Alopecie areata - diskuze

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Pavel24
2 příspěvky 16.2.12 18:56

ahoj…je mi 14..za necelý měsíc mi bude 15 :)..na halvě mám malinkou lysinku o velikosti koruny.....objevil jsem ji v říjnu…a od té doby se nezvětšila…zajímá je jenom zda-li se t odá považovat za pěšinku nebo zda-li je to náznak vypadávání vlasů :)..já vím,že je nereálný ,aby mi v takhle mladym věku začly padat vlasy,ale mám starost,přece nikdo z vás by enchtěl mít na hlavě plešku v 15! :) ;)

Monique ZPĚT
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 07:48
pro Pavel24

ahoj, alopecie začíná u každého jinak, u někoho agresivním výpadem, u druhého jedním neměnným kolečkem-lysinou. Vypadávání mi začalo před pár lety, také jsem si všimla jednoho koločka-lysiny, poté druhé, třetí.. Ze začátku to bylo docela rychlé, jelikož člověk tomu nerozuměl a nevěděl, co s tím. Teď už o této nemoci vím snad vše, co vědět mohu. Podle mě to není jen pěšinka ale znám lidi, kterým více vypadávají vlasy na celé hlavě a mají taky místečka, kde vlasy nemají. Těžké rozlišit jestli je to nějaký jiný tip AA či jen vypadávání vlasů. Pokud se to bude zhoršovat zajdi ke své kožní lékařce, nejlépe včas. Nikdo z nás by nechtěl mít na hlavně plešku? Tak to píšeš na špatné diskusi, protože většina z nás právě TENTO problém má ;-)

Urtica
17 příspěvků 17.2.12 16:47

Ahoj Pavle,

diagnózu Ti musí stanovit lékař. Nicméně, s věkem to nemá nic společného (moje spolužačka přišla o vlasy v devíti letech - právě díky AA). Dobrá zpráva je, že to může začít a skončit právě tím jedním kolečkem (průměrná doba trvání nemoci je u nejběžnějšího typu 3 roky a nevede k totální alopecii). Navzdory většině příspěvků vím já sama o dvou spontánně uzdravených, kteří AA prodělali, ale nemoc odezněla a již mnoho let (v jednom případě 10, v jednom 12) je netrápí. Přeju hodně štěstí.

linkas
2 příspěvky 21.2.12 18:23
AA od9 let

Ahoj Urtico,dceři je dnes 16 let a AA má nadále.Zaujala mě akupunktůra o které píšeš,mohla bych dostat kontakt?děkuji

linkas
2 příspěvky 26.2.12 19:24

Prosím,nemáte někdo zkušenost s laserovou neinvazní sprchou? děkuji

zmichaela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:01

Lidičky, tak mám již přes měsíc krásnou černou dlouhou paruku, jsem fakt spokojena, zacinam se smirovat stim, ze vlasy jen tak neporostou. Rikam si ze zivot je o jinych vecech :)) vsem klid v duši :)

mysaak23@seznam.cz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:57
njn

Ahoj…mě je 26let,první kroužky se mi objevili cca před 3roky…chodila jsem na dusík,injekce různé mastičky,vitamíny,šampony a nic…pak jsem po druhé otěhotněla a ono to zmizlo…ale sotva jsem porodila je to tady opět,rezignovala jsem…jak to tady tak postupně čtu…asi není pomoci,a výmluvy typu,že to je nervama-neberu,jsem fakt v klidu a stejně to mám…

Mattyas
5 příspěvků 15.3.12 16:21

Ahoj všem,

ještě bych rád zareagoval na Pavla24. Moje máma má ve vlasech malou lysinu od narození a nikdy se u ní alopecie nerozšířila. Já mám kruhy ve vousech něco přes rok. Zatím nezabralo nic. Teď chodím na PUVU. Dávám tomu 2 měsíce, pokud to nezabere, rezignuji. Začínám mít pocit, že alopecie je nemoc vyvolených. Podle všech těch příspěvků tady nám pomáhá měnit pohled na život..

Mějte se krásně!

MARIA N. Z TRNAVY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 14:22
rada

moj manzel zacal pouzivat MARBO AKTIVATOR VYRABA TO BEOGRAD SRBSKO A VELMI TO POMOHLO ZACALI RAST VLASY

MARIA N. Z TRNAVY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 14:25

POSTUPNE MU VYPADALI VSETKY VLASY A PO POUZIVANI MARBO AKTIVATOR MU ZACALI RAST VSETKY VLASY BIELE VRELE ODPORUCAM

MARIA N. Z TRNAVY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 14:27
Munny píše:
Ahoj, trpím alopecií areata už 20 let, je mi 23. Za celou tu dobu mi pomohly akorát kortikoidy,ale pouze na necelý rok. Nedají se brát pořád, po vysazení mi vypadaly kompletně všechny vlasy a 6 let jsem musela nosit paruku. Pak jsem začala jezdit do Prahy do FNKV do Centra zdravých vlasů. Paní doktorka mi nasadila difencypron. Po něm mi začaly růst nové vlasy. Byla jsem šťastná. 4 roky jsem měla vlastní vlasy. Sice mi nikdy nenarostly úplně všechny,ale už to nebylo poznat. Jezdím do Prahy již asi 5 let. Difencypron pomale přestal účinkovat, alopecie se vrací a celkem rychle. Nejde mi to už ani začesat. Jsem už asi imunní. Věřtě, že jsem vyzkoušela všechno - od drahých kosmetických přípravků, přes léčitele, puvu, hormony, vitamíny atd. A jen tyto dvě mi zabraly. Ale ať chcete nebo ne, alopecie se léčit nedá. Nikdo neví,jakej je její počátek, co ji způsobuje. Léčí se pouze důsledek (padání vlasů), ale ne příčina. Ale neříkám, že není vyloučeno, aby vlasy spontánně narostly. Počítám, že do měsíce jdu znovu pro paruku. Sice mám jet zase do Prahy (mám to přes 250 km, ale co už), aby mi paní doktorka dala jinou variantu léčby, ale pochybuju, že mi zabere.
MARIA N. Z TRNAVY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 14:28

VYSKUSAJTE AKTIVATOR MARBO JE TO Z BYLIN VYRABA TO BELEHRAD -SRBSKO STOJI OKOLO 20 EU

MARIA N. Z TRNAVY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 14:30

MARBO SA POUZIVA NA POTIERANIE HLAVY :lol:

Monique ZPĚT
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.12 08:45
nové lysiny

Tak v současné době mám asi 3-4 maličké lysiny, které se trochu zvětšují ale ne moc rychle (zatím), a pravděpodobně objednám 3 přípravky MARBO, nemám moc důvěru v těchto přípravcích a tak nevím jestli to není zbytečné vyhození peněz. Protože se mi to zdá neuvěřitelné, že by najednou bylo nějaké řešení. Máte nějaké zkušenosti?

MAJA Z TRNAVY SLOVENSKO
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.12 17:23
MARBO

ANO MAM SKUSENOSTI S MARBO AKTIVATOR A MARBO SAMPON MANZEL NAOZAJ POZIVA TENTO PRIPRAVOK A ZACALI RAST VLASY, NA CSITO MAL VYPADANE VLASY

parajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.4.12 01:05
alopecie a svedění

Dobrý den,mám dotaz,jestli vapadavaní vlasů,chlupů je doprovazeno i sveděnim?Všimla jsem se,že mi řidnou řasy,vlasy ještě normálné ale docela mě svědí hlava.Dneska jsem byla na kožnim ale dokt. mi nic neřekla prý napřed musí udělat vyšetřeni a objednala mě až za měsíc.Že to by mohla být alopecie to už jsem se dočetla tady ale měsíc se mi zda docela dlouha doba,bojím se něco zmeškat.Děkuji za vyslechnuti.

Mapetstan
1 příspěvek 5.4.12 15:16
kamarádka a alopecie

Mám kamarádku, kterou trápí více než rok alopecie. Měla celý život nádherně husté vlasy, které jí každý záviděl. V zimě prodělala silnou chřipku, začaly jí bolet zuby a musela brát silná antibiotika. Pak jí začaly na hlavě vypadávat vlasy, dělala se jí kolečka s lysinkami. Dnes má hlavu téměř holou, nové vlasy, které jí místy narostly, jí znovu padají. Prodělala zasněžování a používala i výluh z lopuchu od p. Podhorné. Žádné dobré výsledky. Paruku, kterou si koupila, aby mohla mezi lidi, nesnese na hlavě a je velmi, velmi nešťastná. Sleduji Vaši diskuzi s nadějí, že se zde objeví světýlko, které znamená naději. Všem Vám držím palce, aby se konečně objevilo něco, co Vám všem navrátí vlasy a klid do duše. Zdravím! :srdce:

cires
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.12 07:47

Aho, jsem matka od 15 leté dcerky,alopecii, už má dlouho asi od 6 let.Taky podstoupila několika vyšetření a různé metody léčebné, ale nic nezabralo.Začala jezdit do USA za otcem a vlasy ji začaly růst a skoro vše jí zarostlo, až ted to zase začalo znovu.Začala jsem ji masírovat místa vypadané mastičkou z mariuhany, kterou jsem si sama uvařila doma. Zatím nevím jestli to pomáhá, protože teprve včera jsme to začly mastit.

dany.nov
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 16:37
další s AA

zdravím všechny, je mi 37 a AA mi kožařka diagnostikovala před cca.3 měsíci. Začalo to malými lysinkami ve vousech na bradě,po dvou měsících na 2 místech ve vlasech lysinky o velikosti „mex.dolaru“, v současné době jsem už téměř osvobozen od denního holení,btw. ve vousech mi to opravdu nevadí, denní holení mě fakt nebavilo a nebaví, ve vlasech to zatím maskuji, ale to už za nedlouho nebude možné, protože se to stále zvětšuje. Používám Alpicort, ale po pročtení téhle diskuze už mi to jako good idea nepřijde, všichni tu píšete, že to +/- nikomu na trvalo nepomáhá.. Vidím to tak, že se tím přestanu zabývat a nechám tomu volný průběh s tím, že se budu snažit nestresovat se, tam u sebe vidím příčinu (zažil jsem velké životní i profesní změny), a začnu googlovat jak dokonale oholit hlavu… :) A ještě jedna otázka pro všechny zainteresované, jelikož mám „chlupatou hruď“ čeká mě tím pádem i ztráta ochlupení zde?

Mattyas
5 příspěvků 23.4.12 18:15

4 dany.nov

Ahoj, mne to zacalo pred rokem lysinkou na brade a rozlezlo se hodne do vousu. Jak se muzes docist v mych predchozich prispevcich, zkusil jsem toho dost. Nezabralo nic, jedine co opravdu zabralo je smirit se s tim a to, ze jsou lidi s horsimi nemocemi - cukrovka, rakovina, cysticka fybroza,..

Ted mam nejakou mast s kortikoidy a je pravda, ze nektera mista zarostla, ale jak je psano vyse, leci to dusledek, nikoliv pricinu.
Do vlasu se mi to nedostalo, ale mam kolegu, ktery za priblizne stejnou dobu prisel o vetsinu ochlupeni.

Good luck!

Barzul
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 18:32
Alopecie

Zdravím, před cca 2 měsíci sem našel lysinu nad uchem, za ty 2měsíce se dost zvětšila na asi 8cm průměr, nějak moc jsem to neřešil, ani u kožní sem nebyl páč jsem četl že na to stejně není léčba. Pokožka na těch místech mě dost svědila. No, ale jelikož mám dlouhé vlasy úspěšně jsem to maskoval :-) Ale objevil se další problém, před 3 dny mi začaly hooodně padat vlasy (všude), zatahám za ně a zůstane mi jich dost v ruce, prostě nedrží v koříncích, to stejné sleduju i u obočí. CO mi ale příjde divné je, že to není v ložiscích, ale spíš globálně. Sám to svádím na stres, páč sem si říkal když vypadají vlasy hold se smířím s parukou, ale ted' když vidím že padá i obočí tak to nesu vnitřně dost težce, což mi na sebevědomí moc nepřidalo. Zítra jdu ke kožní a doufám v nějakou příčinu v krvi, štítné žlaze atd, poněvadž nemám zrovna ideální životosprávu, samé uzeniny a vitamíny téměř žádné. Jinak to semnou vypadá na klasický učebnicový příklad, v dětství několik alergii a astma (úspěšně vyléčeno) a každoroční exém na noze v letních měsících. Ještě bych dodal že před 5 lety mi v určitém období padaly hodně vlasy, po nějakých tabletách od kožní to po čase přešlo, jestli šlo alopecii aretu nvm, lysiny jsem nehledal. Je možné že to je recidiva.
S pozdravem a přáním at' vám něco zabere, Ondra 23let :)

Lenyca
1 příspěvek 26.4.12 23:03
FACEBOOK

Krásný večer všem,pokud budete mít zájem,tak jsem založila pro všechny,kterým není zdravotní stav lhostejný a chtějí se i o průběh a možnosti s léčbou podělit účet na FACEBOOKU pod názvem Alopecie Universalis.
:palec: Můžete se k nám přidat :O) Nikdo nezůstane sám!!!

skřet plešoděj :)
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 22:12
marbo v praxi ?

k tomu marbu muzu rict, ze jsem to zkusil (asi bych si vycital ze jsem nezkusil vsechno), na cenu nekoukam kdyz jde o „vyssi cile“ 8) a opravdu nevim jestli to pomohlo nebo ne, nicmene po cca 4 mesicich pouzivani vsech tri pripravku narostly cca 1cm uplne bile vlasy a dal rostou a houstnou, zvetsovani fleku a vypadavani vlasu bych rekl ze se zpomalilo, mozna zastavilo, mam 5 mist 1-5cm v prumeru + temer kompletne dole vousy. vousy sly jako prvni a velmi rychle, pak vlasy, za 3 mesice diry jak kdybych se poleptal kyselinou. Jsem zvedavy jestli se ty bile vlasy nekdy casem prebarvi nebo budou bile uz porad, ale i kdyby byly bile, aspon neco. doufam ze se to zase nebude zhorsovat.
A jak jsem bojoval: odstranil jsem ze zivota veskere stresove zalezitosti a ze jich bylo, myslim si ze u me je to temer jasne stresem i kdyz kozni rikala ze stres zpusobuje spis ridnuti vlasu nez areatu, ale co chtit od doktora co krouti hlavou a vi uplny kulovy i kdyz to studoval, s dnesni komercne zalozenou medicinou a honenim procent od Zentivy apod je to s doktorama doslova jak hazet perly svinim. No verim ze u me to tedy stresem rozhodne bylo, muj denni rezim byl rano zaspim, letim do prace, v praci 10-14 hodin stres jak blazen, z prace totalne vymackanej v noci domu, doma me neskutecne vystresuje priserne depresivni zena ktera ma pocit ze ji cely svet ublizuje a vsichni se narodili jen proto aby ji delali ze zivota peklo, na vsechno si stezuje a vecer travi tim ze mi vypravi jak to mela zase dneska vsechno hrozne tezky :zed: , pak na uklidneni flaska vina a par cigaret a 4 hodiny spanku, takhle dokola nekolik let … aby se z toho telo nezblaznilo to by byl ucinenej zazrak, nevim co jsem ja magor cekal. Takze jsem se oklepal, zbavil se vseho vcetne zeny … a 4 mesice od zjisteni areaty jedu v uplne novym rezimu a pokud se to zlepsi na trvalo, slibil jsem si ze na sebe budu do smrti hodnej :mrgreen:

takze to marbo nevim, mozna zabralo, mozna se to proste srovnalo samo, ale i kdyby nezabralo, urcite zafungovalo jako placebo, misto zoufalstvi jsem mel celou tu dobu alespon nadeji, coz me opravdu hodne uklidnovalo a byl to rozdil proti zacatku, kdy jsem ze zjisteni areaty vyšiloval jak kdyby mi meli rezat nohu, mazal si na fotkach vlasy a predstavoval si jaky to bude peklo, dneska se tomu smeju, hodne jsem se vyklidnil, myslim ze jak nekde nekdo psal, ze alopecie zmeni cloveku pohled na svet, tak to nastalo, vypestoval jsem si za ty 4 mesice dokonalou odolnost proti vnejsim vlivum a kdyby vedle me padal mrakodrap nebo na me rval šéf amplionem, ani to se mnou nehne

Mattyas
5 příspěvků 16.5.12 22:34

4 skret

Hele, skrete, jsi prvni clovek, ktery me pochopil. To je presne to, co jsem myslel. Nad zivotem premyslim z dlouhodobyho pohledu a vse, co ke mne prichazi beru, jako ze je OK. V praci resim nejaky nesrovnalosti a vic co - jsem, nad veci. A az me to prestane bavit, dam vypoved. Uz se nijak nelecim a ejhle ono to zarusta :) Alopecie je nemoc, ktera me uci pohledu na zivot a „jsem rad“, ze me potkala.

Drz se!

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 22:55

taky si rikam ze jsem v podstate rad ze me to potkalo a to i kdyby to nedopadlo dobre, coz jeste muze nastat, ale i kdyby to zarostlo uplne, stejne nad sebou budu vzdycky uz citit Damokluv meč, neni jen alopecie, jsou i mnohem horsi veci, prestal jsem kourit, vyrazne omezil alkohol, cukr, vyradil na trvalo ze zivota spatny stravovani atd atd, mnohem vic si vazim dobrych veci. Clovek nevi co se muze vsechno stat, ale sebeznicujici tendence lidstva obecne ted vnimam mnohem vic nez kdy driv, hodne mi to upravilo zebricek hodnot, skoro bych rekl ze jsme teprve ted tak nejak dospel :)

tak vsem drzim palce

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 23:16

jeste neco, neverte slibovanemu efektu za 30 dni, jedna alternativni lecitelka mi sdelila, ze vlasy reaguji se znacnym zpozdenim, minimalne ale 3 mesice, tedy pokud zjistite areatu, neznamena to ze vcera na vas nekdo bafnul a mate to ze stresu, je to prinejlepsim neco co se stalo pred pul rokem nebo se to i leta hromadilo (muj pripad), stejne tak i efekt jakekoliv lecby nebo zmeny zivotniho stylu se na vlasech muze projevit nejdriv za 3 mesice a to v nejlepsim pripade, prvni mesic telo neveri ze to vydrzite a tesi se az zase povolite a vratite se do starych koleji, po trech mesicich si telo konecne jaksi pripusti ze to nebyl jen ulet nebo nouzovy stav a ze to asi myslite se zmenou vazne a preladi se na novy rezim a az teprve potom se daji ocekavat nejake postupne zmeny. take to ze se 3 mesice nic nedeje vas nesmi odradit, ono se deje, jen to neni hned videt, takze nebehat hned s provazem k lesu ale vydrzet.

kmín
2 příspěvky 22.5.12 00:10

ahoj, trpím alopecií už 12 let, nyní bych si chtěla pořídit paruku z pravých vlasů, prosím, máte s ní někdo zkušenosti? a kde se dá nejlépe pořídit? Třeba v Praze, máte někdo nějaký tip? díky

kmín
2 příspěvky 22.5.12 00:13

ahoj, zdravím, prosím, onehdá tu psala Rozmarýna a myslím, že měla zkušenosti s parukami z pravých vlasů, dá se na ní sehnat kontakt? a probrat toto téma? děkuju .

zoufalka1980
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.12 00:22
prosím o radu

Ahojky všem, prosím Vás o radu…já nemám problém jako Vy všichni tady, ale mám mamku která byla normálně vlasatá, ale když porodila mého sourozence najednou začla nosit paruky, nemá žádné chloupky, obočí nic…s námy dětmi se o tim odmítá bavit. My jsme to nějak neřešili, ale pak mě napadlo se podívat na net a našla jsem tuto nemoc, která je asi dědičná že? mám nyní v plánu otěhottnět a bojím se, že by se mi to po porodu mohlo stát taky! co myslíte? jsem z toho teď na rozpacích :(

Tryskáček
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.12 09:25
Pro zoufalku1980

Jak jsem se dočetl v mnoha článcích na internetu, alopecia se skutečně může dědit a to po celé generace. Neznamená to ale automaticky, že se u Tebe projeví. Rozpuk tohoto onemocnění je velice ovlivněn zatížením organismu, stresem a imunitním systémem jedince. Ač se to nezdá, tímto onemocněním trpí celé jedno procento populace! Jakmile se projeví, člověka provází celý život, třebaže se snaží dodržovat všechna pravidla léčby.
Já jsem prvním nositelem tohoto onemocnení v rodině a aktuálně adept na potomstvo, takže to s přítelkyní taky musíme vést v evidenci, že dítě může mít podobný problém.
Ale hlavně - neumírá se na to, nic nebolí, člověk je prakticky úplně zdráv. Důležitá je duševní síla :D Já se s tím už smířil, jak se s tím smíří moje okolí je už jen na nich…

zoufalka1980
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.12 11:55
-) TRYSKÁČEK

Díky za odpověď…a jaké jsou úplně první příznaky… :(

Tryskáček
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.12 01:00

První příznaky jsou ztráta jakýchkoliv vlasů, nebo chloupků. Tato ztráta nastává buď skokově, nebo velice pomalou tendencí. Lze si ale všimnout úbytku porostu důsledným sledováním. Nerad bych ale strašil! V 99% u člověka k tomuto onemocnění imunitního systému nedojde.
Já se s tím smiřuju obtížně, moje přítelkyně mi pomáhá a vážím si jí!

Kiki113
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.12 17:03
Marbo

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda jsi Marbo objednala a jak to pomohlo? Děkuji za odpověď, KRistýna.

Tryskáček
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.12 17:20

Primář kožního oddělení pardubické nemocnice mi doporučil na léčbu Revalid a Belohair 5%. Zatím je krátká doba na sledování změn. Dokonce jsem se dozvěděl, že alopecii měla i kolegyně z práce, která je teď naprosto vpořádku a Revalid mi doporučila taky.
Sice je to jen pomoc pro léčbu důsledků a ne příčin, ale důležité je být v duševní pohodě, třebaže se Vám zdá situace zoufalá. Tak, halvu vzhůru a pamatujte „co je to proti věčnosti?“ :-)

Kiki113
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.12 17:36
rady

Ahoj všem. Dnes a včera tady stále pročítám dokola, co komu pomohlo a nepomohlo a koukám, že je to různé. Já si našla dvě lisinky asi před dvěma měsíci. JSou stále větší a větší i když jsem zkusila kopřivovou vodu, vodu z lopuchu, vlasový aktivátor, ale nic nepomáhá. Krevní výsledky mám v pořádku a koncem července jsem objednaná na dermatologii, ale moc nevěřím tomu, že tam pomůžou. Akorát to bude člověka stát plno peněz a bude se tím ještě víc trápit. Proto jsem se chtěla zeptat, kdo má s jakýma výrobkama jaké zkušenosti? Všemmoc děkuji za odpovědi :,(

13zora13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 23:50
AA

Mam ju dva roky, vypadnu vlasy po pol roku zarastie, dva tri mesiace je pokoj a potom sa zas objavi, teraz som si myslela ze uz bude dobre, a uz mam zas jedno kolecko, pomaha mi Alpikort, dusik, a pritom pouzivam sampon a Zinok… a tiez som zdrava nic nenasla doktorka, ze vraj stres …moze byt toho mam dost

jana24676
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 10:27
Alopecie se dá léčit !!!!!

Zdravím všechny ustarané lidičky a mám pro Vás výbornou zprávu, alopecie se dá léčit!!! Jsem zdravotní sestra a všechny metody selhali než jsem našla toto. Moje 5 letá holčička se z toho dostala… :potlesk: V Ostravě my poradili Diagnostický přístroj OBERON, který pomocí elektromagnetického vlnění, které vysílá náš organismus dokáže najít skrytou příčinu mnoha našich nemocí v těle a odhalí spoustu nejasností co máme.......Je to neuvěřitelné, ale je to tak, malá měla v sobě např. spousty parazitů, atd.,které přístroj postupně zničil a zvýšil ji imunitu. Chodili jsme co 14 dní, nyní po půl roce asi stačí 1× měsíčně (100Kč hodina).Mají tento přístroj i v Praze a snad i Brno…
Jsem šťastná, že malé konečně po 3 letech neúspěchu rostou vlásky a zarůstají kolečka…Jupííí!!! :hug:

spiscom
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 13:34
Strava a stres

Môj chlapec 9 rokov má rovnaký problém, do roka mu vypadali všetky vlasy, ostal len malý ostrovček vpredu. Chodili sme po všetkých kožných, bolo to zbytočné, oni nevedia ako to liečiť.
Vlasy mu začali rásť až po tom, čo začal chodiť na stravu k babke a prestal jesť v škole. Všetko je v strave, ktorá je plná ečiek. Niekomu vypadávajú vlasy, niekto má alergiu. Koľko alergikov bolo pred 100 rokmi?

PS:
Podobne vlasy vypadávali vlasy aj pri cholere, po roku až dvoch opäť narástli.
To len na okraj, že vypadávanie vlasou je len sekundárnym príznakom.
Veľa šťastia vám prajem.

jana24676
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 14:15

Alergie vznikla i možná ze stravy, ale hlavně z toho, že dříve děti žili převážně venku v přírodě a byli tzv. ve špíně a na čerstvém vzduchu. V dnešní době počítačů a maminek, které neustále něco dezinfikují pak všechni ztrácíme přirozenou imunitu.Viz cikáni… ti takto žijí stále a nemocní nebývají… a s alergií jsem se u nich v práci také nikdy nesetkala! Zmíněný Oberon Vám imunitu dokáže zvýšit na 100 % a zničit různé choroby. DOPORUČUJI!!!

spiscom
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 11:16

Súhlasím,

ale dostávajú sa do tela hlavne cez tráviaci trakt.

Toto je z lekárskeho článku o dobrých baktériách v organizme:

V našom tele žije 10 biliónov baktérií, niektoré sú tam natrvalo a ďalšie len prechodne. My ich ale našou prehnanou čistotou a sterilnou stravou ničíme.

Zabraňujú patogénnym baktériám vniknúť do organizmu, udržujú náš imunitný systém v dobrej kondícii. Svojou prítomnosťou stimulujú zdravý vývoj lymfatického tkaniva. V tráviacom trakte pomáhajú rozkladať potravu a tvoria potrebné vitamíny. V tele dospelého človeka sídli asi kilogram baktérií. Bez nich by sme boli chorí.

Len chcem doplniť, čo vlastne dnes jeme.
Napr:. Z mlieka sú odstránené tuky, ktoré sa nahradzujú rastlinnými tukmi a farbivami, to je choré. To by sa nemalo ani volať mlieko. Skúste si nechať skvasiť takéto mlieko. Naša strava je vo väčšine prípadov mŕtva.

Som presvedčený, že môjmu synovi pomohla domáca strava, potreboval nanovo v organizme vytvoriť mikroflóru, ktorá je prospešná pre organizmus.

Nechcem hovoriť, že to bolo bryndzou alebo nepasterizovaním mliekom atď., ale po takejto pomazanke vyvracal dva bezáre veľkosti malíčka, prv som si myslel, že to boli žuvačky.
Po kontrole žalúdka v Košiciach - ( super pani doktorka ) mu našli ešte pleseň.
Začal brať probiotika, sama doktorka nás nasmerovala na domácu stravu.
Asi po troch mesiacoch opäť vyvracal šupku, na ktorej bolo zrniečko s korienkom, opäť po bryndzovej pomazanke, možno náhoda.

Rok mu vypadávali vlasy a rok bol úplne bez vlasov a teraz pred piatimi mesiacmi mu začali rásť. Prv len také biele páperie, postupne mu černejú. Dúfame, že na Vianoce by to mohlo byť už OK.

Samozrejme, nie je to recept pre všetkých, ale imunita ide cez žalúdok.

PS: Pani doktorka zo Svidníka - vyhodené peniaze na tie všetky procedúry, pani doktorka z Prešova, podľa nej si vytrháva vlasy sám, nás poslala za psychológom, lebo asi nie sme tí správni rodičia. Ďalšia pani doktorka nám povedala, že to je atopický egzém a zbytočne ju meníme, že sa vykašlal na to, že má nedostatok železa v krvi a nás na to neupozornila pred polrokom, aj tak mu vlasy nenarastu.

Ďalšia mu predpísal okuliare, vytrhali sme mu kazy, samé pokusy. O mastičkároch už ani nehovorím.

Samozrejme aj medzi lekármi sú odborníci, ktorým chcem poďakovať.
Rovnako obdivujem aj jednu pani pri Prahe, ktorá na diaľku stanovila diagnózu z fotky, ktorú sme poslali. Presne napísala, že má nedostatok železa a nízku imunitu, a aby sme išli na vyšetrenie do Košíc, lebo ho asi bolí bruško.
Ako perličku uviedla, že budem mať problém s autom, ale nič vážne. Možno náhoda, ale o mesiac som nabúral, nič vážne odniesol si to len blatník .

Takže určite to nie je liek pre všetkých s alopecio areata, ale imunita sa buduje z veľkej časti cez žalúdok.

Všetkým úprimne prajem veľa síl napísal som tento článok, lebo väčinou tu len zúvalé, smutné príbehy.

PS: Dávali sme me ešte aj Alveo, ale nechcem, aby to vyznelo ako reklama. Kamarát mi radil zelené riasy CHLORELLA, ale je tam viacej výrobcou, že nie všetky majú požadované účinky, ale to mu už začali rásť vlasy, takže to už nebral.

Amen

spiscom
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 22:28

Len pre zaujímavosť, dnes na TA3 dávali reportáž.

„Rodičia, viete čo jedia vaše deti v školských jedálňach?“

Verejne obstarávanie je nastavene tak, aby sa objednal tovar s najlacnejšie ponuky. Tým pádom sa nevarí z domácich produktov, ale z lacných zahraničných, veľmi slušne povedané nekvalitných potravin.

Takže po rozbore kuracích stehien z Poľska a Brazílie, zistili napríklad obsah rôznych antibiotik.
Len ako perlička: doxycycline – zložka lieku na syfilis.
No v našich závodných jedálňach to nebude asi o nič lepšie, troška stresu a aspoň vieme, prečo o 100% vzrástla rakovina.

Aloika
2 příspěvky 25.9.12 15:24

Mam alopecii areatu jiz 7 rok, ruzna vysetreni jsem podstoupila, plno lekaru navstivila, leku a mazani vyzkousela, ale nic nepomohlo. Na imunologii udelai veskera vysetreni co mouhou byt a zjistili, ze se mi v tele vytvareji protilatky proti vlasovym folykum!!! Dnes mam zpet oboci, řasy a vlasu mam nekolik, ale ne tolik abych mohla chodit bez paruky. Nervy mam stale, ale zacala jsem pit aloi veru a snad jednou odhodim svuj širak v dal…

Jana1985
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.12 14:59
Má zkušenost

Ahoj, mám AA od cca 5 let, teď je mi 27. Vyzkoušela jsem uplně všechny možné terapie, léči mě MUDr. Havlíčková - dusík, mastičky, léky, vodičky, ozařování… je pravda, že vše zabralo, ale v mém případě pouze jednou :,( Už jsem z toho byla dost zoufalá, asi jako všichni tady… před 5 lety, mi vlasy vypadali extrémně - úplně celý vršek hlavy. Nechala jsem si ostříhat vlasy pod uši a nosila šátek, paruku jsem odmítla… Dneska mám vlasů plnou hlavu a culík dlouhý asi 50 cm. :lol: Šla jsem do centra čínské medicíny, chodila jsem na akupunkturu, namíchali mi bylinky a dostala jsem domácí léčbu. Můžete mi věřit a nemusíte, ale opravdu mi to pomohlo, klidně Vám pošlu fotky před a dnes :lol: Možná by to mohlo pomoci i někomu z vás…mě AA zničila dětství i dospívání, všichni se mi smáli, že jsem lebkoun atd.,ale nikdy sem to nevzdala. Chce to vyzkoušet opravdu všechno. Já chodila k lékaři HU YIZHI centrum čínské medicíny praha. Kdybyste někdo ohledně toho chtěl vědět více, tak se na mě obraťte. Ráda se podělím o mnohaleté zkušenosti :) PS: taky sem si podle psychologa trhala vlasy sama a poté je jedla a když ne já, tak prý moji rodiče, ale v tom také nejsem určitě sama :D

Lenka2379
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.12 19:43
Prosba o radu

Ahoj, poprvé mi vypadaly vlasy za uchem, když mi bylo 19. Chodila jsem na dusík + alpicort a nějaké vitamíny. Vlasy mi asi po půl roce začaly růst a krásně dorostly. Myslela jsem, že mám vyhráno. Ted se to ale po dvou letech vrátilo. Vlasy mi vypadaly na šíji a ve větším rozsahu než poprvé. Potom co jsem tady přečetla snad celou tuhle diskuzi jsem dost na dně. Je mi jasné, že už se toho nikdy nezbavím a bude se to stále vracet a zhrošovat. Obdivuju jak se s tím mnozí z vás dokázali smířit, i když nic jiného se stím asi dělat nedá. :nevim: Chtěla bych se ale zeptat, jestli by mi někdo z vás, kdo je z Prahy, nemohl poradit nějakého lékaře, ke kterému bych mohla chodit na dusík? Chodím na VŠ do Prahy, takže nemůžu chodit k doktorce ve svém městě. Školu mám na Žižkově, takže nejlépe někde v okolí. Děkuji moc předem za odpověď a přeji všem hodně síly. :)

jula79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 13:14
candida albicans

Ahoj,
tak mojej dcerke v priebehu dvoch mesiacov vypadali vlasy. pochodili sme uz vselijakych lekarov a jedine prirodna liecitelka nam zistila presne mykozu v crevach s menom: candida albicans. inac ma vsetko idealne: idealny krvny obraz, ocne, endokrinologicke, imunologicke, usno-nosno krcne, atd v poriadku. tak dal by boh, ze staci tato dieta a bude vsetko ok. odporucam vsetkym si dat zistit, ze ci nie je prevazne toto aj Vas problem. ze vraj tym trpi mnoho ludi, len o tom nevedia

jula79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 13:18

Moj prispevok bol prehodeny az na koniec diskusie, takze vsetkym alopetikom, ktorym neboli zistena pricina vypadavania, tak odporucam si spravit testy na candidu. alebo ked ste si nie isty, tak istu detoxikacnu kuru. problemy vlasov, nechtov a koze suvisia predovsetkym s travenim. ziadna biela muka, drozdie a cukor. ziadne kortikosteroidy a hormony - v ziadnej forme. denne jedno jablko a grep.

Tryskáček
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.12 09:51
Pokrok za 4 měsíce

21.6. tohoto roku mi v práci během jediného dne vypadalo 40% vlasů asi na 8 místech hlavy, vypadaly vousy a půl knírka. Byl to šok a po sérii návštěv různých doktorů jsem začal s léčbou na začátku července. Belohair 5% a Revalid byly jediné dva léčebné preparáty, které jsem aplikoval a užíval.
Zároveň jsem musel změnit životosprávu a tolik se nestresovat, meditovat a radovat se z maličkostí. K tomu mi dopomohly návštěvy u psychoterapeuta. 7.11. je stav takový, že holá místa jsou výrazně zarostlá a zbývají poslední dva fleky na temeni. Knírek dorůstá světlými vousky. Těší mě to ;) Budu dále bojovat a snad na začátku příštího roku budu moci napsat zde na diskuzi, že je vše zase v normálu.

Hlavně to chce silného ducha a i po návratu alopecie začít znovu bojovat! :mavam:

Monika Sulasová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.12 13:34

Krásný den přeji,
chtěla jsem se zeptat, kdo bude moci odpovědět, jestli před úplně prvním vypadáním vlasů, chloupků, vousů, nepředcházela nějaká významná (spíše negativní) událost, která zasáhla do vašeho emocionálního stavu. Prosím, povzpomínejte, ta událost může být třeba i rok, dva stará před prvním vypadáním vlasů. Maminky, jejichž dětem také vypadaly vlásky, vzpomeňte, jestli i u Vás - u maminek nebylo něco, co s Vámi otřáslo ( děti jsou do určitého věku s matkami emocionálně propojené, takže co se děje mamince může se přenést - a přenáší se i na dítě. Jinak, HLEDÁM DOBROVOLNÍKY, S ALOPECIÍ AREATOU, KTEŘÍ BUDOU SCHOPNI A OCHOTNI DOJÍŽDĚT NA TERAPIE. NEBUDETE NIC PLATIT, NEBUDETE JÍST A POLYKAT ŽÁDNÉ TABLETKY, CHEMIKÁLIE, ANI DO VÁS NEBUDU NIC PÍCHAT. JEDNÁ SE O TERAPII Z ČÍNSKÉ TRADIČNÍ MEDICÍNY + EMOCIONÁLNÍ TERAPIE. JEDINOU PODMÍNKOU JE DOJÍŽDĚNÍ NA PRAVIDELNÉ SCHŮZKY DOHODNUTÉ NA SEZENÍ.

Monika Sulasová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.12 13:36

JEŠTĚ K PŘEDCHOZÍMU PŘÍSPĚVKU, DOJÍŽDĚLO BY SE DO ŠUMPERKA

jana 281
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.12 09:49
jana 1985

Ahoj Jani, zaujal mě tvůj článek a chtěla bych tě poprosit, jestli bych mohla o tom vědět víc.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek