlastně být. Mám lysinu 6×8cm a zatím ji zakrývám dlouhými vlasy.Ale ten podvědomý stres tam je a jak popisujete, tak právě stres je velký spouštěč dalšího vypadávání. Je těžké vybrat, co zkusit, zda bylinky, kortikoidy nebo to nechat být…Zatím jsem nepodstoupila žádnou léčbu a za zhruba 5 měsíců mi narůstá blond chmíří a pár pigmentovaných vlásků. Myslela jsem, že je to ze špatně obarvených vlasů, ale postupně se to zvětšovalo, takže jsem pochopila, že problém je jinde.Budu ráda za jakoukoli radu.jak bojovat s touto nemocí. Veunta ;)

Tom6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.14 10:02

Zdravím, také se mi objevilo lysé ložisko na tváři, kde jsou vidět pouze malé světlé chloupky, nevěnoval jsem tomu takovou pozornost, kamarád mi řekl že měl to samé, po celé tváři a že mu chyběl zinek, začal ho brát a do 3 měsíců mu to prý zarostlo. Zinek beru ale tím to asi nebude, navíc se mi udělalo další ložisko na bradě, pravidelně se holim ale i tak mě to trápí a dost obtěžuje, mám obavu, že se to rozšíří ještě více, jsou tu nějácí chlapi co s tím mají zkušenost? díky za odpovědi :)

Veunta26
1 příspěvek 4.2.14 10:10

Pro p. Moniku S.:Dobrý den, měla bych velký zájem o terapii, mohu požádat o kontakt na Vás? děkuji a pěkný den. :D

PetulkaNR
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.14 20:12
alopecie

Dobrý den! Jen chci napsat mou zkušenost s touto nemocí. Když jsem byla malá( od druhé do páté třídy) tak jsem měla jen málo vlasů kterýma jsem si holá místa zakrívala. Byla to samá léčba, lítání po doktorech a nic nepomáhalo. Moji rodiče už nevěděli co, ale jsem jim za vše vděčná. Nakonec jsem si holá místa začala mazat tea tre olejíčkem a ten mi pomohl. Vlasy mi narostly. No a ted je to týden kdy jsem byla u své kadeřnice a bylo mi opět zjištěno, že mam vypadaný flek na vlasech, takže opět mažu a doufám že mi to brzy zase pomůže. Poprvé jsem měla stres ze školy a ted jsem měla stres z důvodu že mi dcera na čtyřech mesících nepřibýrala, ale už je vše v pořádku a oslavili jsme půl roku spolu s její starší sestřičkou. Tak ted doufám, že i ty vlasy zase narostou a budem si moc užívat života zase naplno.

PetulkaNR
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.14 20:10

https://www.facebook.com/…07375804259/ založila jsem stránku s tímto problémem a budu moc ráda když se přidáte a budem si moc všichni co máme tento problém radit.

Kopy11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.14 18:35
Začátečník :/

Ahoj všem jmenuju se David je mi 25 let a pochazim z predmesti Prahy. Odhadem pred mesicem sem se rano probudil a mel nekolik kolecek na tvari a jelikoz rad nosim strniste byl to pro me sok! Navstivil sem kozni rekla mi ze uz mi tam zacnina rust chmiri a na to sem odpovedel ze snad nebudu cekat 15 let jako na prvni vousy :) Dostal neakou vodicku a peclive mazal tvar. Bohuzel vcera se stalo co si nepral nasel sem na hlave kolecko 2 na 2 cm a to mi i uronila slza :/ tak ted cekam dalsi boj ale abych se priznal minule vanoce sem onemocnel lupenkou byl sem jak dalmatin ale ted sem ok. Vim ze se to muze kdykoliv vratit ale hodlam bojovat i s toudle paradou!!! Pokud jde o me zamestatni nemam stres nic namahave az tak se nenadru ale mam kolem sebe tisice turistu tak asi budu postupne stredem pozornosti. v normalnim zivote sportuju a nikdy sem nebyl vazne nemocnej. Pokusim se tu precist neake vase chytrosti a treba mi to pomuze. Pokud je nekde neaka komunita fb atd budu rad kdyz obcas s nekym pokecam a podelim se o radu atd :-) Hodne stesti vsem a Diky David

Stefan Pentsak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.14 15:11
alopecie

Dobrý den všem. Je mi 57 let. První fleky se mi objevili 2 roky po Černobylu(1986rok). Byli to kolečka cca 2-3cm. Bylo to jak na hlavě tak i na tváři(to se řešilo každodenním důkladným holením). Vyšetření krve, jaterní testy nic neprokázaly. Bral jsem nějaký vitamin tekutý jako rybí tuk a také docházel na Darsonval (elektroléčba). Asi po roce to zarostlo bílými vlasy a po nějaké době normálními, černými. Jakmile zarostlo, tak hned v jiném vypadlo nové kolečko. Trvalo to asi 10 let už bez léčby a vitaminů (v roce 1998 zarostlo poslední kolečko nad levým uchem). Potom dalších 14 let vše bylo OK. Ale v roce 2012 objevila se lysina o průměru 5koruny a rychlé se rozlezla až na 10cm. Už to byl podnět navštívit v květnu 2014 Centrum Zdravý vlas FN KV. Odběry, výtěry a jiné vyšetření nic neřekli. Dostal jsem mast a roztok z čili papričkami a nabídku na Dipencypron. Nad ni teď přemýšlím, zda mám absolvovat nebo ne. Čím víc tady toho čtu tím víc se přesvědčuji, že to nemá cenu. Při pohovoru doktorka se mně ale zeptala jestli jsem očkován proti encefalitidě. A pak mi sdělila, že vakcína Baxter (kterou jsem byl očkován v r.2013) muže povzbudit alopecii v tichem stadiu. Kontrolu mam v prosinci, ale asi tam nepůjdu. Všem přeji vyhrát válku s alopecii. Hodně štěstí.

klucišek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.14 13:36

Dobrý den, chtěla bych poprosit o odkaz na dobré paruky, a jak se s ní žije. Nepotí se pod ní hlava, a jestli neškodí těm zbylým vlasům. Moc děkuji :mavam:

Sevenofnine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 12:57
I já

Zdravím, v neděli jsem našla ložisko, v pondělí jsem šla k doktorovi v přesvědčení že jde o eksem, bohužel poslal mě ke kožní a ta řekla verdikt alopecie. brala jsem to v pohodě dokud jsem to tady nepřečetla…vlasy mám až na zadek a představa že je tu možnost že o ně přijdu mě dost vyděsila. a někdo se tu ptal na FB stránku tak jsem hledala a žádnou českou nenašla tak jsem jednu založila…kdyby jste si chtěli přidat a vyměnovat zkušenosti budu jen ráda… https://www.facebook.com/…54780783049/

klucišek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 17:16

https://www.facebook.com/…07375804259/ Sevenofnie, tady je stránka, kde je nás víc s tímhle problémem tak se přidej, ať v tom nejsi sama. ;)

Valkava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.14 08:50
Dendroterapeutická výživa

Dobrá zpráva je, že alepecia areata je léčitelná. Udělaly se mi v hlavě před léty čtyři lysiny, které se postupně zvětšovaly až dosáhly průměru přes pět centimetrů. Objevila jsem na netu speciální způsob léčby, jmenuje se to dendroterapeutická dieta a vymyslela to léčitelka Dana Kellnerová. Princip spočívá v tom, že se vynechají všechny potravinové alergeny, které poškozují imunitu a jedí se jen potraviny, na které je lidský organismus z evolučního hlediska nejlépe adaptován. Alopecia areata je totiž autoimunitní choroba, proto je nutné vyhnout se potravinám, které imunitu poškozují. Abych to zkrátila, už za 6 týdnů mi začaly v lysinách rašit jemné chloupky, které postupně sílily. Do půl roku mi lysiny dokonale zarostly a já mohla konečně po dlouhé době zahodit paruku.

tome
1 příspěvek 4.9.14 18:15
AA

Ahojte,

mam 23 rokov a pred zhruba štyrmi mesiacmi som si po ostrihaní všimol kolečko na hlave v priemere 2,5cm. Pár dní na to som navštívil kožnú ambulanciu, kde mi diagnostikovali AA. Pani doktorka ma poslala na nespočetné množstvo vyšetrení (od bežných vyšetrení u všeobecného lekára- krv, ASLO, krvný obraz, helico bakter.,cez očnú lekárku, ORL, zubár a dodatočné testy na štítnu žlazu)všetky vyšetrenia dopadli dobre, až na zubára. Na preventívne kontroly k zubárovi som chodil pravidelne, ale po panoramatickom rontgene mi zistili obrovské hnisavé ložisko pod mŕtvym zubom. Hneď som sa objednal na endodonciu (čistenie zubných kanalikov). Hnisavé ložisko sa pomaly rozplynulo. V súčasnosti mám pôvodne holé miesto na hlave zarastené hustými vlasmi. Čítal som tu, aj na iných fórach, že AA je nepredvídateľná choroba a kedykoľvek sa môzu znovu objaviť ďalšie kolečká bez vlasov. Chcel by som však do diskusie prispieť svojou doterajšou liečbou, ktorá mi doteraz veľmi pomohla. Lekárka mi predpísala kortikostereoidy(alpicort)+ zinkové tabletky. Zinkove tabletky boli vyrábané priamo v lekárni, nakoľko v bežných zinkovych doplnkoch sú len stopy po zinku. K tomu som sa dočítal na internete o hube reishi-extrakty vo forme tabliet. Má mnoho pozitívnych účinkov, okrem toho aj pridiagnóze AA. Tabletky z huby reishi už užívam skoro 4 mesiace, hneď ako som sa o nej a jej priaznivých účinkoch dozvedel. Všetkym Vám s rovnakou diagnozou želám veľa sily, hlavne tej psychickej :) Na záver by som sa chcel s vami podeliť o jeden inšpirujúci príbeh. Môj dedko prežil s alopeciou totalis šťastný, plnohodnotný a dlhý život (zomrel vo veku 99 rokov).Aj napriek Alopecii totalis, s ktorou sa určite neľahko vyrovnával sršal neuveriteľným optimizmom. Je pre mňa vzorom do života. Pekný deň všetkým :)

Tomáš

Maila
1 příspěvek 6.9.14 19:08

Ahoj,

je to asi 7 měsíců co jsem si na hlavě zhruba v úrovni culíku (místo jde stále zamaskovat, ale vlasy nosím raději sepnuté) náhodou našla lysinu. Mám celý život dlouhé vlasy. Občas jsem byla i naštvaná a nechtěla jsem si je upravovat. Jenže teď myšlenka, že mi vypadají je hrozná. Měsíc pozoruji místo nad uchem též lysina, jako když hodně stáhnete vlasy do culíku a mám další objev. Tyto místa již nejdou maskovat. Při prvním nálezu jsem navštívila lékaře a absolvovala jsem odběr krve. Bylo mi řečeno, že je vše v pořádku. Lékař mi předepsal nějakou vodičku, kterou jsem rovnou zavrhla. O alopecii jsem se dočetla na internetu a dnes jsem přečetla několik Vašich zkušeností. Je hezké jak někteří lidé se dokážou nad tímto nepřítelem povznést. Snad to někdy dokážu i …….

Mr. Flek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.14 10:32
Zdravím

Ahoj, všechno mi začalo ve 29 velkým stresem, chybelo mi snad pul hlavy vlasu. navštívil jsme Vinohradskou nemocnici doktor Lipart (Nebo tak nejak:) terapie tvrla asi mesic, pak se postizene misto zhnisalo, zatahlo a narostly tvz. kočičí chlupy :D..dneska mam na miste uplne černou hřívu. Nicméne se od té doby cca 3 - 4krat do roka objeví místo vleikosti 20tikoruny které zase do 3 mesíců zaroste. Ted mám zrovna si 3 najednou - upřímně je mi to jedno, čim mín to řesim, tim dřív to zaroste. Kmarád kadeřní mi bílé,,kočičáky,, nakešíruje anic není videt.
Paracuji na managerské pozici ve styku s lidmi a nepřijde mi to nijak limitující - nemluve o fousech které mam jak dalmatin, samej flek :D

kiritein
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.14 15:02
RUXOLITINIB

Užívání tohoto léku plně obnoví růst vlasů. :mavam:

tumismartin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.14 18:34
RUXOLITINIB

Zdravím, mohl by někdo, prosím, poskytnout nějaké bližší informace? Mám 13-ti letou dcerku a alopecií…

Prodia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.14 13:24
marbo

Ahojte všichni,
i já jsem před dvěma lety použila Marbo přípravky na vypadávání vlasů. Asi do dvou měsíců se mi opravdu vyzpravily, ale používala jsem toho více. Nicméně si myslím, že to bylo právě tímto. Jsou to dva roky od té doby a mám stejný problém s padáním a řídnutím vlasů, hlavně díky nefunkční štítné žlázy a „nervy“. I když se snažím být v klidu, tak nejsem tibetský mnich a neumím se oprostit vnitřně od všeho.
Takže už mám objednáno a těším se až to začnu používat, věřím tomu a dám si klidně dvě dávky za sebou.

tumismartin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.14 14:25
@kiritein píše:
Já mám tu informaci odtud http://www.medicalnewstoday.com/…s/281148.php
Zatím proběhly úspěšné klinické testy.

díky, po přečtení jsem měl slzy v očích. snad to pomůže mnoha lidem od trápení…

LucieRihova1989
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.14 22:10
alopecie

@Rozmarýna3 můžeš se mi ozvat na lucie. rihova94@gmail.com děkuju je to na dlouho tak ti budu vděčná Lucka

LucieRihova1989
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.14 22:13
dcera má alopecii

@monikasulasova mohla byste i mě poradit můj email lucie. rihova94@gmail.com v emailu vám řeknu víc dekuji

Ivča2323
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 22:19

Ahoj všem,
trpím touhle nemocí už 12 let a jediný lék je nestresovat se, vyzkoušela jsem toho strašně moc.. výsledky se dostaví, ale vrací se to pořád dokola.
Neúčastněte se hádek, snažte se žít spokojeně, šťastně, nedělat si nic z názorů druhých, jen prostě mávněte rukou :)

Petr lotr
1 příspěvek 11.11.14 17:17
moje zkusenost

Asi 3 roky jsem trpel alopecia areata a to ve vousech i v hlave, doktori si me prehazovali jak horkej brambor a pripadal jsem si jak pokusny kralik, az jsem si řekl, ze se o něco pokusim sam.Po precteni všech moznych clanku jsem se rozhodl, ze zacnu užívat pupalku dvouletou v kombinaci s nekterym s antioxidantu a k tomu jsem si vyrobil mazani z kopriv i korenu kopriv a korene lopuchu, vse sbirane v dubnu.To se nalozi do 60 procentního alkoholu v pomeru 5:1 a necha se to na svetlem miste 14 dni a každý den se s tim zatřepe. Potom se to pres platynko precedi a vypadany fleky se tim několikrát denne potiraj.Po 3 mesicich me fleky zarostli nejdriv svetle a pak postupne do normalu. Bohuzel ted se me vse po 7 letech vratilo, tak jdu do toho znovu. Doufam ze to zabere jako predtim.

Miky_CV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:09

Ahoj vespolek, také trpím tím samým problémem co tu všichni popisujete, mám lysiny ve vousech a neumím si představit jak šíleně bych vypadal, kdybych se třeba týden neholil :-( Místo tmavých vousů mi roustou pouze bílé, téměř neviditelné chloupky, můžete prosím poradit co by na to mohlo pomoct? Ze začátku to byla malá kulatá lysinka a ted už mám skoro celý krk holý, trápí mě to a chtěl bych se toho zbavit, bojím se že se může rozrůst ještě dál… :( Ke své kožní už s tím chodím rok a alpicort na mazání, vitamíny se zinkem, biosil, methionin atp prostě nezabírá…
Děkuji předem za všechny rady (mikynecek@seznam)

Miky_CV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:15

Pokud máte vyzkoušený výše zmíněný RUXOLITINIB a opravdu to pomáhá, odkud jste ho objednali a co je s tím spojené? Jako strava atp?

alenaKo
1 příspěvek 23.11.14 19:05

Ahoj, je to něco s čím se nikdy nesmíříme :( mě je 23 let Alopecii mám od patnácti a přesto je to s mojí psychikou horší a horší. já toho vyzkoušela dost - dusík-po tom mi vlasy vypadaly úplně =/ homeopat mi docela pomohl, ale pak se to opět opakovalo, kopřivy, vitamíny, bylinky a to nejlepší bylo moře. Od té doby se mi to drží tak tak a vše jde pěkně zakrýt. Jezdím každý rok už 5 let. Ten stres je na tom to nejhorší :( a já všem co jsou tímto poznamenáni držím palce!!

Miky_CV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 20:01

A co teda používáš za bylinky a z těch kopřiv co a jak? :-) Mně to taky vadí, chci se toho zbavit…

dalinv@seznam.cz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.14 13:56

Ale ona psala, že jezdí k moři každý rok a to jí pomohlo nejvíc. Možná ještě záleží ke kterému moři :think: Jinak ty bylinky apod..spíš omezit nějaká hnusná jídla, cukry atd..a teda hlavně ten stres nemít a žít v poklidu a vykašlat se na ostatní-žít si podle svého přesvědčení a podle svého temperamentu.

Daniecz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.15 18:02
belohair

Ahoj kožařka mi poradila na AA ve vousech belohair, v příbalovém letáku se jasně píše, že se má nanášet pouze na pokožku hlavy. Má nějaký muž zkušenosti s nanášením na vousy dlouhodobě?? Děkuji

Miky_CV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.15 15:01

Měl jsem belohair také, nepomáhá, vyzkoušeno ;-)

Danielcz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.15 15:09

Diky za reakci a pomohlo ti něco??

Miky_CV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.15 11:15

No právě, že ne, cokoliv jsem od kožní měl předepsané jak na mazání nebo prášky na podporu růstu vlasů atd, tak nic z toho nepomáhá. Co jsem tady tak četl, tak ani ten dusík atp nezabírá, tak bych chtěl zkusit něco z těch kopřiv, jestli by někdo poradil jak co udělat a tak.

daniel2011
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.15 17:56
mezoterapie

Zkousel nejaky muz na alopecii ve vousech mezoterapii??

Kojak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.15 19:16
homeopatie

Ahoj, můj příběh je totožný jako u ostatních…já trpím alopecií totális už 7 let. nedávno mě někdo doporučil paní doktorku, která se věnuje výhradně homeopatii…prý dokáže řešit i tyto problémy. Máte s tím někdo zkušenosti? Aby to zase nebyly jen vyhozený peníze.

Honza Plzeň
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.15 12:52
Aplopecie

Ahoj.
Píšeš, že jsi byla v Plzni u kožaře a že ti pomohl. Řekla bys mi prosím kde to bylo???Já jsem z Plzně, ale všichni mi léčí pouze dusíkem,
Díky, Honza

Miky_CV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.15 07:19

Taky bych rád někam, kde to opravdu vyléčí nebo nějaký přípravek, co na ty vousy pomůže, fakt mě baví se každý den holit abych to aspon trochu zakryl… :(

Hany321
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.15 19:56
Alopecie

Miky, já měl problém s vousy rok, pak jsem si zvyknul se holit a bylo to. Jenže minulý měsíc mi to přeskočilo na vlasy a teď mám 3 holá místa na palici. S tím se špatně vyrovnávám, přestože mám delší vlasy a snažím se to zatím maskovat. Padají ale dál…Zatím nic nezbírá

Miky_CV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.4.15 07:41

Toho se bojím právě taky, že se to jednou může přesunout do vlasů, pokud ano tak je shodím komplet, holá místa na hlavě, to bych asi nedával… :(

Eelis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.15 03:41
Nápad

Ahoj všichni! :)
Tak už mĕ delší dobu drtí takovej nápad, že bych ráda natočila nějaké video o životě s alopecií. Všichni, kdo si touto nemocí procházíme víme, jaké to je, jen lidé okolo nás si to neuvědomují a já osobně se setkávám i s bagatelizací problému. Každý se s tím vyrovnává jinak, na každého to má jiný vliv na psychiku atd. a tak přemýšlím, že by bylo možná dobré něco zveřejnit „ven“ ne jen tady mezi sebou. Kdo se mnou souhlasí, pište na Atrejka1@gmail.com a zkusíme něco domluvit. Nejlepší by bylo, kdybyste se nebáli promluvit na kameru a popsali svůj příběh. Pokud máte takto nemocné děti, u nich se obličej může rozostřit…to je na rozhodnutí rodičů…prostě něco zkusit, ať se to dostane do povědomí veřejnosti a nekoukají na nás jak na tydýty nebo chudinky…
Já osobně bojují s alopecií areata od 23 let, dnes je mi 32 a z toho 4 roky setrvalý stav hodně velkého vypadání s malým zarůstáním. Jednu dobu jsem byla úplně plešatá. Paruku nosím málo, protože jsou drahé a mĕ me líto za to vyhazovat peníze, které vydělám :mrgreen:
Jestli si myslíte, že je můj nápad blbej, neukřižujte mě, kdo se mnou souhlasí, pište.
Zdar zarůstání!!! :pankac:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek