Zkušenosti se spořením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LeaČerná
28 příspěvků 10.07.17 15:46
Zkušenosti se spořením

Ahoj :) Měla bych otázku na někoho kdo bude schopný mi rozumně poradit. Delší dobu zvažujeme s manželem, že bychom chtěli dávat peníze stranou, jinam než doma do hrnečku. Prostě si založit nějaké spoření, a ne jen pro nás ale i pro naše děti, akorát nemám vůbec přehled co se nám vyplatí. Jde o to, že kdyby přišlo na nejhorší tak bych to chtěla třeba nám vybrat dětem samozřejmě ne, ale co kde čtu tak jsou tam pak velké ztráty a tak podobně. Nevím jestli si to mám zařizovat přes banku a obíhat to sama, nebo přes někoho konkrétního, slyšela jsem o partners ale zase kolik by to stálo… kdyby jste mi poradili na koho se obrátit, tak budu ráda.

Reklama

Reklama

Reakce:

VlastičkaL.
16 příspěvků 12.07.17 13:17

Nejsem žádná odbornice, ale můžu ti dát alespoň vlastní zkušenost kterou mám. Byly jsme na tom s manželem stejně, a už v mládí jsme si nechali udělat stavební spoření, které můžeš vybrat po 6 letech bez ztrát, ale po dobu těch 6 let tam opravdu jen odkládat a nesahat do toho. Přijde mi to jako to nejklasičtější spoření co si člověk udělá. A jak píšeš o těch partners, tak tam se ceny nemusíš vůbec bát, oni mají provize od bank, se kterými ty jako jejich zákazník podepíšeš smlouvu na určitý produkt. Co se týče těch dětí tak nám bylo doporučeno zainvestovat pro syna do podílových fondu, které mu v dospělosti můžou hodně vzrůst, akorát spousta lidí se bojí i ztrát, lepší je jít na schůzku a tam ti vše vysvětlí, já sama v tom až tolik zběhlá nejsem to spíš manžel ;)

LeaČerná
28 příspěvků 13.07.17 14:48

To jsem vůbec nevěděla, že jejich služby jsou neplacené. Logicky mi vyplynulo že každý kdo pro tebe něco udělá, a není to tvůj známý nebo dobrý přítel si za to peníze řekne. A vy jste si i to stavební spoření nechávali sjednat od partners. Já se právě bojím abych nějak nenaletěla právě v té bance třeba a co jsem takhle různě četla, tak někde se píše, že jedině poradce a někde, že zase ne. Vždycky je asi nejlepší to zkusit na vlastní kůži, ale v takovýhle věcech mám strach no, abychom někde nepodepsali něco a pak budeme v háji. U těch podílových fondů jsem docela ztracená abych řekla pravdu ale už jsem o tom slyšela, akorát ne pro děti. Jak dlouho už do nich investujete jestli se můžu zeptat?

VlastičkaL.
16 příspěvků 14.07.17 13:40

Jak se říká kdo se bojí, nesmí do lesa :D Asi takhle bych to brala. Stavební spoření jsme si taky nechávali dělat u partners. Ono jde o to, že vy máte mnohem méně starostí a nemusí toho tolik obíhat a stresovat se nějakými schůzky. Já jsem třeba často nestíhala schůzky, vyzvednout syna ze školky, na kroužek a pak rychle domů, no však to znáte, ale tihle lidé k vám přijdou klidně domů a není problém to řešit z vašeho pohodlí domova. Určitě si smlouvu vždy důkladně pročtěte, pak se vyhnete různým problémům. Vždy je lepší přečíst něco pořádně klidně vícekrát než tam dáte podpis. A s těmi podílovými fondy? Už to budou 4 roky, začínali jsme když synovy byl cca rok ;)

Klarka18
14 příspěvků 14.07.17 14:22

Já jsem si tehdy všechno zařizovala sama a když tomu dáte ten čas, tak taky jde. Jak píše Vlastička je to o tom si všechno pečlivě číst a prostudovat, pak se vám žádné nedopatření nemůže stát.

BjankaDr
38 příspěvků 17.07.17 14:16

No já jsem třeba měla známou, která byla klietkou takové mladší slečny od partners a nebyla sní až tak spokojená. Prej jí vše trvalo delší dobu než si ona sama představovala, ale zase vím jaká ta má známá je, a vždycky chce mít všechno honem, honem. Ale abych se dostala k jádru věci, přímo na firmě jí nabídli někoho jiného, že může vyzkoušet a co já vím, tak do dneška je s takovým postarším pánem právě od partners v kontaktu a i mi ho tenkrát na základě hypotéky nabízela. Takže si myslím, že je to o natrefení na toho správného člověka, který vám bude sedět i po stránce osobní.

Olivováolivka
14 příspěvků 19.07.17 14:56

Ono to možná teď bude zavánět trochu diskriminací, což bych nechtěla, ale já osobně jsem šla konkretně po někom starším. Osobně si myslím, že ten člověk má pak větší zkušenosti i když ne vždycky to platí. Mám prostě tendenci vyjednávat se staršími lidmi at už se jedná o jakýkoliv obor. Co se týče financí tam je to pro mě dost citlivé a když už je chcete víceméně „svěřit“ někomu do rukou stojí to za promyšlení a důležité je, že tu práci za tím člověkem vidíte a jste sní spokojení. Partners je podle mě hodně veřejností probíraná společnost, která si jen tak nemůže dovolit nějaké fopá, proto jsem se nebála je oslovit.

RybičkaLena
10 příspěvků 20.07.17 09:35

Podle mě je jedno kolik člověku je, to by pak ti mladí lidí, kteří rozjíždějí nějakou kariéru byli uplně nahraní :) Ale chápu, že každý na to má jiný názor.

Michaelamyška
20 příspěvků 25.07.17 10:09

V tomhle směru co se týče věku se musím přiznat, ani v jednom se s vámi neshodnu. Byla jsem několikrát na schůzce s různými odborníky rozdílného věku a abych řekla pravdu, šlo mi hlavně o to vidět za nimi tu odvedenou práci. Pro mě je asi nejvíc dát na doporučení někoho známého. Vím, že už tam nějaké ozkoušení je a může mi to ten známý přetlumočit. Sama jsem teda skončila pod firmou partners. Kamarád, který si nechával sjednávat životní pojistku, my dohodil svého člověka, kvůli hypotéce a tím, že jsem to měla na doporučení jsem neváhala. Po docela dlouhém zakotvení u někoho komu bych takhle detailně svěřila své finance, jsem ráda za to jak to dopadlo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama