Růžovka - mast

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 11:19

Já jsem měla taky ze začátku po tom heřmánku pleť hodně suchou a hlavně na místech, kde byly záněty. Ale postupně to bylo lepší a teď už i po zaschnutí obličeje se večer namažu krémem a je to lepší.
Nevím jestli to bude někdy v normálu, ale aspoň nejsem tak oteklá.

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 11:54

A jakým krémem se mažete?

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 13:46

Mám ten od Physiogelu.

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 13:49

Jak jste dopadla v těch Teplicích?

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 14:17

No nic moc. Pani doktorka mi řekla, že mi nemůže v současné době nijak pomoci, protože neví, co má léčit. Říká, že terapie Entizolem 6 týdnů je už problém (riziko rozkladu krvinek). Divila se proč mi doposud nikdo neudělal stěr z kůže a výtěr z úst, nosu, uší a kontrolu krevního obrazu. Chybí mi i diagnostika přítomnosti Helikobakter pylori a Demodex folikulorum, který mi měli udělat lékaři hned na počátku léčby (plně hrazeno z nemocenského pojištění). Nyní budou nálezy zkreslené po 6 ti týdení terapii Entizolem, takže je i možné, že budeme muset čekat na nový aktutní projev hnisavých pupínků, aby bylo z čeho brát. Takže síla. Nenapsala mi vůbec nic, pouze doporučení pro mé ošetřující lékaře (PRL, DERM, ALERG),u nichž jsem však sama před pár týdny o tato vyšetření žádala, a ty mi sdělili, že je to zbytečné. Tak nevím, jaká bude jejich rekce dnes. Jsem dost zklamaná (z J. Hradce to byl výlet asi za 1500,– Kč a vlastně skoro zbytečně). V úterý jsem objednaná na imunologii, kde požádám o doplnění vyšetření na základě jejího doporučení, tak snad konečně někdo na to bude slyšet.
Jsem zklamaná, zatím ještě entizol užívám (do vyšetření krevního obraz - pro odhalení možnosti rozkladu krvinek), takže se nehorším. Stav mé kůže rozhodně není výborný, ale můžu říct, že dostatečný možná i dobrý (když použiji make-up). Nedokáži si však aktuálně představit jeho vysazení a návrat k té hrůze.
Na základě těchto skutečností přemýšlím o aleternativní léčbě, tzv. autopatii (tonoucí se stébla chytá). 1.6. bych se chtěla zúčastnit v Praze kurzu na toto téma. Jinak druhý den užívám na lačno „jedlou sodu“, ta má taky pozitivní účenky na organismus.
Takže…

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 16:21

Tak to je síla. Mě taky nikdo nikdy nedělal nijaké výtěry ani krevní rozbor. Dokonce, teď když jsem žádala u praktického lékaře o rozbor při preventivní prohlídce, tak mi řekl že to není potřeba.
Nevím na koho se obrátit. O té sodě jsem četla a také jsem ji zkoušela, ale žádný valný výsledek.
Tak je dobrá skořice.

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 19:26
pro Šááárisek

Vzpomněla jsem si ve čtvrtek na Vás, ale dnešní zpráva mě mírně řečeno „rozladila“, nic z toho co píšete mi nedělali…a to jsem vypadala podle popisu podstatně hůře. Skoro mi příjde že tam je jiná doktorka - byla tam tam taková mlaďounka, hodně hubená droboučka doktorka? Já si to její jméno opravdu nevybavuju…ale já s nima měla úplně jinou zkušenost…opravdu mně to hodně mrzí, podle toho co píšete Vám opravdu nepomohli. Vzpomínám si, že jsem se takhle vrátila z Prahy z jedné kliniky…

Azuzephre
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 20:46
Oprava

Omlouvám se, ne ROSALEX ale ROSALOX.

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.13 23:19
pro Šááárisek

Nooo to je ona, ale já mám s ní úplně jinou zkušenost…třeba pomůže to její doporučení, a udělají Vám všechny rozbory…tak budu držet palce

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 08:43

Dobrý den, mohu se zeptat? Jaké dávkování toho Entizolu jste dostala a jak dlouho jste ho brala? Děkuji za odpověď

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 08:45
pro Azuzephre

Dobrý den, mohu se zeptat? Jaké dávkování toho Entizolu jste dostala a jak dlouho jste ho užívala? Děkuji za odpověď

Azuzephre
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 10:46
pro Šáárísek

Dobrý den, beru ho od minulé soboty, ráno a večer při jídle a zatím nemám žádné vedlejší účinky. Podle balení mi vyjde na 20 dní(dvě krabičky po 20 kusech). Zdá se mi, že se růžovka začíná stahovat na menší plochy. Navíc jsem si pořídila i krém a vodu od ISIS - Aquaruboril roztok, Ruboril Expert SPF 50+.

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 18:34

Aha. Tak to já mám taky. Máte taky Zineryt na ty puchýřky? Bůh ví, jestli mám vůbec tu růžovku. Já mám puchýřky třeba jeden, dva tři vedle sebe, pak čistou pleť a po centimetu zase další. Rozhodně nemám slité celé tváře a bradu. Strašně mě to svědí a já to nevydržím a škrabu o to víc pak jsou ložiska rudá. Po 6 týdenní terapii entyzolem zlepšení mám, ale asi tak 50 %, víc ne.

Azuzephre
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 20:22
Pro Šáárísek

Ne, nic jiného z léků nemám. Občas jsem taky zvažovala, zda nemám jinou diagnózu, ale nejspíš ne. Zkoukla jsem několik fotek nemoci, a je to tak. Jen mám pocit, že jsem to podchytila poměrně v počátcích, mám spíš chycené tváře a trochu čelo. V současné chvíli mě ani pleť nesvědí, horší to bylo před léčbou. Připadám si spíš jako puberťák zápasící s akné.

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 20:33

Napadlo mně, že mi ten zynerit třeba vadí. Někde jsem slyšela, že nejlepší je nulová terapie - tzn. nenatírat vůbec nic. Ten Rubiril 50+ natíráte každý den nebo jen když chodíte do práce?

Azuzephre
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 20:56

Ruboril natírám ráno, zatím jen když jdu někde ven. Na doma mažu Rosalox. Ale zvažovala jsem, že spíš budu ráno mazat Ruboril, večer Rosalox. Ten mi přijde mastnější. Někde jsem i četla, že někdo ho po domluvě k lékařem ráno taky nepoužíval. Taky jsem objednaná na gastroenterologii (máme v rodině hemochromatozu) a chci se pana doktora přeptat i na růžovku. Prý má spojitost i s trávícím ústrojím. Tak nevím. Četla jsem okolo této nemoci tolik článků..
Jinde jsem se dočetla, že ji způsobuje roztoč, na fotkách hrozná mrška.

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.13 21:16

Růžovku může způsobovat bakterie HELIKOBAKTER PYLORI žijící v gastroinvestinálním traktu. Nebo také roztoč DEMODEX FOLICULORUM (trudovník mazový) žijící ve vlasových folikulách. Bohužel já se na jejich vyšetření zatím nedostala. Demodex stěrem z kůže, Helikobakter optimálně gastroskopickým vyšetřením. Moje dermatoložka i alergoložka tyto hypotézy totiž zpochybňují, i když mám vysokou alergii na roztoče - zatím se mi prostě nepodařilo prosadit jejich diagnostiku. Je pravdou, že řada odborných medicínských testů tyto varianty jako příčinu onemocnění připouští. Ale moji doktoři toto zatím nechtějí slyšet. :,(

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.13 19:56

Dneska jsem narazila na zajímavé stránky (AKNÉ - ANEB CO VÁM DERMATOLOG NEŘEKNE), kde se řeší účinek mýdel FaceDoctoR, která ničí parazita DEMODEXe. Celkem zajímavé. :?

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.13 20:11

Můžete mi na ně (na ty zajímavé stránky) poslat odkaz, prosím?

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.13 21:55

Stačí si dát do vyhledávače - AKNÉ – ANEB CO VÁM DERMATOLOG NEŘEKNE. A ono se vám to otevře.

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.13 10:38
Růžovka - mýdlo na demodexe

Tak jsem si právě koupila mýdlo Doktor Face Surgeon na Aukru. Mělo by být přímo na demodexe. Pokud máte zájem, tak má paní v nabídce ještě jedno. Stačí na Aukru dát do vyhledávače - „Akne - 100%“ a ono to vyskočí. Nebo se můžu o půlku rozdělit, až mi přijde - na zkoušku.
Tak snad to klapne.
Taky jsem četla, že na zničení demodexe i Helicobacter pylori je dobrý rakytník řešetlákový, tak do toho jdu a uvidím. :)
Já se nevzdám :dance:

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.13 12:17

Tak mám mýdlo doma, tak jsem na to zvědavá.
Složení - čistá mýdlová voda, glycerin, křemičitan sodný, rakytníkový olej, pižmo, parfémy a borax

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.13 12:19

Paní má ještě jedno na prodej.

Mrkněte na Aukro.

Akne - 100% ucinny pripravek z USA

korrr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.13 18:57

Ahoj,

tak už zase…člověk už neví co má zkusit…

Azuzephre
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.13 21:09
mýdlo na akné

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda máte nějaké výsledky při používání mýdla?

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.13 21:16

Ano mám. Obličej postupně světlá a mizí záněty. Doplnila jsem ještě užíváním tabletek s rakytníkovým olejem a nejsušší místa potírám rakytníkovým olejem na noc. Mýdlo hodně vysušuje, ale to je v léčbě důležité, protože odumírá nemocná - napadená kůže. Zatím jsem spokojená. Byla jsem i 14 dnů u moře a den ode dne lepší a lepší. I kdyby to zůstalo v té fázi, jako to je teď, tak by to bylo super.
Ještě přemýšlím o doobjednání mýdla a krému Facedoctor, který se používá s tím mýdlem co už mám. :)

korrr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.13 17:19

Můžu se zeptat jaké jsou to tabletky? já se ptala nedávno v lékárně, jestli mi nemůžou poradit ještě nějaké tabletky, které by tu pleť vylepšili a prejne a měla bych se s tím smířit..což se mi nelíbí..jinak to mýdlo, přemýšlím, přemýšlím, ale bojim, bojim..jinak jsem tam kde jsem byla a co bych dala za pleť před třemi roky, nechápu že jsem růžovku měla krásně uspanou a teď? že se to vrací v těch horších formách, ikdyž jsem se o pleť starala krémy, které jsou přímo na to…

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.13 18:56

Tablety jsou od firmy MedPharma - Rakytníkový olej. Je to 100% rakytníkový olej. Není tam psáno, že je to na růžovku, ale když kouknete na net na ten rakytník, který je mimochodem i v tom mýdle, tak se dočtete, že rakytník ničí Helicobacter pylori a demodexe, tak jsem to zkusila.
Tak doufám, že to bude lepší a lepší.
Chtěla bych ještě zkusit to mýdlo Facedoctor a ten krém, ale jsou tam složitější platby z USA, tak uvidím.

Martin855
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.8.13 21:48
Růžovka

Ahoj všem trpící touto ohavnou nemocí. Touto nemocí trpím asi 3-4 roky možna i déle ale poslední 3-4 roky pro mně byli opravdu těžké a nemoc byla opravdu v plném proudu. Moc dobře vím jaké to je jít po ulici se svěšenou hlavou a radši se ani nikomu nepodívat do očí. Moc mě to trápilo dalo by říct že mě to úplně odřízlo od normálního života. Dlouhou dobu jsem hledal nějaké řešení vždy to bylo naprosto bez úspěchu. Až do teď narazil jsem na krém jménem eucerin který je přímo na pleť se sklonem k zarudnutí. Vyzkoušel jsem ho a jsou to asi dva měsíce co konečně funguju a vypadám jako normální člověk. Občas třeba po ránu se ještě objeví zarudnutí ale jakmile se namažu neutralizujícím krémém tak to hnedka zmizne. Prostě žádné pálení a vzhled rajčete. Pokožka získá ihned po aplikaci svůj přirozený vzhled a to na celý den stačí se jednou máznou a je klid. Musím říct že je to dokonalá kosmetika bez té já už nedám ani ránu a jsem po dlouhé době zase štastný. Doporučuji všem kdo tímto trpí vyzkoušet hlavně ten neutralizující ten je nejdůležitější hlavně ze začátku zbavit se té rudosti pak už dávat třeba jen uklidnující když to bude utlumené. Tady vám dávám odkaz přímo na stránky ze kterých to mám. Zásilka mi dorazila hned 2 den po objednání. Píšu a dávam to sem jen pro to že moc dobře vím jaké to je i na psychyku a vše kolem.

PÁJA 82
1 příspěvek 23.9.13 18:45

Dobrý den,
dnes jsem byla u kožního lékaře a oznámil mi, že mám růžovku. Napsal mě nějakou vodičku na potírání a takovou smradlavou pastu na mazání večer. Tak jsem zvědavá. Ale potom co tady čtu za příspěvky si moc naděje na vyléčení nedělám. Můj obličej vypadá katastofálně, samý podlitý bolák. Tváře i čelo. Vidím, že touto nemocí trpí spousta lidí. Já o této nemoci dodneška neslyšela. Všem moc přeji, i sobě, aby jsme se té potvory zbavili a budu ráda za každé nové rady :-)

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.13 16:01

Mně pomohla dlouhodobá (3 měsíční)terapie Entizolem. Teď jsem bez něj 3 měsíce a relativně se držím. Beru kyselinu pantothenovou ve vysokých dávkách, léky na alergii. Myji se jen Biodermou (růžovou vodou), večer se mažu gelem z aloe vera a na ojedinělé ranky (puchýřky) si dávám čistý tee tree oil. Také si aplikuji autopatii a chodím k léčitelce. Přes den aplikuji na obličej podkladový tónovaný krém Expert (od Isis Pharmy) smíchaný s krémem Cetaphil (cca v poměru 1: 1). Pak Ještě používám suchý přírodní make-up (pudr a korektor)„Pure simple“. Ani sama nevím, co mi funguje (možná ta kombinace všeho), ale mezi lidi obvykle už chodím bez větších problémů. Takže s růžovkou už dokážu společensky žít. „Cesta byla dlouhá a trnitá, teď naštěstí chodím už jen po malých kamínkách.“ Hodně štěstí na té cestě Vaší! 8) Držím Vám pěsti :)

Choooper
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 00:36

Ahoj, růžovka se mi začala objevovat asi před dvěma roky. Doteď lituji, ze jsem něco nezaznamenala a nešla s tím někam zavčas

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.13 11:00

Tak po dlouhé době se sem vracím.
Tak od jara používám to mýdlo z USA - DoctorFace a po růžovce mám minimální stopy.
Když to o mě nikdo neví, tak si toho ani nevšimne.
Je to perfektní. Trochu se mi ještě dělají papulky na bradě, ale to už jen minimálně.
Opravdu mohu doporučit.
Zkusila jsem toho hodně, ale tohle jediné mi pomohlo. :) :) :lol: :lol:

Lenka 1064
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.13 14:33
růžovka

Zdravím, já mám také problémy s růžovkou, ale zdárně zabírá : jednou denně mazat mastí Rozex krém a v akutních dnech nasadit entizol 2× 1. Mám to vyzkoušené na radu kožní lékařky a můžu říct, že jsem bez pupínků. :D

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.13 14:56

Ahoj Lenko. Můžu se zeptat, jak dlouho takhle užíváš Entizol? Lékaři ho nechtějí často nebo dlouho psát, protože je to velký driák na játra (chemopraktikum - něco jako antibiotikum). Proto mne zajímá délka takto Tebou praktikované terapie. Děluji za odpověď.

Lenka 1064
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.13 15:53

Ahoj, entizol jsem brala hned na začátku, když se růžovka ukázala. ted jen zaléčuji Rozexem a entizol mám v šuplíku pro případ velkého osypání. Vím jaký tj driák, ale někdy bez něj se nedá jít mezi lidi. Růžovka je pěkný trapitel :)

šáárísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.13 16:43

Mohu se zeptat kolik Ti je let? Mě je 40. A během 3 let jsem měla ataku růžovky už 3 x(1× léčenou Sumamedem a 2× Entizolem). Jímá mě hrůza, když si vzpomenu ma její možný návrat.

Lenka 1064
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.13 16:54

Je mi 48.Trápím se druhý rok a zatím jsem nevychytala po čem se ta mrcha horší, vždy je to moment překvapení a jde na řadu aknecolor, abych mohla mezi lidi:)Každopádně se jí navždy nezbavíme, pouze se dá utlumit, ale tj vše.

sovl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.13 13:04
název kliniky

Moc bych prosila o název kliniky ze Severních Čech…děkuji :oops:

ja13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.13 21:40

Dobrý den. Domnívám se, že práškama pouze potlačujete příznaky a vnitřně to stejně nic neřeší. Zbavíte se sice problému vně, alevnitřně to není řešeno. Neřešíte příčiny, pouze následky. Problém je v něčem úplně jiném - překyselení a nedostatků výživy. ano, možná má trochu vliv dědičnost u některých z vás, ale to tak max. ze 30%. Mohly bychom řešit, pakliže by měl někdo zájem. Jinak vám děluji zapřečtení tohoto přspěvku. Pokud máte zájem se na toto téma bavit jinak než klasickou školní medicínou, tak mi napište an můj mail. Pěkné dny.

Ronyn
3 příspěvky 24.11.13 11:38

:? já bych to rád vyléčil od základu, trápí mě to druhý rok, teď používám rozex, ale kůže je zarudlá, vypadám jak klaun, o sebevědomí nemluvím, ven pokud nemusím, práce, atd.,raději nevycházím. :,(

ja13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.13 17:36

DObrý den Ronyne. Měl by jste zájem o hledání příčiny a řešení problému? abychom zjistili více, můžeme spolu komunikovat mailem? Jeslti chcete, napište mi na zdravi-krasa1@seznam.cz. Díky. Budu se snažit pomoci.

Ronyn
3 příspěvky 14.1.14 10:55

:oops: nikdo nic nepíše, všichni jste vyléčení? Nějaké nové poznatky? :pocitac:

ja30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.14 12:46

Dobrý den, vy jste se nezval tak není o čem diskutovat…chcete řešení…můžete ho mít!!!

§§§§

Martin855
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.14 18:43
růžovka

Je to hrozná nemoc. Já už nevím co bych si na ten obličej měl napatlat aby mě to aspoň na chvilku dalo pokoj. Používal jsem eucerin chvilku to docela šlo. Ale po čase to ztratilo učínek jak kdyby si tělo zvyklo. Byl jsem na kožní ta na mě koukala jak kdybych jí přišel obťěžovat nebo nevím. Když jsem jí prosil o nějaký ty antibiotika myslím že se jmenujou tetracyklin koukala na mě jak kdybych po ní chtěl nakadah. Nakonec jsem dostal nějakou mast která je úplně na prd. Fakt kdybych měl na výběr raději bych obětoval jednu končetinu než tohle nekonečné peklo. Fakt to už člověk nemá ani chuť ani sílu do života.

ja13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.14 19:47

Dobrý den, pokusil bych s evám pomoci, pokud by jste chtěl. Můžete mi napsat na zdravi-krasa1@seznam? Budeme se bavit tam. Děkuji

Martin855
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.14 20:30
růžovka

Ja13: Již jsem vám zaslal mail snad dorazil.

Lili0001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.14 21:45

Od té doby co používám mýdlo z USA - viz. příspěvek výše (DoctorFace) a občas mažu krémem Rosalox, mám skoro po problému. :)

gisella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.14 18:35

Tak jsem také v klubu růžovkářů :-(. Měla jsem delší dobu pupínky po obličeji. Šla jsem na kožní. Paní doktorka mi sdělila, že mám růžovku. Napsala mi mast Rosalox, roztok Eryfluid a antibiotika Duomox. Po roztoku jsem celá zrudla a osypala se a po masti něco podobného, takže po prvních dvou dnech léčby jsem vypadala daleko hůř. Užívala jsem teda jenom antibiotika a po 14 dnech, kdy jsem je dobrala mám obličej téměř čistý.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek