Operace štítné žlázy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martin P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.09 16:35
Operace štítné žlázy

Dobrý den, čeká mě operace štítné žlázy, chtěl bych se zeptat, zda je nutné dodržovat speciální jídelníček a jak dlouho trvá rekonvalescence. Pomohla vám operace štítné žlázy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Darča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.09 20:22
Operace štítné žlázy

Martine, nemusíte mít žádný strach. Po zákroku je potřeba se delší dobu šetřit, ale operaci doporučuji. než jsem ji podstoupila, měla jsem hrozné stavy, neustále mi nebylo dobře.. Po operaci štítné žlázy se můj stav opravdu zlepšil.

Bábina
1450 příspěvků 16.9.10 09:29
Operace štítné žlázy

Z počátku bude potřeba se šetřít,hlavně ne tělesnou námahu,a ani není třeba držet drastickou dietu.Zpočátku Vás to trošku bude omezovat v polikání,ale až se vše zahojí slupnete jeden malí prášek hormonu a budete v pohodě a uvidíte,že budete úplně jako nový člověk.Je žádný strach.Všechno bude víc než dobré.Držím palce

bagiovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.11 16:38
operace

dobry den ceka me operace stitne zlazy a chci se zeptat jestli po te operaci nebudu pribirat z tech hormonalnich prasku

Bábina
1450 příspěvků 30.3.11 17:16
Štítná žláza

Pokud budete dodržovat přesně předepsané dávkování a normálně jíst a hýbat se,nemusíte se bát.Většinou lidi kterým ŠŽ pracovala rychle byli zvyklí hodně jíst,protože mají stále hlad a jsou hudení,protože to zbaští za ně hormon.Tak tomu musí být konec.Pokud ale jdete na operaci proto ,že fonguje pomalu,nebo vůbec,Máte naději ,při normální stravě a pohybu i něco shodit.Jen si musíte uvědomit,že prášek musíte každé ráno vzít a nezapomenout na něj.Nepíšete jaký problém máte,takže při hyperfunkci po operaci z dobrotami opatrně.Teď už budete krmit jen sama sebe.a Pří hypofumkci je možné i na váze ubrat.Ale v obou případech je nutné dodržovat léčbu,jinak nastane velký zdravotní problém.

zlobidlo10
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 14:01
operace stitne zlazy

Dobrý den.Taky mám problé se štítnou žlázou a hrozí operace.Už jsem 6 měsíců na nemocenské.Mám hypertyreozu.Chci se zeptat na dvě věci.Ta první je že moje tělo netoleruje teplo.Když jsou vedra tak hned vystoupají hodnoty ft3 a ft.4 i když beru léky.Co se stím dá dělat??A druhý dotaz je ohledně částečného inv.důchodu.Jsem zaměstnán jako řidič náklaďáku bude mít operace nějaký vliv na moje zaměstnání.Děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 12.5.11 14:17
Operace štítné žlázy.

Po operaci a doléčení,budete celý život odkázán ráno na lačno půl až třičtvrtě hodiny slupnout malou pilulku.před jídlem.Pak se MUSÍTE najíst.Pokud budete toto dělat poctivě,a doléčení po operaci nebudete odbývat,tak Vaše problémy budou jen ta ranní pilulka,stejně jako pro ty kteří přišli o ŠŽ autoumunitním problémem.Jinak Váš život nebude nijak omezen,ale musíte opravdu dodržet doléčení.A nejprve v kratších intervalech chodit na kontroly,a nakonec 1× ročne na sono a krev,aby lékař měl jistotu,že jste v pořádku.Řízení auta to neovlivňuje.Přji Vám,ať to zvládnete v pohodě.A uvidíte,že zase budete v pořádku,jen Vám zbyde malá jizva na krku.No,malá…spíše tenká.Ale apartní,Přeji brzké uzdravení.Pro Vás platí jako pro předchozího tazatele,dát si pozor,kolik toho sníte.Už budete taky živit jen sám sebe.Tak pozor!!!!

zlobidlo10
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 18:20

Děkuji mnohokrát za odpověď.A jen jestli se mohu ještě zeptat.Bušení srdce souvisí taky ze šž?Já totiž od té doby co byl můj problém se šž zjištěn beru i léky na srdce.Ty asi taky budu brát dál.A s tím inv.důchodem to je tak že to bylo naznačeno od p.doktora.Tak nevím co si mám o tom myslet.Poradíte???Díky moc.

Bábina
1450 příspěvků 12.5.11 18:39
Štítná žláza

Vím že tento projev patří k Hypertyreoze,to ano.A po odléčení a operaci by problém měl přestat,ale já Vám mohu poradit,co dělat,jaké bylinky dávat na obklad nebo jak mazat jizvu,aby byla co nejméně viditelná,ale nemohu Vám zodpovědně říct,jak bude dále probíhat Vaše sociální situace a nevím zda bušení srdce a rychý tep je zaviněn jen ŠŽ,nebo se u Vás vyskytl ještě nějaký problém se srdcem.To musí posoudit endokrinolog a důchod posudková komise.Víte,já nejsem lékař.Já dělám alternativní pomoc tělu.Na léčení máme lékaře,ale my ukazujeme tělu jak se uzdravit a tak o nemocech musíme vědět tolik,jako lékaři.Ale jen o nemocech.S důchodem Vám bohužel neporadím.

zlobidlo10
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 18:52

I tak Vám velice děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 12.5.11 19:22
ˇˇStítná žláza

Pokud budete potřebovat cokoliv jiného,můžete napsat.Při rekonvalescenci Vám mohu pomci a dotazy týkající se přímo nemoci zodpovědět.Ale řídit budete moct.Lék který budete užívat ,řízení neovlivňuje.To vím na 1OO%.Přeji Vám rychlé uzdravení.Uvidíte,že se po operaci budete cítit jako nový člověk.

tiro
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:49
problémy očí po operaci?

Dobrý den,

mám hyperfunkci ŠŽ, lékař mi doporučuje operaci, přesto že mám hodnoty hormonů pod kontrolou,tak kvůli problémům s očima. Mám vylezlé a věčně opuchlé oči. Má někdo zkušenost s tím, zda se problém s očima po operaci úplně odstraní?
Děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 29.8.11 20:48
Operace šťítné žlázy

Nemohu Vám říct co je po operaci.Já jsem přišla o ŠŽ autimunitní reakci.Prostě tělo ji vzalo jako nepřítele a zničilo,Takže ji nemám taky ,ale z jiného důvodu.A problém s očima mi bohužel zůstal.Ale pokud by to byla Basedova choroba ŠŽ a ne jen hyperfunkce,tam jsou výsledky dobré.Poraďte se ještě s optikem.Je mi líto,že Vám více nepomohu.

Z-u-z-a-n-a
2 příspěvky 7.9.11 16:04
operace snížené funkce štítné žlázy

Zdravím.
Chtěla bych se zeptat na váš názor na operaci snížené funkce štítné žlázy. Moje mamka má jít na operaci, vlastně doktor ji furt přemlouvá aby šla na operaci. Mám strach, protože vím, že když šla jedna známá na operaci ŠŽ, tak umřela a to ve věku 36 let. Moje mamka měla před půl rokem ještě horší výsledky než teď, měla až 21 000 protilátek. Ted se jí to snížilo na 4 000 (řekla bych proto, že jsme změnili bydliště, ve starém byla plíseň). Ale pan doktor už neví co s mamkou, furt se jí to snižuje nebo zvyšuje. Pan doktor mamce předepsal prášky Thyrozol a měnil dávky podle výsledků, nic nepomohlo. Prosím o odpověď. Mám vážnně velký strach a nechci aby šla na operaci, ale jestli by jí to pomohlo.

Bábina
1450 příspěvků 7.9.11 17:25
Štítná žláza

Snížená funkce je buď zapříčiněná tím že organismus bojuje sám proti sobě jako proti nepříteli.Pak proště obranný systém těla tu ŠŽ zbaští.To je můj případ.A pak je to druhá varianta.ŠŽ roste jako divá a může prorůst až do srdce.což se stalo mému tatínkovi.(máme rodovou zátěž)Pokud je to tato varianta radila bych ,pryč s ní ,s potvorou.Tatínek se operace bál a zenřel.Musí jít pryč co nejdříve,než doleze k srdíčku.Podle léků má Vaše maminka tuto druhou variantu.Víte,je dospělá.Je to na její svobodné vůli jak se rozhodne.Vy vidíte strašáka paní,která zemřela,že byla na operaci.Já vidím strašáka mého tatínka,že zemřel,že na ní nešel.Je to dilema.Ale nejít,je časem vpodstatě rozsudek smrti.Vezmete si to na svědomí?Omlouvám se,že jsem to napsala tak tvrdě.Ale, do deška,nemohu si odpustit,že jsem tátu na tu operaci,nedotahla,třeba násilím.

Z-u-z-a-n-a
2 příspěvky 7.9.11 20:42

Děkuji za odpověď, ale moje mamka má jen čistě zánět, prý jí ta žláza neroste a ani uzlíky nemá. Tak nevím. mám o ni vážně strach.

Bábina
1450 příspěvků 7.9.11 21:50
Štítná žláza

V tom případě tedy asi opravdu jde o autoimunitní reakci,stejně jako u mně.Bylo by asi dobré vyhledat jiného endokrinologa a chtít konzultaci.Pak ale podle mého úsudku a zkušenosti osobní, by měla brát spíše hormon,který chybí a tím vyskakují protilátky.Ještě Vám mohu poradit jedno.Máte obálku,tak můžete do soukromých stránek.Najděte někde Dr.House,klikněte na jeho obálku ,odvolejte se,že Vás posílám.Je to opravdu lékař a dobrý diagnostik,hodně spolu spolupracujem.Jen nemá rád dlouhé úvodní řeči.Napište mu holá fakta a že chcete vědět co dál.Můžete se spolehnot ,že poradí.Ale pokud zrovna slouží,nebude to zítra.Ale určitě to prokonzultujte s dalším endokinologem.Možná stačí změnit způsob léčby.Jaké má maminka problémy?Můžete stejnou cestou přijít i do mé soukromé poradny,pokud to nechcete psát do diskuse.

Petka.Kl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 19:56
poradte mi prosim...

Dobrý den,mužete mi prosim poradit o co muže jít,jsem neštastná,že už 7 měsícu marodim,začlo to chronickým zánětem tlustého střeva který je ted v klidu,pak mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy,beru Euthyrox 50 a beru ho měsíc a pul. Ted mám jít na kontrolu,ale mám strach co bude,protože se cítim strašně slabě,unaveně,bez energie a mám zimnice,hlavně co mě trápí asi už 2 měsíce mám zvýšenou teplotu 37-37,2. Váha mi stále roste a už se na sebe nemužu dívat,nikdy jsem nadváhou netrpěla až ted a teplota bývá jen večer po 19h cca. Přes den mám okolo 36,3.
Byla jsem i na vyšetření žaludku a mám tam polyp,mám bolesti na hrudi který mě nutí ke kašlání a já nemám tušení co semnou je a hlavně bude.
Chci hledat novou klidnější práci s normální pracovní dobou,ale nemám na to furt sílu a lidi kolem mě už nadávají proč se nezjistí toho všeho příčina. Myslíte,že ta teplota muže být k té štítce?
Prý k zánětu střev a polypu v žaludku to nebude. Taky mě dost často bolívá hlava a cítím se bezmocná.
Děkuji moc za jakoukoli radu a přeji pěkný večer.

Bábina
1450 příspěvků 10.10.11 22:10
Štítná žláza

Já vím a jste unavená,jen by jste spala a je vám pořád zima.Po dalším odběru krve Vám lékař asi zvedne dávku hormonu.Nemůže tělu dát takovou pecku najednou.Možná že bude zvedání dávky trvat i několik měsíců,Bohužel,lék musíte brát do konce života a před třeba ,operací mít svolení endokrinologa.Ale postupně se vše upraví.zažívání,kašel a všechno.Až dosáhnete potřebné hladiny hormonu.Ale upozorňuji Vás ,že musíte přesně dodržet léčebný program.Ráno KAŽDÝ DEN vzít prášek a opravdu tu půlhodinu nejíst.Nejlépe hned když vstanete.A pokud se Vám váha nezačne snižovat po úplné dávce,nabízím Vám možnost ,udělat si místo přihlášení registraci.Tím dostanete obálku jako mám já.A kliknutím na mojí obálku se dostanete do mé soukromé stránky,kde už několik lidí k změně hmotnosti bezbolestně a jojo efektu vedu.Vím o čem mluví.Nejen z praxe,ale i jsem to prožila.Ale hlavu vzhůru bude to dobré.Věřte mi.Znám to z osobní zkušenosti.

Petka.Kl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 08:36
štítná žláza

Děkuji moc za radu,kéž byste měla pravdu. Vubec nevim co semnou bude a okolí kolem mě včetněmého přítele čekají,že už budu hledat práci abych nastoupila a konečně pracovala,protože já pro lůidi nevypadám vubec nemocně a asi mi moc nevěří,že jsem slabá,bez nálady a hlavně bych furt spala.
V noci spim 12 h a přes den usnu i odpoledne,protože už nemužu,když bylo lěto a svítilo sluníčko bylo lépe než za takového počasí.
Jinak bych ráda podotkla,že v červnu když se dělalo náhodné vyšetení na štítnou žlázu,tak TSH bylo 4,3 za měsíc později bylo 10,100 a já měla přijít až za 2 měsíce,ale už jsem to nevydržela a přišla dřív asi o měsíc kdy jsem dostala tyto hormony. Bylo mi taky čečeno,že protilátky jsou negativní( teda prý zatim). Taky se chci zeptat začla jsem brát dvoje léky na žaludek a jeden z nich mám brát ráno na lačno a pak jsem se dočetla,že jsem asi udělala blbost,když jsem ten lék na žaludek brala stejně s hormonem.
Myslíte,že potíže se štítnou žlázou je třeba marodit,když mi neni dobře?
Ani nevim jak dlouho se muže marodit a nerada bych všechnu nemocenskou odmarodila a pak bych na ní neměla nárok,když by se nedejbože něco stalo.
Doktoři mi furt zjištují od března nějaké nemoci a moje doktorka z gastra chce zjistit proč mám zvýšenou teplotu,tak měještě posílá na rentgen hrudi kvuli bolestem a na sono břicha kvuli Ulcerozní kolitidě.

Bábina
1450 příspěvků 11.10.11 10:06
Štítná žláza

Zřejmně je tedy ještě někde nějaký zádrhel.Ale jinak marodit se s tím nenechává.Jen se podle krve upravuje hormon.A ten opravdu budete brát až do smrti.A prosím opravdu samotvý.Jinak všechno ostatní jeho účinek ruší i zapít pouze vodou z vodovodu.A spavost,únava a zimomřivost je růvodní jev .Já beru 15Omg a je mi zima pořád a únava občas také dolehne,ale mám i jiné zdrav problémy.Tak těžko říct.Ale až dostanete vyrovnanou dávku,tak se vám opravdu udělá lépe.Taky jsem začala od 5Omg.Napálit Vám hned plnou dávku by mohlo poškodit srdíčko.Musí se postupně.Některé příznaky budou ve zmenšené míře přetrvávat,ale bude to ok.Jen bude třeba si hlídat váhu.Až Vám léky ustálí,to znamená kontrola za půl roku,pokud budete chtít ,pomohu Vám shodit to,co jste nemocí nabrala.I to se pak odrazi na vitalitě.Já se léčím 12let a v rodině máme problém skoro všichni .Ale všichni po započaté léčbě jsou OK.Jenom to chce vůli a vydržet.Ono to chvilku trvá než se to upraví.A můžete mi napsat kdykoliv budete potřebovat.Po kontrole se ozvěte a napište kolik mg máte a já vím k tomu napíšu potravinové doplňky a bylinky.Potravinové doplňky nedoporučuji ráda,ale tady je to v podstatě nutnost,nebo jednou usnete za chůze.Víte, ona štítná žláza řídí veškeré hormonální hospodaření těla.Proto je velice nutné léčbu opravdu dodržovat.Pokud né tak poslední varianta je demence.Ale to Vám při dobře vedené léčbě opravdu nehrozí.Klidně se ozvěte kdy budete potřebovat.Na PC jdu alespoň jedno za den.B

Petka.Kl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 13:35
štítná žláza

Děkuji vám moc za podporu a za radu. Moc si toho vážim. Zítra jdu na tu kontrolu,doktorce donášim i jiné výsledky z gastra,tak ve čtvrtek vám napíšu jak jsem dopadla a co mi paní doktorka řekla.

Bábina
1450 příspěvků 11.10.11 13:53
Štítná žláza

Dobře pak se podíváme čím Vám mohu pomoci,aby se Vám ulevilo.Ale ,Vaše zažívací potíže s ŠŽ spojeny nejsou,řekla bych.Možná něco najdem i na ně.

Petka.Kl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 14:39
štítná žláza

Možná,že tloustnu kvuli zažívacím potížím. Buh ví jak to je. Tak zatim přeji pěkný den a ve čtvrtek se ozvu.

Bábina
1450 příspěvků 11.10.11 14:51
Šťítná žláza

Ne opravdu ,nefunkční štítná žláza jako první projev ,že je něco špatně je přibírání na váze bez změny způsobu stravování a vůbec,způsobu života.Třeba:hodně jste cvičila a teď ne.Ale pokud nenastala žádná změna tak jste opravdu nabrala kvůli štítce.Až dostanete potřebnou dávku hormonu,půjdeme to spolu dát dolů.Bezbolestně.B

Petka Kl.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.11 18:03
štítná žláza

Tak jsem tady po kontrole štítné žlázy a je to v normě. Mé TSH je 2,3 a protilátky negativní.
Dávám doktorce všechny mé zprávy a ve finále kvuli mejm náladám,nezájmu apod uvádí,že mám deprese a posílá mě na psychyatrii i kvuli mé dlouhodobé pracovní neschopnosti a ruznejm nemocem,tak nevim jestli to k něčemu bude.
Jinak má hodnota v krvi CRP je 19 a všichni to uváděj k zánětu tlustého střeva.
Jsou mi divné ty zvýšené teploty večer,internistka mi řekla,že to muže bejt k tomu střevu a na gastru mi říkaj,že z jejich hlediska bych mít teplotu neměla.
Je to furt takovej kolotoč a mě to unavuje.
Jinak se omlovám,že píšu i o jinejch nemocech než je štítná žláza.

Bábina
1450 příspěvků 12.10.11 18:27
ŚTÍTNÁ ŽLÁZA

přece nevadí že píšete o něčem jiném.Zaráží mně příznaky na ŠŽ,a na zánět trávicího praktu ta teplota by podle mně být neměla a CRP zánět ukazuje,ale čeho?To nevím jestli zrovna psycholog je ten pravý.No může to vzít jako psychsoma,ale zase vyšetření krve ukazuje zánět.Ráda bych Vás požádala,zda by jste si udělala registraci.Ne jen přihlášku na sránce.Dostanete pak takovou obálku jako mám já.Pak na tu mojí kliknete a dostanete se do mých soukromých stránek.Tam to můžeme probrat jedno po druhém.Je to jen návrh.A pokud odmítnete,tak se nic neděje.Ale na soukromých stránkách se mých hostů mohu ptát i na věci na které se veřejně špaatně odpovídá.Jestli si registr uděláte,klikněte si na můj profil.To aby jste věděla,že nejsem jen zvědavá baba.

Petka Kl.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 08:12
štítná žláza

6e se Bábinko tak blbě ptám,ale vubec neim jak to tady funguje a jak se mám zaregistrovat,jestli mi poradíte trochu podrobněji.
Jinak vám povim,že jsem fakt už zoufalá,začínám si připadat u doktoru jak hypochondr,že si vymejšlim,přitom nechápu proč to CRP je zvýšené. Dne 13.7 jsem CRP měla 15 o týden později jsem měla 12 a bylo mi řečeno,že to bude k tomu střevu nebo štítné žláze,i když je to střevo chronické.
Má doktorka na gastu začla mluvit,když si ztěžuju stále na unavu jestli to neni unavovy syndrom,ted mi to píše i do zpráv. Zatim co internistka mě posílá za psychyatrem a já si připadám jak blázen a řikám si proč mě tam posílá,jestli to má něco vyřešit. :-(

Bábina
1450 příspěvků 13.10.11 12:03
Šťítná žláza

Tak k registraci.Na stránce kde jse se přihlásila si zadáte místo přihlášení kolonku registrace.Můžete si to zadat nahoře do vyhledávače sloven registrace a ono Vás to samo povede.Registraci udělejte tím samým jménem a heslem jako přihlášení ,jen je tam víc kolonek k vyplnění.Pak se u Vašeho nisk tedy asi Petka,že? objeví obálka.Najedete tady na moje jméno a kliknete na MOJÍ obálku a můžete psát.Já Vám na vaší obalce budu odpovídat.Ale obě uvidíme obojí.A protože je to soukromá korespondence,redakce tam nevstupuje.Ale ti co chtějí aby mně našli vždy a bez pátrání si dají abych jim potvrdila přátelství.Tím nají vstup zaručen kdykoliv.Až budete mít tu obálku,dejte si do vyhledávače na Vitalionu Bábina profil,aby jste věděla,že to dělám jaksi skoro profesionálně.A ná jako nějaká zvědavá baba.Určitě se Vám to povede.Není to težké a samo vás to navádí jak dál.B

Petka Kl
1 příspěvek 13.10.11 13:55
štítná žláza

Tak snad se mi to povedlo.

Bábina
1450 příspěvků 13.10.11 15:15
Šťítná žláza

Povedlo.B

Petka.Kl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 18:49

Zdravim Bábinko,omlouvám se,že jsem se dlouho neozvala,mám furt nějké starosti.
To co jsem vám psala naposledy tak za tu dobu je nové to,že jsem byla na sonu břicha a prý je tam zhrubovatělý žaludek,do zprávy mi bylo napsáno hraniční šíře žaludku,co se týká střeva,nic vidět nebylo.
Byla jsem u toho psychiatra a mě pak došlo proč jsem tam byla odeslána,je to jen díky tomu jak žiju,samej stres,vztek,beznaděj a pod a pak se to odráží na mém těle a nemocích.
Psychiatr mě odeslal ke psycholožce na testy,byla jsme u ní rozklepaná a nakonci,když mi k tomu něco pověděla jsem brečela jak malé dítě,ale neudržela se.
Diagnoza zatim neni určena a výsledky se budou zpracovávat,ale řekla mi,že je to jak mapa od dětství až po ted,že to nebylo lehké,že evidentně mám nízké sebevědomí,všechny emoce zustavají ve mě a pak se mi to odráží na těle. Antidepresiva aléky proti uzkostem mi prý nepomohou,že bych měla zkusit skupinovou terapii a já jí řekla a o mi ma pomoci?
Rekla jsem,ano nechávám hodně emoce v sobě,ale taky mám výbuchy a že hodně žárlim,že vim co dělám špatně a co bych dělat neměla,ale nevim jak to udělat.
Dále je u mě nového,že jsem se rozešla s přítelem,on už taky dlouho o tom uvvažoval,byl jsme každý jiný a u já se za posledních pár měsícu nějak změnila,nic mě nebavilo,netěšilo,jen jsem tupě chodila a zírala,ani jsem moc nemluvila a vyhybala jsem se lidem.
On nechápal mé nemoci,nebyl mi podporou a chtěl narozdíl odemně žít život naplno. Já neměla sílu. Problém byl i ten,že mi řekl,že po prvním tenkrát osmiletém, vztahu už nebdokáže milovat,nedával najevo žádně city,neuměl pohladit,obejmout,říct něco milého,nebo,že to jídlo bylo fobré a to já nedokázala přijmout.
Ale když před pár dny z něj vypadlo,že ho opouští mít děti a došlo mi,že semnou i když to nechtěl říct,nakonec to potvrdil a bylo to proto,že neni normální mít s někym děti,když je tak nemocnej a to dítě to zdědí,přišlo mi to sobecké a já to s velkým promyšlením vzdala,řekla jsem,že jdu pryč,že už nemužu.
Já vim,že jsem pro sebe udělala to nejlepší co jsem mohla,ale trápí mě to,styská se mi a každou noc brečim. Nehledě na to,že mi moje mám co tu ted zas bydlim řekla,že jsem divná,nemluvim a všimla si,že hodně zapomínám a nesostředim se.
Připadám si jak troska která je tady na tom světě k ničemu,nedokážu ani popsat jakej smutek v sobě cítím,jakoby mě to uvnitř zžíralo.

Bábina
1450 příspěvků 20.11.11 22:39
Operace štítné žlázy

Mohu Vás poprosit,aby jste si udělala registraci,na stránkách?Jste jen přihlášená.Pak dostanete stejnou obálku k nick jako mám já.Kliknutím na mojí obálku se dostanete na mojí soukromou stránku.Která je opravdu jen pro Vás a mně.Ani redakce nedělá kontrolu.Nemusíte mi všechno znova popisovat.Převedu si to.Jen do nadpisu dejte štítná žláza.Myslím,že tyto věci zaberou více času a není to jen na dvě věty.A řekla bych ,že ani pro veřejné nahlížení do vašich problémů.Až budte regietrovaná můžete si kliknout na můj profil.Aby jste věděla,co jsem zač.Že nejsem jen zvědavá baba.Bábina osobně

Sandruš
1 příspěvek 1.2.12 11:25
Stav po operaci levého laloku ŠŽ

Dobrý den ,jsem dva a půl měsíce po operaci levého laloku šž a zjistily ,že to byl folikulární adenom. Stavy před operací bylo bušení srdce a nervozita,myslela jsem si,že po operaci se všechno dá do normálu,ale bohužel je to ještě horší :( V krvi mi nic nenašli ,prý mi to ten druhý lalok utáhne sám ,ale já jsem strašně unavená,mám třes rukou ,svalové záškuby ,brnění prstů,padání vlasů a přibírání na váze ,ale podle paní doktorky jsem v pořádku ,už jsem zoufala,beru prášky kvůli tomu tepu na srdce ,ale na kardiologickém vyšetření jsem zcela v pořádku ,pak mě poslaly na psychiatrii,že to mám z nervů,ale tam mi skusily napsat nějaký antidepresiva a já po nich pokaždý řvu jako želva :( Už jsem opravdu zoufalá a nevím ,jestli se mi můj stav někdy zlepší a hlavně žádnej doktor to nechce slyšet. Nemáte s tím nějaký zkušenosti,děkuji za radu a přeji příjemný den.

Bábina
1450 příspěvků 1.2.12 13:00
Štítná žláza.

Nevím,nejsem diagnostik na to tu máme Dr Househo.Ale podle máho, to jeden lalok neutáhne,protože máte všechny příznaky nefunkční ŠŽ.Nechte si u praktického lékaře na to udělat test z krve.To může.Z Bylinné léčby by bylo dobré přidat vitamím C 500mg2× denně,E jednou denně ,ale pokud používáte léky na srážení krve tak vynechat a Bkomplex ráno jednu tabletu dále zinek a selen.Tyto dva doplˇnky se užívají 1 měsíc a pak měsíc vynechat a tak dokola.Bojím se Vám předepsat kepu,což je mořská řasa.Protože neznám krevní výsledek.Proto se budu držet starých osvědčených rad.A doporučím Vám čaj ze svízele .Na lžičku byliny krnek vařící vody a 8-1O min louhovat.Pít před hlavními jídly asi tak 3O mim předem.Jste registrovaná, tak pokud chete řešit i další problémy související s touto chorobou,kliknutím na mojí obálku vstoupíte do soukromého sektoru.Potřebovala bych Vám položit pár otázek,které na veřejné diskusi se moc nehodí,ale nebudu se ptát ze zvědavosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 16:09
Štítná žláza

Dobrý den,necelé dva roky se léčím se štítnou žlázou.Ošetřující lékařka mi řekla,že se zřejmě jedná o autoimunní poruchu.Brala jsem nejdříve 1/2tbl. Letrox a 1 tbl.Thyrosol,někdy 1 1/2 tbl.,stav se pomalu vyrovnával,ale tvořily se protilátky.Nyní mi lékařka sdělila,že se jí nyní ten stav líbí a navrhuje operaci,mluvila o operaci vlastně od úplného začátku,co jsem u ní nastoupila,aniž by věděla cokoliv o mém zdravotním stavu z dřívějška.Nemám jiné potíže kromě oteklých očí a při změně prostředí-teploty anebo když je větrno,začnou mi slzet.V ŠŽ nemám uzel,nijaké jiné potíže,jsem po celkovém interním vyšetření i vyšetření na očním,bez nálezu.Nyní se mám rozhodnout,jestli přistoupím na operaci.Když jsem se ptala,zda se mi po operaci zlepší oči,odpověděla mi že ne,nemá pak co by to zlepšilo,když bude ŠŽ pryč.Já se současně léčím alternativní cestou a vidím(i známí to vidí),že se mi pomalu oči lepší,nejsou tolik nateklé a lépe se mi kouká.I proto se mi zdá operace v této chvíli předčasná,myslím si, že bych snad mohla nápravu zvládnout bez operace.Mohla by jste mi poradit, co mohu pro zlepšení udělat anebo se Vám zdá,že bych měla operaci podstoupit?Děkuji Vám za odpověď.

Marketa58
1 příspěvek 9.3.12 17:48
Štítná žláza

Moc Vám děkuji,že jste mi tak brzy odpověděla. No, to je právě to, také nechápu,proč trvá na té operaci.S tou alternativní léčbou je to tak, že za čas dojedu do Českých Budějovic,Tradiční čínská medicína.Ten lékař má
také zato, že nyní operace není nutností.Od něj mám tablety léčivých bylin,které jsou určeny konkrétně ke zlepšení funkce ŠŽ.Lékařka mi vždy říká,že se mi tvoří protilátky a to vnímám od ní jako „strašák“…jakože to může mít kdovíjaké následky.Také mě napadlo,požádat jiného endokrinologa,jen nikoho dalšího neznám,tak budu muset pátrat.Nevěděla by jste Vy o někom?Ještě Vám děkuji za rady,světlík mám doma,tak si jej uvařím.Přeji pěkný podvečer.

Bábina
1450 příspěvků 9.3.12 19:51

Světlík mějte stále při ruce.A žádnou vodu na oči.

Blue72
1 příspěvek 21.3.12 23:03
uzel ŠŽ

Dobrý večer, máte někdo zkušenost s uzlem na ŠŽ. Je nutné ho vždy operovat? Díky za odpověď.

Fa
3 příspěvky 2.4.12 17:26
štítná žláza

Dobrý den,mám vyšetření zvýšené štítné žlázy,pani mudr. mi předepsala thyrozol,který jsem brala 2měsíce,vysadila mi ho, tak bych od vás radu zda je je to dobré hned ho vysadit.Sono v pořádku ani uzliny nemám, mám strach aby se mi to nevrátilo,jestli by byli vhodné nějaké bylinky a vaši radu děkuji mockrát

Bábina
1450 příspěvků 2.4.12 17:53

Teď je třeba dávat pozor, aby bylo v potravě dot zinku,E a C vitamínu a používat jodovanou sůl.Většina naší soli je již jodovaná ale dovážená Alpská sůl ne.Z bylinek by si nejlepší byl čaj popřípadě marmeláda nebo šťáva z černých jeřabin nebo bezu černého(bezinky) ale zatím musíte asi vystačit jen se sušenými plody.Ty se 1 lžíce namočí do 0,5l studené vody,přivedou se do varu a povaří se 5 minut.Přikryté pak 10 min,necháte louhovat a podává se ráno a večer.Dávka se dělá najednou.Večer si čaj můžete přihřát a nebo pít i studený.Pochopitelně do jídelníčku je dobré zařadit sardinky,a jiné opravdu mořské ryby a další plody moře.Z ovoce pak jíst co nejvíce ovoce červené barvy a nejlepší jsou třešně.Přidávat umělý jod nedoporučuji.Tělo ho špatně přijímá a mohla by jste si nemoc znovu vyvolat.A pokd máte ráda suši,ty v mořské řase,tak si ho dopřejte.A jinak se návratu nemusíte obávát.Ale pokud budete mít nejaké pochybnosti,nebo Vám nebude dobře,napište.

vnuci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.12 22:35
uzel na šž

Také jsem měla tři uzlíky na šž tak mi byla odstraněna a potom se potvrdila rakovina šž

Bábina
1450 příspěvků 26.7.12 23:10

To je mi líto. Ale rakovina ŠŽ se léčí stejně jako každá jiná. Jen do stravy je potřeba přidat mořské plody ale stačí i sardinky, pokud zvládáte při léčbě jíst. Pokud jste po léčbě. Dopuručila bych velké balení aloe vera, na vyčištění organizmu, Ale nenechte se přesvětčít z zakoutení té drahé. To není vera ale stomová a má jiné účinky. Dvě lahve vera tedy jedno balení postačí a dále doporučuji stravu podle rady nad vámi. pokud budete mít zájem o posilující byliny, na požádání je napíšu.

vnuci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.12 11:03
štítná žláza

Dobrý den. Prosím o posilující byliny na šž děkuji

Bábina
1450 příspěvků 29.7.12 12:25

Co máte na mysli tím"posilující bylinky"?.Nejdříve mi musíte napsat problém. A já pak mohu určít bylinu, pokud Vám ŠŽ pracuje málo je jiná léčba než pokud pracuje moc.Tedy Hypoaktivní nebo Hyperaktivní ŠŽ a na každý případ je jiný postup, Pak potřebuji vědět zda berete hormon, nebo práček na snížení aktivity a nebo jste jen hraniční. Já jsem bylinkář, ne věštec.

seniorka
1 příspěvek 30.7.12 22:23
mýlka

Pro bábinu - milá paní, jsem po operaci ŠŽ už 22 let a právě jsem měla hyperfunkci, což znamená zvýšenou činnost a při té se právě hubne a můžete jíst co chcete, aniž byste přibírala, odebrali mě půl laloku levého, chvíli to bylo dobré, ale pak se dostavila hypofunkce, užívala jsem na radu lékaře míň, než bylo třeba a byla jsem unavená, ospalá přibírala jsem a zjistilimi v pravém laloku opět 2 velké uzly, naštěstí nejsou maligní, takže na operaci zatím nemusím. Takže hyperfunkce - člověk je rychlý, hladový, také mu padají vlasy a hubne, naopak hypofunkce- zpomalený, obleněný, unavený a vesele přibírá na váze. Jsem zdravotnice, tak jsem to chtěla objasnit, děkuji. :kytka:

Bábina
1450 příspěvků 30.7.12 23:51

Ano rozdíly dobře znám. Jednak hypofunkcí sama trpím a jednak to dělám 30 let.Jen když někdo napíše bez udání problému že chce byliny na štítnou žlázu mohu mu doporučit třeba všechny a ať si vybere.Ale pokud jste si, milá paní, všimla, to není můj stil práce. Chci a potřebuji vědět o problému co nejvíce, abych mohla poradit dobře. Bábina osobně

Thebe
1 příspěvek 6.3.13 21:24
jojo efekt

Dobrý den,
zaujala mne informace k tomuto tématu, že vedete několik lidí ke změně hmotnosti bez jojo efektu. Jsem zde dnes poprvé a ještě se tu zcela neorientuji. Zaregistrovala jsem se a zkoušela to najít ve vašem profilu, ale nevím jak postupovat. Když jsem Vám zkusila napsat, tak mi to ještě jako „nováčkovi“ nešlo
Děkuji Katka

drabkulka
1 příspěvek 11.5.13 21:52
Pobyt

Dibrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouhý je pobyt v nemocnici po operaci štítné žlázy? Děkuji

nepoctiva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.13 11:37

Dobry den, jsem po operaci ŠŽ už to budou 3roky a nedodržuju předepsanou léčbu, piřád visazuju léky a nedocházim k internistovi, u toho jsem byla naposledy v roce 2010, od té doby beru i neberu léky. Tak se chci zeptat jakej to muže mit nasledky. Děkuji za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek