Hučení v uších

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Padyška
1 příspěvek 26.9.12 14:41
S hučením se dá něco dělat

Také mě dlouho dobu trápilo hučení a pískání v uších. Byla jsem z toho opravdu nešťastná a myslela jsem si, že se snad zblázním, když jsem stála u naší hlučné hrčící ledničky a vnímala jsem jen to hučení v uších… Pak se na ORL, kam jsem chodila změnil lékař, který mi předepsal Tanakan a Betaserc a potom se mi to dost zlepšilo. MUDr mi ještě doporučil vasodilatační infuze, na které jsem chodila 5 dnů po sobě a od té doby jsem měla pokoj. Dnes, po deseti letech mi občas vrzne v uchu když jsem třeba nachlazená, tak jsem si včera koupila zas Tanakan a uvidím. vím ale, že to alespoň u mě odstranit na 10 let šlo. Příčinou mého hučení v uších bylo nejspíš to, že jsem jako dítě jednou neslyšela na jedno ucho, tak mi ho píchali, ale nic, tak se sestra naštvala, vzala tu největší injekční stříkačku a píchla mi do ucha opravdu pořádně a já se rozbrečela, jak mě to bolelo. Ještě mě sprdla, že jsem uřvané dítě, ale následně jsem s tím uchem měla problémy a po čase se ukázalo, že mi způsobila narušení Eustachovy trubice. Déle trvající hučení (případ mé známé) se úplně odstranit nepodařilo, trápilo ji to roky a její lékař jí říkal, že se s tím nic dělat nedá, tak jsem jí doporučila svého a tomu se podařilo její problémy zmírnit, ne však úplně odstranit. V každém případě se s tím něco dělat dá vždycky.

kana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.12 23:10
hučení v uších

Bylo by dobré vyšetřit ŠTÍTNOU ŽLÁZU,

hafinek
1 příspěvek 9.1.13 18:58
Jsem na tom stejně

Jsem bohužel také zoufalá z hučení v levém uchu.Na ORL mám dg. otosklerozu. Bohužel potíže mi hrozně komplikují život. Navíc mám často opakující vertiga-Bojím se, že díky komplikacím přijdu o zaměstnání. :,(

lubiša
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.14 08:20
tinnitus

Dobrý den, můj 22 letý syn trpí tinnitem 4 roky, po dvou letech se přidaly i závratě. Absolvoval klasické kolečko - CT, holter, NMR, ORL, neuro, krčnín páteř včetně rehabilitace, hyperbarická komora. Bez nálezu a bez efektu. Vrhla jsem se na studium fytoterapie - dle J. Janči je pískání v uších způsobeno nedostačivostí jater. Nakoupila jsem čaje na poruchy látkové výměny, tinkturu z jírovce a další bylinné preparáty. Klasická medicína nezabrala, zkusíme tu čínskou…Zkoušíme teprve od pátku…

Dalibor7
224 příspěvků 31.3.14 20:00

Pokud nic nezabere, zkuste se zaměřit na tu krční páteř. Sice bohužel žádné vyšetření neprokáže, že to od páteře je, ale pokud je kluk jinak zdráv, je to nejpravděpodobnější. Co se týče rehabky, tak tam se toto taky většinou nevyřeší. Chce to toitž úplně jiný cvik, než se praktikuje u fizioterapeutů. Můžete zkusit zajít za někým, kdo dělá diagnostiku pomocí přístrojem oberon, ten totiž najde opravdu hodně a byl jsem svědkem, kdy toto tento přístroj odhalil.

yanicepm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.15 22:48
prosím o pomoc

Dobrý den, prosím můžete mi zdělit jméno a spojení na tu paní? Můj syn má stejné potíže. Moc děkuji Jana

klarazedni
10 příspěvků 3.4.15 16:45

Na ORL Vám řeknou co s tím.

Mikyto795
2 příspěvky 5.4.15 18:33
Hučení ucha

Hučení ucha je naprosto bežná věc, která náš doprvází celý život, jen toněkdy vnímáme intenzivněji než jindy. Přes veškerý denní hluk se ucho zklidňuje a tak slyšíme někdy až nepříjemné pískání. Dále je zde také možnost prudká změna tlaku.

zwiii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.15 12:15
Při čtení

Pana Waltra se mě zdravotní potíže zhoršují.

zwiii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.15 12:17
@Mikyto795 píše:
Hučení ucha je naprosto bežná věc, která náš doprvází celý život, jen toněkdy vnímáme intenzivněji než jindy. Přes veškerý denní hluk se ucho zklidňuje a tak slyšíme někdy až nepříjemné pískání. Dále je zde také možnost prudká změna tlaku.

To není pravda. Mě to začalo před šedesátkou a mám to půl roku. Z 90% je to způsobené krční páteří.

zwiki1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.15 07:02
Hučení v uchu
@Bábina píše:
Bohužel,musím vám potvrdit vaší zkušenost,že pokud je hučení v uších zapříčiněno onemocnením přímo ucha a ne v předchozích diskuzích zmíněných možnostech ,musíte se s tím smířit.Můžete vyzkoušet jediné.Tamponky vaty namočit do švédských kapek a na noc vsunout do ucha.Lze k tomu i použít menstruační tamponka pro mladistvé,protože jsou malé a ráno je dobře odstraníte.Ráda bych pomohla více ,ale na toto jsme všichni krátcí.Švédské kapky koupíte hotové v lékárně nebo v bylinkářství.Dají se udělat i doma,ale shánění bylin které tam patří je zdlouhavé a obtížné.Přeji vám, aby moje rada vaše obtíže alespoň zmírnila. 8-)

Dobrý den.Kde zakoupím tampony do uší? Děkuji

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.15 18:07

Problémy s uchem mám také a to po chřipce a zánětu středního ucha. Stále mám ucho zalehlé, něco je s tou eustachovou trubicí, šumí to tam. Užívám už 2měsíc Tanakan a iBetaserc, a měla jsem antibiotika i :?: kortikoidy, ale nic nepomáhá, budu už asi navždy nedoslýchává! Tedˇjsem byla na rentgenu hlavy CT, tak třeba tam něco uvidějí! Je to děs!

nikee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.15 10:04
tinitus

B12 mi předepsala na tinitus neuroložka. Jinak jsem byla na kapakách, v hyperbarické komoře, všechny možné vyšetření, rengen, ct mozku. Vše v pořádku a hučí, píská mi stále. Tak nevím. Docela mě to obtěžuje.

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.15 11:23
@nikee píše:
B12 mi předepsala na tinitus neuroložka. Jinak jsem byla na kapakách, v hyperbarické komoře, všechny možné vyšetření, rengen, ct mozku. Vše v pořádku a hučí, píská mi stále. Tak nevím. Docela mě to obtěžuje.
logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.15 11:25
zalehlé ucho, šumění

Vše jsem absolvovala jako Vy! Nyní si nechávám dělat ""ušní svíčky",které prý uvolňují eustachovou trubici! Nic nic na zalehlost nepomáhá!!!

Michaela73
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.15 09:09
zalehlé uši, tinnitus...

Doporučuji srovnat páteř, nejen krční, celkově (Dornova metoda) a několikrát zajít na kraniosakrální terapii. Ale je třeba počítat s tím, že jedno ošetření nepomůže, chce to trpělivost

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.15 19:19
zalehlost, šumění

Teď mi bylo doporučeno používat sprej od firmy Lavylites spojení bylinek s nano technologii(rychlý účinek na proniknutí do buňky)stříkám si sprej do nosu i ucha, tak uvidím, musím mít prý trpě ;) livost, Tobokan i další vitamíny jím dál, kontrolu ale u lékaře mám až za3měsíce

Fat_Shady
1 příspěvek 8.4.16 22:07
Hučení v uších

Dobrý den mám už asi ca.7 měsíců hučení v uších, napřed to byl zvuk jako když slyším kombajn a teď to slyším jako když má někdo dvojtý výfuk a takový bručení. Je pravda, že mám vysoký krevní tlak, ale na to beru prášky. Též mám šílené bolesti zad a mám trjtou blokádu páteře. Je možné že to hučení je od krční páteře? Samozřejmě, že mi nehučí pořád v uších, někdy to nemám týden nebo 14 dní a pak to z ničeho nic začne.

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 22:41
šumění v uších

Tak mě taky ""šumí v uchu už 7 měsíců, ale nepřetržitě, tak buďte ráda, že alespoň někdy to přestane a to je právě to že přestává li to někdy je tam možnost, že je to """uskřípnutý"" nerv krční páteře a dá se s tím něco dělat. Najděte si terapouta, který umí pracovat s krční páteří, sama si zacvičte podle pana VRBY(ten je na internetu vyhlášeným na krční páteř) a uvidíte co se změní, já už to absolvovala, ale u mne NIC SE NEZMĚNILO!!!Přeji Vám úspěch! :lol:

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.16 22:44

Tak to jsem dopadla i já, po všech procedurách se nic nezlepšilo! :(

KaroNelinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 11:56
hučení v uchu - léčba

Zdravím všechny, co se setkali s tímto problémem - hučení, pískání nebo jiné zvuky v uchu nebo obou..Příspěvky výše jsou sice několik let staré, ale přesto bych se s Vámi ráda podělila o svou zkušenost a třeba tím někomu pomůžu. Tři měsíce po porodu mi začalo hučet v uchu a nepřestávalo to, tak jsem se samozřejmě začala pídit po tom, jak to řešit - první byla návštěva ORL, poruchu sluchu ani nic jiného nenašli, předepsali mi prášky na bázi gingko biloby, na dva týdny to překvapivě přestalo, ale pak to začalo nanovo…takže další návštěva, deset aplikací laseru…bez výsledku. Následovala návštěva neurologa, doporučení na rehabilitaci a v tu dobu jsem si našla ještě doktorku, co dělá akupunkturu přímo na body na uchu - po první návštěvě ihned úplné ticho, ale vydrželo pár dnů, druhá a třetí návštěva ticho na týden a po čtvrté návštěvě jsem bez toho už tři týdny. Do toho cvičím cviky na záda z rehabilitace a jsem šťastná za čas ticha :-). Takže pokud nemáte zničený sluch, ale máte to jako já s nejevětší pravděpodobností od krční páteře, tak určitě doporučuji zkusit tu akupunkturu…

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 12:43
hučení v uších, šumění!

Vždy si přečtu všechny příspěvky o hučení v uších! Ale není tu nic nového, hučení většinou pokračuje i po všech procedůrách! Tak i mě! Absolvovala jsem od února po zánětu středního ucha různou léčbu, prášky, masáže, akupunktůru u číňana, i přetlakovou komoru ve vojenské nemocnici, i kapačky různých léků, vzdala jsem to nepomohlo nic, teď si dávám jen Ginko_tebokan(3 denně) ale ale jestli to prokrvuje ucho - to nevím! Je to špatné, mám se s tím naučit žít, ale špatně se usíná, a stává se mi někdy i větší zalehlost, někdy i na druhém uchu, obávám se toho!(krk cvičím)držím všem palce a přeji vše co Vám může pomoci!! ;)

KaroNelinka reakce
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 13:09

To mě mrzí, že nemáte výsledek po ničem vyzkoušeném. Tu akupunkturu jste měla také do ucha? ja měla asi šest bodů napichnutych a na prvních sezeních mi dělala ještě biorezonanci, ale to už jsem pak vynechala, když mi zabrala jen ta akupunktura. Každopádně ta doktorka už oběma metodami vyléčila hučení více lidem, tak případně poskytnu kontakt…ale nemusí to zabrat všem, bohužel..je to moc složité :-(

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 13:58

Budu ráda, když mi pošlete na doktorku kontakt, zkusila bych ještě u ní akupunk :) turu! Moc děkuji

KaroNelinka reakce
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 16:18

Tady je odkaz na stránky http://www.vibracezdravi.cz/…VA/Motto.php
Tak snad to pomůže..

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 18:33

Moc děkuji za poslání, zkusím to!

oeousi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.17 13:27
hučení v uších

Dobrý den, četla jsem Vás starý příspěvek ohledně švédských kapek. Prosím, napište mi, jak často si dávat vatu do uší namočenou v kapkách. Každý den 2×? A není třeba napřed kůži v uchu potřít měsíčkovou mastí?
Moc děkuji za odpověď.
Markéta

logopedie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.17 20:37
hučení v uších

Já nevěřím ani na ""švédské kapky" kolem ucha by se mělo prokrvovat, ale už v nic nevěřím…
:roll:

Ladislav. Hrib
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.20 19:05
vasodilatacni terapie

Dneska jsem dojel z nemocnice z vasoditačni terapii snizenedou nedoslichavost z praveho ucha uz treti den tamhuči v uchu kdyz jsem to rikal osetrovaci lekari ze to se stava snad to brzo prestane a kdyz tam dojel tak to nedelal jen jak jsem dostal kapkovou infulzi tak jse to nejak obudilo nechce to prestat v nemocnici jsem lezel cely tyden tak jsem dopadl muzete me poradit jak jse z toho zbavit

fakevivi182t
11 příspěvků 25.9.21 13:40
hudební

Ahoj, mě hučí v uších poměrně často. Už jsem si na to zvykla. Často také mívám záněty jenom pravého ucha, což mi připadalo opravdu divné, proč jenom toho pravého, že jo? Tak jsem to řešila dost na ORL prošla vyšetřeními a zjistilo se, že to mám z toho jak celý život hraju na housle , že na to ucho i hůř slyším.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek