Zlomenina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

korrr  03.06.15 10:12
Zlomenina

Zdravím, mám zlomenou 5 zánartní kost a z nemocnice mě poslali na kontrolu na polikliniku, kde mi sádru rozstřihli, nohu zrentgenovali (dalo se udělat i přes sádru) a pak mi dali zpátky tu rozstřiženou sádru a jenom jí obvázali..když jsem se ptala, že je to teď docela volné, jestli to nevadí, bylo mi řečeno, že je to tak lepší, že na to nesmím šlapat a hýbat s tím…každopádně mi ta sádra teď nesedí a bojím se následné rekonvalescen­ce..známé se to hojilo 4 měsíce, což je pro mě tragédie :D přijde Vám tento postup adekvátní?

Reakce:

julka01
10 příspěvků 03.06.15 11:10

Podle mě by se měla dát nová sádra, tohle nechápu…

korrr  03.06.15 11:50

@julka01 Taky jsem si říkala a co jsem se ptala lidí okolo mě, tak taky kroutili hlavou, proto se bojím, aby mi to dobře srostlo..příští týden mám jít na kontrolu..sádrovnu mají hned naproti ordinaci, ale spíš to vypadalo, že nemají čas..tak nevím..každopádně noha v ní ted nesedí a dá se říct, že trochu cestuje.. :-( áchjo..se mi snad zdá..díky za názor

terminka
10 příspěvků 04.06.15 15:59

To mi nejde do hlavy, tak si řekněte o novou sádru - nemají čas??… Ať vám to dobře dopadne :)

korrr  04.06.15 17:57

@terminka No ono to nejde nikomu do hlavy :D nejhorší je, že jak mi ta noha v tom cestuje, tak už mě to bolí i tam, kde mě to nebolelo…na kontrolu jdu až v úterý a nechce se mi otravovat zase na pohotovosti…ne­dokážu si představit, že budu mít cca 6 týdnů takovouto rádoby sádru..chci aby mi to srostlo, tak jak má..právě že mi přišlo, že kvůli tomu že mají plnou čekárnu, radši nazují tu starou..když jsem se ptala, jestli nevadí, že je to tak volné, tak mi dr řekl, že na to nesmim stoupnout a hýbat s tím…a že je lepší, že je to volné…ale asi ne tak, aby mi po zlomenině jezdila celá sádra :nevim: já už jsem z toho úplně…!!! :zed: :zed:

korrr  05.06.15 14:00

Tak jsem jela dneska at mi dají novou, že mi tahle nesedí…no a oni mi dali jenom ortézu…po 13 dnech od zlomeniny…mimocho­dem…přijde mi to všechno už na hlavu a můžu se modlit, aby mi to srostlo, tak jak má…

ally.eu
2 příspěvky 08.06.15 11:25
zlomenina

Tak zlomeninu zánártní kosti jsem měla i já, tříštivou. Dostala jsem klasickou nechodící sádru, po deseti dnech rtg bez sádry. Novou nechodící „sádru“ mi dali - zvolila jsem plastikovou, tzv. lehkou sádru (laminát) - sice jsem za to platila, ale komfort není zadarmo :-)). Celková doba nohy v sádře byla 5,5 týdne. Po sundání sádry jsem mohla našlapovat na 50% po dobu 2 týdnů, potom na 75% jeden týden (právě probíhá) no a samozřejmě rehabilitace. Noha vůbec nebolí, v podstatě bych už mohla chodit bez berlí, ale raději se držím rad lékařů. No přístup zdravotního personálu se asi liší nemocnice od nemocnice, ale tato moje zlomenina je už třetí během dvou let :-(( a já si nemůžu na péči ve FN Brno-Bohunice stěžovat. Uvidíš, co ukáže kontrolní rtg, držím palce ať vše dobře dopadne.

korrr  09.06.15 12:45

@ally.eu Díky za podporu..od tý doby co mám ortézu se mi udělala na místě zlomeniny boule, po sundání sádry tam nebyla, na kontrolu jdu až koncem příštího týdne… :,( nechápu proč jsem nedostala novou…a zajímalo by mě, jestli ta boule zmizí, nebo je to nějaký pakloub v důsledku brzy sundané sádry.. :zed: :pocitac: :cert:

ally.eu
2 příspěvky 09.06.15 13:21
ZLOMENINA

Boule? Možná se tam tvoří svalek, což je dobře. Hlavně na nohu nestoupej, když to bylo zlomené nedávno, aby se ti to nerozjelo. Našla jsem ti na netu článeček, abys byla klidnější :-). Děj pak vědět, jak se to vyvíjí :mavam:. Alena
Dobrý den, dozvěděla jsem se že mam zhojenou únavovou zlomeninu pravého nártu, mám tam grčku o velikosti mandarinky a moc to bolí čekám na vyšetření ultrazvukem a nevím co mě dál čeká proto vám píšu jestly byste mi nenapsal co to je vůbec za zlomeninu a jak se to léčí děkuji moc
Odpověď odborníka:
Pokud je diagnoza stanovena a je zjištěna „hrčka“ v místě zlomeniny je v místě zlomeniny vytvořen svalek. Svalek se bude postupně vstřebávat a kost se bude upravovat. Stav nevyžaduje léčbu. V současnosti ale je třeba se vyvarovat běhů a skoků aby nedošlo k obnovení nzlomeniny. Únavová zlomenina se objevuje častěji při přetížení kosti, přetížení i třeba na vysokých podpatcích, ale také při známkách osteoporozy. Příčin je více. Podle snímku se poradíte se svým chirurgem. Vhodná bílkovinná a vitaminová strava a dostatek mléčných výrobků a vápníku.

korrr  09.06.15 13:47

@ally.eu @ally.eu Jé, se to vstřebalo a bylo to v pohodě :oops: díky moc, jste hodná, určitě dám vědět, sama jsem na to zvědavá..jinak mě napadlo sem hodit foto, ale bohužel se mi to nechce načíst..jsem z tý nohy na prášek :D :zed: :oops:

korrr  09.06.15 13:48

Prvnívěta měla být - jé kéž by se to vstřebalo :D :D

korrr  09.06.15 14:49

@ally.eu Tak jsem teď studovala ten svalek :D ten svalek se mi udělal těsně po zlomení, pak to oteklo, se sádrou svalek zmizel a vlastně po nasazení ortézy cca po hodině už jsem tam měla tu bouli - a to si právě myslím, že je pakloub v důsledku předčasného sundání sádry :think: :,(

Věruška Ha  28.07.16 15:06
Wobenzym?

Ahoj všichni. Jakou máte zkusenost s Wobenzymem? Je to drahá záležitost, tak bych se chtěla poradit jestli si to koupit. Léčím si revmatoidní artritidu. Mám i menší otoky a bolesti všech kloubů i svalů. Díky za radu. :D

Váš příspěvek