Zlomené srdce

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dr.House
622 příspěvků 13.08.10 16:59
ZLOMENÉ SRDCE

co pomáhá na zlomené srdce…třeba láskou?

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 13.08.10 17:05

a neřikejte mi že to je nevhodný příspěvek…

viděl jsem tu už horší…a nudnější…

Bábina
1450 příspěvků 14.08.10 18:13
Zlomené srdce

Na zlomené srdce není ani bylina a ani jiný lék nežli čas.Pro uklidnění nervů si můžete uvařit meduňku s medem,pustit si příjemnou hudbu,vyrazit mezi dobré přátele,a nebo si najít vrbu,které to všechno vypovíte.Ale jinak,žádné dlahy,sádra,ani ortéza ještě nebyly vynalezeny.Já vím,stále hlásám,že není bylina,aby na něco nebyla.Ale na zlomené srdce opravdu není,jsou jen bylinky na uklidnění zjitřených nervů.Pomáhá také meditace,ale kdo to neovládá,ať to bez vedení nezkouší.A až se ta zlomenina zahojí,tak radím,honem najít zpřízněné srdce,které Vaše bolesti bude chtít pofoukat.A úplně nejlepším prostředkem je práce.Vzpomeňte si na písničku:Dělá­ní,dělání všechny smutky zahání.Všem se zlomeným srdcem přeji rychlé uzdravení a prosím,napište co Vám osobně pomohlo.

Dr.House
622 příspěvků 15.08.10 08:54

Pěkné, ale nezáživné…lepší by to bylo ve verších…

vážně.. :-P

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 08:56
Zlomené srdce

Dobře ,zkusím to příště.

Dr.House
622 příspěvků 15.08.10 09:14

někdo další?…

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 09:36
Zlomené srdce

Chtěl jste verše tady jsou a jsou pro všechny,ne jen pro vás.
Zlomené srdce,že prý bolí.
No kdo by to byl řek,že za celé dlouhé věky
nenašli lidé lék. Že není bejlí co prý léčí lásky ztracené.
Hledají,a najít nelze, nenene… Že prý jen čas to zhojí,
kdo chce ať tomu uvěří,ale ten co má za ušima
nepustí smutek do dveří.
Nalije si slkenku vína a připije si na zdraví
vždyť, až příjde chvíle pravá,
nová láska se objeví

Dr.House
622 příspěvků 15.08.10 10:24

…není sice lék, kdo by to byl řek…
na zlomené srdíčko, přilejme si víno,
a časem vyjdeme s giagnosou: uzdravíno.
a při večerní záři, se oči zazáří.
když ví, čas je léčba - čas to zpraví …to však už i ta historie praví.

nechť se netrap a nalej číši
a vítej v lásky říši.
radost a smutek - zoufalství a deprese
neblázni..a otřes se…

//..jen odpovídám…to aby to bylo originální i pro redakci…

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 10:49
Zlomená srdce

Přidá se další?Verše být nemusí.Že. doktore, jen nám napište jak bojujere se splínem,smutkem a špatnou náladou.Určite každý z nás něco takového prožil a ne každý má recept jak to přežít ve zdraví.Naše metody ,jsme všem otevřeně řekli,ale třeba někdo lék na zlomené srdce má.Mimo toho vína,to se nesmí přehánět,pak místo srdce bolí hlava.

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 12:53
Zlomené srdce

Zadat zlomené srdce(nic ve zlém doktore)asi nebyl ten úplně nejletší nápad.Lidé co jsou šťastně zaláskovaní mají dojem ,že píšeme čínsky,a ti co zlomené srdce mají,určite s tím nepoběří na trh.Vím že i to je problém,který může přerůst do tělesného trápení,nikdo vám veřejně nenapíše,bolí mně to a to od doby co si mne partnet vyměnil za mladší model.Tomu nevěřte.Dá to klikrát moooooc práce přijit na to, kde tělesný zádrhel vzal počátek.O úspěchu se mluví krásně a lehce,ale s prohrou nikdo se veřejně chlubit nebude.Proto od tohoto tématu dávám ruce pryč.Vymyslete něco jiného.Pak uvidíme

misa16  17.08.10 22:44

Já se poptám těch, kterým jsem ho zlomila, jak si ho vyléčili.

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 08:16
Zlomené srdce

Bezva.A prosí, kdyby to tak mohli napsat sem a ve verších ať má DR.House radost.

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 10:40
Zlomené srdce

Doktore,dokto­re,zadáte téma a pak napíšete,že je vám ukradený.Já myslela s panem Suchým že „trocha poezie nikoho nezabije“,a tohle téma je pro to jak dělané.A vy napíšete,že je Vám to fuk.No teda.....

Dr.House
622 příspěvků 18.08.10 14:58

Tragická historka… trochu oslabená rychlopalným přednesem a divnými pohyby. Neměla jste moc kafe?

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 15:32
zlomená srdce

pláču,pláču sůl…

smutná slečna  01.10.10 16:55

jenom čas a klid na urovnání si myšlenek.

Bábina
1450 příspěvků 05.10.10 08:27
Zlomená srdce

Ani mně nenapadlo,že se někdo na toto téma ozve.Ale byliky na zlomené srdce nepomáhají a stále marně přemýšlím,co mohu udělat pro smutnou slečnu,aby byla zase veselá.Fráze jako :pro jedno kvítí slunce nesvítí,a za každým rohem na Vás čeká další štestí ,asi není to pravé.A co teda tohle:My ženy jsme andělé a když nám nějaký trouba poláme křídla,začneme létat na koštěti,protože jsme kreativní.Není to moje.Je to vypůjčený citát.A teď honem, smutná slečno,utíkejte si koupit to koště.Já to svoje parkuji v komoře.

smutná slečna  05.10.10 18:39

Díky Bábino,že by ste chtěla na mé tváři vykouzlit usmev,Taková bábinka by se mi hodila,,pofouká mi bebííí a řekne ,že vše bude zase dobrý :-)Nestrácet nadeji,heslo dne

Bábina
1450 příspěvků 06.10.10 19:08
Zlomené srdce

Kdepak smutná slečno.Zkuste moje heslo dne.Kdo se nevzdává ,je silnější než osud.A říkejte si to pěkně nahlas.Není to z mé hlavy Je to Remarqe,ale používám to už léta a vždycky to zabere.Jinak Vám držím palce aby se našel někdo,kdo to zlomené srdce zase dá dopořádku.

Dr.House
622 příspěvků 07.10.10 06:51

jsem hezký, …vtipný…chcete?

Bábina
1450 příspěvků 07.10.10 11:29
Zlomené srdce

A co Vaše další klady doktore?Drzý,hu­batý,cinický,a­le je fakt,že dobrého srdce.Jinak by jste tu tak usilovně nemakal,aby bylo potřebným pomoženo.Vás bych doporučovala brát jen s čalounickou sešívačkou jako doplněk,Sešít pusu,Pak by to možná šlo.

Dr.House
622 příspěvků 07.10.10 20:03

nešlo, bez pusy vám diagnosy nestavim, bez své zlaté pusy bych neuměl nic…jo, umim krásně drbat záda..:-))

však bez vás by to tu nebylo taky ono Bábino, a pokud chcete slyšet můj názor, tak já jsem pořád s tím, že bez nás dvou by vitalion měl opravdu zlomené srdce !!!

this is not lupus
66 příspěvků 07.01.11 14:27
sex

na zlomene srdce se mi nejlepe osvedcil sex s nekym u koho samozrejme nehrozi moznost nejake dalsi citove fixace{gigolo,pros­titutka,nejlep­si pritel,pritel­kyne,nafukova­ci spolubydlici apod…dosadte co chcete} cili je vyloucena i moznost dalsi fraktury jiz jmenovaneho organu,obcas take trochu alkoholu,vybrecet se kamaradovi apod. tyto metody jsou i pres svoji velkou oblibenost ne prilis ucinne a pokud prece jen tak pouze kratkodobe, a hlavne nejsou tak zabavne jako ten sex. takze hodne zdaru doktore.

vocier
25 příspěvků 15.05.11 09:11
Léčba Zlomeného srdce

I moje babička psycholožka říká, že na zlomené srdce ani na nešťastnou lásku/falešné přátelství skutečně účinný lék neexistuje. Jednou jsem s falešným přátelstvím šel na psychiatrii, a vyléčili mě, ale ty léky byly tak hnusné, a měly moc vedlejších účinků, takže je lepší si to protrpět a proplakat…
Zčásti účinný lék by mohl být čaj z meduňky nebo hypnotikum (čaj Spánek a nervy), který mi pomáhal jako anxiolytikum. Také je dobré snažit se na to zapomenout (ale to má slabý nebo téměř nulový účinek), nebo zkusit to tzv. „zaspat“, to mi taky pomohlo… Pokud nemůžete usnout kupte si v lékárně meduňku (čaj nebo tablety).
A nebo také Ergoterapii, léčbu prací.

Lojza Vřídlo  19.05.11 15:28

Nastala má chvíle,jsem rád,že i já KONEČNĚ mohu přispět a i já zde mohu být užitečný.Na zlomené srdce bych poradil,lehnout si do temné,chladné místnosti a nikým nerušen trpět,trpět a trpět,sžívat se s tím svěděním za hrudní kostí a postupně se učit s tím žít,mně to takhle moc pomohlo a dalo by se říci,že po dvou letech jsem se s tím tak sžil,že už jsem to nevnímal.Chlast nezabírá,řekl bych že naopak,trpět,trpět a trpět,nic jiného se s tím nedá dělat,jako s vytrženým nehtem.Jsem Vám vděčný za Váš dotaz,dal jste mi možnost zde vyniknout a ukázat své vědomosti.

Dr.House
622 příspěvků 20.05.11 08:36

Vidíte Bábino a admine…když jsme tuto diskuzi zakládal, byly ste proti…a ono se tu docela povídá o zajímavých vecech…

Bábina
1450 příspěvků 20.05.11 10:51
Zlomené srdce

Tý jo.Doktore fakt zírám.Ono se to ujalo.Vy jste snad gémius.S tím ,co to chce léčit prací souhlasím.To bych podepsala.Ale když už tedy jde do tuhého,tak se přidám.Život není jen o pěkných věcech a o lásce nekonečné a nehynoucí.A roz­chody a rozpady vstahů s člověkem umí pěkně zamávat.Ale každou bolest ,ale i radost si musí člověk odžít a prožít,aby mohl pokročit o kosek dál.Lehnout si do tmavého pokoje a smutnit je na nic.Bolest trvá jen tak dloho,pokud jí necháte.Nemá cenu si ze zlononého srdce udělat nápln života.Všecho je relativí.A musí to být,Jak by jste potom chtěli poznat,kdy jste v pohodě.Bolest ze zlomeného srdce tvá jen do doby,než se najde laskavá ruka,která to napraví.Ale čekat na ní v tmavém pokoji,nemá cenu.No jo doktore,zase ty moje psychokecy,ale člověk přežije všechno,pokud ho ovšem třeba nepřejede vlak.

vocier
25 příspěvků 20.05.11 13:28

No, jo no. Já když jsem měl zlomené srdce poprvé tak sem se tím furt zabýval, až jsem chtěl spáchat sebevraždu! Chtěl jsem se oběsit, ale to jsem ani nezkusil. Tak jsem šel s tím k psychiatrovi a bral jsem léky na depresi. Stejně to přešlo… Zlomené srdce se jenom tak vyléčit nedá, to se musí prostě vydržet a proplakat si to. Účinný lék sice neexistuje, ale je možná tzv podpůrná léčba-na zklidnění (sedativum) si můžete, jak už psala Bábina, dát meduňku. Když je vám z toho pláče až špatně od žaludku, pomůže vám máta. A na horečku je dobrý třeba zázvor.

Bábina
1450 příspěvků 21.05.11 14:33
Zlomené srdce

Víte ,pokud potřebujete opravdu podporu na uklidnění a zvládnutí bolu,je nejlepší se ze všeho vypsat.Nemyslím aby jste si vedli deník,ale víte kolik krásných románů takto vzniklo?Doktor zase řekne ,že vedu ty svoje psychokecy,ale já můžu.Pište,pište všecno co vás napadne,protože přátelé Vás vyslechnou jednou,dvakrát a pak už raději berou roha.Ale smutek,zlost,bo­lest,to všechno v jednom je zlomené srdce a tak nepřemýšlejte o tom jak a co psát,pište to,co Vás právě k tématu napadne.Přece to píšete pro sebe a svojí úlevu a ne pro čtenáře.Občas si v sešitě kde píšete přeložte stánku na půl a na jednu stranu vypište co Vám vstah dal a na druhou co vzal.Prostě takové účetní saldo,po čase si to zopakujte a tentokrát napište co vám rozchod dal a druhá strana co vzal.Musíte si uvědomit,že každý konec něčeho starého je start začátku něčeho nového a možná lepšího.Jenže hlava si to třeba připustí ale duše ne.Tak jí tím psaním přesvěčte.Na uklidnění nervů bych doporučila kozlíkové kapky,hlavně na noc ,nespavcům.Lze je použít i přes den,ale řidiči pozor jsou lihové.Ať si nezaděláte na průšvih.Přeji všem ,ať to rychle přebolí.Protože pak máte možnost nastartovat novou etapu života.A věřte,ne­mám to jen z knih.

Dr.House
622 příspěvků 04.06.11 10:16

nené…doktor praví: CHCI TU REAKCI OD ADMINA!!!

ammazonne
8 příspěvků 05.06.11 00:50
Zlomené srdce

Citation:

„Ačkoli bylo jejich srdce dost velké pro oba, každý z nich je chtěl mít jen pro sebe.“

Zlomené srdce není nemoc, ale může to být průser, když…

Je to jen život a sbírání zkušeností o tom kdo jsem a kdo nejsem, o tom co je pro mne dobré a co ne, o tom s kým se cítím dobře a s kým ne.

Když se k tomu člověk dopracuje tak zjistí jaký mohl být v passé idiot.

Především se jedná, a to vždy o problém lidského ega, o akceptování , nebo neakceptování faktu, že se zmýlil.

To musí každý sám… a kdo to nedokáže má smůlu.

Zkrátka ............C’ est la vie.

P.S. Bravo Mme. Bábině a Mr. „Dr. House“ .

Nádherný to duet mez klasickou a alternativní medicínou.

Již měsíce Vás čtu inkognito (kolikrát i z velké dálky).

S pozdravem Ammazonne.

Dr.House
622 příspěvků 05.06.11 13:06

já děkuji tentokrát za sebe…pošlu vám fotku s podpisem…

ještě bych dodal, že ste první ZAJÍMAVÝ člověk, který mě tu opravdu zaujal jako nemedicínský zázrak slovíček a zcela subjektivního názoru…Bravo vám…

Myslím, že oba (já i Bábina) se snažíme lidem pomoci a každý preferujeme svý taktiky,zkušenosti a své tahy…takže jak řikám: ZAJÍMAVÉ A DĚKUJI

Bábina
1450 příspěvků 05.06.11 16:32
Zlomené srdce

Jak vidíte,nejen duet,někdy i dvojhlas.A občas i disharmonie,ale to se rychle napraví a akord je zase vpořádku. :-) Sice s doktorem mluvíme každý jiným jazykem,ale stejnými slovy.Tak můžeme mluvit jeden za druhého :-)

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 11:45

to je jasný přeci..jsme tu už nákou tu doby největšímy tahouny…

vocier
25 příspěvků 26.06.11 21:55

Hele, na zlomené srdce (odborně tako-tsubo kardiomyopatie) prý pomáhá zvýšit příjem jódu, který podporuje správný duševní vývoj. Ale kompletně na 100% asi nic pomáhat nebude. A na zlomené srdce se dá i zemřít, protože zvýšenost hladiny adrenalinu (ten se vyplavuje obecně při zátěžových situacích) v těle může způsobit, že srdce to „neunese“ (adrenalin ovlivňuje i činnost srdce), a zkolabuje. Takže pozor na to. Proto se tomu i říká „zlomené srdce“-že jedním z příznaků je bolest v oblasti srdečního svalu, což je dáno tou zvýšenou tvorbou adrenalinu. A adrenalin mj. zužuje cévy, takže to může udělat i vysoký krevní tlak.

Bábina
1450 příspěvků 27.06.11 11:04
Zlomené srdce

Až tak zle bych to neviděla.Na zlomené srdce je opravdu dobré se něčím zaměstnat nebo udělat horskou tůru.Adrenalin a jeho účinky jsme zdědili po svých praprapra… A ten byl prostě proto,bojuj,nebo uteč.Aby na jedno i druhé byla síla.Bojovat není s kým,ale pomáhá bušení do míče nebo polštáře,jako při všech stresovnách.No a uteč,udělejte něco,co bude stát hodně tělesné námahy a adrenalin je ten tam.Ležet na gauči,ronit slzy a naříkat jaký jsem chudák,to fakt může vést až k onemocnění.Ale to by udělal snad jen srab.Ten kdo je osobnost se onemocnění bát opravdu nemusí.Bolest z omítnutí je dobré si prožít,ale nejléte při nějaké tělesné aktivitě.A pokud někdo opravdu bude pořebovat bylinky na srdce,víte,kde mně hledat.

Dr.House
622 příspěvků 27.06.11 12:54
  1. bolest jak tu píšeš je stenokardická a je od toho adrenalinu, jelikož adrenalin zvyšuje sílu stahu srdečního svalu tedy myokardu. Ta tvoje kardiomyopatie je úplně něco jinýho…

2)adrenalin je vazokonstriktní, jelikož se váže na alfa receptory a taky na hladké svalstvo (což je právě myokrad)

1. když koukáš po netu na adrenalin nebo nákou srdeční nemoc, ověř si fakta než tu začneš dělat rozumy… celá ta podstata je úplně jiná…

Příspěvek upraven 27.06.11 v 21:04

sestřička2  27.06.11 17:20
Zlomené srdce

A vy jste kdo, že tak soudíte ?

ammazonne
8 příspěvků 29.06.11 19:24
zlomené srdce
Dr.House píše:
co pomáhá na zlomené srdce…třeba láskou?

Láska a nic jiného než láska vzájemná, trpělivá a časem i opětovaná.

Hlavně aby ta láska nebyla:

„Vanitas vanitatum, et omnia vanitas“

neboli

„Hrdost, pýcha to vše jest chmýří“…(z mého překladu)

Cardiomyopathie etc. jsou samozřejmě mnohem praktičtější diagnózou…

Pragmatické to vysvětlení, ale co s tou lidskou duší…?

Bábina
1450 příspěvků 30.06.11 10:44
Zlomené srdce

Nezlobte se ,ale Doktor tady radí přes těla(je opravdu doktor) a já prý jsem ,jak on říká, přes psychokecy.Tedy přes tu duši.Pokud po rozchodu z člověkem kterého milujete trpíte,klidně trpte.Musíte to prožít až do samého dna.Brečte,křičte nadávejte.Ale prosím jen v soukromí.Jinak se k Vám kamarádi otočí zády,protože Vám pomoct nemohou a zbytečně si připomínají svoje kotrmelce.Až se vyrovnáte s náporem adrenalinu a Vaše emoce se uklidní,podívejte se na to z druhé strany.Musíte vědět,že konec něčeho ,je vlastně začátek něčeho nového a možná ještě lepšího.Ale léčit zklamání v lásce tím,že se bezhlavě vrhnete do nového vstahu ,většinou špatně dopadne a je další jizva na duši.A je dokázáno,že jizvy na duši, bolí někdy déle,nežli ty na těle.Proto doporučuji osvědčenou metodu.Tak jako v té písničce:Dělá­ní.dělání smutek z duše zahání.Vrhněte se na všecny resty,vyházejte věci,které se Vám doma léta válí bez užitku,ukliďte si byt i pracovní prostor.Tím si uděláte úklid i v diši a připravíte si tak prostor pro nový vztah.Věřte mi,ono to opravdu funguje.A nakonec Vám v duši zůstanou jen vzpomínky na to krásné.A to snad už stojí za to.Ne.? :-) Přeji všem zlomeným srdcím brzké uzdravení.

alcamun2  24.01.14 22:53
zlomené srdce

Seznámila sem se a měli sme se moc rádi a pak najednou ne on mě neměl rád A nevěří mi :,( :,( :( :nevim:

Bobosokol
1 příspěvek 17.09.16 11:25
smíření

Přeji všem krásný den..Zlomené srdce nejde vyléčit. Vím to. Ztratíš víru, naději. Zbyde jen smutek, táhnoucí se nad každou bytostí, která se z tebe snaží urvat kus tvého krásna pro sebe. Nejjednodušší je, smířit se s tím, že ne všichni jsou jako já. Žijeme ve světě, kde hmota převažuje nad vším ostatním. Smiř se s tím. Můžeš udělat jen jedno -sleduj život, je to jako film :). Pomáhej tam, kde vidíš, že člověk chápe, že když chce něco změnit, musí začít u sebe. Najdi si místo, které ti bude úlevou -kde objevíš, že náš svět je nejkrásnější místo ve vesmíru. Smiř se s tím, že žiješ. Prožij každou vteřinu. Až dnešek půjde spát, budeš to ty, kdo se za ním ohlédne a řekne si -dneska to bylo dokonalé :).Jasně že tě někdo naštve, tak se zamysli, proč se zlobit? Kde vznikl problém? Usměj se, naprav chybu, omluv se, popřej krásný den…Funguje to.
Tak léčím své zlomené srdce… Život na Zemi je to nejkrásnější, co se mi stalo :). Bylo by strašné, kdyby se mi nic nestalo :))))

Váš příspěvek