Zhoršující se zrak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zaho73a
1 příspěvek 05.08.16 15:33
Zhoršující se zrak

Dobrý den,
brýle nosím asi od tří let.
Nyní je mi 36let. Pracuji v kanceláři, kdy osm hodin denně pracuji na počítači. Poslední dva roky se mi výrazně zhoršil zrak. Oči mě bolí. Jsou unavené. Už mám i brýle do blízka. Protože ty které nosím běžně, mi nestačí.
Do dálky mám:
OD: +3dsf +0,5cyl AX90 5/7,5

do blízka jsem měla do února brýle cca +4 a +5dioptrií. Ale už nestačily.
Tak mi paní doktorka od února musela zvýšit dioptrie o půlku na:
BP: Sféra +4, +0,5cyl, osa 90
BL: Sféra +5, +0,5cyl, osa 90

Ještě je ve zprávě toto:
AR: OD: +3,75 = +1,25 AX63

Bylo mi řečeno paní doktorkou, že mám co nejdříve skončit s touto prací, kdy se dívám do počítače celou pracovní dobu. Že moje diagnoza to nedovoluje. A že to bude čím dál horší. Že ted mi napsala dioptrie do blízka - zvýšila. Ale že se zase více vytahají oční svaly. A za chvíli tam budu, že už mi nestačí dioptrie které mám do dálky. A tak budeme pořád jen navyšovat. Bohužel se tak stalo. Od února - je srpen - a opravu pozoruju že oči se mi zhoršily. Budu potřebovat navýšení.
Oči mě bolí. Jsou hrozně unavené. V práci pořád střídám brýle na blízko, do dálky. Snažím se očím nějak ulevit. Ale nevím jak.
Jsem ve slepé uličce. Jsem samoživitelka. A nedovedu si představit jít pracovat tak jak mi paní doktorka oční doporučuje, někam do lesa, nebo do přírody. Kde nebudu oči zatěžovat.
Tuto práci dělám 6 let.
Moje diagnoza je:
Hypermetropia cum astigmatismo, Astenopia accomodativa

Vyšetření očního pozadí je prý v pořádku. Také perimetr AP plné zorné pole

Dalo by se s mojí oční vadou něco dělat? Existuje třeba operativní řešení -laserové? Nebo cokoliv, co by se zlepšilo?
Nemůžu s mojí prací skončit. Ale nemůžu takto pracovat do důchodu.
Vždy jsem byla „knihomol“ četla jsem knížky, luštila křížovky. A teď nemůžu z toho nic. Po pár řádcích mám písmo rozmazané. Oči mě bolí.
A snažím se opravdu na radu paní doktorky očím dávat klid. Po práci. Nechat je odpočívat.
Budu ráda za Vaši radu.
Děkuji. Žaneta

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek