Bolest po operaci žlučníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renata000  26.12.10 11:02
žlučník

Dobrý den před 4 roky jsem prodělala operaci žlučníku. Držím diety, a i přes to trpím prujmy. Pomáhá mi čaj ze šalvěje a na doporučení jsem vyzkoušela emulips. Mohu říct že ten mi pomáhá , ale je celkem drahý. Je nějaký jiný přípravek který bych mohla vyzkoušet?
Děkuji za odpověď Renata

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 27.12.10 11:52
Bolest po operaci žlučníku

Milá Renatko,po tak dlouhé době po operaci mít bolesti není normální.Asi by jste mněla navštívit lékaře a nechat si udělat vyšetření.Emulips znám,pomáhá ,ale pokud ho budete brát dlouhodobě,tak je to jako s každým přípravkem,není pro každého,provětrá Vám peněženku,a čím dál víc,že.A po určité době tělo přivykne a jste zase na začátku.Ani bylinky se neberou stále dokola ty samé.Pokud to chcete zkusit s nimi tak začněte 3× denně čaj s přesličky rolní ,po dobu 3týdnů.Po třech týdnech by se měla bylinky vystřídat za jinou ,aby si tělo nenavvklo.Čaj připravíte z 1 vrchovaté lžičky byliny,a 1|4 l horké vody spaříme a necháme přikryté 5-7 min louhovat.Slijene a pijeme po doušcích ,to zanamená,žádné zavřít oči a šup tam stím.Přidám si vás do výzev,pokud budete mít zájem,o moji pomoc.Protože za 3 týdny se musí nasadit nová bylina.

Renata000  27.12.10 14:44

Děkuji za odpově´d, určitě Vaši radu vyzkouším. Bolesti nemívám, jen ty prujmy, někdy mi bývá těžko. Tlak pod žebrama, když sním něco trošku tučnějšího. U lékaře jsem byla a nic mi nezjistili, doporučili mi dietu.
 Renata

Bábina
1450 příspěvků 27.12.10 15:02
žlučník

A víte co je emulips,četla jste někdy složení?Jednos­ložkový řepkový olej,.Kdyby přeslička do týdne nezabrala,nedivte se bylinky působí pomalu ale jistě.A po třech týdnech napíši další čaj,a ty budete střídat,dokut Vaše potíže neudoláme.Jen bych potřebovala vědět,ten průjem máte stále,nebo jen po dietní chybě,po chřípce ,prostě jak to začalo,pokud nám nasadit to pravé ořechové pro vás.Nemusíte odpovídat hned.Nechte si to projít hlavou a pořádně si to rozmyslete.Tím nám pomůžete oběma.A nebojte to zvládnem.

Renata000  27.12.10 15:20

prujem mívám po dietní chybě. To mi potom pomuže šalvěj.

Renata000  27.12.10 15:25

prosím mohla by jste mi ještě poradit, dcerka 4,5 roku bývá často nachlazená a pak ji trápí noční kašel. suchý dávivý kašel, který ji budí. Pani doktorka nám většinou napíše kapky na usnadnění vykašlávání, které jí pomohou. Pokud by jí pomohli bylinky, bylo by to určitě lepší. Moc díky

Bábina
1450 příspěvků 27.12.10 16:00
žlučník

Na kašel je dobrý pro děti čaj z podbělu slazený pravým medem.A pokud opravdu máte zájem o domácí léčbu kašle,úplně nahoře na této stránce si klikněte na babské rady a tam toho najdete spoustu,něco ,přiznávám i ode mně.Tu přesličku pijte zatím průběžně,aby se organizmus vyčistil a dostala jste to co průjmem odchází.Pokud bude potřeba,budeme pokračovat další bylinou,aby se žlučník uzdravil.Na babských radách najdete odpovědi na různé věci,proto je dobré se vždy podívat tam a projít diskusi,jestli někde už toto téma neběží.Znáte to víc hlav víc ví.

Renata000  17.01.11 13:07

Dobrý den, ve středu to budou tři týdny co piji vámi doporučenou přesličku. Musím říci že mi opravdu pomohla. Jen jsem se chtěla zeptat je možné že bych díky léčení přibrala na váze? Já svátečnímu cukroví neholduji, jím pořád stejně a mám asi 2 kg navíc. díky Renata

Bábina
1450 příspěvků 17.01.11 13:26
Bolest po operaci

No,nevím,ale po přesličce to určitě není.Čestné slovo.Je to,že se Vám upravilo zažívání a proto si tělo bere více živin z toho,co dáte do úst.A je vidět,že Vám kůra pomohla,protože zdraví člověk většinou přes zimu trošku přibere.Pokud jíte hodně ovoce a zeleniny,stačí když ovoce budete jíst dopoledne a zeleninu odpoledne a budete dodržovat rozestup mezi jídly.Pokud nějaké vynecháte,tělo si řekne"i ta jedna šidilka,nic mi nedala,musím si udělat zásobu".A další jídlo nezpracuje na energii ale na tukový polštářek.A jestli jsou to ty 2 kg,co jste měla shodit po emulipsu,tak jste zdravá.A co dcerka,našla jste na babských radách něco i pro ní?A pokud nějakou dobrou babskou radu znáte,neváhejte a hned jí tam taky dejte.Přeji hodně zdraví Vám i dcerce a s tím emulipsem opatrně.Pokud budete cokoliv potřebovat pište na tuto stránku,nebo si zadejte registraci a můžete pak psát přímo na mojí osobní.

Renata000  17.01.11 19:55

prošla jsem si babské rady a jsou tam opravdu zajímavé věci. Dcerce jsem dělala zábal a bylo to lepší. ted má ale angínu a bere antibiotika.
ještě se chci zeptat jak s tou přesličkou, mám to přestat pít a v případě že by se stav vrátil, zase začít pít, nebo ji pít preventivně? Minule jste psala že po třech týdnech mi doporučíte ještě nějaký čaj.

Bábina
1450 příspěvků 17.01.11 20:22
žlučník

To už je to 3 týdny?Páni,ten čas letí.Pokud nemáte potíže,stačí čaj po 3 týdnech vysadit a napíšu Vám čaj kdyby se snad potíže zase někdy ozvaly.Necháte si v bylinkářství namíchat květ měsíčku 40g,nať čekanky 25g,nať řepíku 2Og,nať jablečníku 1O g a list máty peprné 5g.Čaj se podává jako nálev několikrát za den při potížích.Dobré je mít doma i Jalovcový olej a při záchvatu dát 3-5 kapek na cukr.Pokud už jednou problém byl,může ho dietní chyba přivolat a tímto se vaše problémy rychle zmírní.Ale pokud už je Vám dobře ,píšu to ,aby jste to měla doma pro pohotovostní potřebu .Ale myslím,že problém je zažehnán.Ale kdykoliv budete potřebovat ,tak mně na těchto stránkách určitě najdete.Dcerušce ještě kupte v lékárně šalvějové bonbony.Trochu jí to stonání osladíte a urychlíte hojení zánětu v krku.To víte,Vám bych doporučila kloktat šalvěj.Ale malé bonbonky budou chutnat.

maroušek  08.10.11 14:14
na průjem

Dobrý den.
Se žlučníkem nemám žádnou zkušenost.S průjmem ano.Poradím vám když mi napíšete.Když sním něco tučnějšího tak mám průjem.Mě to pomáhá .Mě nepomáhali žádné prášky ale tento návod ano.
V redakci by vám moli dát můj mail.

Pavlina0
2 příspěvky 15.02.12 00:21
průjem po operaci žlučníku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na podobný problém, jako má paní Renata. Již před 14lety jsem podstoupila operaci žlučníku. Asi 5 let jsem neměla problémy. Pak začaly občasné bolesti břicha a průjmy. (Stolice bývá nažloutlá, řídká až vodnatá). Nemám pocit, že by to bylo po dietní chybě. Dle doktorů je vše v normě. Zkoušela jsem i alternativní medicínu a prý mám „bláto“ ve žlučovodech. Pokaždé, když začnu brát něco na čištění, tak se objeví bolesti a průjem. Probiotika pomáhají, ale když je přestanu brát vše se vrátí. Je mi 39 let a je velmi těžké s tímto problémem žít. Dříve jsem ráda cestovala a teď se bojím někam jet. Je to hodně nepříjemné. Mohla by jste mi snad nějak pomoci? Děkuji za odpověď

Bábina
1450 příspěvků 15.02.12 11:01
operace žlučníku

No něco asi opravdu není v pořádku.A výs­ledky mouhou být nega.Zkuste brát Pssilum(neručín za to,že se to píše právě takto).Prodávají ho do vody,anebo kapsle.Ty jsou o něco dražší ,ale pro Vás výhodnější, na váš problém.Je to indický jitrocel,která čistí zažívíní, od začátku do konce a upravuje problémy se stolicí , na oba způsoby.Mohou ho užít lidé se zácpou,ale i lidé s vaším problémem.Koupíte v lékárně.Vyz­koušejte jedno balení a uvidíte.Není to návykové.Pokud by problém nepřestal po pár dnech,napište­.Vymyslím něco jiného.Ale tohle opravdu pomáhá.

babanci  15.02.12 18:57
Žlučník

Málokterý lékař řekne úplnou pravdu o odstranění žlučníku. Je to sice jen rezervoár žluči, ale je tam vhodný. To , že není v pořádku je vina jater, které žluč produkují a v nich také jsou cholesterolové kameny a ve žlučovodech také. Pakliže žlučník není, žluč odchází pořád do střeva, což způsobuje průjmy. Žlučník by měl v těle být, tak mi to řekl lékař v Německu. A prý se také dost často vrací žluč do žaludku a způsobuje bolesti a nakonec kameny se tvoří stejně a to ve žlučovodech.Když se žlučník ufikne, odstraní se jen kontrolka, povídal. Já si udělala opakovaně tzv. jaterní očistu /před tím jsem jedla ostropestřec a zvýšené dávky hořčíku/ a kameny odešly. Super.

Bábina
1450 příspěvků 15.02.12 19:05

To jste udělala dobře ale větší účinek na vyčištění jater a žlučníku všetně žlučovodu je lepší slořený čaj přímo pro čištění jater navržený působí rychle a dlouhobobě.A lidé kteří tento problém mají by to měli opakovat 2× ročně.Ale paníPavlina O,řeší problém po operaci.Já se, ale Vám, musím omluvit,že jsem zaměnila vaše nick,Opravdu nerada.B

babanci  15.02.12 19:12

Jasně, tam už je pozdě. Já jen chtěla říct, že lékaři také nemají „patent na rozum“ a že když řeknou žlučník musí ven, že řeknou jen A a neřeknou B. To si člověk musí napřed něco načíst a zjistit, protože pak, až bude mít potíže po operaci , už si na nich nic nevezme.A upřímně řečeno, jim je to fuk. Omlouvám se těm, co MUDrům věří, já jim totiž nevěřím ani ň.

Pavlina0
2 příspěvky 16.02.12 01:12

Já už dneska taky vím, že to byla největší chyba mého života, ale tenkrát jsem byla hodně mladá a nic jsem si nezjistila!! Také už doktorům nevěřím a vše se snažím řešit přírodně. Ale co budu dělat s daným problémem to nevím. Jsem z toho už unavená, stále stejný problém… Dala bych všechno za vyléčení. Jsem opatrná na jídlo, nepiji mléko ani nejím mléčné výrobky. Jsou dny kdy můžu sníst všechno a dny kdy zase ne. Ale podle čeho se řídit??!!

Bábina
1450 příspěvků 16.02.12 10:08

Doporučuji opravdu vyzkoušet ty kapsle psilium.Asi se to píše troch jinak ale čte se to takto.Koupíte to v lékárně.Řeší to všeobecně potíže s vyprazdňováním a problémy se zažíváním ,způsobené nějakou chybou.Je to vysloveně přírodní produkt.Je to mleté semeno jitrocele indického na bázi vlákniny.kterou Vaše tělo neumí po operaci z potravy čerpat.Hlavně neříkejte,že to nejde a že to stejně nepomůže.Víte omo ne léčení ale uzdravení je více o hlavě než o těle.To mi můžete věřit.A dobrá bylina s pozitivním přístupem umí naladit tělo do jiného režimu.

tweety234
3 příspěvky 17.02.12 11:50
Operace žlučníku a problémy

Dobrý den,je mi teprve 26 a jsem 10 let po operaci žlučníku, po operaci jsem měla docela komplikace, ale lékaři mi je do zprávy nějak zapoměli napsat, prostě jsou krytí. ale abych se dostala k tomu co mi je, v podstatě mě trápí stejné problémy jako tady paní pavlínku, mám neustálé průjmy, bolesti břicha, vyzkoušela jsem homeopatii čínskou medicínu Phytochi, brala jsem psylium ve všech formách, zkoušela jsem biorezonance,ge­moterapie, podstoupila jsem snad všechna vyšetření co existují a nic mi nezjistili, držím, bezlepkovou a beztukovou dietu, ale mám pocit, že to k ničemu není. je mi pořád zle. Nemůžu si ani najít práci protože jsem málokdy schopná vyjít z domu. začala jsem navštěvovat psychologa i psychiatra, ale v tomhle ohledu problém nikde není, už opravdu nevím co dělat, s manželem bysme chtěli děti, ale mám pocit že v tomhle stavu se bude tělo bránit.můžete mi nejak poradit, v mém věku je tohle opravdu otravný život a nedovedu si představit ještě třeba 50 let. za léčby jsem vyhodila už opravdu nekolik desítek tisíc, ale opravdu za peníze si zdraví nekoupíte :(

Bábina
1450 příspěvků 17.02.12 12:25

No nenapadá mně nic jiného,než že je porucha na druhotných orgánech,které žlučník ovlivňuje.Pokud ho máte odstraněný.Asi Vám léčili oběma žlučník a né toto.Tak prosím,nic víc nevím něžli jste mi napsaly,neznám vaše energetické pole.Proto půjdu od základní léčby všem orgánů žlučníkem ovlivnitelných­.Začala bych odvarem z puškorce ,kořen.a to tak že 10-15gkořene zalijete 0,5 l studené vody a přivedete k varu.Vaříte3 min a 7 min necháte ustát.Podává se ráno a večer asi půl čajového šálku.Snadnější forma je sehnat si jakovcový olej a 3× denně na cukr 5 kapek.Také dobře pomáhají bylinné polštáře.Třeba ze sušeného jetele ,ale příprava je složitá.Tu mohu popsat na požádání.Olej i čaj se užívá po dobu 3 týdnů i po odeznění potíží.Pokud bude problém,můžete napsat sem a nebo obě kliknutím na mojí obálku přijít do soukromého sektoru poraden.

Květanovakova  23.03.12 09:08
Žlučník

Dobrý den,
koukám na rady ohledně žlučníku.
Já 34let a má dcera 13let máme žlučníkové kameny a dcera špatné jaterní testy. Teď má za sebou dva žlučníkové záchvaty. Ona je už 4 roky na dietě, tělo jí špatně spaluje tuky. Ale díky dietě má dobré výsledky, ale prodělala osteomilitidu na paži, je po těžké operaci 1rok po operaci a měla i zlatého stafilokoka. Vše bylo vpořádku a těď má dva týdny problémy, nemůže pečivo jen chléb, a nemůže mléčné výrobky. Ještě nemáme vyhodnocené celé krevní vyšetření. Čekáme ještě na celiakalii, ale vypadá to na ty kameny, ty jí zjistili včera. A já jsem po havárii 1,5 roku. Měla jsem hematom na játrech, ale už je jen jizva a prý jak mi nefungovali játra, jak mají, tak se mi udělali kameny. A já mám jít na vyndání 11.4.2012 a co tady čtu a logicky si uvědomuji, že kam pak budou ty nečistoty putovat? Tak se jen utvrzuji, že si mám žlučník nechat nemám stím problémi jako dcera, ta prožívá úplně žlučníkové záchvaty. Jsem nešťastná do 1,5 roku se u nás v rodině hemží jen zdravíčkovýma neduhama já bourala, potom dcera úraz ve škole a z toho ta osteomilitida a velká operace.Já ještě dvě operace s kolenem, jak sem bourala. A teď to zažívání.Bábinko prosím poraďte. Co máme udělat.

Bábina
1450 příspěvků 23.03.12 11:16

Na jaterní a žlučníkovou dietu opravdu chléb nejde a bílé pečivo ne čerstvé.Dietu na játra a žlučník ,knížečku, koupíte v každé lékárně.A žlučník vlastně představuje to,co se děje v játrech.Proto bych dala čaj trošku náročnější,aby poléčil oboje najednou .A sice smil písečný-květ.světlík lékařský .nať.měsíček lékařský-květ,a pelyněk pravý -nať.Neurčuji dávky.protože z každého pouřijete 1 lžíci.A to tak,že 1 polévkovou lžíci smilu povaříte 5-10 min. v asi 0,5 l vody.Převařeným smisem přelijete směs bylin kterých dáte po 1 čajové lžičce.Necháte louhovat asi 1O mim přikryté.Čaj se podává 3× denně před jídlem.Dobrý by byl k tomu jalovcový olej 5 kapek na cukr .Od kolik by vám měly pomoci „polštáře“ze sušeného jetele.Vyrobite takto.Do lněného polštářku asi 20X20cm naplníte asi do poloviny květy jetele.Vše spaříte vařící vodou a necháte asi 20min v uzavřeném hrnci.Pak je nurné polštář vylisovat,nejlépe mezi 2 prkny.I když polštář uschne můžete ho znovu napařit asi na teplotu 40st.C a položíte ho teplý na břicho a oblíte se plátnem(osuška,ruč­ník,prostěradlo)­.Nebo můžete použít koupel v ovesné slámě.Popíšu na požádání.Bude to trošku běh na dlouhou trať ale při prostřídání bylin,můžeme žlučník i játra vyčistit tak aby fungovaly tak,jak mají.Čaj budete pít po dobu 3 týdnů,dcera se může připojit,tak dělejte dvojitou dávku.Čaj lze udělat do termosky na celý den.Po třech týdnech dostanete další byliny.Pokud budou potíže přetrvávat.Ale kdyby jste něčemu nerozuměla,nebo byly jiné potíže,klidně napište.Redakce mně upozorní. A nebo, si místo přihlášky zadejte registraci.Pak dostanete ke jmému obálku jako mám já.A kliknutím na mojí obálku se dostanete do mé soukromé stránky,kde můžeme detailně rozebrat všechny potíže jenu po druhé.Na veřejné diskusi pro to není místo.Ta je tak pro všeobecné rady.

PAKARNA 28  30.03.12 00:45
zlucnik plny kamenu

dobry den ,prosim poradte mi ,mam zlucnik cely vyplneny kameny ,ctu diskuzi o tom ze je to pak jeste horsi po operaci nez pred operaci ,zatim sem nemela takove potize ,je mi 28 sem 9 mesicu po cisari 3 decka ,problemi nastali po narozeni maleho , jednou sem mela moc velke potite paleli me lopatky ,spatne se mi dychalo ,bolest bricha sem nezasnamenala a ni nic takoveho co by me naznacilo ze by to mohl byt zlucnik a to sem zrav. sestra ,lekari me tvrdili ze jsou to zada ,kojim a mohlo by to byti z toho :D podruhe uz ty bolesti byli oravdu silne ,uz mi neco napovidalo ze to neni pater ale ze by to mohl byt zlucnik ,vyzadala sem si sono a potvrdilo se to ,mam ted strach jako sestra mezi nasemi lekari se citim dost zle ,nikdo se otom semnou nebavil proste naplanovali laparoskopii a hotovo ,mluvila sem o bylinkach a vysmali se mi ,ze pry bylinky nikdy nerozpusti kameny mozna tak nejaka kyselina ..jestli mate skusenost stim ze bych skusila byliny ktere by mi nejak uvolnili ty kaminky z tela budu jen rada a vyskousim to …proto Vas prosim jestli to mate uz potrzene tak mi napiste budu jen moc rada ,predem moc dekují )doporucujete mi jit na operaci nebo ne )

Bábina
1450 příspěvků 30.03.12 09:30

Pokud mám zkušenost,tak písek nebo takové to „bahno“se dá bylinkymi vyčistit.Ale není to nic příjemného a chvilku to trvá.Ale kameny ty už jsou na byliky moc tvrdá síla.Proto já bych asi osobně tu operaci podstoupila ale jen rozbytí kamenů,ne odstranění žlučníku.Jako sestra budete asi mit možnost zjistit,kde to dělají.A potom čaj který Vám píšu by zbytky vyplavil.Ono odstranit žlučník,to je to poslední.Pokud seženete Jalovcový olej tak 5kapek na cukr 3× denně a čaj:40g měsíček-květ,25g čekanky-nať,2Og řepíku-nať,10g jablečníku-nať,5g máty peprné -list.Podává se několikrát denně .Přípravíte ho jako nálev.Tedy vrchovatou lžičku bylin navlhčíte studenou vodou a po chvíly zalijete šálkem vroucí vody a necháte 15 min louhovat a pak slít. Jalovcový olej je dobré tímto čajem zapít.A další co musíte je udělat záparný zábal z přesličky rolní Napaříte přesličku,vložíte jí do lněného plátna které napaříte v horké vodě a bobře vyždámáte,Přiložíte na bolavou oblast a dobře ovinete třeba ručníkem.Opět by to měl ale být lněný pruh.Na čaj použijete pokaždé nové bylinky ale na obklad,stačí vyměnit po třetím použití.Nedám ruku do ohně za to,že Vám to rozbije kameny.Ale písek to ze žlučníku vyplaví, na to mám dobré odezvy.

babanci  30.03.12 09:52

Přečetla jsem o tom spoustu literatury. Když se odstraní žlučník / lékaři mi tvrdí, že kameny ve žlučníku se nerozbíjejí, že jen v ledvinách, takže jediným řešením je podle nich odstranění celého žlučníku/, tak pak se nemá žluč, kde městnat a odchází stále do střev, což má za následek několikanásobné zvýšení rizika rakoviny tlustého střeva. To píší v lékařských studiích, přečetla jsem i ty cizojazyčné. Já se pokouším rozpustit menší kamínky bylinkami, užívám také ostropestřec, zvýšila jsem užívání horčíku - to se doporučuje. Zatím kameny pořád mám, jsou trochu menší než byly, ale nezlobí. Zatím. Na operaci se mi nechce, znám spoustu lidí, co byli a potíže mají stále. Kameny se údajně utváří i v játrech a ve žlučových cestách, takže ušmiknout jen žlučník - to prý znamená jen ostranit kontrolku. Tak kdoví, kde je pravda. Malé kamínky prý mohou ucpat žlučovod a pak může dojít i poškození slinivky, což je velký malér. Zatím bojuji.

Bábina
1450 příspěvků 30.03.12 10:54

No nevím ale ostropestřec dávám jen do složených čajů a tehdy,když je vysoký cholesterol,ten je spíše pro játra.S hořčíkem pozor,přemíra hořčíku zase napadá jiné orgány.Odstranění žlučníku také nedoporučuji,ale podívejte se zda nepomůže rázová vlna na jejich rozbití.Ale nehradí to pojišťovna.A nejsem si moc jistá.Zkuste přidat čaj s hořčínou .Ta je na žlučník nejúčinější.Dělám tuto práci 30let,ale se studiema lékařů se moc neschoduji,ale nikoho neřežu a většinou pomohu.Podle Dr.Zentricha je žlučník mluvčí jater.Tak je třeba léčit oboje najednou.Protože se jedná o největší čističku v našem těle .A čistá játra znamenají čistý žlučník.

ibiša  02.04.12 17:13
bolesti a průjem po operaci žlučníku

Dobrý den,
jsem čtyři měsíce po operaci (laparoskopické) žlučníku, ale už si začínám vyčítat, že jsem na operaci šla. Bolesti mám stále a spíš častější než před operací a ke všemu mívám průjem. Lékař mi řekl, že se to stává a dal mi kapky na bolest. Ale co s tím dál? Kapky nemůžu brát do konce života. Kromě toho mi přijde, že moc nezabírají. Bolesti pod pravými žebry mám bez ohledu na to, zda jsem jedla, či ne. I v klidu v posteli, když mám prázdný žaludek, při cestě autobusem…Máte nějakou radu? Prosím

aluska02  02.04.12 17:55
bolesti a průjem po žlučníku

Dobrý den Ibišo, nepíšete kolik je Vám let, ale já jsem po laparoskopické operaci 10 let, nyní je mi 26 a věřte že vás chápu, život se mi obrátil úplně naruby :( po operaci je vše ještě horší než bylo a průjmy trpím dnes a denně, hodně mi ale pomohla bezlepková dieta a vyřazení bílého pečiva a hlavně nejezte čerstvé pečivo a kupte si kapsle Psylium od Dr.Popova, zahustí vám obsah střev. opravdu mi to hodně pomohlo a ač nejsem schopná jít do práce a normálně fungovat, zvládám takhle alespon trochu přežívat a co mi ještě hodně pomohlo tak Phytochi je to čínský bylinný preparát, je dražší,ale účiný :) alespon mě je po tom o něco lépe, jinak bych fakt nemohla existovat. přeji vám aby vám bylo co nejdříve lépe 8)

Bábina
1450 příspěvků 02.04.12 17:57

Pokud se podíváte na celou stránku,tak právě na tento problém se několik rad napsala.Myslím,že si mezi nimi podle Vašich příznaků vyberete.Jde o to,že po operaci se musí udržovat průchodnost žlučových cest a čistota jater,jako odpadního orgánu.Na to už jsou čaje uvedeny víše.

babanci  02.04.12 19:05

Tak přesně tohle jsem slyšela od některých svých známých, kteří jsou také po operaci. Já zatím na operaci nechci, ale lékaři mě nutí. Raději držím přísnou jaterní dietu, jen abych nemusela pod kudlu. Mudři říkají, že tomu stejně neuteču. No, možná, zatím jsem dělala jaterní očistu, je popsána na internetu pod A-Z zdraví pana Zajíčka. Piji čajíky, vůbec mě byliny pomáhají.

ibiša  03.04.12 13:40
bolest po operaci žlučníku

Jo, taky jsem zvažovala, zda se nechat, či nenechat operovat. Jenže doktoři mi pohrozili, že by se mi to bahníčko a písek mohlo dostat do slinivky, že prý mají - žlučník i slinivka vývody do žaludku blízko sebe. Tak jsem nechtěla riskovat zánět slinivky. Tak zkusím bylinky. Jen nevím, jak dlouho je můžu pít a jak dlouho vysadit. Taky užívám po jídle Pancreolan, to jsou prý trávící enzymy. Zdá se mi, že průjem není zas až tak častý, ale dobré to pořád není.

xxlenkaxx  07.05.12 16:54

Dobrý den, je mi 25 let a jsem 4 týdny po operaci žlučníku. Po operaci mi řekli, že musím dodržovat dietu asi cca 4 týdny a potom jíst vše, tak jsem dodržovala, zdálo se vše v pořádku, ale teď ve středu jsem dostala velký průjem a křeče v břiše. Chodím několikrát denně, jde ze mě jen voda, už skoro nic nejím a to začalo aniž bych udělala nějakou dietní chybu, nejím nic tučného ani smaženého. Je to hrozné, nemůžu se na nic soustředit, je mi zle. Trvá to už 5 dní. Myslíte, že to má souvislost s operací nebo je to nějaká viróza? Byla jsem s tím u svého praktika, že mám tyto potíže a ten mi naordinoval černé uhlí-nezabralo. Magistra se mi v lékárně divila, že to uhlí nezabralo, že je to jedno z nejsilnějších a poradila mi Imodium. Jsem zoufalá… Mám malé dítě, ale tento týden jsem úplně vyřízená, bojím se aby to tak nebylo stále, když čtu příspěvky výše. Prosím poradíte mi? Děkuji

tweety234@seznam.cz  07.05.12 19:25

Dobrý den, milá XXlenkaXX může se jednat o dráždivý tračník, po operaci mě to také postihlo a lékaři si mě přehazovali jak horkej brambor a pak se na mě vyprdli, je mi 26 a po operaci jsem 10 let, teprve letos se mi vše začalo lepšit, takže co vám můžu poradit pijte černej hořkej čaj a zkuste vysadit bílé pečivo a pokud možno nejezte čerstvé pečivo, nejlépe den staré. čerstvé pečivo hodně nadýmá.a vysadit mastné.Kdybyste si chtěla popovídat nebo nejaké rady klidně se mi ozvěte, taky jsem měla období kdy jsem měla pocit, že tím můj život skončil protože jsem byla od rána do večera zavřená na WC. :,(

Bábina
1450 příspěvků 07.05.12 20:28

Na dotaz xxlenkaxx ,Nevím proč jste dostala živičičné uhlí.Bylinkář by ho dal pouze ba bakteriální průjem.Ale Vás pooperační problém by mohl upravit jednak čaj z puškvorce obecného-oddenku.Ten uděláte tak,že jednu čajovou zarovnanou lžičku kořene na noc zalijete 1|4 l studené vody.Ráno trochu ohřejete a zcedíte.Čaj se pije na lačno a po doušcích.Žádně,„zav­řít oči a šup tam stím“.Jinak bych doporučila z lékárny Psíllyum,(nejsem si jistá jak se píše)upravuje stolici do patřičných mezí ,takže zabraňuje jednak průjmu a jednak zácpě.Je to vláknina z jitrocele indického.A bylo by dobré ještě stále držet dietu.V lékárně si můžete koupit sešitek jak na to.V případě velkých potíží to napravý ledová kola braná pouze po lžičkách,Ale to jen krátkodobě.

anicka 888  01.06.12 00:17
po operaci zlucniku polesti zeber

dobry den
prosim sem 14 dnu po operaci zlucniku (laparoskopicky)nic mi nebylo az dneska me zaclo bolet v pravem podzebri ,neznam tuhle bolest nikdy sem predtim nejak zvlastne netrpela bolestmi jen mi doporucili operaci kvuli velkemu poctu kaminku …ted me boli pri velkym nadechu v podzebri,pri jakekoliv namaze ..v klidu kdyz lezim tak nic …poradte mi co mam delat dekuji

Bábina
1450 příspěvků 09.06.12 13:17

Neudělala jste dietní chybu?Doporučila bych Vám čistící čaj pro žlučovody,kde se Vám může žluč hromadit.Čaj:40g měsíčku-květ,25g čekanky -nať.20g řepíku-nať,10g jablečníku-list a 5g máte peprné-list.Čaj připravíte z j lžičky směsi bylim a přelijete 1|_4 l vařící vody.Přikryté necháte asi 1O mim louhovat a pak slít.Pije se 3× denně před jídlem po dobu 3 týdnů.

lussíííí  11.06.12 10:17
žlučník

Dobrý den,
prosím vás také o radu…
ve 22 letech jsem byla na oparaci žlučníku…bylo to akutní…po prvním porodu ve 21 letech…neměla jsem žádné velké potíže, neřešila jsem to, měla jsem oči jen pro dceru, ale až do dne, kdy jsem dostala takový bolesti, že jsem omdlívala, celá se třásla ve vteřině jsem byla mokrá jako myš, bolestí jsem s ani nemohla hnout, dýchat nic…v pravém podžebří se mi udělala boule a škubala s sebou…hrozné­..odvezla mě rychlá…ale hned mě propustili, že mám asi nachlazený močák…ještě tu noc mě manžel vezl zpět uprotřed noci..opět to samé, myslela jsem, že je se mnou konec, tak hrozné bolesti…týden mě ve špitále zkoumali..zhubla jsem 10 kg..na 47 kg, jen jsem zvracela.po týdnu mi řekli, že to je žlučník a okamžitě se prý musí operovat..na sále jsem byla 3 hodiny, zánět jater a dělohy…všude, měsím po operaci opět šílená záchvat, měla jsem plné žlučovody, takže je čistili…dnes je mi 26, a obtíže trvají..ne tak moc, jen je mi občas nevolno, občas trpím na průjmy…zvykla jsem si, ale dvakrát semi stalo, to škubání..v místě žlučníku jako by mi z těla chtělo něco vyzkočit, vyditelná boule velká jako pěst, chvíli to škube a pak to přejde…můžete mi prosím vác poradit, co mám dělat.
moc děkuji :oops:

Bábina
1450 příspěvků 11.06.12 10:40

Oni lékaři někdy zamění žlučník za ledacos jiného.A příroda nám ho dala ,ne pro to aby měli doktoři co řezat.Podle Vašeho popisu jste na tom stejně jako tezatel před Vámi.Proto by bylo dobré pít stejný čaj na vyčičtění cest a mimo to ostropestřec kapky,1O kapek ráno a večer na lžičku nebo cukr.Pokud nebudou,kupte bylinu.Ale ne na čaj.Buď jí malou hrst pokousejte a zapijte uvedeným čajem a nebo pomelte a vezměte si 1 čajovou lžičku a opět zapít čajem.Vyluhovaný ostropestřes v čaji nemá takový účinek.Až se uvolní žlučovody,vyřešime potíže s vyměšováním.

lussíííí  11.06.12 18:40
žlučník

Dobrý den, moc vám děkuji. :*

Bábina
1450 příspěvků 11.06.12 19:39

Není zač,pokud bude problém tak se ozvěte.

lussíííí  11.06.12 20:53

Ale je, když jsem byla naposledy u dr.a svěřila se ji, že mám pořád nějaké bolesti a potíže spojené se žlučníkem, tak mi řekla jen, že už ho nemám, tak mi nic nemůže být…nakonec mi vzala krev na jaterní testy a ty byly ok., že to někdy může být, nebo že to mám psychycké, at prý odpočívám :cert:
ale to se nedá, bývá mi často nevolno, ale nezvracím, mám malé děti, nemůžu být pořád unavená a cítit se na nic, tak vyzkouším všecko, co jde, žlučovody mi už čistili 6 kamenů, trvalo to 45 min…nikdy už na to nepůjdu!!!!
Zlaté bylinky :*

Bábina
1450 příspěvků 11.06.12 21:24

Moje babička,která mně byliny naučila,říkala,že není bylina,aby na něco nebyla.Jen je potřeba vědět která je na co.

Martina77H
2 příspěvky 12.06.12 19:26
problémy po operaci žlučníku

Dobrý den, jsem 4 měsíce po operaci žlučníku a trpím průjmy. Měla jsem je tak 2týdny po operaci, dodržováním diety se to následně celkem upravilo. Po dietní chybě se ale objevily znovu. Nyní mě bolí i v místě, kde žlučník byl. Užívám na doporučení Aloe vera gel, ale moc nepomáhá. Dnes mi v lékárně nabídli brát Febichol před jídlem. Mám 2 malé děti, a tak jsem docela ve stresu. Četla jsem Vaše rady na podobné příspěvky, ale raději píšu, protože nevím, jestli třeba neužívám zbytečné přípravky, navíc některé společně asi ani nemusí být ku prospěchu. Také jsem zhubla. Moc Vám děkuji za případnou radu, pomoc…

Bábina
1450 příspěvků 12.06.12 19:54

Chtělo by to asi kontroku. Bolest může být, jednak srůsty po operaci a nebo opravdu ucpaným žlučovod. A ono být v klidu a bez stresu při dvou dětech asi jde dost těžko. Tak váhám co poradit. Zda čaj na vyšičtění žlučových cest, který je napsaný již nahoře, nebo raději vývar z proskurníku. Ono je na tyto potíže moc dobrých bylin jenže každý člověk je jiný a má každý problém také trochu jiný i když vypadá stejně. No, febichol Vám neublíží a na noc si udělejte čaj z 1 lžíce smilu písečného, kterou povaříte 5-10 min ve 1|4 l vody. Odvarem zalijere směs bylin kterých použijete 1 čajovou lžičku. Budete potřebovat světlík lékařský-nať, smetánka lékařská kořen a list měsíček zahradní -květ. Je dobré koupit od každé byliny celé balení. Mimo smilu byliny snícháte a dáte do uzavřené sklenice. A budou připraveny kdykoliv je budete potřebovat. Smil občas jen dokoupíte. Na úpravu stolice bych zatím dala Psyllium, je to vláknina z jitrocele indického a opravuje chyby vylučování v obou směrech, ale hlavně, čistí střeva a tak doufám, že 1 dávka postačí. Ten gel je na nic. Pokud něco tak zase napište.

Martina77H
2 příspěvky 12.06.12 20:13

Moc děkuji, bylinky si připravím, na kontrolu k lékaři bych měla jít příští týden, Psyllium užívám, pomáhá mi ale tak napůl, první ranní stolice je vpořádku a pak opět průjem, ale je možné, že je to tím, že ho užívám jen ráno i když je v návodu 2× denně. V každém případě ještě jednou děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 12.06.12 21:48

Nemusíte děkovat, ale Psyllium berte opravdu podle návodu. A kdyby bylo něco, tak se ozvěte.

James24  13.06.12 20:48
Bolest v pravém podžebří a zad

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, 20. 6. jdu na operaci žlučníku. Bolest v pravém podžebří ale relativně přestala, prakticky se objeví jen někdy a málo. Budou mi ho ale vyndavat kvůli polypům, které tam jsou.

Ale chytla mě hodně silná bolest jakoby pod pravou nebo vedle pravé lopatky. A nepomáhá na to prakticky nic, ani masáž, ani nějaká teplá koupel a je to taková zvláštní bolest dost intenzivní. Myslíte si, že to může být spojené s tím žlučníkem, je to na pravé straně zad pod tou pravou lopatkou no, tak fakt nevím, jinak, co by to bylo, ale ta bolest je velmi silná. Břicho to mě nějak nebolí.

Pak se ještě chci zeptat, jakej je život po žlučníku? Jste hodně omezení v jídle, pití alkoholu atp? Nebo se tak nějak může potom vše? A jak dlouho je potřeba být po operaci v klidu a kdy člověk začne znova fungovat? Díky moc za případné odpovědi

Bábina
1450 příspěvků 14.06.12 08:56

Život bez žlučníku by Vám měl vylíčit někdo z těch, co už ho nemají. V tom Vám já moc nepomohu. A k druhému ténatu, pokud si pod lopatkou nahmatáte(nebo někdo, že)jeden bolestivý bod. Ze kterého bolest vychází může to být páteř. Pokud bolí „celá záda“bez bolestivého bodu, mohlo by to k žlučníku patřit, Ale jen podle popisu, nemám odvahu střelit od boku, co to je. Víte on žlučník se v břiše moc neporojenuje. Spíše vpodžebří a opravdu se bolest táhne dozadu. Aklohol, tedy, červené a bílé víno bylikáři používame jako léčebný prostředek ve spojení s bylinami a zrovna tak bílou pálenku. To se bere někdy každý den trošku. Jinak asi moc dobře Vám dělat nebude. Ale pokud se tady nikdo z postižených neozve, kupte si v lékárně knižečku Žlučníková dieta. Tam se dozvíte i jak a co připravovat,

babanci  14.06.12 09:03

Já mám podobné potíže a lékař mi tvrdí, že je to slinivka a slezina. Že je to všechno v těsné blízkosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek