Zvětšené krční uzliny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tomáš91  05.08.11 08:17
zvětšené krční uzliny

Jsem trochu zmatený, už asi třetím měsícem mám na krku vystouplou uzlinu. Co mě zaráží je, že je „téměř“ na zadní části krku je poměčně malá (max 1cm)a nebolestivá. Proto se chci zeptat jestli to nemůže znamenat příznak nějaké přicházející nemoci. Všem děkuji za odpověd.

Reakce:

acrylic  07.08.11 13:06
uzliny

Zdravím tě ,

měl jsem podobný problém .. nejprve trošku na tříslech potom na krku pod čelistí .. byl jsem s tím u 3 doktorů ( pro jistotu ) a každý mi řekl to samé , že to je normální , že nejsou tak velké aby to něco bylo .. pro jistotu se mi vzala krev a vše bylo ok .. takže si pro svůj klid zajdi k obvoďákoj .. ale nemyslím si , že by to něco bylo ;)

Lucouš1991
4 příspěvky 12.12.13 11:24

Ahojky, potřebovala bych poradit. Mám už rok problémy s uzlinami ze zadu na krku a na hlavě. Je to asi rok nazpět co mě začala bolet hlava a za uchem se mi udělala boule asi 1cm veliká, na dotek byla bolestivá, ale pak bolesti pominuli a zůstala mi tam jen tvrdá, nebolestivá boule, která mi do týdne zmizela. Toto se pak opakovalo přibližně za 3měsíce, ale udělaly se mi už 3 boule, zase o velikosti 1cm, když se mi dělaly tak mě zase bolela zezadu hlava, boule byly bolestivé, pak bolesti pominuly, zůstaly mi tam opět jen boule, které do týdne zmizely. Když se to opakovalo častěji a častěji a mě se udělaly už vždycky jen po pár dnech a měla jsem jich tak 8–10 na hlavě a na krku. Tak jsem zašla k doktorce, která mi vzala krev, jestli nemám infekci nebo mononukleózu. Vysledky byly dobré a řekla mi, že neví od čeho to je. Měla jsem teď od těchto potíží, tak třičtvrtěě roku klid a teď po třičtvrtě roce, zase bolest hlavy ze zadu, udělala se mi jedna boule o vel. 1–1.5cm, byla na dotek citlivá, za pár dnů bolesti přestaly a zůstala mi jen tvrdá boule, která mi po týdnu opět zmizela. Je to tak 3 týdny a od té doby se to neopakovalo. Měla jsem problémy s větším pocením jak ve dne tak i v noci, to přestalo a tak týden mi není každý den ve večerních hodinách dobře, bolí mě svaly po celém těle, někdy zvýšená teplota, ucpe se mi nos a pálí mě oči. Prostě jako když Vám začíná chřipka. Takhle mi je každý večer a za 2–3hodiny mi je zase dobře. sem i často unavená. Myslíte, že by to mohlo být nádorové onemocnění? Nechci vypadat jako hypochondr, ale je to pár let nazpět co mi zemřela sestřenice na nádor na mozku. aky neměla žádné příznaky, jen ji pořád bolela ruka.Bylo jí navíc teprve 30 let.Tak se bojím co to m, ůže být a zrovna tak divné příznaky. Děkuju za radu a odpověď. :)

zuzeliska  09.05.15 23:33
@Lucouš1991 píše:
Ahojky, potřebovala bych poradit. Mám už rok problémy s uzlinami ze zadu na krku a na hlavě. Je to asi rok nazpět co mě začala bolet hlava a za uchem se mi udělala boule asi 1cm veliká, na dotek byla bolestivá, ale pak bolesti pominuli a zůstala mi tam jen tvrdá, nebolestivá boule, která mi do týdne zmizela. Toto se pak opakovalo přibližně za 3měsíce, ale udělaly se mi už 3 boule, zase o velikosti 1cm, když se mi dělaly tak mě zase bolela zezadu hlava, boule byly bolestivé, pak bolesti pominuly, zůstaly mi tam opět jen boule, které do týdne zmizely. Když se to opakovalo častěji a častěji a mě se udělaly už vždycky jen po pár dnech a měla jsem jich tak 8–10 na hlavě a na krku. Tak jsem zašla k doktorce, která mi vzala krev, jestli nemám infekci nebo mononukleózu. Vysledky byly dobré a řekla mi, že neví od čeho to je. Měla jsem teď od těchto potíží, tak třičtvrtěě roku klid a teď po třičtvrtě roce, zase bolest hlavy ze zadu, udělala se mi jedna boule o vel. 1–1.5cm, byla na dotek citlivá, za pár dnů bolesti přestaly a zůstala mi jen tvrdá boule, která mi po týdnu opět zmizela. Je to tak 3 týdny a od té doby se to neopakovalo. Měla jsem problémy s větším pocením jak ve dne tak i v noci, to přestalo a tak týden mi není každý den ve večerních hodinách dobře, bolí mě svaly po celém těle, někdy zvýšená teplota, ucpe se mi nos a pálí mě oči. Prostě jako když Vám začíná chřipka. Takhle mi je každý večer a za 2–3hodiny mi je zase dobře. sem i často unavená. Myslíte, že by to mohlo být nádorové onemocnění? Nechci vypadat jako hypochondr, ale je to pár let nazpět co mi zemřela sestřenice na nádor na mozku. aky neměla žádné příznaky, jen ji pořád bolela ruka.Bylo jí navíc teprve 30 let.Tak se bojím co to m, ůže být a zrovna tak divné příznaky. Děkuju za radu a odpověď. :)

Mohu se zeptat jak jste dopadla?? Doufam ze dobre a jste zdrava a v poradku.

Váš příspěvek