Zánět středního ucha - prevence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lumirus  05.02.11 20:50
zánět středního ucha

Dobrý den. Dceři již dvakrát píchali ouško.Je jí 4,5 roku. Dnes jí opět bolí. Chtěl bych se zeptat,jak postupovat,aby jsme nemuseli jezdit poaždé na pohotovost na píchání. Zda je nějaká prevence.
Jestli by pomohlo jet třeba k moři,nebo koupit mořskou sůl. Dcera je kardiak a dost se bojí doktorů. Děkuji

Reakce:

ttanav
2 příspěvky 12.02.11 16:32

Dobrý den,
syn také trpí na záněty středního ucha. Jezdíme s ním na ORL k paní doktorce, která to léčí laserem, bezbolestně, takže žádné píchání ouška.

jr  13.02.11 21:01

Dobrý den, můžete prosím napsat o té léčbě laserem víc? Můj syn měl poprvé píchaná ouška v 6 týdnech a nyní v 8,5 měsících dvakrát po sobě. Podle toho, co jsem si přečetla, nemáme moc dobré vyhlídky…je mi z toho těžko. Navíc: je nutné pokaždé dávat antibiotika? Děkuji za reakce. Jana

ttanav
2 příspěvky 14.02.11 12:52

Dobrý den,
léčba laserem spočívá v krátkém, asi dvou minutovém svícení laserem do ucha. Nebolí to a do večera se ouško uklidní, a druhý den se to opakuje. Laser ničí zánět za bubínkem, dělají s ním i dutiny. Asi záleží na velikosti zánětu, poprvé jsme byli bez antibiotik a nyní má syn opět zánět středního ucha a antibiotika dostal. Ale tentokrát měl vysoké horečky.

jr  14.02.11 16:28

Hm, to zní dobře, kdyby to řešilo alespoň některé situace, bylo by to fajn. Můžete prosím ještě napsat, kde takovou léčbu používají? Nebo kontakt na vašeho lékaře, zkusila bych přes něj zjistit, jestli něco podobného není možné využít i v našem okolí (stř. Morava). Díky moc!

Gloern  20.02.11 06:26

Nejlepší je antibiotická bariera, ale nejsem si jistý jestli je ještě někdo schopný takové množství předepsat.

Leonasek  23.05.11 12:05
Wobenzym

Dobrý den, měla jsem se synem stejný problém. Každé propichování jsme si spolu protrpěli. Začala jsem se tedy pídit po nějaké prevenci. Musím říct, že jediné co opravdu zabralo byl Wobenzym, je to lék na bázi enzymů a klidně ho mohou užívat i děti. Od té doby se záněty neukázaly :))

beta_k  25.06.11 15:55

Nám Wobenzym taky pomáhá. Zkusily jsme ho dvakrát během nachlazení a zánět ucha malý nedostal. A předtím jej měl téměř po každé.

Gabka27
1 příspěvek 25.10.11 23:06
Zánět ouška

Minulý týden jsme byli na pohotovosti píchat a našli si na kontrolu paní doktorku Janýškovou z Nového Jičína. Dnes jsme byli u ní s problémem na druhém oušku a už jsme to řešili laserem. Zánět se určitě nerozjel, protože ouško bolet znova nezačalo. Takže nejspíš funguje. Uvidíme co zítra kontrola.
Jinak jsem se dnes bavila s jednou maminkou a ta měla otestované na vatičku vymačkat netřesk a vložit do ucha, plus ouško namazat tymiánovou mastí (má ji JUST, máme ji otestovanou, mazat čelíčko, pod nosíkem a u kašle i hrudník, plus kolem oušek) a zahřívat. Zatím jsme nestihli otestovat.
Snad vám tohle trochu pomůže… Přeju ať dítka ouška moc často netrápí

Sybilla
11 příspěvků 30.10.11 09:51

Zápaly, a zápal v uchu nie je výnimkou, sa najlepšie zvládajú dodávaním 3-omega MK a vysokými dávkami vitamínu C. Nie nejaké šumáky z Tesca ale kvalitným céčkom. Nie drahé a dobré je práškové céčko z DM-drogérie len k nemu treba vždy zjesť rajčinu alebo kúsok jabĺčka. Potom ešte doplniť vitamíny skupiny B. Ucho vypláchovať pár krát peroxidom vodíka, pretože mikroskopické potvory, ktoré ten zápal zapríčinili, nemajú rady kyslík, ten je pre ne jedovatý a zabíja ich.

babilele
1 příspěvek 11.07.12 19:14
To Leonasek wobenzym

Dobry den, docetla jsem se, ze pouzivate jako prevenci zanetu stredousi wobenzym? mate s tim dobre zkusenosti? Je vhodny i pro kojence? Trpime na to, tak hledam cokoli, co by mohlo pomoct. Davkovani mam probrat s pediatrem? Diky moc za tipy! Lenka

JanaVol  30.08.13 14:18

Ahoj, teď jsem odpovídala v jedné diskuzi, protože k Wobenzymu mám díky rodině blízko. Určitě je u téhle indikace vhodný, ale doporučuje se u dětí až od 3 let. Nicméně u dětí to vždy konzultuji s lékařkou. J

Váš příspěvek