Péče o jizvu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdeňka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.09 21:12
Péče o pooperační jizvy

Ahoj všem, zanedlouho jdu na operaci kolena. Jak se mám starat o pooperační jizvy? Aby se zahojily co nejlíp a byly co nejneviditelnějí? Ráda bych si na sebe vzala ještě někdy minisukni…

Reakce:
Honza V.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.09 19:56

Měla bys být trpělivá, podpořit hojení vhodnou stravou, nenamáhat postižené místo a hlavně nevystavuj jizvy co nejdéle slunci.

Bábina
1450 příspěvků 3.9.10 18:21
pooperační jizvy

Jen co vyndají stehy mazat,mazat a zase mazatNejlépe měsíčkovou mastí v nesoleném sádle nebo mastí s pantenolem.A opravdu mažte,aby se jizva tak říkajíc nestáhla.Pokud bude koleno oteklé,jako,že bude, na noc udělat ze zelného listu obklad.List z bílého zelí naklepat paličkou po tvrdých částech, dát na koleno a ovázat.Nechat do rána.A když budete mít trpělivost kolínko bude zase jako nové.

Fajnbabča
1 příspěvek 16.9.10 07:58
Co s jizvou po operaci plíce?

Při vytažení hadiček na odvod plicní tekutiny se přišlo na to,že je rána v těchto místech zanícená.Musely se rozpustit stehy a čistit,čistit,čistit.Dnes je to znovu zašité,přikládám odvar z řepíku lékařského.Ale rána táhne a nevypadá nejlíp..kdo poradí co s tím?

Bábina
1450 příspěvků 16.9.10 09:13
Jizvy

Přidala bych do stravy vitamín E a pokud je to možné potírala bych asi týděn 1× denně jizvu aby se rychleji"zatáhla"Také jsou dobré odklaby z aloe vera.Zrovna tak mast z aloe,nebo měsíčku z levandulí udělanou ve vepřovém sádle.Pokud se rána hojí pomalu,je dobré přidat do potravy zinek s vitamínem A pro urychlení hojení.Vitamín E dáváme ,aby se jizva takzv.nezcukla.Pokud je rána ještě otevřená a infikovaná,nejprve jí čidtíme sterilním obnazem namočeným do přírodního bílého vína,a mažeme E vitamínem.Pokud je rána už čistá,použijeme masti a doplněk zinku E,A.Je daleko více možností,ale raději vždy jdu od nejjednuššího ke složitému.Pokud by se neukázalo během 14 dnů zlepšení,prosím ozvěte se.

wojdylova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.14 17:47

Ahoj mám jizvu na obočí mněla jsem ho rozseklé nevíte jak se té jizvy zbavit vypadám ja idiot :( :nevim: :?:

Macík007
3 příspěvky 29.7.14 10:13

Na jizvy mi byla doporučená mast Hemagel. a plastičtí chirurgové doporučují sádlo. je hodně mastné. potřít sádlem a tlačit na jizvu. pak pustit. opakovat v intervalu 5sek a 5sek. máčknout, tlačit, pustit, máčknout, tlačit, pustit.

Macik258
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.18 09:02
jizva a laser

Ahoj, zůstala mi po operaci docela ošklivá jizva na ruce. Četla sem nějaký články, že se dají jizvy odstranit i pomocí laseeru. Nevím ale, jestli to neplatí spíš jen pro malý jizvičky. Poradíte někdo?

Macik258
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.18 18:58

Děkuju moc za tim. Podívám se na web a zkusím tam zavolat. Je to docela nepříjemný, hlavně v šatech je hodně vidět.

Lenice14
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.18 18:48
Jizva

Zdravím zůstala mi po císaři docela škaredá jizva, je mi to nepříjemné se i před manželem převlíkat, jelikož se za to stydím. Poradíte mi někdo co bych s tím mohla udělat?

Lada55
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.18 16:00

Já si mazala jizvu krémem Scar esthetique a jizva se mi rychleji zahojila a vybledla.

Lenice14
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.18 15:54

Lado, tak už si jizvu mažu, jsem zvědavá jak to bude u mně. Díky :)

Verča223
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.19 11:53

Dobrý den, mám jeden takový dotaz. Mám teď jednu čerstvou jizvu na ruce a zkoušela jsem už 2 různé masti a přijde mi, že to vůbec nic nedělá… chtěly bych se ale vyhnout laseru. Dnes jsem našla tenhle článek o medu . Co si o tom myslíte? je možné aby med fungoval na jizvy a nějak jim pomáhal při hojení? To samé prakticky co se píše o akné.. nevím jestli to vyzkoušet. Zkoušela jsem Scar Estetique a Hemagel..

Leniiska
26 příspěvků 17.5.21 14:47
@Macik258 píše:
Ahoj, zůstala mi po operaci docela ošklivá jizva na ruce. Četla sem nějaký články, že se dají jizvy odstranit i pomocí laseeru. Nevím ale, jestli to neplatí spíš jen pro malý jizvičky. Poradíte někdo?

do jizev může kožař pichnout kortikoidy to by mělo pomoct. Jsou na to i nějaké krémy ale tohle asi lepší. Ještě se dá nechat seříznout tekutým dusíkem ale težko říct co je lepší. asi by ti řekli na kožním

Váš příspěvek