Mohu mít lupus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

FifinaOfina
16 příspěvků 07.05.12 21:36
Že by Lupus?

Má tady někdo zkušenost s lupusem? Nebo někdo, kdo by mohl poradit? Náhodou jsem dnes narazila na stránky o Lupusu a v dané nemoci jsem poznala mou nemoc, alespoň mi to tak připadá… :think: Dlouhodobě (téměř 2 roky) mám různé příznaky, které mě zavedly snad do všech ordinací místní nemocnice. Poslední dobou je to opět velmi zlé. Popíši jen stavy od nového roku. Jsem hubená už jak prut, i když jím normálně.Mám neustály průjem, ale proč, to nikdo nezjistil… Špatně vidím-rozmazaně, po těle (včetně obličeje) mám červené fleky-některé se loupou jako lišaje, jiné ne. Docházím na arytmologii protože mi nepravidelně buší srdce, neustále vracející se zánět moč. měchýře (bílkovinu v moči mám stále), přidala se velká bolest těla (svaly, klouby-bez otoků, svaly jsou zatuhlé, byla jsem u fyzioterapeutky a ta mi řekla, že mi klouby strašně chodí a nedrží tak jak by měly. Nyní se přidalo praskání žilek a tvoření modřin…
Dnes jsem byla u obvodní, vzala mi krev na celkový rozbor, zánětlivý faktor a pak borelie a chlamydie. Chlamydie jsem měla pozitivní před 2 lety, když problémy začaly (vím, že nejdou vyléčit, pouze přeléčit) tak jsem zvědavá, jestli se hodnoty zvýšily a nebo půjde o něco jiného…Třeba lupus? Příznaky by seděly, ne?

Reakce:

Petr20
27 příspěvků 08.05.12 12:06
?

Zdravím, už jsem se Vás minule chtěl zeptat, jestli proběhly testy na autoimunitní choroby (jako ANA, ANCA,..). Taky se možná může jednat o Reiterův syndrom… Podívejte se, jestli Vám sedí příznaky. Zatím 8)

FifinaOfina
16 příspěvků 08.05.12 16:02

Dobrý den,
děkuji za Vaší odpověď, jsem velmi ráda, že se mnou někdo komunikuje! :) Pojem Reiterův syndrom od Vás slyším prvně, takže dle toho, co jsem se na netu dočetla nejde ani o nemoc spíš jako o příznaky (včetně zánětu spojivek) a ten nemám a neměla jsem. Na jediné autoimunitní onemocnění, na které mi kdy dělali testy jsou Celiakie a Chronova choroba (nejsem si jistá, ale tuším, že tyto nemoci mají též autoimunitní původ…) Jinak nikdy nic. V podstatě nevím, co je ANA či ANCA, již se v těch zkratkách začínám ztrácet… Teď jsem si ještě přečetla o Borelióze a vzpomněla jsem si, že kdesi v únoru se mi nad kotníkem udělala červená skvrna o velkosti 50,– (vypadala jinak než ty, co se mi občas vyhodí) Tak teď přemýšlím, či by to též nemohlo být ono. Ale kde bych se v zimě nakazila mi je záhadou… :nevim:
Jinak nemám teploty ani horečky, ani zvýšené. A když tak nad tím přemýšlím, tak ty jsem neměla už velmi dlouho. Dokonce ani u hnisavé angíny či chřipky… :think:

Petr20
27 příspěvků 08.05.12 18:11
?

A ještě mě napadla Whippleova choroba. Podívejte se na ni :)

FifinaOfina
16 příspěvků 08.05.12 18:25

No, doufejme že to není ono. Dle toho co jsem četla. Jsem žena 25 :D A horečky nemám… I když je mi jasné, že to neznamená, že jí mít nemůžu. No, ty moje stavy sedí na co druhou závažnější nemoc… Dokonce mě napadla i roztroušená skleróza, i když na magnetické rezonanci jsem byla. Ale bylo to už před 2 lety, poprvé když mi začaly tyto stavy. Měla jsem takové bolesti hlavy, že jsem vůbec nevěděla, která bije. 8o Samovolně tento stav vymizel po cca měsíci…A na magnetické rezonanci se nic nezobrazilo…

Popelka-1  04.03.15 22:05
SLE-lupus

Dobrý den, mám velice dobré zkušenosti s lupusem, sama na ní trpím už od roku 1991.Je to velice vážná a zákeřná nemoc. Napiště mi do emailu email a múžem si napsat. S pozdravem Popelka

Popelka-1  04.03.15 22:15

Podívejte se na tohle.
http://www.ulekare.cz/…matodes-1179
http://www.ulekare.cz/…-lecba-15508

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu