Dlouhodobá bolest zápěstí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Betynazčech  06.12.10 00:24
zápěstí

dobrý večer..
od druhého ročníku(2004) na učilišti jsem začal mít po praxích velké bolesti v oblasti zápěstí, tak jsem zašla na chirurgii a tam mi udělali rtg -což jsem nechápala, protože jsem nebyla po úrazu a po prohlídnutí snímku mi pan doktor řek že nemám žádný důvod k tomu abych pociťovala nějaké bolesti, ale že mi napíše mast -už nevím jak se jmenovala a po týdnu jsem měla jít na kontrolu.. pan doktor mi na tu ruku sahnul jen jednou a to tak že mi ji obejmul v zápěstí a chtěl abych s ní kroužila -což bylo nemožné.. takhle jsem tam chodila tři roky a během té doby si vyslechla několikkrát že si vymýšlím.. tak jsem tam chodit přestala ikdyž jsem v pozdějším studiu mnohdy nedokázala ani psát perem nebo těsnopis na pc.. ty bolesti stále přetrvávají a stále se to vrací -chvilku je to v klidu a pak si neodemknu ani dveře -nyní se to opět vrátilo -teď už mě u toho občas brní i ukazovák.. Říkám si jestli bych opět neměla vyhledat lékaře, protože mi to hrozně ztěžuje péči o syna, ale bojím se že znovu uslyším jaká jsem herečka..
Jako přirovnání uvedu, že ta bolest je velmi podobná jako když si o dlaň opřete hlavu a přeležíte si ji.. akorát je ta bolest silnější a když to přijde, tak do úlevy ji cítím nonstop několik dní i týdnů..
Moc děkuji za rady -Battyna

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 06.12.10 09:53
Boleti v rápěstí

Doporučovala bych vyhledat revmatologa.Ne­lekejte se ,ten léčí i jiné problémy kostí a kloubů a je to odborník.Když si kliknete na horním okraji stránky na babské rady,najdete tam několik rad,jak na bolesti kostí a kloubů.Jinak můžete pít čaj z lopuchového kořene,nebo topolových pupenů.Pokud se pro nějaký rozhodnete,ne­bo,který seženete napište, a dám Vám návod.Ale určitě bych se objednala na revmatologii,tam jsou ti praví odborníci.

Asketka
19 příspěvků 06.12.10 22:02

Měkdy se to stává u žen tím, že udělají neopatrný pohyb - stačí otevřít nějaké šroubovací víčko, mohou se mírně poškodit šlachy a když se zo nevyhojí, tak se to ozývá. Vzpomeňte si, jestli na té praxi nebylo něco takového a zkonzulzujze to s novým lékařem.

Já bych to bandážovala, pokud něco děláte a co nejvíc nahřívat. Setkala jsem se s tím u žen párkrát, obvykle v souvislosti s přetížením ruky, což jde i při práci u pc, pletení, vyšívání.

Slyšela jsem na to doporučovat drcenou pískavici řecké seno, která se namíchá do kašičky a dá na ruku jako obklad.

Betynazčech  06.12.10 23:38

moc děkuju za rady co mi dáváte.. vyzkoušim snad všechno -jsem povolná snad už všemu.. akorát lékařů se bojim že opět budou vykládat jaká jsem simulantka..
Vyučila jsem se zahradnicí -na praxích jsme velmi často nosili bedny zeminy které jsme sotva zvedli a vůbec jsme dělali takové ty neatraktivní práce.. a tam se mi to právě ukázalo.. abychom zvedli ty bedny, tak jsme to museli vzít švihem, tak možná se někde něco nepovedlo.. :think:

Asketka
19 příspěvků 07.12.10 09:58

Tak to je přesně ono, prudký pohyb a tíhá - ženské mají zápěstí slabé. Já to vidím jako natažené šlachy, které se nezregenerovaly a proto se při přetížení hlásí opakovaně. Bandážování se dělá proto, že při jakékoli zátěži ji obvaz zmírní. Proto mají třeba sportovci při akci ovázané zápěsní nebo nohy, je to taková pojistka, aby přetížení nepokračovalo.

Myslím, že by to mělo ustoupit, pokud se to bude vytrvale nahřívat a mazat koňskou mastí, ale chvilku to potrvá.

Rizikové pohyby si vychytejte a nedělejte je, i když to vypadá všelijak, když třeba v práci sháníte mužského, aby otevřel dobrou vodu.

Já to znám z pletení, občas se to ozývá, když pracuju víc na počítači s myší. Taky jsou na to cviky, ale musím se zamyslet nad tím,jak je srozumitelně popsat.

Betynazčech  07.12.10 10:38

moc děkuju. Budu tedy mazat a bandážovat -zatim.. před třemi lety když jsem s tím přestala chodit k lékaři, tak jsem si řikala že to halt musim vydržet a naučit se s tím žít a říkala si že se to třeba časem úplně urovná když už nikdy tu práci kterou jsem dělala, nikdy dělat nebudu.. ale teď už vim že to jen přecházet nemůžu -teď už se to ýká i mýho syna a to mě štve ze všeho nejvíc..

Bábina
1450 příspěvků 07.12.10 10:41
Bolest zápěstí

Revmatologické vyšetření tedy máte?Jestli né,tak bych s bandáží na stálo počkala na něj.Na bahdáž při námaze je lépe si koupit ortézku,ale revmatolag Vám ji napíše.A platí se prý jen půlka,alespoň to tak doposud bylo.Píšetě že Vás brní malíček,co karpální tunel,máte vyšetření.?Chirurg není pro Vás ten pravý lékař.Ale vaše stížnost na brnění prstů a postupné přidávání dalšího prstu ,mně přivádí k tomu,že by to mohlo být zaviněno spodním krčním obratlem,nebo hrudními obratly.Většinou to ta příčiňuje T6.pokud už jste byla na Babských radách,tak víte,jak si tam najít domácí ošetření páteře.Přiložte obklad od ramen až pod lopatky,a pokud budete cítit úlevu,tak na neurologii .Zápěstí zatím ošetřujte tam uvedeným návodem ze zelí,aby ustoupila bolet.Pokud chcete lék z lékárny,zkuste aspyrin,ale pozor.Ne na lačno.Všechny ty růžové zázraky a acyl … brát jen s jídlem,jinak si zničíte zažívání.To už by byla lepší ta mast,nebo gel.A to kroužení zápěstím ,co vám poradil pan doktor bych zatím vynechala.Rev­matologické problémy po chřipce mohou mít i malé děti,karpální tunel ,můžete mít poškozený námahou,při práci a o páteři nemluvím,proto majíženy určenou váhu,kterou smějí zvedat.Až příjdete na správného doktora,tak se Vám velice uleví,protože Vás začne léčit a ne zkoušet.A zatím máte na víběr ,radí vám paní Asketka a já ,tak si můžete vybírat.To u lékaře ani náhodou.Ale já bych trvala na těch vyšetřeních.A pokud obě přežijete cinismus Dr Househo,pozvala bych ho na konzultaci o diagnose.Je to děsnej protiva,ale tohle fakt umí.

Betynazčech  07.12.10 11:10

brnění prstu začalo až teď.. to jsem před tím nikdy neměla.. a je to jen nárazové -nebrní mě furt ale když mám ruku chvilku v klidu.. jednou, na chirurgii byla jiná lékařka, tak mi ruku dokonce zasádrovala že to neni možný abych tam chodila tolik let a dostávala furt tu jejich octanovou mast a obvázek abych si ji nesetřela.. a to snad bylo ještě horší, protože jakmile jsem měla ruku znehybněnou, tak to příšerně bolelo furt -takhle s ní volně hýbu -žádná křeč..opravdu volně a malinko aby to nebylo moc a ono to na pár minut lehce povolí.. jednou mě poslali na ortopedii -prvotně se totiž jednalo o vyšetření na karpální tunel, ale jak si to ten lékař přečet, tak prohodil jak to mohlo pana kolegu napadnout že není možné abych to měla v 17 letech, trochu mi s tou rukou zahýbal a dal mi ortézu. Takže s tou mám taky zkušenosti a furt ji mám -beru si ji na spaní, ale přes den musim fungovat.. nevím, možná bych měla úplně vyměnit polikliniku.. Mám známou která tam chodí také a po diagnostice zlomené holeně řekli ať si s tim zajede do nemocnice a tím jejich péče skončila ale měla kliku že s ní byla kamarádka která ji tam pomalu odnesla, od té doby tam nebyla a jezdí rovnou do nemocnice.. řiká že v té poliklinice ordinují snad jen šarlatáni.. a není jediná -druhá dokud se tam neozvala její teta která je také lékařka, tak ji též odbývali.. od té doby se k ní chovají neuvěřitelně úctivě.. a můj manžel říká že známí jsou dnes víc jak prachy

Bábina
1450 příspěvků 07.12.10 11:55
Bolest zápěstí

Ortézku ne na spaní,to je ruka v klidu,ale na práci.Najděte si revmatologa a neurologa.A opravdu se podívejte na babské rady,tam najdete návody na přírodní léčbu rukou ,nohou ,zad. a vše co by Vám mohlo pomoct.Docela jsem tam našla bezvadnou radu na rychlou masáž zad při bolesti takzvaných úřednických zad.Je od naší známe Asketky.Je tak dobrá,že jsem jí dala výbornou.A štu­dáci,přeci taky věčně koukají do knih u stolu v předklonu.Opravdu vyměńte lékaře,ten už Vás měl sám směrovat ,tam kde Vám pomohou.Pokud rengen neprokázal karpály,pak bych typla tu páteř.Budete se divit,ale z pochroumané páteře může bolet lecoc.Jen naši lékaři se zaměří na to co zrovna bolí a nestudují proč.Nic tam není,jsi zdráv a naval 3O,–K.Taky je možné ,že jste si mohla zády hnout při tom zvedání beden,když to spojujete s tím.Koukněte na babské rady,najděte si tam alternativní pomoc podle svého uvážení a časových možností.A to jak na ruku tak na páteř a objednejte se k neurologovi.

Bábina
1450 příspěvků 07.12.10 13:48
dodatek

Prosím zadavetelku,aby se na diskusních stránkách podívala i na jiné a v podstatě stejné dotazy.Dotazy na bolesti končetimn a zad se tu pravidelně vyskytují na nekolika diskusních stránkách.Třeba tam najdete něco,co Vás zaujme.

Asketka
19 příspěvků 07.12.10 20:28
cvičení na zápěstí

Je to lví tlapka, pochází to z nějaké bojové techniky a naučila jsem se to od jednoho bubeníka.

Abyste se naučila lví tlapku udělat, tak položte ruku volně dlaní na stůl. Pak skrčte všechny prsty tak, aby dlaně byly pořád položené na stole. Tím vznikne lví packa. Přirozená pozice toho pohybu vypadá tak, že ruka od lokte až po první článek prstů je pěkně rovně natažená a nestojí to žádné úsilí.

A teď jednotlivá cvičení.

1 - Skrčené čtyři prsty zdviháte nahoru a dolů - nenatahovat, jen je ohývat v nejspodnějším kloubu.
2 - vždy jeden prst samostatně skrčíte a zase vrátíte do lví tlapky.
3 - Celou tlapku ohnete lehce v zápěstí - při správném provádění cviku se namáhá nikoli zápstí ale svaly na předloktí.
4 - lví tlapkou kroužíte v zápěstí - cílem cvičení není rozsah a protažení, ale plynulost, takže malé, pomalé a lehce prováděné kroužky.

Cvičeni je zaměřené na to, aby při pohybu v zápěstí člověk zapojil svaly celé ruky, tím se zápěstí tolik nenamáhá. A jde cvičit i ruku v kapse, když jedete tramvají…

this is not lupus
66 příspěvků 01.01.11 20:12
brneni

nejspis karpalni tunel laicky receno-tunel kterym vedou nervy se ucpe a pak to brni,boli atd… postizeni si stezuji na bolest hlavne v noci

betynazčech  02.01.11 23:53

moc děkuju za rady.. něco jsem vyzkoušela -podle času.. nejdřív to bylo trochu lepší, ale pak přišla předvánoční práce a dopadlo to tak, že jsem ruku měla téměr zcela „paralizovanou“ a dokonce se dostavil otok u palce.. tak došlo na koňskou hřejivou mast a obinadla po celý den.. téměř po týdnu neuvěřitelných bolestí -snad to nikdy horší nebylo- se dostavil výsledek a už jsem mohla lehce rukou pohybovat, v současné době už je zase klid.. tak snad to bude na hodně dlouho.. :roll:

nica120  18.06.11 21:48
stejný problém

Zdravím, moc mě vaše diskuze zaujala, mám už asi třetím rokem stejný problém, naštěstí na levé ruce, takže se psaním problém není, ale prostě to hodně často bolí, nedej bože abych na to po ránu zapomněla a o tu ruku se opřela, okamžitě se podlomím a ta bolest je nesnesitelná- reakce u doktora naprosto stejná. Taky zkouším obklady, masti a když to nejde jinak, tak bandáže, ale bohužel se to stále horší… :(

pthonza  01.08.11 19:40
Syndrom karpálního tunelu

Jestliže vás brní prsty i v noci tak je ještě otázkou, které prsty přesně. Je totiž podstatný rozdíl, jestli vás brní malíček a prsteníček (což je stejný problém s nervem, ale v tomto případě to není karpální nerv, ale nerv ulnární tzn. v loketní oblasti /,,brňavka"/.)
Jestliže vás brní ostatní prsty tak je to opravbu karpávní nerv. V kazdém případě doporučuji navštívit ortopeda, protože to je ortopedický problém!
Prípadně můžete vyzkoušet i alternativní léčbu - aloe vera. Protože je aloe vera rostlina, která obsahuje přes 200 bioaktivních látek, navíc funguje na buněčné úrovni tzn. kde je buňka tam léčí regeneruje a půsubí protizánětlivě. Hlavním důvodem syndromu nervových kanálů je právě zánět což má za následek otok tunelu a tím i zůžení prostoru pro nerv, který pak nemá dost místa a nervové buňky nemohou dobře převádět impulzy.

LiborB
24 příspěvků 01.08.11 21:12

Podle popisu bych Betynu z čech i Nicu120 poslal k chiropraktikovi nebo osteopatovi. Uvedené potíže jsem měl i jsem je zaznamenal u klientů v mé praxi alternativní medicíny.

Velice pravděpodobně bude příčina v posunuté pánvi a nesprávnému držení páteře a zbytku těla. Povětšinou v důsledku nošení vysokých podpatků, jednostranného pohybu (sezení v kanceláři, v autě, .....). Doporučuji buď návštěvu chiropraktika nebo osteopata někde v čechách, bude nutno vícekrát a bude nutno cvičit. Nebo doporučuji přečíst knihu a cvičit podle ní - Pete Egoscue - pain free.

Každopádně to tipuji z 80% na mechanickou příčinu. Zbylých 20% se dá ze zkušenosti přičíst používání myši u počítače. Jde však o věc energetickou, nikoli mechanickou. Používání bezdrátové myši stav ještě zhoršuje. Už jsem se setkal i se stavy, kdy klienta bolí rameno a bylo to způsobeno opět pc myší, klient byl velmi citlivý a měl pramalou odolnost vůči elektromagnetickému záření. Naštěstí se stav podařilo zlepšit a potíže vyřešit.

Zdraví Libor

Dr.House
622 příspěvků 02.08.11 08:46

fascinující…

1lenulík1  15.09.11 19:29
bolest zápěstí

Dobrý večer zrovna čtu váš příspěvek a musím vám říct že mě trápí už mnoho let stejné potíže,někdy mě to zápěstí bolí tak že nejsem schopna udržet v ruce ani tužku,stále s eto vrací mám klid třeba pár týdnu a pak zas znova a znova někdy je ta bolest nesnesitelná a příde mě že mě v tom i brní,můžu se zeptat jestli jste to už nějak vyřešila a přišl ana to co to je ?mě dělali kdysi nějaké vyšetření i z krve ale na nic nepřišli :cry: děkuji za odpověd!

zovidy  24.09.11 17:05
tak to znám

Přeji dobrý den ,věřím Vám,že máte bolesti moje dcera už to má od 14 let a podle doktorů simuluje nikdo jí to nevěří .Je hnusné platit si zdravotní a nikdo vám nevěří.Přeji Vám ,ale jste se bolestí zbavila .Jiřina

1lenulík1  25.09.11 10:19

děkuju doufám že to nějak vyřeším a pak vám napíšu co mě na to doktoři řekli!jedna zdravotní sestřička mě řekla že to může být aji od páteře že tam může být skříplý něco o čem ani nevím že to mám :-( takže doufám že u doktorů nebudu za simulnta!držím pěsti at to aji vám dobře dopadne!

betynazčech  11.12.11 01:51

Ahoj všem,

dlouho jsem tu nebyla, ale příspěvky četla -mě se to po těch vánocích a novým roku zase srovnalo, během roku se mi to objevilo jednou a nebylo to tak strašný jako jindy.. i kdybych ty bolesti měla, tak stejně nebylo možné jít k lékaři, protože by mi stejně dělal akorát rtg a to nebylo vzhledem k těhotenství možný.. teď, po měsíci péče o miminko -tzn.: chování na říhání, přebalování, převlíkání, přenášení, … a první syn chce vozit kočárek, tak i blbý řízení, se mi obtíže vrátily a to takovým způsobem, že teď prsty v natažený poloze neroztáhnu, mám velký problém ruku jen otáčet, o ohýbání ani nemluvim.. výhoda je, že si umím poradit i jako levák díky bráchovi levákovi, ale stejně do tý pravý ruky se tý práci chce líp.. takže je teď fakt síla oba kluky zaopatřit a doufám, že to co nejdřív zmizí -kdy to budu moct opět řešit nevím -s prťaty se všechno obíhá hůř -kór když se musí čekat.. alespoň se ještě trochu u lékařů ostřílím a jakmile uslyším že simuluju tak se budu umět ohradit -dřív si mohli myslet že chci omluvenku do školy.. co je u studentů pod 18let „záhadný“ to je vysimulovaný a tím je případ vyřešen, že

betynazčech  11.12.11 02:02

mimochodem s tvrzením že je to od páteře tak úplně nesouhlasím.. osobně s páteří problémy nemám, nebolí mě ani záda, ani hlava od zad, páteř mám rovnou -vím to jistě, byla mi vyšetřena po prudkým nárazu v autě -řidič nejsem, v kancelři nesedím, k počítači se sotva dostanu a podpadky jsem nikdy nenosila.. mám pohodlný boty -na doma i na ven.. u mě to vyvolala k holce s 50kg nepřiměřená fyzická práce -nikdo nebral ohled na to že hubená holka má asi kapku problém dělat totéž co kluci kteří sami měli co dělat a pod totožnou zátěží funěli.. pak se to zhoršovalo při psaní na stroji a počítači v hodinách elekrtonický komunikace..

ale možný je všechno

Lukáš3132  14.02.12 14:01

Zdravím, také jsem v minulé práci měl problémy se zápěstím. Den co sen jsem dělal stejný, poměrně namáhavý pohyb a to hlavně zápěstím. Bolesti se dostavili již do půl roku po nástupu do zaměstnání. Několikrát jsem byl na neschopence, jednou i necelé dva měsíce v kuse. Pak jsem k vánocum od manželky dostal věc jménem powerball. Do té doby jsem o tom neslyšel, načetl jsem něco na internetu, začal ho používat a do měsíce bylo po problémech. Powerball mi celkově posílil zápěstí a předloktí a to znatelně. Za sebe to mohu doporučit! :idea:

Davidcz  02.04.12 19:01
bolest v zapesti

Dobry den, sportuju, delam box… a jednoho dne mi kruplo v levym zapestim… a bolesti byly velke… ale tyden sem to ledoval a bolest ustoupila… ale kdyz hejbu s rukou ohybam ji a nebo vezmu nakej tezsi predmet do ruky boli me to… bolest v zapesti dolni cast jakoby od malicku dolu… a kdyz narovnam ruku a ohnu ji do leva a zpet tak mi v tom krupne… byl sem chirurgii… a tam mi dali ortezu tu mam dva tydny ale furt je to stejny muzete mi nak poradit? dekuji

Kolejka  06.04.12 14:40
zánět šlach bych řekla

Jak už to tady někdo řekl, mě to připadá jako klasický zánět šlach, teda karpální tunel, to je hodně častý problém spousty lidí s opakovanou činností té ruky. :roll:
V ranném stádiu je nejlepší začít tenhle problém řešit enzymoterapií, četla jsem o tom studii z pracovního lékařství. A když už je to kritické, tak operace:( Každopádně bych nasadila Wobenzym v pořádných dávkách.

Dáša I  13.04.12 08:04
Zdravíčko

Ahojky Betynko, já mám se zápěstím také problémy a hledala jsem a hledala, až mi doporučili nemocnici ve Vysokém nad Jizerou, kde se mimo jiné specializují i na chirurgii ruky. A jako největšího odborníka mi doporučili Mudr. Kebrleho. Zatím se mi zápěstí celkem lepší :-) Možná by Vám jako dočasné řešení pomohla i tapovací kinesiologická páska? S přáním všeho dobrého. Dáša :mavam:

Rei  25.04.12 15:44

Dobrý den, už asi 2 týdny mě bolí levé zápěstí… myslela jsem si, že je to zánět šlach, který jsem už měla. Ale nelepšilo se to . Zjistila jsem že to zánět šlach není … Jenže bolest se stále stupňuje, nejprve bolelo jen při pohybu, teď už pořád… Nevíte někdo co to je, nebo co stim ?
 Díky

volinka
1 příspěvek 25.04.12 19:46
bolesti zápěstí

Dobrý den, je mi 34 let a také trpím střídavě už několik let bolestmi v zápěstí. Nejdříve mi lékaři tvrdili že v něm mám zánět, takže jsem ho mazala fastum gelem a podobnými léky a stahovala. Několikrát jsem ho měla v sádře, ale také bez uspěchu. Nakonec mi řekli že tam mám ganglion, což je nějaký tukovy nádor nebo tak něco a musela sem jít na operaci. Samozřejmě se to neprokázálo,takže zbytečná kuchačka!!! Tet momentalně jsem pár měsícu, bez obtíží, ale mám už vsugerované že zápěstí šetřím a třeba při klikách by mě stoprocentně bolelo. A co dělám? Někde jsem slyšela nebo četla že když jíte příliš sladkostí, tak to zpusobuje záněty v kloubech. A je fakt že sladké miluji, takže jsem to dost omezila a musím říct že to zabírá.Držím palce ať se to taky spraví u vás s pozdravem :)

Mapixek  06.03.13 15:42
bolest zápěstí při pohybu

Dobrý den. Hraju závodně tenis a vždy po tréninku trpím bolesti zápěstí. Bolí mě ty kůstky na horní straně ruky a poté když to například ohýbám nebo když se chci o tu ruku nějak víc zapřít mě to bolí i zespod. Při hraní mě to nebolí ale když tu se o tu ruku chci zapřít je to bolest. V jiných případech mě to nebolí dokonce ani při hraní ne pokud nedělám s ní nějáké prudké pohyby s raketou. Nevíte co s tím? Děkuj Vám :,(

peta123  11.07.13 20:20
stejný problém

Dobrý den, mám stejné problémy už 5 let u obou zápěstí. Můj ortoped mi řekl, že to jsou záněty z přetížení. Ale bolí mě i třeba jen při delším psaní. Také mi v nich křuplo a od té doby mám s tím problém pořád. Měla jsem ortézu, magnety, lasery a i tapovací pásky - nepomohlo nic. Bolesti má při větší námaze i z domácích prací. Prý nemám nic dělat, mi zdělil doktor.Tak si taky připadám jak simulantka :-( s pozdravem Péťa

Dalibor7
208 příspěvků 12.07.13 23:50

A ty bolesti zátěstí jsou spojeny s lokty, jdou do ramen, brní i prsty na rukou, bolí i záda mezi lopatkami?

peta123  13.07.13 13:20

S ničím to spojené nemám. Občas mě bolí předloktí, ale to je málo kdy. Prsty mě nebrní a na vyšetření karpál mě ortoped poslal a mám je v pořádku. Tam mi doktor řekl, že až mě to začne budit v noci, tak mám teprve přijít. Bolí mě to v prohlubních na horní části zápěstí a kloub, když máte palce otočené nahoru, tak je z boku zápěstí. Děkuji za reakci :-)

Strongman  03.08.13 10:11

Zdravim lidi, mě taky ruplo v zápěstí, konkrétně v levém, ale já to mám z posilování, zvedání těžších vah. Ignoroval jsem to a dával jsem si na to led a různé gely. Při tréninku jsem to omotával bandaží a určitě to budu dělat, asi pořád už jenom pro jistotu, aby se ta bolest nevrátila. 2 týdny mě to bolelo, týden jsem necvičil a ten druhý to ignoroval. A teď asi skoro měsíc už mě to nebolí, ale né ůplně trochu to cítím a nemůžu dělat něktéré cviky, protože při zvednutí váhy a naklonění zápěstí se objeví bolest. Každopádně pokud chcete těmto problémum předcházet cvičte zápeští já už ho taky cvičím. Takže vidím, že ten můj problém proti Vašim není velký, každopádně zápěstí je svině. Přeji hezký den :mavam:

janji  18.09.13 21:11
bolesti zápěstí

Zdravím všechny, i já mám problémy už dlouhodobé s bolestmi rukou, hlavně v místech v zápěstí. prošla jsem řadou vyšetření, jak u ortopeda, neurologa, revmatologa, chirurga a zatím žádný jasný výsledek. krevní testy také v pořádku, teď jsem byla na magnetické rezonanci, možná je problém v oblasti krční páteře a mezi lopatkami, jsem teď v péči neurologa a jsem zvědavá na výsledky, snad se už něco někam pohne. problémy se zády mám už leta, je to možná alternativa kde problém nastal, ale ty bolesti vznikaj hlavně při trochu větší námaze na obě ruce, spíš tedy levé, i když jsem pravačka, někdy stačí i málo, trochu jinak pootočit zápěstí nebo něco otevřít, při zatáhnutí nebo tlačení silou na zápěstí. v noci mám klid, ale stačí ráno se o ruku opříz a problém je hned tu…používám různé masti i léky, ale problém se pořád nezlepšil. cvičím, dokonce jsem s tím byla u léčitelky, no pořád něco zkouším a doufám, že najdu příčinu problému, přemýšlím i o změně práci, kde ruce dost používám a zatěžuji..zkusím se u lékaře zaměřit na poruchu šlach ze zatížení, kterou jsem si v diskuzi přečetla a uvydím co mi na to řekne můj lékař. zdravím a díky za příspěvky, vydím, že nejsem jenom já, co si připadá jak simulantka :D

KarelSova  24.09.13 11:41
Janji

Zkuste riktu esmil 1a, mám s tím velmi dobré zkušenosti.
Karel Sova

klait
2 příspěvky 26.09.13 08:34

Zdravím, skoro 4 roky mám obdobné potíže. Hodně hraji na klavír, pracuji na počítači a řídítka kola neudržím víc než 2 km. Podle lékařů vše v pořádku, ruka hybná víc než je běžné, rehabilitace jen vše zhoršila. Hodně mi pomohl léčitel, užívám rakytník ve všech podobách, laktobacily a je fakt, že i když ruka občas zabolí víc, stále s ní mohu fungovat a nebolí stále. Navíc mohu dělat prakticky všechno a tu a tam použiji ortézu či tejp. Lada

janji  30.09.13 18:04

Ráda bych se zeptala, jakým způsobem Vám pomohl léčitel…?mě léčitelka řekla, že je to zánět v těle, konkrétně v tenkém střevě, v ledvinách a v plicích s tím, že tyto dráhy jsou propojené s rukama a musí se řešit ten zánět ve vnitřních orgánech a měl by se tím prý na 99%vyřešit problém v rukách..no párkrát jsem tam byla, mírné zlepšení nastalo, ale pak stačila trocha zátěže na ruce, tím myslím činnosti denní potřeby, předtím jsem se hlídala a problém se zas vrátil, asi bych nemohla dělat nic, tak už opravdu nevím…Lékařka mi řekla, že pokud se bude jednat o šlachy, nedává mi moc nadějí na nějaké konečné vyřešení problému, no ale budu hledat dál a snad mi někdo poradí…

klait
2 příspěvky 30.09.13 20:53

Dobrý večer,
podle léčitele to byla přiskřípnutá lymfa, problémy byly prý i v souvislosti se střevem. Zkuste apatyku Astrál na Smíchově, pan Havelka tam bývá pravidelně. Během čekání jsem tam mluvila s hodně lidmi, kterým pomohl a osobně jsem pocítila velké zlepšení asi po 1 měsíci. Na kontrolu stavu jsem už nešla, zlepšení mi připadá úžasné. Zkusila jsem i lymfatické masáže, ale hlavně zabírá rakytník, kupuji 100 procentní šťávu a drcené plody, které nakládám do olivového oleje nebo přidávám do jogurtu.
Na noc nosím stále krátkou ortézu, po hodně náročných dnech používám obklad z cca 1 lžičky soli z Mrtvého moře rozpuštěné v mističce teplé vody, namočím žínku, obalím zápěstí, překryji igelitem, ručníkem a v teple nechám půl hodiny. Opravdu účinné.
Podle lékařů mám ruku v pořádku, byla jsem i ve Vysokém nad Jizerou, kde nic nezjistili. Každý jen řekl, abych přestala hrát a ruku nezatěžovala. Pro učitelku hudebky a klavíru opravdu rada nad zlato, obzvlášť když denně hraju několik hodin. Dokonce jsem užívala půl roku i Wobenzym, který mi vůbec nepomohl. Po léčbě rakytníkem mohu dělat prakticky všechno, vloni jsem několik dní oškrabovala zdi a stropy při renovaci bytu. Ruka bolela, ale vždy jsem byla druhý den schopná fungovat bez problému. Jen kolo ještě nezvládám.
Zkuste ten rakytník, laktobacily a vynechte pšenici a vepřové. Nebo se vypravte do Astrálu…

janji  01.10.13 18:05

Zdravím a díky za info…rakytníku mám dost na zahradě, tak zkusím a jsem zvědavá na reakci, masti zkouším různé, ale tu sůl slyším poprvé, tak taky zkusím, jen mě mrzí, že do té Prahy to mám z ruky, jsem z Turnova a jinak lymfatickýma masážema jsem taky prošla, tady žádná změna nenastala v zlepšení, ve Vysokém jsem taktéž byla, no výsledek nejasný, rehabilitace mě tam také nepomohla, jen mě ještě bylo doporučeno zkusit si sehnat marihuanu:-)a udělat si mast…v jídelníčku mi léčitelka taktéž přikázala vynechat různé potraviny, byla jsem tam několikrát, zhruba pětkrát a pomohla mi tak napůl, přemýšlím, že zkusím ještě pár návštěv, protože to lítání po doktorech mi už příjde o ničem, ale prý musím vydržet, prognoza je zdlouhavá…

zdenagal  16.11.13 11:26

Dobrý den, mám také velké potíže se silou rukou a otáčivý pohyb je pro mě pohromou, takže si neotevřu ani láhev s vodou, ani kompot a zástrčku dostávám do těch příšerných bezpečnostních zásuvek kladivem.
Chlad je pro mé ruce naprostou pohromou, takže po práci venku musí ruce do teplé vody prohřát. Používám silnou konopnou mast Trompetol Extra s Tee Tree, velice to pomádá od bolesti, beru si jí hlavně na noc a přes den vždy po ohřátí rukou v teplé vodě. Bez ní bych snad už byla chromá na ty ruce…
Doktoři říkají každý něco jiného, prostě nevědí… (dcera je taky doktorka a Trompetol Extra mi schvaluje :-) )
Zkoušela jsem ostopaty a léčitele a nic… a tak čekám, co se tu dozvím… konopí ztiší bolest, ale příčinu v tomhle případě nevyléčí… původ bolesti totiž nikdo nezná…

Dalibor7
208 příspěvků 16.11.13 13:58

Zdeni ve Vašem případě by mohlo jít o špatné prokrvení a na to je asi nejůčinější odvar Jinanu dvoulaločného(gin­kobiloba).Ale natrhat a usušit, pokud chcete opravdu dobrý účinek, cokoliv s obchodu mě zatím zklamalo. Jinak tyto potíže často způsobuje hrudní páteř, ale většinou jde o bolest jen jedné ruky.

qwertzuiop  05.02.14 17:03

Dámy, může se jednat o diagnózu, která patří k těm málokdy správně určeným. rentgen to nenajde ani náhodou a magnetická rezonance je loterie. Nepochybně to lze zjistit jen artroskopií. A jedná se totiž o poškození vazů. Jsou velmi malé a není do nich vidět. Jediné účinné řešení je fixace dráty a nějaký ten měsíc sádra. Vazů je v zápěstí velké množství a při artroskopii se musí všechny detailně prohlédnout. Co naznačuje poškození vazů? Nestabilita, tedy jakási volnost zápěstí, lupání a přeskakování při pohybu. Musí se tedy udělat plastika vazů tak jako se to běžně dělá v kolenou, jen v menším měřítku. Běžný ortoped se na to vykašle, hledejte odborníka na chirurgii ruky, nebo zajděte do nemocnice. Masti jen mírní bolest, jsou k ničemu, pokud jde o ty vazy. Může to být ale i ruptura jakési obdoby menisku v ruce, ten se taky musí sešít. Já říkám lepší operace a ruka v gipsu, než doživotní potíže spojené s degenerací zápěstí, které nefunguje jak má, jeden sval a vaz nahrazuje druhý, mohou přijít další záněty a opotřebení kloubů a prozatím zdravých vazů, které jsou poškozovány. Ale toto vám poví jen ortoped, který svou práci bere vážně a nekončí u injekce a ortézy. Skutečný ortoped taky operuje, když jiná léčba nezabír

janji  17.02.14 15:18

Tak uplynulo pár měsíců a já jsem pořád tam kde jsem byla…pár návštěv u neurologa s tím, že už opravdu neví, na revmatologii prý jde o svalové úpony, šlachy, vazy, tak jsem objednaná k ortopedovi a zkusím s ním projednat tu artroskopii ve výše uvedeném příspěvku, zatím mi to nikdo nenavrhl jako možné zjištění příčiny mých problémů se zápěstím, to loupání a přeskakování a určitá bolest už mi docela leze na psychiku, nehledě na bolest v lokti a v rameni. Nyní mě začli bolet i paty na nohou, ale to bude zřejmě jiná záležitost, rady k tomuhle problému mám už nastudované z jiných příspěvků, jen jsem zvědavá co na to vše řekne ortopéd, ráda bych už po roce problémů s levou rukou něco jasného vyřešila, takže dík za příspěvek, optám se na to…

mailo2m  01.03.14 11:48
bolest v zapesti od pc

Taky jsem resil bolest v zapesti. Nekolik let pracuji na pc a uz podruhe me postihla hodne velka bolest v levem zapesti. Ruku jsem nemohl jakoby zaklopit, nebo se o ni nejak oprit. Samozrejme bylo pro mne dulezite omezit pohyby, ktere bolest zpusobuji, takze odstranit krkolomne zkratky na klavesnici, zrusit podlozeni klavesnice, takze ruka neni stale ohla a koupit si fixacni vec na ruku. Pritelkyne si nedavno koupila prirodni kostivalovou mast od Gresika. Mazal jsem to pravidelne rano a vecer pred spanim. Do 2 tydnu klid a je to zahojene. Nevim co to bylo ale prislo mi to jako natazene pozkozene vazy nebo nejaky zanet. Kazdopadne je to pryc, tak snad tento text muze take nekomu pomoci :)

janji  01.03.14 20:22

Tak zatím jsem pořád tam kde jsem byla…žádný z lékařů mi nic nepotvrdil, ale pár věcí se vyloučilo, dle sono ramene je vše ok, ale pořád bolí a podle mé ho ortopeda a rehabilitační lékařky bude problém někde v oblasti krční páteře a bederní části zad, je fakt, že bolesti tam mám velké, no ale že by to zasahovalo až do zápěstí, které řeším už přes rok, nevím nevím…takže mě čeká větší a ráznější rehabilitace a pak se uvydí…jinak masti jsem vyzkoušela snad všechny a nic. Nevím zda se může jednat o nějaké změny struktur ve vazivových místech v tom zápěstí, na to bych potřebovala nějakého specialistu-lékaře zřejmě, třeba někdo bude o tomto problému vědět víc a poradí…?jinak z rtg pat se prokázaly záněty šlach, bez patních ostruh, zkusila jsem jisté rady a ty mi pomohly, aspoň něco mám snad vyřešené, ale s tou rokou ne a ne pohnout!!!už fakt nevím, snad ta rehabka doufám…!!!

Marcla  04.03.14 17:15

Zdravim ja tet momentalne marodim taki se zapěstim měsic bolesti taki mi brněli ze začatku prsty aš pak mi ta bolest pšesla dozapěsti a do palce byla jsemu me doktorky ktera mě poslala k ortopedovi dal mi ruku do sadry na štrnact dni do sadry mužu vám říct že mě to bolelo iv ty sadře ale bolest ustupovala a včera mi tu sadru sundal apta se mě jestli to boli tak jsem mu řekla že Jo a že mě tam cuka tak mi řek že si vymišlim nedal mi ani rehabilitaci nic řek že už mužu do prace akorad nemam tahat těški nemelajsem slov ruku mam pořat oteklou a v patek mam jit kmedoktorce nevim co bude snažím se cvičit ale boli to takžeuž k němutaki nepudu :,( :,(

janji  04.03.14 20:01

Z vlastní zkušenosti vím, že si člověk připadá jak hypochondr, mě praktická lékařka dokonce doporučila homeopatika, která po přečtení na co se užívají, jsem docela zuřila, na stavy neurotické, obsedantní, fobie, odporu k životu atd…mám jít také na kontrolu a ani nevím jak se k ní mám chovat, mám pocit, že cokoli řeknu, bude to brát jako že jsem blázen. ona si asi myslí, že mě to baví pořád lítat po doktorech, o práci jsem přišla a zatím jsem pořádně nezjistila o co v mém případu jde…zkouším sehnat spíš nějakého specialistu, protože tyhle doktoři už dál zřejmě nemaj zkušenosti nebo nevědí co s tím, to chápu, ale měli by se k dotyčnému člověku chovat profesionálně a ne z něj dělat blázna…zítra jsem objednaná k chyropraktikovi, léčí i čínskou medicínou, prý je to kapacita, tak uvydím, snad a doufám, že něco pozitivního z toho bude…mimochodem, tenhle problém mě už taky stojí nemalé peníze, to ty doktoři taky nevidí, už ani nevím, jaký je život bez bolesti…

Dalibor7
208 příspěvků 05.03.14 07:40

Ahoj oba, tyto potíže, které popisujete opravdu může způsobovat hrudní, nebo krční páteř. Jde o nervoví kořen, který se nachází v páteři a končí v prstech ruky, ale to by měla být celá ruka taková omráčená a slabší. Janji pak napiš jak jsi dopadla u toho chyropraktika, dost mě toto téma zajímá.

janji  07.03.14 14:14

Ahojky, tak jsem tady a živá :D po návštěvě doporučeného chiropraktika, no můžu říct, že to byl docela zážitek…lehla jsem si na speciální lehátko a už jak se na mě podíval, tedy na má záda, tak už to ze sebe sypal, kde mám jaký konkrétní problém, proč mě ta ruka bolí, proč i když si myslím, že ležím rovně, tak ležím stočená do jedné strany, bylo toho víc…pak šel na věc!!projel mě rukama od prstů na noze až po prsty na rukou, jako komplet celé tělo. na chodidlech příčná klenba špatná, na obou nohách šlachy ke kotníkům ztuhlé a v křeči, na lýtkách totální disfunkce lýtkového svalu a šlach, tam mě to tedy bolelo strašně, ale říkal, že můžu řvát nahlas :)no byl to velký tlak pod jeho rukama, ale to se prý musí…a dál když došel na záda, tak nechápal a já taky ne, říkal, že mám třičtvrtě zad v blokádě, hlavně co se týká místa hrudní páteře a krční, to se teda nedalo moc vydržet, jak říkám, šlo to všechno do bolesti, ale do sakra velký bolesti a dál to pokračovalo na ruce, ztuhlý svaly, hlavně co se týká té mé levé ruky a po té diagnoze páteře ta ruka s tím prý souvisí..dělal mi různý tahy se všema prstama, projížděl dráhy na těle, to ta čínská medicína asi, a pak se věnoval těm bolestivým partiím, dál mi udělal odblokování té hrudní páteře a různě si mě natáčel a pak udělal ten tah do zapraskání, pak i s hlavou.do toho všeho celou dobu mluvil a vyptával se, mám pocit, že mě úplně viděl do hlavy, prostě mi nastavil takové zrcadlo mě samotné, doslova a dopísmene mě docela dostal, ale to je na dlouhé povídání…na konci mi řek, že to bude na delší opakování, po jednom, že se v mém případě zázraky dít nebudou, takže jdu zas v pondělí, mám si koupit otropedické vložky na tu příčnou klenbu, ukázal mi jak špatně mám postavenou páteř při chůzy a samotný došlap a za úkol si mám dát do pořádku své myšlenky v hlavě, tam to teda bude velký úklid :) vím, že moc věci rozebírám do hloubky, řeším ještě nenastalé situace, zbytečně se stresuju, asi závěrem-všechno souvisí se vším. chtěla jsem už písnout včera, ale nemohla jsem se moc hýbat po té proceduře, s tím jsem ale počítala…uvydím co se bude dít dál, doufám jen v jeho spásu od mých problémů a snad zas bude líp!!

Marcla  12.03.14 08:39

Tak jsem byla na ty kontrole říkam že měto pořad boli že cvičím a ona nato že musim cvičit že to bude dobry tak mi napsala mast ibalgin duo efect tak jsem mazala ale nijak to nepomaha celi noce nespim jak mě ta bolest probouzi nevim co bude dál v patek mam jit na kontrolu mislim si že mě pošle do prace ale jestli pudu tak zas dlouho nevidržim ale budu muset to vidržet případam si jak mlej fracek že si vymišlim mužete mi poradit co mam dělat kam jit :| :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek