Neurol - závislost

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Dalibor4444
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.12 16:27
NEUROL

Ahoj vsem, lide co neznaji stav uzkosti a mysli si ze uzkost je obycejna depka, takovych znam hodne ale lidi co maji opravdove uzkostni stavy jako ja, ty znam jen z internetu. Mozna to zni blbe, ne ze bych to nekomu pral ale jsem rad ze v tom nejsem sam. Poprve kdyz jsem zacal mit psychicke stavy jsem si myslel ze jsem se zblaznil, ze je to nejake prokleti nebo neco. Ted uz vim ze je to pekne debilni nemoc. Bohuzel ji neumim ovladat tak dokonale tak taky sem tam sahnu po neurolu. Beru v prumeru 1tabletu 0,25mg za 2 dny, nevim jestli jsem na tom zavisly ale vim ze mi to pomaha kdyz to na me jde. Kazdopadne preji vsem brzke uzdraveni. Hlavne s neurolem opatrne :-)! Citim s vami. Dali :srdce:

sahrra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 23:18
sandra

Ahoj, já taky měla úzkostné stavy a neuměla je ovládat. Dokonce jsem ani nemohla uvěřit tomu, že jsem psychicky vyčerpaná. Lítala jsem všude po doktorech, byla jsem na neurologii, žádný nález. Odešla jsem s receptem na neurol 0,25 a poznámkou, jen když vám bude opravdu špatně…Léků jsem se celkem bála, ale řekla jsem si jen půlku denně a tak to bylo po dobu jednoho měsíce. Sice mi bylo lépe, ale problém mi to nevyřešil. Když jsem ho přestala brát, tak se mi po pár dnech stavy vracely. Našla jsem si psychoterapeuta a ted se z toho dostavám. Všechno chce čas, nikam nespěchat, dělat malé krůčky k uspěchu, mít pevnou vůli a zapracovat na sobě. Začala jsem každý den cvičit 30min až 1hod.,meditovat-můžete i přes you tube :palec:,chodit na procházky a hlavně si i najit nějakou cinnost, četba, křížovky, film, prostě co vás baví. Neznamená, že když sme se setkali s tak blbou nemoci, že všechno pro nás končí. Naopak, máme šanci si dokázat, jak sme silní, poprat se s tím, i když to bude trvat delší dobu, ale snaha se vyplatí a já jsem důkazem. Proto Vám všem držím pěstí, a věřím Vám, že nad tím zvítězite, tak jako skoro už já. A to jsem si myslela, že to nezvládnu. Zijeme jen jednou, tak si to tu musíme užít a vychutnat :mavam: :mavam:

Adriana7777777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.12 03:57
Život

Ahoj

Adriana7777777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.12 18:26
Nevím jak dál.

Ahoj všem je mě 35 let.
Ještě nikdy jsem nepsala o sobě, ale potřebuji pomoc, a znát nazori. Začnu asi, tak to pocházím ze svetskejch, svetské mají sve zakoni a kort co se tyče žen. Musí bejt cnostné až do svadby panni, nesmí chodit ven mezi privátní lidi, pouze v doprovodu svetskejch za mé doby ani školi sem dělat nesměla pouze základní, naučit se číst a psát a hlavně počítat. To muselo stačit. Musela jsem se naučit od 10 let udržovat komplet celou domácnost, a být vždy po ruce kdyby náhodou máma či táta něco potřebivali třeba ze sklepa donest kompot. Že by mé rodiče napadlo mě vzít do kina neb na výlet tak to byl jen sen. Že by je zajímal můj názor to vžádném případě. Pomazlení jsem zažila v 5 letech pak už jsem na to byla velká. Hrát jsem si venku s dětmi směla do 9 roku poté jsem už nesměla nikam jen jednou deně na hodinku ven s kamarádkou samozřejmně se světskou po celo dení dřině. Rostla jsem do krasi každý mi to říkal a říká já si tak nepříjdu. Můj manžel si mě už vyhledl v mích 15 let.Byl to slušně řečeno genster. Vdávala jsem se za něho v 18 letech, brala jsem to samozřejmností. Tátovi se nelíbyl i když to byl svetskej. Svím způsobem jsem byla ráda že vypadnu z domu kde jsem byla otrokem a nikoho extra nezajímala. Bohožel jsem netušila že jdu z nebe do pekla.Po svadbě mě začal manžel mlatit a psichicky týrat. Pamatuji si jen to nejohavnější týrání, když mě zbil a cpal mě hlavu do ždímačky která byla pod eletrikou, neb když mě vozil v autě a pravím kolem přejížděl kočky bylo hrozné slyšet jejich pláč, a přitom mě pravou rukou udeřoval pěstí do obličeje na prostředníčku nosil prsten tento výlet trval nikdy až dvě hodiny můj obličej vypadal děsně. Nebo když mě přinutil po večírku jeho naložit do auta s dvěma prostitutkama a pak mě zbil když jsem nechtěla je vozit zbil mě přímo venku na chodníku do krve.Neb jednou jsme šli ze silvestra a já se ho optala kde pořád byl celí večer rozčílila jsem ho a zbil mě přímo na silnici před taxikáři né nezavolali policiji jeho totiž znali, naopak pak jeden taxikář nás naložil a odvezl domů manžel jse na mne podíval na zbitou a špinavou a přived mě k zrcadlu a křičel podívej se na sebe jak to vypadáš byla jsi jak princezna a ted vypadáš hrozně a smál se opravdu jsem vypadala strašně ret oteklí malovátka rozmazane z nosu krev no hrůza. A tak bych tu mohla pokračovat do nekonečna. Bohužel to v paměti mi zůstalo. Podařilo se mě na po 5 utíct. Rodiče si mě vzali zpět domů bylo mi 20 let, jednou jsem mila nádobí a omylem jsem upustila hrneček začala jsem se omlouvat a brečet táta se na mne podíval dost smutně, oblekl se a jel manžela zmlatit měla jsem z toho strašnou radost, mí bratři to neudělali a on ano ba naopak se sním stýkali hlavně starší bratr. Mojí rodiče po několika měsících mě chtěli opět seznámit a vdát mě. Máma mě pořád dokola nutila se nestíkat s privátníma holkama a to z důvodu že u svetskejch bych měla špatnou pověst, a stála si za svým že musím začít chodit na svetské zabavi a seznamit se opět a vdát se. Nevím co mě to tenkrát popadlo postavila se na vzdori matce otcovi, a neposlechla jsem. Začala jsem se bavit z bývalou spolužačkou Alenou, Ála pocházela ze slušné rodiny pamatuji si jak moc jsem jí zaviděla, ale Ála byla pěkné kvítko časem našeho kamaradství jse mě svěřila že sem tam bere drogi pervitin tuto drogu bral i můj bejvalej manžel což jsem se dozvěděla po rozvodu. Jednou jsme oslavovali můj vzdor a rozvod a dala si s Álou pervitin a padla jsem do toho na tři roky. Bydlela jsem po podnájmech a do toho se snažila podnikat (v pronájmech nebytovích prostorů)vždy mě zajímali nemovitosti ale jak si s drogama to nešlo. Seznamila jsem se s klukem záměrně 500 km.od mého bydliště. On měl problém s alkoholem tak jsme si řekli že podržíme navzájem jeden druhého a dali slib že se toho svinstva nedotknem, já slib porušila při návštěvě svého města a přivezla si trochu sebou on na to přišel díky bohu.Od té doby jsem svůj slib neporušila a ten sajrajt si už nikdy nevzala, když jsem vyhrála nad drogou abyla čistá jak lilie. Přišla jsem do jiného stavu byla jsem přeštasná. Můj kluk bohužel s alkoholem nepřestal popíjel potají a pak s kamarádkou. Zůstala jsem sama s bříškem. Vrátila jsem se do svého města, a začala podnikat s nemovitostmi a užívat těhotenství, těhotenství byla pro mě ta nejvetší výhra a štestí které mě mohlo potkat už jsem věděla že mám pro co žít a v životě se snažit. Když se syn narodil tak to nebylo tak růžové. Učila jsem se při mimču občansko právní a dotoho podnikala kolikrát jsem neměla pro sebe ani na jídlo ale to mě nevadilo hlavně že malej měl to nejlepší a že jsem měla finanční investici v nemovitostech to mě bylo 25 let a zvladli jsme to bravůrně :).Když mému synu byli dva roky seznámila jsem se s klukem kterého jsem začala mít ráda a on nás. Začali jsme spolu žít. Já si otevřela realitní kancelář a on autobazar vypadalo vše perfektně měla jsem rodiní život a byla spokojená. Bohužel můj přítel z danejch okolností se rozhodl autobazár zrušit a začal podnikat se mnou po několika měsících jsme si začali lezt na nervi pochopitelně byli jsme spolu 24 hodin deně apřišli hádky já ho žádala at začne podnikat v ničem jiném a mě nechá me reality marně ale i tak jsem ho měla ráda a přechazela v ramci možností naše hadky. Když jsem přišla do jiného stavu byl rád a po pár týdnech sem tam přestaval chodit domů, a byl čím dál více hadavyčtější došlo to tak daleko že vdruhém měsíci mě udeřil. Já jsem se před ním uzavřela do sebe. Rozešli jsme se. Zůstala jsem opět sama :,( Ve třetím měsíci těhotenství a s 4 letím klukem. Neměla jsem žadné peníze protože co jen jsem mohla to jsem za investovala do nemovitostí a musela čekat několik měsíců než se investice vrátí a k tomu všemu s rozestavěním domkem na hypotéku. Bydleli jsme jak se dalo v rozestavěném domku. Snažila jsem se co nejvíce jsem mohla pracovat v realitách domek dodělat než se narodí mé miminečko. V 8 měsíci jsem měla domek jak ze škatulky a investice zpět a mohla znova investovat do nemovitostí myslela jsem že opět jsem vše zvladla bravůrně. Po narození mého druhého syna jsem začala mít psichické potíže moc jsem toho večer nenaspala s mimčem se to nedalo po třech hodinách vstávání k malemu. najala jsem si chůvu abych mohla dál se věnovat podnikání na plno.Ano věnovala jsem se naplno dětem i podnikání, ale mé psichické potíže ne a ne ustopit byla jsem často nervozní večer když jsem uložila děti k spánku brečela jsem skoro deně. Až jsem se složila přes den v kanceláři zrovna před mím kamarádem. Kamarád měl zkušenosti s psichikou a užíval RIVOTRIL dal mě pulku rivotrilu a já se cítila báječně pracovala jsem o sto šest dětum jse věnovala s chutí nebyla nervozní, když už jsem rivotril neměla zašla jsem k jednomu lekaři (kapacitě :twisted: )dala mu finanční všimné a částečně neb minimálně se svíma psichickými potíži a zmínila se o rivotrilu. Pán kapacita asi v ten den neměl mnoho času a po 10 minutách má dignoza byla uzavřená řekl rivotril je bezva věc sám ho beru bud te v klidu a dal mě tři balení až vám dojde stav te se.Na rivotrilu jsem byla zavislá rok, pak tři roky na diazepanu, a tři roky beru NEUROL.Mezi tím me děti rostou nic jim nechybý dobře se učí věnuvala jsem se jim jak jsem mohla. Má firma jen skvétala měla jsem 4 zaměstnankyně spoustu obchodních partnerů jo bylo nám prostě fajn. A to do té doby než jsem se zamilovala až po uši do svetského, kterého jsem znala od mala a myslela si tak jako všichni kolem že je moc hodní a že bohužel má na krku ženu kterou změnili peníze a stal se zní duševně chorí člověk, s anoroxijí bulímijí a těžkou nevěrnicí a jasně že také na neurolu a histerickyma scenama i ve společnosti. Zamilovaná jsem byla vážně moc začali jsme spolu žít já jsem se v něm prostě viděla. po pár měsíců mě začal tahat k šílenému psichiatrovi nastali ty nejhorší žarlivé sceni které jsem zažila pořád mě podezíral že mu jsem nevěrná byl chorobně žarlivej a zlej začal si myslet nesmysle že mu jsem nevěrná a opil se a týral mě od 5 od odpoledne až do 6 do rána ixkrát jsem mu musela vysvětlovat co jsem přes den dělala marně tento a jiné psichické terori jsem sním zažívala 3 roky skoro deně vždy si něco našel aby mě mohl psichicky deptat. Dopadla jsem bohužel tak že jsem utíkala k lékům začala brát antidepresiva fluzak a do toho neuroli deně leky na spaní, bylo mě uplně jedno kolik čeho beru hlavně utect mu :,( Ted jsem dva měsíce bez něj opět rozjíždím firmu a věnuju se dětem. Ale mám strašné potíže se snížení dávkou neurolu deně na noc a přes noc jich s baštím celkem 7 až 8 neurolu. Mám strašnej strach že už nedokáži dávku zmírnit. Opravdu nevím jak dál už opravdu ne nemám nikoho s kým bych se mohla podělit o mou starost. Proto pokud by mě nikdo dokázal poradit a pomoc budu moc ráda. Pokud nikdo zná nákého dobrého psichiatra prosím dejte mě kontakt. Pokud budu já vám nějak pomoc podpořit vás budu moc ráda. Měj te se.PS:Omlouvám se za měké tvrdé i. nesliším ho :)

Adriana777777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.12 04:51
fungují tito stránky?

Ahoj všem :)
Sleduji tito stránky zhruba měsíc, je škoda že nefungují. Proč?
Něco o mě JSEM NA 3 neurolech :)
Davám tomu čas, a snad budu dávku dále uspěšně snižovat :dance: :dance:
Pomohlo mě hodně k tomu že už nejsem s psichickým tyranem, a udělala jsem si pořádek ve svém životě momentálně mě zajímají děti, a pak opět naplno pracuji, zda vubec nikdo sleduje tyto stránky at také písne!!!
Měj te se :mavam:

Fillko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 17:06

Ja som sa stal na neurole zavisly uz niekolko rokov pred tym ako som ho vyskusal. Vdaka tomu lieku mozem normalne zit. beriem ho ur asi 5 rokov a prestanem ho brat len ak zmizne moja (smutne ze pre vela ludi len vymyslena) choroba. Par krat som skusal citalon a citalopram ale to mi nerobilo dvakrat dobre. Nemam pracu s kazdej som usiel v zachvatoch tych najhotsich pocitou, pred rokom som si kupil bicykel a jazdim kazdy den a zda sa ze to prechadza. teraz mi staci 0-1 tabletka denne ale ked niekam idem medzi ludi dam si aj viac. Neurol mi pomaha zit a uz len vedomie ze ho mam u seba mi psychicky pomaha, ludia co pisu aky je navykovy tak ty ludia ho pravdepodobne nikdy skutocne nepotrebovali. Odkazujem ludom co su na tom podobne ako ja Drzim vam palce a ak by niekto potreboval poradit kludne mi napiste mozno vam budem vedietporadit filipulicky@gmail.com

Adriana7777777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 17:30

Ahoj to že bereš neurol když jdeš mezi lidi.to jse mi stávalo také. Hlavně když bejvalej psicho tyran mě donutil chodit do společnosti kterou nemám ráda, a to z důvodů že to byli strašné snobáci a pozorují vše jak se chovám co říkám nesnášela jsem tu upjatou atmosféru. Ted jsem na tom tak že neurol přes den si vezmu když jsem pracovně vyčerpaná a mám duležité jednání pracuji opravdu hodně. Jinak jsem na tom o 100% lepší než zbývalím ničil mě. Já beru fluzak antidepresiva a neurol 3 během noci. Proč si bereš neurol když jdeš mezi lidi? A čemu se rád věnuješ pracovně?

Fillko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 18:50

Ja beriem neurpl medzi ludmi preto ze na mna utocia zachvaty paniky, zacnem sa bat ze odpadnem, zacne sa mi tazko dychat, tocit hlava a nedokazem komunikovat ovladne ma strach a mach chut ujst.
Myslim ze tvoj problem je uplne iny aj ked je mi luto co si si musela prezit, no myslim ze ma nepochopis to dokaze napr. Dalibor4444. Teba tyrali muzi kdezdo mna tyra moje vlastne telomam 26 rokov a sediveju mi vlasy, tolko krat som myslel ze umriem ze som sa s toho takmer nacisto zosalel ale uz som sa s tym naucil zit a bojovat proti tomu a verim ze uspesne, ja som sem prispel len preto aby ludia pochopili ze ten neurol a podpbne antidepresiva niektory ludia fakt potrebuju. Inak sorry ale ked som si precital tvoj prispevok tak sa mi tomu nechce verit ze su taky hnusny ludia na svete a cudujem sa ze si si to nechala libit.

Fillko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 19:03

Este dodam ze som nedokazal normalne pracovat tak som zacal kseftovat s motorkami a pracovat u mojej matky v pizzerke aj ked len za jedlo a domov. Teraz sa citim na to ze by som uz mohol zacat pracovat. Podnikat nechcem je to na moje nervy prilis velka zataz. Nasiel som si pracu a snad si ju udrzim a par dni nastupujem. Este je tu jedna vec na ktorej mam zavislost a to je gitara! Hudbe sa chcem venovatq zo vsetkeho najviac ale treba zarobit peniaze na poriadnu aparaturu :-)

Adriana7777777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 19:54
A

Ano mě zničili psichiku lidi :,( To co jsem vše musela zažít si myslím že pro hodně lidí je nepochopitelné, a myslím že jsem ještě vydržela až dost. Neurol mě vadí, že ho beru. Když mě začala blbnout psichika v těhotenství u ml.synka.tak jsem to vydržela po porodu se snažila bejt v pohodě nešlo to. Mé potíže začali bejt nejdříve problematické v komunikaci a k tomu se mi přidavalo palení hlavy pocit že když jdu jako když chodím po mechu pocení rukou nevěděla jsem ten krát co se semnou děje bylo to HNUSNÉ to už je 7 let 6 let deně beru sedativum :,( Bojím se zda mě to nepoškodí pamět nevíš?
Tím čím trpíš ti musí bejt také pěkně hnusné, nechci tě radit ale určitě tě alspon trochu pomůže třeba hraní na kytaru, na podnikání asi děláš dobře že kašleš je to psichicky vyčerpávající to znám podle sebe ;) Ale určitě je dobré se den co den na něco těšit třeba na blbost.

anetist
1 příspěvek 24.6.13 05:50
jsem závislá na neurolu

NENÍ TO PRAVDA, ŽE SEM POD DOHLEDEM!!! doktoři mně díky neurolu prokopli do jeho závislosti, když si ho nevezmu je mi automatický špatně..doktoři si chcou přivydělat a tak píšou a píšou a my chceme další protože jsou to pro nás už malé dávky. Kdo byl ZÁVISLEJ POMOŽTE MI PROSÍÍÍÍM :zed:

Adriana777777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.13 17:43
Anetist

Ahoj máme ulně stejnej problem. Měli by jsme s tím něco dělat. vid? :nevim:

Hubert III.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.13 18:17
Bát se nebo nebát neurolu?

Jak čtu tolik negativních příspěvků o Neurolu tak jsem si řekl, že nakonec napíši pár mých postřehů. Jen k zamyšlení. Neříkám, že já mám pravdu.
1. Bral jsem Neurol v katastrofálním stavu. O nějakých antidepresivech a psychiatrii jsem v roce 1998 neměl ani tucha, a nebyl jsem schopen vyjít stejně z domu. Třesal jsem se jako osika a Neurol mě zastavoval a zklidňoval aspoň na chvíli, abych nezcvoknul. Postupně se časem stav zlepšoval, vyšel jsem z domu, našel psychiatra a dozvěděl se o antidepresivech. Neurol jsem bral i celé 1mg najednou. Denně možná 4 mg. Kdo ví…Po několika letech jsem se dostal až na skoro normální život, a Neurol postupně vysadil. Pak jsem ho již 6 let nebral. Teprve teď čtu ty hrůzostrašné zprávy o závislosti a nebezpečnosti. Asi když jsem to nečetl tehdy, bylo to i dobře. Nevytvářel jsem si z toho léku fóbii dříve, než jsem ho vyzkoušel.
2. Každý člověk je individuální. To je i v letáku. Mamka vezme Neurol 0,25 a je z toho dva dny ospalá. Já vezmu Neurol 0,25 a za 3 hodiny o něm nevím…Dávkování je také proto přísně individuální. Třeba rozhoduje i váha apod.
3. Reakce na jednotlivé léky jsou také přísně induviduální. Máma mi kdysi dala Rohypnol, po kterém do 10 vteřin někteří spí, že ani nedojdou skoro do postele (řekla mi sestřička v nemocnici). Já ho vzal a vůbec nic se nestalo. Jako bych nic nevzal. Tak jsem vzal Neurol.
4. Když někdo píše o tom, že má návyk, je to otázka, jestli je to skutečně už návyk, anebo jen projev utlumené nemoci. Když si vezmu Neurol, tak se na 4 hodiny sklidním, a když se mi pak zase udělá zle, není to tím, že mám návyk na Neurol, ale proto, že Neurol přestal působit, a ozývá se nemoc.
5. My nemocní sice máme mnoho společných základních příznaků (třeba ataky, deprese, třes atd…), ale pravda je taková, že příčin nemocí je milióny, a hloubka nemoci je také velice široká. Takže v kombinaci je miliardy různých individuálních případů. Proto z diskuzí berte zajímavé postřehy, ale nehledejte někoho, kdo je na tom podle vás úplně stejně jako vy, a chtít se léčit jako on. To by mohla být cesta do pekel.
6. Takže je potřeba sice brát Neurol, pokud vám sedne a nemá závažnější vedlejší účinky, ale zároveň se léčit. Neboli buď brát antidepresiva, nebo vyřešit problém, kvůli kterého jsem nemocný, anebo nechat běžet čas, než se mozek z nemoci dostane. A pak Neurol pomalu vysazovat.

Tak snad je na tom aspoň něco pravdy. Hubert

hota1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.13 16:00
Všem, kdo se perou s neurolem..

Milý Huberte, ani já neměl donedávna o diskusních fórech na téma neurol ani ponětí, a přesto jsem do závislosti na N spadl. Na dlouhých 7let. Neměl jsem fobii, ani panickou poruchu, ani deprese. Podnikal jsem a nezvládal stres. Paseku, kterou mi tenhle lék v životě udělal, napravuji dodnes, i když už jsem chválabohu čistý. A byl to paradoxně diskusní příspěvek, který mi před rokem po mnoha marných pokusech s touhle mrchou skončit, k úspěšnému odvyknutí pomohl. Rád bych to onomu neznámému oplatil alespoň skrz pomoc vám ostatním.
Tohle psaní je určeno vám všem, kdo zobete neurol alias xanax (popř. lexaurin, rivotril nebo jiné benzodiazepiny) dlouhodobě, pravidelně a ve vyšší dávce (např. u neurolu nad 1mg denně a víc než půl roku), chcete přestat, zkoušeli jste vysadit a nedaří se. Pokud užíváte pár týdnů 0,25mg/denně s vědomím lékaře, nebo občas 1-2mg na zklidnění, závislost vám nejspíš nehrozí.
Neurol mi představila známá před 7 lety. Z nevinné berličky proti stresu párkrát za měsíc se stal do roka pravidelný ranní kámoš. Bral jsem stabilně 1,5-2mg denně. Nikdy jsem nekupoval na netu (ani jsem o té možnosti nevěděl), psal mi ho praktik, známý, známý známého etc. Dnes mohu zodpovědně prohlásit, že kdybych mohl vrátit čas a volit mezi amputací ruky a neurolovou závislostí, zvolil bych ztrátu paže. Ten několikaletý útlum a zmatený klid mi za to vše, co mi vzal a rozvrátil, i za peklo při odvykání nestál.
Neurol je rychle účinkující benzodiazepin, jeho síla je v okamžitém zklidnění, které stejně rychle odezní. Proto se předepisuje k rychlé sedaci. Bohužel vydrží v těle jen krátce, tělo polovinu jeho účinné látky odbourá za pár hodin. K déle trvajícímu PRAVIDELNÉMU užívání je zcela nevhodný. Jeho účel je být pilulkou první pomoci při panické atace, záchvatu úzkosti, výjimečné životní situaci etc.
Při dlouhodobém užívání potlačí benzodiazepin funkce všech přirozených látek v mozku zodpovědných za akceschopnost, dobrou náladu, paměť, obezřetnost a emoční rovnováhu na úkor té, která má na starosti tlumení nervových podnětů. Následkem je život v jakési emoční ulitě, s častými výpadky paměti, výbuchy hněvu a depresí. Je to paradox, protože neurol bývá mylně považován za AD. Ve skutečnosti pouze tlumí a snižuje úzkost, což subjektivně zvyšuje dobrou náladu. Distribuci dopaminu a serotoninu v mozku naopak brání.
Neurol mi vzal emoce, všechno jemné a mírné, zvídavost a vůli a akceleroval vztek a špatnou náladu. Po letech mi zbyla jen ona feťácká radost z těšení se na ranní dávku, několikahodinové opojné zklidnění podobné nájezdu a šeď po zbytek dne. Závislost na něm je horší, než ta heroinová, protože je rafinovanější a plíživější. Je možno ji roky úspěšně skrývat. Tělo viditelně nechřadne. Člověk není společensky degradován, léky jsou u nás tolerovány. V každé dávce je stejné množství čisté účinné látky. Je běžně dostupný a předepíše ho každý praktik
(běžím ven, je krásně, zítra to dopíšu.. Hota:-)

hota1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.13 00:11
Všem, kdo se perou s neurolem

K věci. Detox je v případě závislosti na benzodiazepinech nevhodný. Pokud benzák užíváme roky, 1-2 týdny jsou k vysazení málo. Pobyt v nemocnici na uzavřeném oddělení je příliš krátký na to, aby něco změnil. Jediný způsob, jak se benzodiazepinu zbavit a přitom normálně fungovat, je pomalu ho vysazovat za běžného provozu. Přirovnal bych to k vytrvalému otužování, kdy až po roce lze přeplavat zamrzlou Vltavu. Rychlé vysazení BZD je jako skočit do ledové řeky nepřipraven. I já si takovými pokusy prošel, odjel jsem do lesa, nechal se zavřít na měsíc na chalupě, bloumal čtrnáct dní na detoxu, zkoušel vysazení přepít, laicky snižoval dávky atp. a nic. Výsledkem byl šok, paralýza, bezmoc, a stačila jedna jediná pilulka a byl jsem zpět. Vůle nezmohla nic. V létě minulého roku jsem se tu dočetl o práci dr. Ashton a její newcastleské klinice, která se na léčbu a klinický výzkum BZD závislosti jako jedna z mála specializuje (www. benzo. org). Nic podobného v nuzných podmínkách našeho zdravotnictví neexistuje, tak jsem to zkusil. Znamenalo to nejprve postupně nahradit BZD s rychlým nástupem (neurol, xanax, frontin, lexaurin..) adekvátní dávkou diazepamu, který v těle metabolizuje pomaleji a na jehož nedostatek si tělo zvyká snáz, a pak teprve po malých dávkách snižovat. Já zobal na začátku léčby 2mg neurolu (Xanaxu) denně po snídani (nejsem zdaleka rekordman, ale u mě osobně od téhle denní dávky výš šel efekt BZD rapidně dolů, jinými slovy, bylo jedno, zda užívám 2 nebo 10mg denně, ale 1mg byl málo).
Schéma, popsané níž, je pro odvykání ze 3mg neurolu denně (u mě fungovalo). Možno upravit i pro vyšší dávku. Mé odvykání cca půl roku. Není to týden, ale během snižování jsem normálně fungoval, jedl, pracoval a dýchal. Osvědčilo se mi s někým blízkým každý dílčí úspěch, každé úspěšné snížení dávky sdílet. Boj byl lehčí.

• přepočet účinných látek: 1mg alprazolamu (neurol, xanax, frontin) (1N) = 20 mg valia (diazepam) (20D)
  • kroky 6-22 možno prodloužit na 2týdny, dávky uvedeny v mg
  • během odvykání hodně pijte, relaxujte, hýbej se, omezte chlast a kávu
  1. /první týden/ Rozděl denní dávku (3mg) na 3×1mg, aby k uvolňování účinné látky docházelo po celý den (1mg ráno - 1mg dopoledne - 1mg večer). Pokud xanax bereš nahodile, stanov si nejprve 3 pravidelné denní dávky.
  2. půl večerní dávky nahraď 10mg diazepamu (1N – 1N - 0,5N/10D)
  3. půl ranní dávky nahraď 10mg D (0,5N/10D – 1N – 0,5N/10D)

4-5) všechny tři dávky půl na půl (0,5N/10D – 0,5N/10D – 0,5N/10D)

1. večer už jen D (20mg), dopoledne sniž N o 0,25mg (0,5N/10D – 0,25N/10D – 20D)
  2. ráno sniž N o 0,25mg (0,25N/10D – 0,25N/10D – 20D)
  3. dopoledne vysaď N (0,25N/10D –10D – 20D)
  4. ráno vysaď N (10D – 10D –10D)
  5. dopoledne sniž D o 5mg (10D – 5D – 10D)
  6. ráno sniž D o 5mg (5D – 5D – 10D)
  7. dop. sniž D o 2,5mg (5D – 2,5D – 10D) 5mg tabl. diazepamu lze půlit
  8. ráno sniž D o 2,5mg (2,5D – 2,5D – 10D)

14-15) dop. vysaď D (2,5D – 0 – 10D)
16-17) ráno vysaď D (0 – 0 – 10D)
18-19) večer sniž D o 2,5mg (0 – 0 – 7,5D)
20-21) 0 – 0 – 5D
22-23) 0 – 0 – 2,5D
24. týden - konec, free again..

Pokud má kdokoli otázky, ptejte se, moc rád odpovím. (kolelka@seznam)

brondula
7 příspěvků 17.9.13 20:52
Opravdu škodí?

Zdravím všechny, co jsou, jak si myslí, závislí na BZD. Já bral 7 let Neurol pod lékařským dohledem, max. 2mg denně. Kdysi sem začal mít problémyse zády a to díky sedavému zaměstnání u PC. Docházelo k tzv. dráždění zadního sympatiku v zadní C páteři. Což jako vegetativní příznaky způsobuje občasné zrychlení tepu, tuhnutí šíje a bolest do hrudníku, tzv. pseudo infarkt. No a to vše mi vyvolávalo panické ataky. Peripetie vyšetření nebudu rozepisovat, určitě to všichni znáte. Skončil sem na psychiatrii, dostal Neurol a AD a za měsíc byl klid. Přestaly bolet záda a vše co se na to nabalovalo. Bohužel dr. po roce vysadil AD. Po 7 letech se Neurol vysadil a světe div se, bolesti zad sou zpět! Já bych BZD nezatracoval, pokud pomáhají a jsou pod kontrolou, tak myslím že se brát můžou. Co se stane s kardiakem když přestane brát léky? Odpovězte si sami… vždyť všechny léky mají svoje PRO a PROTI
Díky za pozitivní i negativní reakce

brondula
7 příspěvků 17.9.13 21:04
Moje vlastní zkušenost z detoxu!

Lidem kteří zobou prášky se říká klepkaři. Rozdíl mezi nimi a náni je v tom, že oni potřebují celou krabičku aby se dostali do euforie, kdežto nám stačí jedna tableta abychom mohli normálně žít. Před časem jsem na bolesti zad prodělal analgetickou léčbu a skončilo to mírnou otravou analgetiky, samozřejmně pod lékařským dohledem.
Tralgit, Ultrakod, DHC cont, Algifen, Brufen, Paralen, Novalgin, Mesocain… mám psát dál? Naordinoval se Rivotril 0,5mg a za tři dny světe div se, záda přestávají zlobit!!!

Ruen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.13 18:18
Neurol, Tritico

Dobrý den!
Prosím o pomoc a radu. Také jsem se dostal mezi uživatele Neurolu, který mi předepsala paní psychiatrička pro mírný stav deprese. Užívám již 45 dní denně ráno 1 tbl. 0,25 Neuronu a večer Tritico 100. Po přečtení příspěvků jsem dostal strach ze závislosti a rád bych tomu předešel. Prosím, poraďte mi, jak mám postupovat. A jaký máte názor na Tritico. Můj stav není dobrý a mám zejména problémy se spánkem, budím se po 4-5 hodinách a už nemohu usnout. Rána jsou pak zlá. Prosím, poraďte, jak mám postupovat. Za odpověď moc děkuji. Ruda

Sarva
12 příspěvků 2.10.13 10:51

Milá Anetist…nebo jak to tam máš to jméno :)…mám dlouholeté zkušenosti s neurolem…téměř 15let…prodělala jsem sama doma detox i detox v léčebně…pokud máš zájem napiš mi na mail aghapi. mu@seznam.cz.......neurol je návykovější než heroin…abstinenční syndrom je horší než na heroinu…tady se mi to podrobněji nechce vysvětlovat…jsou tady zkušenosti a názory velmi povrchní…skutečnost o benzodiazepinech je mnohem složitější a nebezpečnější

Sarva
12 příspěvků 2.10.13 11:02
@hubert III. píše:
Jak čtu tolik negativních příspěvků o Neurolu tak jsem si řekl, že nakonec napíši pár mých postřehů. Jen k zamyšlení. Neříkám, že já mám pravdu.
1. Bral jsem Neurol v katastrofálním stavu. O nějakých antidepresivech a psychiatrii jsem v roce 1998 neměl ani tucha, a nebyl jsem schopen vyjít stejně z domu. Třesal jsem se jako osika a Neurol mě zastavoval a zklidňoval aspoň na chvíli, abych nezcvoknul. Postupně se časem stav zlepšoval, vyšel jsem z domu, našel psychiatra a dozvěděl se o antidepresivech. Neurol jsem bral i celé 1mg najednou. Denně možná 4 mg. Kdo ví…Po několika letech jsem se dostal až na skoro normální život, a Neurol postupně vysadil. Pak jsem ho již 6 let nebral. Teprve teď čtu ty hrůzostrašné zprávy o závislosti a nebezpečnosti. Asi když jsem to nečetl tehdy, bylo to i dobře. Nevytvářel jsem si z toho léku fóbii dříve, než jsem ho vyzkoušel.
2. Každý člověk je individuální. To je i v letáku. Mamka vezme Neurol 0,25 a je z toho dva dny ospalá. Já vezmu Neurol 0,25 a za 3 hodiny o něm nevím…Dávkování je také proto přísně individuální. Třeba rozhoduje i váha apod.
3. Reakce na jednotlivé léky jsou také přísně induviduální. Máma mi kdysi dala Rohypnol, po kterém do 10 vteřin někteří spí, že ani nedojdou skoro do postele (řekla mi sestřička v nemocnici). Já ho vzal a vůbec nic se nestalo. Jako bych nic nevzal. Tak jsem vzal Neurol.
4. Když někdo píše o tom, že má návyk, je to otázka, jestli je to skutečně už návyk, anebo jen projev utlumené nemoci. Když si vezmu Neurol, tak se na 4 hodiny sklidním, a když se mi pak zase udělá zle, není to tím, že mám návyk na Neurol, ale proto, že Neurol přestal působit, a ozývá se nemoc.
5. My nemocní sice máme mnoho společných základních příznaků (třeba ataky, deprese, třes atd…), ale pravda je taková, že příčin nemocí je milióny, a hloubka nemoci je také velice široká. Takže v kombinaci je miliardy různých individuálních případů. Proto z diskuzí berte zajímavé postřehy, ale nehledejte někoho, kdo je na tom podle vás úplně stejně jako vy, a chtít se léčit jako on. To by mohla být cesta do pekel.
6. Takže je potřeba sice brát Neurol, pokud vám sedne a nemá závažnější vedlejší účinky, ale zároveň se léčit. Neboli buď brát antidepresiva, nebo vyřešit problém, kvůli kterého jsem nemocný, anebo nechat běžet čas, než se mozek z nemoci dostane. A pak Neurol pomalu vysazovat.Tak snad je na tom aspoň něco pravdy. Hubert

Celkem rozumný názor, nicméně nic to nemění na faktu že Neurol neboli Xanax je velmi návykový…abstynenční syndrom je horší než na Heroinu…vím o čem mluvím…a ještě malá poznámka-bodejt by jste po 3hodinách nevěděl že jste náký neurol měl…máte totiž zvýšenou toleranci…když jste byl na 4mg…receptory v mozku nejsou blbci…pamatují si vše a do smrti…možná i po smrti

hota1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.13 10:47

Ahoj,
asi bych tě neměl ujišťovat, cítím, že strach a úzkost jsou součástí tvého problému a měl by ses vůči nim přirozeně otužovat, ale tady je to o neurolu, tak něco k němu. Závislosti se prozatím neboj, 0,25 mg alprazolamu (neurolu aka xanaxu) je velmi malá dávka. V žádném případě ale nezvyšovat. Neurol ve vyšších dávkách pouze akutně ke zklidnění. Není to primárně antidepresivum, doktor ti ho nejspíš předepsal na úzkost; na ní funguje dobře. Na depresi máš předepsané Tritico. Ideální antidepresivum pro nespavce. A účinné AD. Pokud přesto nespíš, poraď se s lékařem, zakopaný pes nebude v medikaci. Doporučuju přesunout ranní neurol na večer. A pár fíglů pro lepší spánek: zavést v uléhání řád; usínat vždy ve stejnou dobu a ve stejnou dobu vstávat / Zavést před spaním pravidelný zklidňující rituál: četba, film, procházka.. / A přes den se pořádně fyzicky unavit; pokud nesportuješ, choď co nejvíc pěšky, kamkoli, jakkoli, častěji.
Držím palce! Kuba

tynka7894
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.13 12:18
co ted ?

Dneska jsem byla na pohotovosti kvuli navalum a srdci a doktorka mi predepsala Neurol, nikdy jsem ho nebrala ani ted ne a po tom co ctu tuhle diskuzi se bojim ale ja potrebuju spat hlavne v noci :,(

Sarvaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.13 10:37
neurol

Pro Tynku…neurol je velmi návykový…já sama prožila při odvykání peklo v pekle…a zanechalo to následky v podobě totálně rozhozeného metabolismu…žaludek v hajzlu doživotně…žlučník nefunkční…dýchací potíže…poroučet Vám nehodlám…ale NEBERTE HO…NEBRAT…NEBRAT…NEBRAT…já kdybych mohla vrátit čas, kdy jsem si ho vzala poprvé, nikdy bych si ho nevzala ani čtvrtku…potíž je totiž v tom, že nikdy nevíte která droga Vám zachutná…a neurol droga je…sežente si o něm informace i odborné…vysazování po letech zvládne 5procent lidí…na spaní vyzkoušejte všechny možné alternativy…jsou i silné byliny co opravdu pomáhají…neberte to…

mihal
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.13 16:31

Caute…pred asi 4 rokmi mi diagnodstikovaali depresiu a jedol som rozne antidepresiva ktore mi pomohli iba do urcitej mieri…tak som sa rozhodol ze skusim drogy ako je marihuana co som aj davnejsie fajcieval…neveril som tomu ale zabralo to po case som prestal hulit ked to ustupilo..ale teraz asi pred pol rokom prisli namna neuveritelne silne depresie nedokazal som fungovat potreboval som stale spat alebo jednoducho len lenzat a ten pocit nezvladnosti ma nicil este viac mavam strach ked idem medI ludi do otvorenych priestorov zacnem sa potit a chovam sa neprirodzeno a ludia zacnu namna zizazat..prvvidelne cestujem vlakom a mhd do BA do prace ale ked si dam nerol tak je to celkom ok len som taky omameny bez nalady ale dokazem aspon zvladnut tu cestu to prace bez toho aby som nemal pocit ze odpadnem..samozrejme nasi doma nic nespozorovali demencia to tiez cloveka povzbudi…dozvedel som sa o neurole a zacal som ho brat tak 3-5 krat denne 0,5mg…najhorsie natom je ze moj doktor to ma uplne nahaku vobec neviem dokedy to mam jest a ak vznikne zavislost co robit…mam 21 rokov a mama nechce ani pocut o psychatrovi ta by ho hadam sama potrebovala…poradte ako by som mal fungovat…prvy krat ked som mal silne depresie mi trvalo 3 roky kym to odznelo a je to tu zas

tiki wiki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.13 20:43
ludia spametajte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ahojte mam v muzovej rodine takych ludi co beru neurol roky, a vidim velke zmeny co sa tyka povah a pristupu k ludom, neviem ci moze neurol a xanax nieco urobit aj z intimnym, dusevnym zdravim lebo som nieco zbadala na mojom muzovi, viem ze potajme uziva, a je agresivny moze to byt aj po tych liekoch?

Sarva
12 příspěvků 14.12.13 20:59

Je to po neurolu…léta braní zpusobují změny povahy a chování…je silně návykový…přečtěte si diskuze…i intimní život ovlivní…

hota1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.13 22:33

Předně, neurol JE xanax. Stejná látka, jiné jméno. To je jako s Opelem v Británii, tam se Opelu říká Vauxhall (a neurolu xanax). A ta zvýšená podrážděnost je spolu se zhoršující se krátkodobou pamětí při dlouhodobém zobání benzáků obvyklá. Je to BZD paradox. Člověk sice na pár hodin slastně zklidní, při delším braní ale otupí a v jemnějších odstínech žití už jeho city nereagují. Už nerozezná míru a stává se nechtě agresivním. V banálním konfliktu snadno vybuchne, zavrhne, zničí.. A zpětně se diví, co den předtím napáchal a kvůli čemu. Jediná cesta z téhle hrůzy je přestat BZD brát. Mozek se znovu adaptuje na přirozené podněty, sníží práh vnímání citů, radosti i zdravého vzteku. Vím, o čem mluvím, zažil jsem to.

Roland
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.14 00:36
Více než 15 letá závislost na BZD a deprese...

Zdravím všechny účastníky diskuze ohledně závislosti na benzodiazepinech.
Bylo mi 36let a jsem závislý na Neurolu.
Děnně pobírám kromě 1-1-1mg Neurolu,1-1-0 Wellbutrin,1-0-0 Lyrica 75mg,0-0-1Lyrica 150mg konče 0-0-1 Hypnogen na noc. Bezmoc a beznaděj je ale stále při mně. Užívá tu někdo podobný „koktejl“života? Medikace už nezabírá:-(
Nic jiného už pomalu ani neznám.
Děkuji za případné reakce.

blodmery
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.14 09:23
apocita a helex

Dobry den ja beru helex a apocital anak mi to vůbec nepomaha a to mi pan doktor dal ještě jeden helex vecer ale bylo mi strasne zle a motala se mi hlava mam uskosti s prostranstvi mezi lidmi a autobusu nemuzu ani jed bojim se porad toho nevim co stim můžete mi někdo poradit co delat a to si vemu 25 neurol a je mi chvilku ok ale není to na porad vse je to stejny beru uz leky 5let ale ze by naka změna to se teda neda rict rada bych chtěla bit jako předtím uplne v normalu delat vse jako před tim :(

Skutik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 04:50
HM Hm Hm

Nevíš nic,…

Skutik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 04:52
@tak trochu rejpal píše:
Marihuana není návyková ? Zkouřenka co každej rok bojuje za legalizaci co ? Stejně jako u všeho je návykovost individuální. Znám člověka kterej nemá návyk ani na pervitin. Nelibí se mi že ho bere ale vezme si ho cca JEdnou za 3 mesice když potřebuje fungovat 2 a vice dnu v kuse … takže podle vaší teze není návyk ani na pervitin možný, takže na žádnou drogu … proberte se a nebo si dejte o joshe navíc a mlčte .....

Neíš nic a tlápeš pičoviny

holka z moravy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.14 23:24
vysazování neurolu

Dobrý večer, chci napsat svoji zkušenost s neurolem. Užívala jsem ho 14 let pravidelně každý večer 0,25mg. Samozřejmě mně ho předepisoval psychiatr. Já už ani nevím zda mně pomáhal nebo ne, protože užívám ještě antidepresiva. Ale ze začátku určitě. Po 14 letech jsem si řekla dost, protože můj stav byl pořád stejný a po všem co jsem na netu četla o závislosti jsem se začala hodně bát. Chci podotknout že jsem nikdy dávku nezvýšila, ale taky nevynechala. V léčebně mně pokaždé chtěli neurol vysadit, ale tajně jsem si vždycky dala ze svých zásob, protože jsem se bála abstáku. Možná to bude znít směšně když jsem měla jenom 0.25 mg, ale přece jsem ho užívala už 14 let. Letos v lednu jsem začala vysazoval, a říkala jsem si že dobrý každý mg. Tak jsem si ho po kousičkách ulamovala, ale opravdu po kouscích, a trvalo mně to 5 měsíců. Ale dneska jsem už 4 měsíce čistá!! Můj stav se ani nezhoršil ani nezlepšil, takže evidentně to bylo naprosto zbytečné ho tolik let užívat. Ted ho mám ještě v zásobě, ale doufám že už si ho nikdy nevezmu. Přeji všem at zvládají své stavy, najdou si něco co je v životě bude těšit, a mně v životě pomohla hlavně pokora k sobě samému i celému světu.

Lucrezia
346 příspěvků 14.9.14 08:40
pro holku z moravy

To se dobře čte, když má příběh dobrý konec. Gratuluji, jsi jedna z mála… :kytka:

slaviena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.15 19:29
neurol

Dobrý večer. Chcem sa spytať či môže vzniknúť závislosť na neurole ked ho užívam len vtedy ked sa citim velmi zle.To je tak raz za dva tri tyždne trva to u tak asi pol roka. Lekárka mi predpísala neurol 0,25. Nechcem ho však užívať častejšie aj tak sa dost bolim zavislosti od neho.

holka z moravy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.15 19:33
neurol
@slaviena píše:
Dobrý večer. Chcem sa spytať či môže vzniknúť závislosť na neurole ked ho užívam len vtedy ked sa citim velmi zle.To je tak raz za dva tri tyždne trva to u tak asi pol roka. Lekárka mi predpísala neurol 0,25. Nechcem ho však užívať častejšie aj tak sa dost bolim zavislosti od neho.

když nebudeš dávku zvyšovat a užiješ jednou za 14 dní tak určitě závislá nebudeš

Tomas2007
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.15 23:40
tráva

Tak s trávou bych to taky nebral jako výhru.. já jí pálil kolik let a jak už tu jeden uživatel říkal tak vážně poškozuje mozek, schizofrenie mě dostala až do psychiatrický léčebny. jak se něco bere ve velkým stojí to za prd ať je to cokoliv. je to na každým ale ani jedno není výhra.. :arrow: nejlepší je se obejít bez toho.

tomashh
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.15 20:59

Hmm..nejhorší je, když laik mluví o odborných věcech. Jenom žasnu, jaký děláte závěr po přečtení něčeho, co vůbec nechápete…a děláte názor odpovídající nepochopení…

kirin
10 příspěvků 21.5.15 10:55
@Barry píše:
Už tři roky užívám Neurol 0,25 společně s Cipralexem. Teď začínám mít problémy, může to být závislost na Neurolu? Dávka už nestačí?

Může, zkuste se poradit se svým lékařem.

RobertM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.15 11:38
marihuana
@Klaudie-cz píše:
co mate proti marihuane? odsuzujete neurol a marihuanu hazete do stejneho pytle? nezlob te se na me, ale to to spis v hlave nemate v poradku vy, nez vas synek. Marihuana neni navykova a skodi min. Naopak je leciva a psychicky pomohla i me. Prectete si o ni neco. dekuji.

Marihuanu jsem zkusil jednou a celý víkend jsem byl z toho v těžké depresi. Nebyl jsem schopen ničeho.

mmaloch
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.15 18:29

@brondula mam uplne stejny zravotni potize..muzete napsat? chtel bych o tom podiskutovat..dekuji Martin.

kiwisekL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.16 23:46
Rivotril na bolest

Mám dotaz je normální, ž mi lékař napsal Rivotril na bolesti bederní páteře? Mám diagnózu VAS s křečemi do DK zatím jen na noc 5 kapek.

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.16 06:33
Rivotril

Rivotril stejně jako Lexaurin předepisují doktoři celkem běžně na bolesti, je to z duvodu celkového uvolnění…jsou to anxiolytika, tudíž uvolnují svalstvo…dle mého názoru to ale problém neřeší…navíc hrozí reálné nebezpečí utvoření závislosti poměrně brzy…v řádu několika týdnu…já bych ho v žádném případě nebrala, leč nevíte za jak dlouho si na něj zvyknete a velmi špatně se toho zbavuje…doktory toto nezajímá…rozhodnutí je ale na vás…

Zuzana5656
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.16 23:48
marihuana

Súhlasím s Vami, marihuanu som fajčila 17 rokov denne, bola to moja najlepsia kamarádka a stavala som ju na prvé miesto, mala som perfektnu karieru a dostatok penazí, dnes som poprvé musela zobrat antidepresiva, za posledný mesiac ma 2× zobrala sanitka, viem že 80 % vinny má na tom podiel marihuana, neuveritelné, že som to vyslovila JA, ktorá by za marihuanu preskakala vsetky ploty, dnes to vážne lutujem, uvedomujem si, kolko mi vzala a co mi vlastne dala…a ked si predstavím ze som si to este vsetko financovala :-)) nevadí, život ide dalej a nic nie je stratené :-)

Patrick_toNeLenThak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.16 17:51
Škodlivina

Marihuana sposobuje psychózy a hlavne panické poruchy alebo bipolarne. Marihuana pomaha v malých davkach ale ako liečivo nie ako hulivo. zásadne kto ma psychické problémy marihuana je vylúčená. na psych.problem.je najlepší šport a záujmové činnosti a hlavne motivácia niečo s tým skutočne spraviť.

Sabro
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.16 21:01
Odvykám

Tak ahojky všichni.
Momentálně už 4tý den v kuse prožívám neuvěřitelné peklo, ale můžu si za to sama. Asi před dvěma měsíci a něco jsem začala opět brát neurol. Nejdřív 0,5 jednou denně, pak 0,75 denně až sem se nakonec dopracovala k 2mg neurol denně. 4×0,5mg nebo u 5×.. Ze začátku to bylo fajn, hezky se mi spalo, byla sem všem otevřená, krásně se mi dýchalo, prostě super. Potom už začala prvotni euforie opadat a vždy druhý den po dávce (vždy jsem brala na večer neuroly), tak sem byla jako bez života, nemohla sem vstát, neměla jsem žádnou zodpovědnost, na vše jsem kašlala atd.. No zkrátka po víc jak 2 měsících jsem před 4dny ze dne na den vysadila a sice teda sem nebrala neurol x let, ale můžu vám na 150% popravdě napsat, že teď co prožívám je takový peklo, že už ten lék v životě nevezmu do pusy! Nikdy! Píchá mě u srdce, mám vyschlo v puse, nemožnost dýchat, tlak v hlavě, nespim, nejim, nepiju.. jen 4 dny v kuse ležím a trpím jak pes. Ta chvilka pohody když jste na lécích nestojí za to co pak budete prožívat až budete odvykat a věřte, že jednoho dne se rozhodnete odvykat. Je to peklo a neurol NE NE A NE! :poblion:

Killy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.16 21:52
VŠEM, KTEŘÍ ODVYKAJÍ Z BZD...

Zdravím všechny, kteří se stejně jako já perou se závislostí na benzodiazepinech a odvykají, anebo teprve odvykání zvažují a zatím nenašli sílu či motivaci. Léta jsem užíval neurol a téměř denně pil. Teď se obou závislostí pomalu a s obtížemi zbavuju. Abstinovat jsem začal v březnu tohoto roku (hecnul mě kamarád v rámci, suchého února´ Ligy otevř. mužů LOM, a od té doby prakticky nepiju). S neurolem je to složitější, jako soupeř je daleko rafinovanější. Má mě za ty roky, umělé pohody´ přečteného a ví, jak na mě. Rád bych tu našel pár odhodlaných, kteří mají chuť s BZD skončit (a hlavně VYDRŽET žít bez nich) a chtějí se o své zkušenosti, úspěchy i pády podělit. Protože pády přijdou. Věřím ale, že když se vzájemně podpoříme, zvládneme to. Život je příliš krátký, než abychom ho půlku prožili v mlze.
KILLY

Sabro
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.16 12:37

Tak zdravím všechny odvážlivce!
Psala jsem příspěvek skoro již před měsícem, že už 4 dny odvykám. Ted už to bude měsíc za pár dní co jsem si nevzala ani jeden prášek. Léky jsem vrátila do lékárny a musim říct, že prvních 10 dní jsem sice zažila peklo na zemi, ale stálo to za to!
Proto vám všem chci držet palce a dá se to zvládnout! Život je teď mnohem veselejší a optimističtější, dokonce jsem si našla práci a už týden pracuji a svojí práci miluji! :*
Určitě se nevzdávejte, neurol aj. je svinstvo a dá se žít bez něho! :palec:

Dabnka
1 příspěvek 9.8.16 02:24
Odvykani z benzodiazepinu

Poprat se se zavislosti na Neurolu vidim jedine na psychiatrii…doporucuji UVN Praha. Zvladnout se to da, a hlavne musi!!! Jinak by bylo zle! Ja byla po tezkem traumatu a spadla do toho, ac mi Neurol predepisoval lekar, spadla jsem do zavislosti, abych se mohla starat o dceru a pracovat ( take podnikam ) je to cesta do pekla. Sla jsem se nechat na 2 mesice hospitalizovat, dnes je to jiz 7 let a bylo to jedno z mych nejlepsich zivotnich rozhodnuti! Samozrejme, ze neexistuje si brat prasky na spani…etc.nic na bazi benzodiazepamu! Hodne sil a zdaru!

Helltron
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.16 22:21
Betablokátory

Zdravím všechny,
sice můj přípravek nebude úplně k tématu ale třeba tím někomu pomůžu. Je to asi 14 dní co se u mě naplno projevila panická porucha, sice mi nikdo diagnozu neřek protože jsem ještě nebyl u psychiatra ale všechny příznaky tomu odpovídají. Začalo to stavama že jsem se třeba večer začal z ničeho nic hrozně klepat a potit anebo najednou jsem dostal bezdůvodně strach a tlak mi vylítnul na 170/120, puls 120, naši mě pak museli odvíst na pohotovost, nejhorší stavy byly kdy jsem byl mimo a nemoh se vůbec na nic soustředit, několik hodin jsem chodil po bytě jak tělo bez duše a napadali mě nejhorší myšlenky. Naštěstí to trvalo asi jen 2-3 dny, v té době jsem žádný prášky nebral ani neměl. Teď k jádru věci: druhý den jsem zašel k doktoroj který mi předepsal prášky na tlak, tuším Betamed, důležitý je aby ten prášek měl betablokátory. Tento prášek mi velice pomoh, snížil mi tlak a hlavně zabraňuje kolísání tlaku, na panickou poruchu dobrý. Dolní tlak mi občas vylítne, hlavně když jsem doma sám, tak pociťuju docela velkej strach, asi dusledek Agorafobie co se často přidává k panickej poruše. Výhodou je že není návykovej, nevýhodou jsou časté vedlejší účinky které jsem si už taky prožil ale dá se to vydržet - únava, slabost, závratě, bolest hlavy, nausea - řeší se to tím že musíte hodně pít až 3l za den a kokakolou. Neurol 0.25 sice mám ale za tu dobu jsem si vzal 2 tabletky. Píšu to proto že by se tím alespoň dala nahradit doba než zaberou AD, nemusíte se cpát neurolama, zkuste se o tom poradit s lékařem. Pročítal jsem příbalovej leták a není tu nic že by se to nemělo brát společně s AD. Přeju vám ať se vám daří a ať vyřešíte své problémy co nejdříve a bez utrpení. :mavam:

Garhulian
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.16 15:33
Po požití léků už skoro nic necítím

Před dvěma roky v době osobní krize jsem začal užívat Lexaurin 1,5 (slabší). Z počátku krize jsem si vzal 2 až 3 za den. Vzhledem k tomu, že jsem lék užil poprvé, cítil jsem určité psychické uvolnění. Jenže krize byla větší a přísun léků byl den ode dne větší. Byly dny, kdy jsem užil i 10-15 léků Lexaurin 1,5 denně. Někdy jsem si je vzal už jen z toho důvodu, že se mi líbil ten navozený stav klidu, malátnosti. Z pracovních důvodu jsem ale tyto léky přestal okamžitě užívat a neměl jsem žádné abstinenční příznaky. Teď po dvou letech se krize objevila opět a já sáhl opět po Lexaurin 3 (silnější), nějaké léky na spaní Hypnogen, Sanval a Diazepam. Teď jsem schopen užít 3-4 Lex třeba večer nebo během dne, ale již nepociťuji žádné účinky. Na spaní jsem užíval Hypnogen, poprvé jsem byl hodně malátný, ale po dalším požití se účinky snížily. Vždy totiž začal působit dřív, než se mi podařilo usnout. To samé Sanval nebo Diazepam. 2 tablety večer a žádný výsledek. Co může způsobit to, že již necítím účinky těchto léků. Léky neberu každý den, jen příležitostně. Ale někdo říkal, že byl skoro mrtvý po užití půlky Lex 1,5 s já sním 4 Lex 3 (silné) a jsem v pohodě. Závislost určitě nepociťuji.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek