Neurol - závislost

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
DEKOVANKAM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 23:30
NEUROL-PEKLO

Zdravím Všechny
Také jsem brala neurol 11 let. Brala jsem 6mg denně. Takže 2-2-2.Tak mi
ho předepisoval psychiatr!!!Měla jsem poporodní deprese. Odvykání v PL Dobřany popíšu jen PEKLO NA ZEMI!!!Léčba trvala skoro 3 měsíce. Díky BOHU jsem čistá a
v pohodě. Už je to 10 let. A tu sračku neurol nikdy nechci do konce života vidět!!!Přeji všem aby jste se z toho navždy
dostali :D :D :D

Martinsp76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.17 12:32
Neurol a sex

Dobry den. Manželka začala brat Neurol kvůli spani. Napred obcas po noční a ted pozoruji, ze pred každym spapanim( a to nevim, jestli i přes den)sahne automaticjky po Neurolu. Už je to dloho, asi rok. Zda se mne, ze uz bez toho nemůže byt. Nechce se semnou o tom bavit. Take se mne zda, ze straci od te doby chuť na sex. Je mozne, ze ji to utlumuje i v tomto? Pišu ze skušenosti. Bral jsem chvilku leky, ktere mne utlumivali a nemel jsem erekci. Dekuji ženam za nazor a skušenost.

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.17 14:55
Martinsp 76

Martine najděte na netu diskuse o Neurolu a manželce je dejte přečíst…dokaaat je čas…neurol chut na sex ovlivnuje znatelně-a to naprosto u každého-záleží na míře libida…pokud některá žena před braním byla dračice tak i při braní neurolu občas bude chtít…pokud byla předtím pruměr-nebude chtít vůbec…

tyna95
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.17 14:46
marihuana je smrt

Něco vám povim… byla jsem uplne normalni, vse v pohode, uzivala si zivota.. asi 10× jsem zkusila marihuanu a posledne jsem se z ni zblaznila, doslova, dostala jsem psychozu (nebo neco takoveho) myslela jsem si ze jsem mrtva a v posmrtnem svete a ze me budou mucit, nezazila jsem horsi zazitek a trval asi tyden kdy jsem byla psycho a vsem se omlouvala za sve chyby ale vzpamatovavala jsem se z toho asi 2 mesice a ted po 2 mesicich kdyz uz jsem byla skoro OK, se mi to vratilo a jeste horsi, uvedomila jsem si ze umru doopravdy a hrozne se bojim smrti kterou jsem si pripustila ze si to ani neumite predstavit jak hrozne to je, panika, uzkost a hrozny strach z toho co bude po smrti, hrozny strach kazdy vecer pred spanim ze uz se neprobudim protoze to tak muze byt…nic nedavalo smysl proc ziju kdyz stejne umru. Takze prave na to mi byl predepsan Neurol + AD. Paradox pro lidi co říkají, že to marihuana vyléčí, že? MARIHUANA TO ZPUSOBI!!!

1A2B
36 příspěvků 10.1.18 19:56

Jo

kopin
4 příspěvky 24.3.18 20:11
Žádný neurol

Varování pro ostatní!!!Neberte neurol. Dostala jsem se do závislosti na něm. A skončila v léčebně. Ty abstinenční příznaky nikomu nepřeju. Trvaly 3 měsíce. Na neurol je závislost fyzická i psychická. To znamená, že člověk má po vysazení hrozné úzkosti, křeče, bolesti žaludku navíc má člověk pocit jako by měl v sobě vetřelce a ten mu žral všechny vnitřnosti a nervy pracují tak jako by měly každou chvíli vyskočit z těla. Pak přijdou psychické problémy. To znamená neschopnost se soustředit, člověk nevydrží na jednom místě musí stále chodit. A hrozná nervozita plus nespavost.

kopin
4 příspěvky 24.3.18 20:34

NA NEUROL SE VYTVÁŘÍ TOLERANCE.TO ZNAMENÁ, ŽE SE MUSÍ ZA NĚJAKOU DOBU STÁLE ZVYŠOVAT DÁVKY. ABY VŮBEC PŮSOBIL. A PAK SE STÁVÁ ČLOVĚK ZÁVISLÝM. SÁM VYSAZOVAT NEZVLÁDNE, MOHL BY DOSTAT TAKÉ EPILEPTICKÝ ZÁCHVAT, TAKŽE JEDINĚ DO LÉČEBNY NA ODVYKAČKU. ALE NENÍ TO ŽÁDNÁ SRANDA. ZAŽILA JSEM TO.

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.18 21:15
koptin

Váš příspěvek je snad trochu přínosný…nepíšete jak dlouho a kolik jste brala…3 měsíce v léčebně nejsou na neurol zase tak mnoho…odhaduji, že jste brala tak rok-dva-max tři roky…znám abstinenční syndrom na neurolu, je horší a delší než na heroinu…po letitém braní neurolu…děkujte Bohu, že jste se toho svinstva zbavila včas…kdy to ještě jde…přeji vše dobré

kopin
4 příspěvky 26.3.18 14:10
sarvava

Neurol jsem brala 20 roků. Ze začátku malé množství a pak se dávky zvyšovaly, a skončila jsem na 8 tbl.1mg neurolu.Plus k tomu léky na spaní apozolpiden, tak 2 až 3tbl.na noc. Pak už jsem nemohla vůbec fungovat a dostávala jsem se do depresí. Takže jsem ráda, že jsem se ze závislosti dostala a, že to moje srdce zvládlo. Nebot jsem měla při odvykací kůře tachycardii. A tep 160pulsů za min.

1A2B
36 příspěvků 26.3.18 15:27

Ahoj, já beru neurol 10 let maximálně 2 mg za den, víc jsem nikdy neměl, spíš se mi daří poslední měsíc na 1mg denně, ale níž to nejde. Pomohly Ti nějaké léky z absťáku? Díky.

kopin
4 příspěvky 26.3.18 20:09
1A2B

Ahoj. Bohužel žádné léky ti z abstaku nepomohou.To si člověk musí vytrpět. V léčebně ti za prvé nic nedají, at ti je zle jak chce. Pouze mi nasadily antidepresiva a to chvíli trvá, než zaberou.

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.18 20:23
kopin

To vám tedy s poklonou gratuluji…já už se k těm 20 letum braní pomalu blížím…beru 2 mg denně…brala jsem před 10 lety asi 3 roky 4 mg a to jsem se dostala do deprese a věděla jsem, že musím něco udělat jinak mě to zabije…ubírala jsem si doma, ale bylo to peklo…dostala jsem se za 14 dní na 2 mg a jela šupem do Plzně na detox…vypadala jsem hrozně…tam mě dostali na 1 mg za další týden a já se málem zhroutila…dostala jsem akutní zánět žlučníku a muselo se to přerušit…zežloutla jsem a zkončila na interně…tak jsem to pak vzdala a jela domu…doma jsem si něco pozvolna musela přidat…byla jsem v hrozném stavu…ale jedno vám řeknu…kdybych byla uplně zdravá fyzicky…konkrétně játra a žlučník-vydržela bych to a dnes bych byla čistá…

Ellen123456
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.18 21:54

Absťák z benzodiazepinů se dá mírnit podáváním vysokých dávek gabapentinu. Prožila jsem odvykání bez něj a s ním a byl to obrovský rozdíl. Bohužel každá léčebna či lékař má svůj přístup, někde vás nechají trpět jak zvíře.

Kekola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.18 18:55
Tak to vim

Můj táta to bere taky ale tak hodně že se předávkuje až má záchvaty je to husny to brát budete tak zavislej až že dostaneš se do blaznice tak ti raději dávej si na to pozor. dekuju za pochopeni

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.18 18:37

Pro 1A2B:
Mě se v rámci substituce osvědčil pregabalin (Lyrika, Pragiola). Bral jsem ho v nejhorších týdnech po poradě s psychiatrem i 300mg denně. Je nenávykový a skvěle převezme po benzácích tu sedativní roli gaba aminokyselin, které se v těle starají o vzruchy a klid. Bez pregabalinu by to bylo daleko větší peklo, než to bylo.
Ale nejdřív přejdi z neurolu na diazepam (taky benzák, ale dýl vydrží v těle), přitom nasaďte pregabalin a pak pomalu s diákem na nulu a nakonec dolu i s pregabalinem. Pokud jsi na 1mg neurolu, musíš chodit do práce a nechceš se nechat někam na pár měsíců zavřít, celé to potrvá tak půl roku - rok, podle toho, jak dlouho jsi to bral.

bobuška1
6 příspěvků 14.8.18 14:53

KILLY, dá se to vysadit i po pěti letech? Beru 2mg denně, už 2 psychiatři mi řekly, že nejsou léky, které pomůžou, jeden mi zkoušel dávat diazepam, ale nesnesu ho, poradíš, když jsi z toho venku? Vím, že se v tom plácá hodně lidí v benzácích a možná zbytečně. ahoj :mavam:

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.18 19:33

Bobušce:
V čem ti nesedl diazepam? Možná doktor jen neznal ten správnej poměr učinných látek a předepsal ti ho málo. Diák je naprosto stejná skupina léků jako neurol, je jen o řád slabší. Když bereš dvě 1mg tablety neurolu denně, nemůže ti místo nich předepsat dvě 5mg tbl diáku, to je jako by ti najednou čtyřikrát snížil pravidelnou dávku neurolu. 2mg neurolu je jako 40 mg diáku (8 tablet diáku po 5mg!). Tzn. běžnou krabičku diazepamu 5mg (balení po dvaceti tabletách) bys měla při tvé dávce na dva a půl dne.
Jinak to samozřejmě jde. Jen je třeba si při tom odvykání zajistit příznivý prostředí bez velkýho stresu a co nejvíc se na to připravit. Ne každej doktor taky chápe, že je při vysazování třeba tolika diáku. Nejsilnější balení diáku je 20× 10mg. To je v podstatě pouhých 10 1mg tablet neurolu. Ty bereš 2 denně. Nejsilnější balení diáku bys měla na pět dní.
Jde samozřejmě odvykat rovnou z neurolu, ale je to mnohem větší utrpení a moc fungovat se na tom nedá. Pokud samozřejmě neubíráš po desetinkách týdně. Což je dlouhodobá piplačka na mnoho měsíců. A stejně to bolí daleko víc, než vysazovat diák.

bobuška1
6 příspěvků 14.8.18 20:55

Aha, pochopila jsem to, ale právě takové množství mi nenapíše, nevím kam zajít, kdo to zná, jak to, že to nezná ten poměr, mně řekl, že jeden miligram neurolu mám zaměnit za 10mg diazepamu, já jsem přestala spát a byla jsem nervózní, tak mi zase vrátil neurol. Asi po těch pěti letech už to nepůjde. :think:

bobuška1
6 příspěvků 14.8.18 21:11

KILLY, ještě ta substituce ten pregabalin, to se bere každý den? Můžeš mi k tomu něco napsat??četla jsem, že je na epilepsii. Moc díky, že vím, že to jde.

petra1171
349 příspěvků 15.8.18 11:09

Ahoj, já už pár měsíců hledám nějaké pozitivní info o vysazení bzd postupně a našla jsem Killyho. Tak to je bomba. Já vysazuji rivotril už přes rok a půl a je to přesně ta dlouhodobá piplačka jak píšeš, brala jsem 5 let 1,5 mg a teď jsem na 0,25mg. O tom převádění na diák vím, že se dělá, ale taky jsem nenašla doktora, kterej by do toho šel se mnou, proto musím snižovat rivotril a dál už s tím nehnu, protože mám fyzický absťák, který nechce povolit, mám jen 50 mg Lyricy, ta mi v tomto stavu vůbec moc nepomáhá, jen jeden doktor mi řekl, že bych si převodem na diák ublížila, nevysvětlil proč, když vemu vyšší dávku lyricy mám bušení srdce a vyvolá mi to úzkost.
Killy, můžeš mi prosím napsat jak jsi postupně přešel na diák a hlavně o kolik si snižoval diák a jaké abst. příznaky jsi měl? děkuji TI, já jsem se ještě nesetkala s někým, kdo by takto vysazoval, jsou na to sice příručky viz. Ashton, ale nikdo nenapsal jak se mu to osvědčilo, děkuji.

petra1171
349 příspěvků 27.9.18 08:54

KILLY, můžeš se prosím Tě ozvat? Myslím, že nás je víc s těmito problémy a každá nadějná rada je povzbuzující. Děkuji. Petra.

dr prasek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.19 18:50

já jsem si vzal max 3-4/den

ale pro doprou účinnost doporučuji vynechávat,a nebo raději nebrat vúbec

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.19 23:36
Pozdrav a omluva

Ahoj všem, kdo máte chuť z neurolu utéct, omlouvám se, že jsem dlouho nepsal. K tomu vysazování: každý jsme individuál a cestu k úplnému vyabstinování máme jinou, ale obecně platí, že to jde a tělo se na nové poměry adaptuje až překvapivě rychle, jen je třeba ho nějak rafinovaně obalamutit (mě se osvědčila kombinace diáku, lyriky a zvýšeného pohybu) a především a hlavně si před tou enormní zátěží, jež vás čeká, trochu zorganizovat život, zbavit se křížových závislostí (jiné léky na spaní, alkohol..), skončit komplikované vztahy, zařídit si v osobním životě co nejmíň stresu etc. Bez toho to nepůjde. Nervová soustava se při složitějších situacích léta spoléhala na bzd a nervy jsou slabé jako pavučinky. Je to, jako kdybyste dvacet let jezdili jen na vozíku a teď měli doběhnout autobus.
Kdo máte chuť zvládnout tu nulu, napište mi osobně. Poradím na míru a s ohledem na konkrétní situaci. Držím všem palce. Killy (kolelka@seznam)

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.19 00:01
Pro Petru

Ještě pro Petru 1171 -
Při přechodu na diák (systémem uber neurol, přidej diák), fyzické příznaky skoro nejsou. A pokud následně ubíráš diák jen pomalu, skoro je nepocítíš. Zpravidla přijdou zjitřené smysly, podrážděnost, přeexponované vidění etc., ale opravdu jen málo.
Mnohem rafinovanější je plíživý strach, který přijde zcela určitě a může u každého z nás otevřít jiné staré rány. Je to opravdu individuální, obsedantovi se zhorší rituály, nábožensky založený člověk cítí větší vinu, trémistovi nastoupí sociální fobie jako brno, nespavec o to spíš neusne etc. Na to je třeba se připravit. To bude asi nejtěžší zkouška. Protože člověk předal kontrolu nad svými nervy na mnoho let benzodiazepinům, musí si znovu vypěstovat přirozenou odolnost. Bude zprvu jako želva bez krunýře.
Naštěstí ale Petro bereš jen O,25mg rivo, což je sice stejně jako 0,25mg neurolu, ale pro vysazování je to lepší, rivo má poločas rozpadu o něco delší (17 hodin místo 9-ti). I tak bude ale lepe přejít na diák (ten má poločas rozpadu mnohem delší, cca 3 dny)
A lékaři, který tvrdí, že by sis převodem na diák ublížila, nevěř. Je to naopak. Ublížíš si spíš tvrdým vysazením neurolu nebo rivo.
K té lyrice: 50mg pregabalinu ti opravdu nepomůže, to je spíš homeopatická dávka ;-) Lidem, kteří vysazují třeba opiát fentanyl, se jako podpůrná dávka předepisuje až 600mg prega denně. A tělo to v pohodě zvládne.

petra1171
349 příspěvků 6.2.19 21:02

Killy, díky, napsala jsem Ti na email.

Mijušk
4 příspěvky 14.3.19 18:53

Ahoj, tak vítám v clubu.Dostala jsem od lekarky Neurol na uzkost2× denne 1tabl 0,25mg. Pozdeji jsem se dovedela, ze jsem vlastne asi uz zavysla.Poznala jsem to, kdyz jsem si proste tabletku nevzala celou par dni a hned zachvaty skoncila jsem ve spitale. Mam potize nechutenstvi a bolesti hlavy. Nevim zda je mozne i zvraceni takoveho razu z neurolu?Citlivost na pachy abnormalni strasny,ze nemuzu ani jist.
Zajímá me jak jste to teda vseci zvladli i bez tech berlicek vysadit?
Dela mi starosti ze nevim co mi tedy vyvolava ten lek a co je muj vlastni problem. :zed: :zed: :zed:

Lucrezia
346 příspěvků 23.3.19 10:29
@Killy píše:
Bobušce:
V čem ti nesedl diazepam? Možná doktor jen neznal ten správnej poměr učinných látek a předepsal ti ho málo. Diák je naprosto stejná skupina léků jako neurol, je jen o řád slabší. Když bereš dvě 1mg tablety neurolu denně, nemůže ti místo nich předepsat dvě 5mg tbl diáku, to je jako by ti najednou čtyřikrát snížil pravidelnou dávku neurolu. 2mg neurolu je jako 40 mg diáku (8 tablet diáku po 5mg!). Tzn. běžnou krabičku diazepamu 5mg (balení po dvaceti tabletách) bys měla při tvé dávce na dva a půl dne.
Jinak to samozřejmě jde. Jen je třeba si při tom odvykání zajistit příznivý prostředí bez velkýho stresu a co nejvíc se na to připravit. Ne každej doktor taky chápe, že je při vysazování třeba tolika diáku. Nejsilnější balení diáku je 20× 10mg. To je v podstatě pouhých 10 1mg tablet neurolu. Ty bereš 2 denně. Nejsilnější balení diáku bys měla na pět dní.
Jde samozřejmě odvykat rovnou z neurolu, ale je to mnohem větší utrpení a moc fungovat se na tom nedá. Pokud samozřejmě neubíráš po desetinkách týdně. Což je dlouhodobá piplačka na mnoho měsíců. A stejně to bolí daleko víc, než vysazovat diák.

To vypadá, že máš s tím nejen zkušenosti, ale také dobré znalosti.
Zbývá jen zistit, jak se k Diáku nabo Pregabalginu dostat, pokud lékař v těchto dávkách to odmítá předepsat (přiznejme si, že kolikrát ty poměry mezi jednotlivými BZD lékaři zdaleka tak dobře neznají).

Co si myslíš o Grandaxinu?

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.19 13:45
Lucrezii

Navrhuju stejnou cestou, jakou získáváš neurol. A když budeš mít štěstí na vzdělaného a osvíceného obvoďáka nebo psychiatra, předepíše ti oba léky (diák i lyriku) bez rozpaků. Antikonvulziva (lyrika, gabapentin etc.) jsou při odvykání z potentních bzd (neurol, rivotril) k nezaplacení. Znám i případ těžce závislého na fentanylu, který se díky pregabalinu (lyrika) vyhrabal z opiátové závislosti.
Krátce řečeno, když může člověk léta baštit 1mg extrémně potentního neurolu, těch pár měsíců s diákem a lyrikou mu už nemůže ublížit. Hepatoxicita lyriky je skoro nulová a u diáku je stejná jako u neurolu. Mnohem větší paseku než játrům působí neurol nervové soustavě. Proto pryč z něj.

Mijušk
4 příspěvky 25.3.19 18:47
Nezvládla jssm nasazení léků

Nezvladla jsem nasazení léků Remood po 10dnech navysovani davky jssm mela uplnou paniku hubla nechut k jidlu a vyrizena. Neurol mi zpusoboval silene krece v zaludku ze jsem skoncila nagastru a jeatli nemam infekci. Pritom kazdsj tvrdil ze se dava prave na uvolneni a uklidneni. Moje ataky musim zvladnout sama. Nelze u me zapocist lecbu. Nevim co budu delat
Uz ored lety to bylo i u mirtazapinu to same. Nezvladla jsem to. Budu muset přejít na bylinky a doufat, ze nezblbnu jinak. Vysazovala jsem neurol po pulkach po 2 mesicich uzivani. Dnes je 15den od vysazeni uplneho a mela jsem do rana stres krece a napeti v tele, uzkosti. Uz jsem natahovala po neurolu ale proste jsem rekla ne a hotovo. Muj zaludek nedava vubec zadne leky a ja nevim co bude dal. Skusim bylinky pani Podhorne a jinak opravdu nevim pokud neco jestli uzit neurol jen jednorazove treva pulku na uklidneni nwjhorsich stavu. Fakt zavidim kdo AD uspesne nasadil a ma klid. Me se to nepodarilo nasadit ja 10den strasne hubla nechutenstvi a myslela jsem ze zesilim a vyletim z kuze.

bobuška1
6 příspěvků 25.3.19 19:45

Ahoj Mijuš, zkus Prothiaden, mám ho teď a asi po měsíci je mi líp. Pregabalin se dost píše, já ho brala, myslela jsem, že vysadím neurol 1mg, ale asi po třech měsících braní pregabalinu jsem dostala holter na celý den, cítila jsem jak mi přeskakuje srdce a po všetření holtrem mě volali akutně do nemocnice, silné arytmie i na ekg a prý mi hrozí srdeční selhání , vyfasovala jsem hned 3 silné léky na srdce, až jednoho kardiologa napadlo, že to může dělat lyrica-pregabalin a taky že jo, už po snížení se mi ulevilo, ale bylo to peklo, hrozné stavy nespavosti a záchvatů úzkostí po vysazení, na to zabíraly pouze vysoké dávky diazepamu, ale srdce se uklidnilo, tak radějc umřu se závislostí na bzd než na srdeční selhání z pregabalinu, začalo mi i otékat celý tělo, fuj už to nevezmu nikdy, mám to i v papírech, tak opatrně s lékama

bobuška1
6 příspěvků 25.3.19 19:54

jo ještě k tomu pregabalinu, na fb je skupina lyrica survivors a tam jsou lidé, kteří zažívají s pregab. peklo stejné jako s bzd

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.19 20:17
Lucrezii

Ani o tom nevíš, ale ty křeče v břiše tě možná uchránily spousty let budoucího utrpení, buď za ně vděčná. Kdyby ti s tvým úzkostným nastavením neurol zabral a tys ho brala dýl než ty dva měsíce, už by se tě možná nikdy nepustil. Spousta lidí s úzkostnou poruchou do něj právě takhle vlítne, mají ho v peněženkách jako krab. posl. záchrany, nakonec se neubrání, začnou zobat víc a končí s mnohaletou závislostí, zničenou psychikou a pochybnými dodavateli z internetu.
Jinak klobouk dolů, žes ho zvládla vysadit, a ještě větší respekt, že po něm nesaháš při akutním stresu. Ne každý má takovou vůli, když ho má doma v šuplíku. Určitě se za to víc chval a míň si říkej, žes něco nezvládla (nasadit remood, brát mirtazapin…).
Jinak na to celé, zdá se mi, jdeš přes bylinky dobře. Léky tě nespasí, ani SSRi, ani benzáky, ani antikonvulziva. Tělo se za nějakou dobu vždy adaptuje, začne být vůči látce rezistentní, tvůj psych. problém se zakonzervuje, a nakonec, málo platné, chemie je chemie, není naší přirozenou součástí, tělu a mysli nakonec víc vezme než dá. To říkám se vší vážností někdejší „chodící lékárny“. Od mala do mě prali escitalopram, pak sertralin a milion dalších antidepresiv, osm let jsem zápasil s těžkou závislostí na neurolu kombinovanou navíc s pitím. Léky jsem považoval za dar shůry, věřil jsem v ně až příliš. A světe div se, dnes neberu nic a jsem mnohem šťastnější než s cipralexem, spím líp než s mirtazapinem a klidnější jsem víc než s miligramem neurolu v žaludku. Ještě před třemi lety bych ale tomuhle svému příspěvku nevěřil ani nos mezi očima. Myslel bych si, že je mi sertralin souzený nadosmrti, že už se z něj nikdy nevyhrabu.

bobuška1
6 příspěvků 25.3.19 21:15

ano Killy máš skoro pravdu, jen někoho v léčebně z neurolu dostávají a někoho v léčebně do neurolu dostanou, také jsem brala jen bylinky, persen, kozlík, medunku,třezalku, chmel, šafrán, homeopatika, ale než jsem pochopila, že manžel panovačný despota ze mě plánuje udělat finančně závislou domácí puťku, bylo pozdě, vyvrcholilo to tím,že mě vydíral přes děti, sílu na odchod od něj jsem našla, ale na další podlosti od něj už jsem sílu v bylinách ani ve sportu nenašla, nechala jsem se hospitalizovat, hned mi nasadili i 3krát denně 1mg neurol, byla jsem tam 3 měsíce a neurol mi už zůstal, možná to mohlo ale skončit i jinak a neurol je to menší zlo.

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.19 21:43
Bobušce

Píšeš, že bereš 1mg neurolu (N) denně. Myslím, že právě v tvém případě bych neváhal přejít na diazepam, ovšem ve správném přepočtu. 1mg N ovšem neodpovídá 10, ale 20mg dia. To je zásadní rozdíl. Pokud ti tehdy dr předepsal 10mg dia, je to jako kdyby ti naráz snížil dávku neurolu o polovinu, šílené. Nediv se, že sis subjektivně myslela, že ti dia nesedí.
K pregabalinu - sám jsem zažil odvykání z neurolu bez i s lyrikou a rozdíl je nepopsatelný. Ještě dodám, že z 1,5mg neurolu/denně jsem (se všemi pokusy, omyly, pády a návraty k droze) odvykal dlouhých 6 let a z lyriky? Pouhé 2 měsíce. Při neurolovém absťáku jsem trpěl jako zvíře, pomalého vysazování lyriky (u mě 300mg denně) jsem si skoro nevšiml. Takže za mě - není se čeho bát. Vysazovat 1mg potentního bzd bez podpůrné medikace antikonvulziva je zkrátka mnohem těžší. Antikonvulziv (antiepileptik) je samozřejmě víc. Pokud ti z nějakého důvodu nesedne lyrika, poraď se s lékařem a nasaďte jiný lék stejné řady, např. gabapentin nebo lamotrigin. ;-)
Držím ti palce, s vysokou dávkou bzd je kvalita života mnohem horší, je to jako s opiáty, ne-li horší. Nemá smysl na nich zůstávat nadosmrti.

Mijušk
4 příspěvky 26.3.19 05:58
Všem děkuji za rady a podporu

Je to velmi těžké.Nevím jak se uklidnit aby to bylo ok. Je šílené, že člověk sahá po něčem co mu vlastně vyvolá totéž. Já právě u těch léků nedosahovala nikdy zaléčení a klidu. 1× asi ta řada citalu a pak začalo peklo. Už tenkrát jsem s tím praštila a 4roky doma lezla po zemi. Pak 8 let klid. Teď po operaci mandli a abscesu 4mesice doma s 3klanym nervem me ruply nervy. Zacaly uzkosti, opaika a krece strach. Po ranu nekdy jsem uvolnena a nekdy naopak v kreci. Na vecer ty stavy znate ze. Pres den se docela drzim. Obcas se obavam deprese. Ty léky nesnesu vůbec. Napred jsem si myslela, že je to mnou a mojim stavem psychiky. Ale nakonec ty léky. Nevím jak to dopadne dál. Poslouchám Aleše Kalinu a jeho přednášky, dobře vysvětluje co se v člověku děje. Jsem citlivej člověk a je nutny se obrnit. Pomáhá prý dost čtení, ale v mém případě by mi pomohlo, kdyby mě ta hlava už netrápila bolestí a mohla jsem do práce. Člověka trápí kde co a pokud je to spouščeč nevím. V každým případě se soustředím na své nitro a učím se vyhodit z hlavy co můžu. Hlavně si věřit!!!!Tam uvnitř si věřit. Pokud někdo bere léky déle, tak ta hladina nesmí asi moc klesnoit za ten měsíc. Ne týden, ale měsíc. Pred 11lety vysadila citalopram, esprital atd. hned. Sic jsem se půl roku malem zbláznila ale nechala jsem to tak. Vždyť tělo je schopné regenerace. Lezla jsem 4roky po zemi nebyla schopna nic. Ucíla jsem se meditovat a mysl nechat bez emoci, jak robot. Postupne musela byt stastna a hodne jsem jezdila do bazenu do prirody proste si uzivala. Byla po pracáku a nepracovala. Vypla jsem. Pomohlo to jen tohle byt stastna pomohlo. Ale prisla jsem o manzela. On to nezvladl. Jeste jsem chtela dodat k zenam. Ktera ma potize s kolissjici menstruaci. Me to gynekolozka upravila pred8lety evellien. Tak me ty hladiny tolik nelitaji. Prvni 3mesice byly spineni a caste krvaceni ale upravi se to. Diky evellien antine mam klid i v dusi a psychika mi tolik nehapruje, ze menzes ve sve podstate ani nemam jen obcas spinim. Tak at to vseci zvladneme a je nam zase fajn jak driv. A verit si. Take nevim jak to zvladnu. Dr jeste nevi ze uz 15den jsem bez. Musim tam jit a rici ze to proste nemuzu nasadit. Ja chci zit ne se trepat a byt otrokem pacientem kazdy vecer na internach a silet. Protoze ja to nedavam. :srdce: :* :* :srdce:

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.19 07:36
Omluva

Kruci, omlouvam se, muj předposlední vzkaz byl samozřejmě pro Mijušku, ne pro Lukrezii. ???? Přehlédl jsem autora.

Dr.Petiot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.20 16:47
závislost na BZD

Asi už to není aktuální, ale náhodou jsem na tuto diskuzi narazil a opravdu mne překvapuje, že někdo uvádí návyk na BZD při užívání 1mg Alprazolamu denně. Ten návyk je pouze ve vaší hlavě - dlouhá léta jsem užíval vysoké dávky benzodiazepinů(jistý čas 5-10mg Flunitrazepamu denně - Rohypnol, pak 7-10 mg Alprazolamu denně, kolem 50mg Diazepamu denně, bral jsem řadu dalších benzodiazepinů(Clobazam, Bromazepam, Flurazepam, Chlordiazepoxid, Tetrazepam, Midazolam, Triazolam, Medazepam, Nitrazepam, Klonazepam, Oxazepam a jistě ještě něco, co si už nevybavuji) a nikdy jsem neměl sebemenší potíže při vysazení, které bylo doslova ze dne na den - měl jsem k těmto medikamentům téměř neomezený přístup, takže jsem užíval opravdu „neterapeutické“ dávky. Já si ovšem žádnou závislost na těchto farmakách ani nepřipouštěl a to je ten klíčový faktor. Závislost na těchto přípravcích je pouze psychická, jenže má fyzické projevy - stručně řečeno se vám vrátí potíže, na které jste začali tyto přípravky užívat s ještě větší intenzitou a to se projeví i psychosomaticky, velkou roli hraje i sugesce - lidská psychika dokáže divy, v extrémních případech dokáže placebo nahradit i Morfin, včetně jeho nežádoucích účinků. Skutečnou fyzickou závislost poznáte, to vám garantuji( byl jsem 13 let na syntetických opioidech) a je to něco zcela odlišného, než údajná závislost na BZD. Musíte to mít pořád v krvi v potřebné hladině, jak pouze snížíte dávku, tak to hned pocítíte. Po vysazení pak zimnice, průjmy, silná rýma, totální nespavost (v prvních dnech po vysazení opioidů jsem neusnul ani po 60mg Midazolamu a 60mg Zolpidemu perorálně - pro nezasvěceného zcela nepochopitelné…). Nicméně i u opioidů a opiátů převažuje hlavně psychická závislost a silná touha po droze, která je mnohem silnější, než u BZD. Údajnou závislost na BZD chápu spíše jako snahu nerozloučit se najednou s drogou, která člověku dělá dobře -tak si člověk vsugeruje závislost, aby mohl baštit aspoň menší dávky a prodlouží čas jejího užívání. Dodnes užívám cca. 2-4mg Alprazolamu denně, rozhodně na tom nemám fyzický návyk a jsou dny, kdy si nic nevezmu bez jakýchkoliv potíží(abych srazil toleranci). Vyjádřím-li to trochu odlehčeně, je to stejné, jako s tím, kdy vás někdo prokleje - pokud tomu budete věřit, pak se kletba vyplní. Pokud si to ani nepřipustíte, nic vám nebude. Je-li fyzická závislost na BZD možná, pak musí jít opravdu o extrémní dávky a je absurdní, aby někdo měl návyk při dávkování 1 či 2mg denně. Benzodiazepiny nemají velký vliv na chod lidského organismu, jsou to vesměs hodně netoxické látky - neovlivňují střevní peristaltiku, dýchání, tělesnou teplotu, tlak či srdeční frekvenci(myšleny terapeutické dávky) - proto tedy těžko může vzniknout pravá fyzická závislost. Psychická závislost ovšem silná je, to je bez debat. Ale to je jen ve vaší hlavě. Ještě k tomu, co je uvedeno výše - 1mg Alprazolamu je opravdu ekvivalent 10mg Diazepamu, nikoliv 20mg. Diazepam má ale trošku jiný efekt, má silnější antikonvulzivní a myorelaxační účinky a je méně tlumivější - osobně bych ho označil za příjemnější(a tedy návykovější) látku, než Alprazolam. Má také delší dobu účinku, Alprazolam je spíše krátkodobě působící anxiolytikum. Na všechny tyto přípravky se utváří zkřížená tolerance, takže jejich nahrazování nemá u skutečně fyzicky návykových látek žádný efekt a pokud to tedy u BZD funguje pak to potvrzuje, že je to pouze psychický problém - prostě placebo efekt. Srovnávat závislost na BZD se závislostí na opíátech a opioidech je zcela mimo mísu, je to úplně jiný level, což každý, kdo má zkušenosti s obojím typem látek, nepochybně ví.

Duracel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.20 21:22
Dr. Petiot

Děkuji vám za ojedinělý příspěvek. Často si v něm čtu, cítím z něho erudovanost a snahu pomoci tam, kde jsou vyvolávány laické negativní emoce u lidí, kteří potřebují spíše povzbudit a dobře poradit. Jedinečný příspěvek v diskuzi!

To jsem ja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.20 22:00

Moc vás zdravím po dlouhé době. Jsem již od dubna 2019 úplně v pohodě bez léků a vseho. Tenkrat mi ty stavy nakopla ta narkóza. Je to vubec mozny???
Samozřejmě jsem citlivá a tak to zůstane po zbytek života. Jen snad se mi nevratí takové stavy, jako dřív pred xxx lety a pred rokem po operaci. Jak zde píše poslední přízpěvek je vše možná v hlavě ale co s tím, když tělo pak neposlouchá. Když má někdo strach je to asi velky spouštěč. Zavislost na lécích ať již osychická či jiná je možná. Také má každý jiný organizmus a psychiku. Ja v době kdy jsem brala ty léky jsem nebyla schopná je pravě brát kvůli samotné lsychice. Dostala jsem se do kruhu, jako v tom hororu! Tak si to musí každý umět trošku zastavit jak na to. Já od operace predrakoviny která možná mi spoustěla stavy malatnosti, unavu, psychiku jako i fobie uzkosti a vycerpavajici stavy, zimnice, prujmy a kolapsy, ankrexii a az bludy z vycerpani. Pokud by clovek byl jinak zdrav asi by tak nedopadl a psychika by se mu zlepsila. Me to tenkrat neslo. Kazdej jak jsem hrozna. Delej se sebou neco. A co kdyz jsem uz vazila 47kilo. Kazdej do me jebal. Chtela jsem umrit. Doktoru jsem se bala. Malem mne zabil svoji ignoraci obvodak s psycjologem. Internista mi pomihl. Pry psychika a ja mela vazny problem. Nekdy si musi byt clivek sam doktorem. Neverila jsem jim. Upadla jsem do hlubin. Vylezla z te prdele az to bylo mozny a ziju stastna. Jen obcas jak do me nekdo jebe, tak je jasny. Strach o deti me to umi vykolejit celou psychiku. Strach je spoustec a nejistota nezazemi. :srdce: vsem moc pozdravu moc a uzdravte se.

To jsem ja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.20 22:05

Pardon za gramatiku a mnoho preklepů. Nelze mi to zde nějak opravovat. Zapkměla jsem heslo. Mějte se hezky a věřte si moooc si věřte je to důležité si věřit. A tam uvnitř v sobě pro sebe. Aby jste byli šťastni vy uvnitř sebe.

To jsem ja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.20 22:05

Mijuska

Petr124
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.20 02:21
Inspirativní článek pro pojídače prášků

Jelikož jsem si taky prošel závislostí (ale ne takovou, jakou zde popisujete), zkuste si přečíst tento článek : https://uplakaney.wordpress.com/…-z-historie/ . Myslím si, že po jeho přečtení vás chuť na prášky přejde i když jste závislý. :mavam:

Dr.Petiot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.20 14:59
Inspirativní článek pro pojídače prášků

Věřte mi, že tento příběh nikoho neodradí. Nebo znáte kuřáka, kterého odradí fotky na krabičkách od cigaret? Já ne. Sám pisatel se o dávkování vyjadřuje celkem vágně(nechápu, co myslí počáteční dávkou 3mg - to bych fakt nikomu jako počáteční dávku nedoporučoval) a je vídět, že toho o bzd příliš neví. Tím, že dál pokračuje ve studiu VŠ, kupuje si Alprazolam na černém trhu(a tedy za pěkný balík) jen potvrzuje, že to zdaleka není tak horké. Jeho problém je úplně jinde - úmyslně utíká od potíží k droze, která nic neléčí a všichni to ví. Benzodiazepiny jsou vynikající při panických stavech, při status epilepticus a jako anxiolytika v krizových situacích, ale pokud je někdo užívá dlouhodobě, je potřeba si to opravdu hlídat a umět s nimi zacházet, nebo se to časem naučit. Samozřejmě se to dá, je to o člověku. Pisatel popisuje 3 roky života s benzodiazepiny jako nějaký horor. Já s nimi žiju 23 let a problémy jeho rázu nemám - také jsem si prošel podobným obdobím(můj rekord byl 110mg Alprazolamu za jediný večer, ráno jsem tam poslal navíc ještě láhev finské vodky - a narozdíl od něj se vůbec nedivím, že jsem přežil, protože o těchto farmakách něco vím), užíval jsem mnohem silnější benzodiazepiny i jiné drogy. Každý je snášíme jinak, každý máme nějakou drogu. Kdo vidí, že mu ta jeho škodí, měl by to řešit. Jsou miliony uživatelů benzodiazepinů, kteří fungují jen díky nim. Když si přečtete další příspěvky dotyčného, tak uvidíte, že jeho problém je prostě někde jinde, léky za to nemohou. Několikrát stav přirovnává k pervitinu, ač zároveň ujišťuje, že ho nikdy neměl(já narozdíl od něj nesčetněkrát), neustále se sleduje - test na Covid, který je otázka sekund, je pro něj hororem, domnívá se, že má nádor mozku - je to prostě klasická ukázka „hysterky“ se vším všudy, možná i nějaké formy deprese, při které jsou bzd neúčinné. Takový člověk si abstinenční příznaky krásně vsugeruje, i kdyby žádné neměl. Ovšem pokud bere 20mg denně, tak věřím, že má problémy a to dost velké. Takové množství mu ale žádný lékař nepředepíše(ani kdyby navštěvoval více lékařů, tak to nemůže dát dohromady)a jak jsem pochopil, tak provádí „samoléčbu“ a výsledek, jak vidno, není dobrý. Pokud při 20mg sníží dávku o 1mg(tedy o dvacetinu), jak na jiném místě uvádí, nemůže to člověk naprosto nijak zaznamenat, to je prostě hloupost - takhle nefunguje žádná droga, což ví každý, kdo je užívá a je na nich skutečně závislý. Je to jen jeho sugesce, nic víc. Ve skutečnosti může dávkování snížit mnohem razantněji, aniž by to mělo vliv na „funkčnost“. Jak už jsem zmínil, problém je úplně jinde a nikoliv v Alprazolamu. Docela mne irituje, že lidé svou slabost háží na nějaké drogy. Nikoliv Alprazolam, ale on sám si může za své problémy a i když ho přestane brát, tak ty potíže nezmizí.

Oaekimu
1 příspěvek 13.11.20 19:39
Neurol, závislost

Ahoj, je mi 15..nechci tady rozepisovat co se mi od mala děje každopádně jsem na tom dost špatně, na psychiatra čekám půl roku a tak jsem si sehnala krabku, jakoby do měsíce byla pryč.. teď jsem měla další… mám 0,25 přijde mi to slabé takže si beru 4 naraz dost často..stavy bez toho nezvladam.. jak poznám závislost?
Dekuji N. V

Dr.Petiot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.20 18:58

@Oaekimu To, co se vám od mala děje je ale důležité, když kvůli tomu zobete Neurol. Benzodiazepiny jsou jen berlička, únik před realitou, nic neřeší a dlouhodobě stav pouze zhoršují. Bohužel se obávám, že většina psychiatrů pro vás stejně příliš neudělá. Vzhledem k vašemu věku vám předepíší nějaké SSRI či SNRI a šmitec a tak si budete dál opatřovat Neurol způsobem jako dosud. Ale samozřejmě existují i výjimky a hlavně záleží na příčině těch potíží. Pokud stavy bez Neurolu nezvládáte a užíváte Neurol každodenně, tak už určitou formu psychické závislosti máte utvořenou. Není to nic tragického, ale chtělo by to fakt nějakého psychologa či dětského psychiatra a zkusit být maximálně upřímná. Bude-li to ten pravý, může vám pomoci. Nebude-li, bylo by dobré jít včas jinam.

PharmDr. Haufner
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.20 13:45
Léky na předpis

Zdravím, mám na prodej celou řadu léků na předpis, kdokoliv by měl zájem více informací na emailu drhaufner@protonmail.com

Rostislava27
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.21 20:23
Někdy je to tak a někdy jinak....

No tak já jsem brala Rivortil 0,5mg asi 6 let mezi 28-34 lety jako podpůrnou terapii při léčbě epilepsie a vysadila jsem asi za 14 dnů prostým půlením tabletky. Nebylo mně vůbec nic… (dneska se divím)
Pak jsem pojídala za dalších 10 let 5 let zolpidem, max. do 4 tbl za noc a moc jsem netušila, že to působí taky na GABA receptory. Pak jsem ho nějak po šílených peripetiích vysadila (za dopomocí Neurolu ve velkých dávkách) a světe div se, nemohu se zbavit Neurolu 2g (která beru pouhé 2 měsíce). Každá osminka tabletky mi dělá šílenou paseku (brnění obličeje, bolesti hlavy, hučení v uších, slabost, průjem, nevolnost).
Takže to je taky pohled na závislost… asi jsem kdysi byla mladá, když jsem to zvládla bez žádných abstinenčních příznaků a mozek byl čistý, receptory nebyly BZD drážděny…a pak… pak už to nešlo… receptory jsou prostě sviňa…

Rostislava27
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.21 14:57
Jasně, že se to podaří

I já byla 1.1.2021 na 2 mg Neurolu a dneska jsem na 5 mg diazepamu… jde to… ale musíš chtít…pomalu..přejít na diazepam (já narozdíl od Killyho se převedla během týdne) na plnou dávku diazepamu (40mg) a pak snižovala nejprve po 5 mg, od 20mg už jen po 2,5mg. Teď jsem na 5mg a teprve cítím drobné abstineční příznaky - hučení v uších a rnění obličeje, které jsem při Neuroku cítila okamžitě, i když jsem si snížila tbl. třeba jen o osminku- 0,125mg Neurolu. Je to velmi popentní benzodiazepin, ještě horší je Rivotril. Ale jde to!!! Což je to hlavní. Díky Killy, jen díky tobě a přesnému schématu jsem do toho šla. Přesvědčila lékařku, které se do toho nechtělo, ale pak to šlo. Na začátku jde jen o to, překonat dvě věci. Za prvé strach… za druhé sedaci z diazepamu, je jí třeba přivyknout…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek