Zánět spojivek - rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tajtlova  13.09.10 08:38
Zánět spojivek

Moje dcera má opakované záněty spojivek,kapky vždy zaberou,ale ne na dlouho a zánět se opakuje znova.Co mi kdo poradíte?

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 13.09.10 20:12

tak určitě zněmu kapek. k tomu bych přidal výplachy borovou vodou. a každopádně návštěvu očního lékaře. .....víc asi ne…jo a možná ještě ochranu - tím nemyslim tu gumovou…ale sluneční brýle jsou vhod…světlo totiž strašně provokuje při zánětu spojivek oči..a dráždí je…

Bábina
1450 příspěvků 14.09.10 08:14
Záněty spojivek

Oči nemyjte vodou ale čajem ze světlíku lékařského.Lze použít i na obklady.Do čaje namočíte odličovací tampon a oči vytřete. Na obklady Do vlaž ného čaje namočíte kapesník a přiložíte.čaj 1 lžička byliny na 1|4 l horké,nevařící vody.Přikryté louhovat 5-10 min.Slít do lahvičky a uchovávat v lednici.Za týden je potřeba udělat nový.

Dr.House
622 příspěvků 14.09.10 15:45

Bábino…Borová voda snad nestačí? :-P

Bábina
1450 příspěvků 14.09.10 18:16
Zánět spojivek

Ale stačí,jenže stojí dnes skoro 100,.Kč a lékárny jí nechtějí dělat.Světlík stojí as 35,–Kč a vydrží dlouho,léčí a umí si ho udělat i šikovnější dítě.

Lada Šafánková  17.04.12 22:01
Zánět spojivek

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat můj snoubenec má už měsíc zánět spojivek navštívil paní doktorku ta mu napsala kapičky Spersadex comp.. ale bohužel nezabírají přenáší se mu to z oka do oka ted má zánět v pravém oku oko má úplně celé červené otýká mu a strašně ho slzí a teče mu z něj takoví žlutý hnis.Mohly byste mi prosím vás poradit co s tím?? Snoubenec řídí auto každý den kvůli svému povolání a tak mám velký strach jelikož na to oko skoro nevidí a paní doktorka mu pořád píše ty samé kapky a říká že to nic není.Moc vám děkuji za jakou koliv radu.
S pozdravem Lada.

Bábina
1450 příspěvků 17.04.12 22:23
spojivky

Na zánět spojivek platí to co je napsáno už shora,Žádná voda na umývání očí!!Uděláte ze lžičky světlíku lékařského a O.25l vřelé vody nálev na omývání a obklady očí,To můžete uchovat v lednici v uzavřené lahvičce pro další použití.Na vnitřní užívání je dobrý krátce zaveřený odvar z listu borůvky nebo černého bezu.Lžičku vrchovatě naloženou dáme do nádoby ,zalijeme vaříci vodou a ještě 5 min vaříme.Pije se 3X denně před jídlem.Nálev ze světlíku může nemocný vozit s sebou i v kapací skleničce a místo obkladu si kápnout občas 1 kapku do zaníceného oka.

Lenka Plašilová  15.06.12 09:39
tlak v oku

Dobrý den, mám problém s pravým okem. Trvá to už měsíc nepřetržitě každé ráno mi v něm začne píchat, tlačit jako kdyby tam byl písek. Dostala jsem od lékaře kapičky na alergii Nasofan a prášky Aerius. Nejprve to pomáhalo, ale teď už to nezabírá. I jsem každé ráno zahleněná, pak to přestane. Ale oko píchá občas přes den dál. Protože jsem měla zánět zubu, musela jsem brát 2× antibiotika a tím jsem si zničila v těle mikrofloru. Začala jsem pít aloe vera gel, ale ten zatím piju 14 dní. Vím, že je to zatím krátká doba na srovnání těla, ale to píchání oka je nepříjemné a nevím, jestli to má s tím nějakou souvislost. Můžete mi prosím poradit od čeho to může být a pomoci? Děkuji a přeji úspěchy v léčení. Lenka

Bábina
1450 příspěvků 15.06.12 09:54

Tak pěkně jedno po druhém, na zničenou mikrofloru po ATB je lepší a přímo nejlepší kefír, je tam spousta laktobacilu a to obnoví Vaší inunitu. Nevím proč Vám to lékař neřekl. Tak a oko. Ze svěrlíku lékařského si uvaříte čaj :1 vrchovatá lžička byliny na 1|4 l vřelé vody. Byliny spaříte asi 10 min, necháte louhovat a pak slijete, nejlépe do uzavírací sklenice. Můžete nálev uschovat až týden v lednici. Budete si dávat vždy, když bude čas, obklad na oko, Stačí namočený, kosmetický, kulatý tampon a než výjdete ven, tak si kapátkem můžete kápnout 1-2 kapky. Tyto kapky můžete nahradit i umělýma slzama z lékárny. Déle vydrží, ale jen ty dražší, jsou gelové. Ty levné nahradí klidně světlík. Zřejmě máte spíše zánět slzných kanálků a ne spojivek. Nepíšete zda máte oči zarudlé, pokud ano tak jsou to opravdu spojivky. Pokud ne, je to slzný kanál, ale lečba je stejná, Jen u spojivek, není třeba používat umělé slzy ale stačí světlík do vyléčení.

Lenka Plašilová  15.06.12 10:06
dodatek

Děkuji za radu, oči nemám zarudlé. Ještě chci dodat, že se mi tyto problémy vrací a už přetrvávají rok a půl zpět. Loni to bylo přes zimu, na jaře do podzima to přestalo a v zimě to opět začalo, ale ty problémy nebyly každý den, až teď v poslední době. Dávala jsem to za vinu zadní rýmě, která mě trápila přes zimu a dostávala se do očí. Proto píšu o zahlenění a ranním vykašlávání hlenů. Hezký den. Lenka

Bábina
1450 příspěvků 15.06.12 10:13

Na zadní rýmu na diskusi najdete rady, tu už tady máme taky. Možná, že některá z nich by Vám mohla pomoct. Ale pokud je to takhle tak pak bych asi vůbec hledala problém v dutinách. Za předpokladu, že se tímto způsobem čistí. Najděte si zahlenění v diskusních stránkách a vyzkoušejte něco. Pokud to spojíte s léčbou světlíkem, mohlo by to zabrat natrvalo. Pokud do 3 týdnů potíže nezmizí, napište.

ketyn
4 příspěvky 30.11.12 16:15
oči

Dobrý den už 14 dnů mě rapí v 1 oku jako by mi něco litalo pak se to sklidní v 2 oku To bylo to samé. Obě oči mně palily pod víčky horními a dolními a někdy i na spojivce oka někdy i svědily a štípaly. Někdy třošinku slzely Ale zarudlé jsem je neměla spíš mi vypadalo jako by 1 víčko bylo trošinku nateklé a vička vnějčí mně štípaly také. Na očním říkala že je vše v pořadku. a napsala mi umnělé slzy které mi nepomohly spíš trochu dráždily. Tak jsem přidala kapky livostin které to všechno sklidnily ale zdá se že seto začína vrácet a navíc mně boda v tom jednom oku ve spojivce. V čem by mohl být problém .Co mi poradíte.

Bábina
1450 příspěvků 30.11.12 18:37

Kupte si v bylinkách světlík lékařský. Udělejte z něj čaj 1 čajová lžička vrchovatá na šálek vřelé vody. Tím si budete oči omývat.ˇŽádnou vodu!! poukud budete moci, tak vlažný čaj použijete na oblkady a studený jako kapky.Do každého oka 1 kapku ráno a večer. Čaj po 10 min slijete do zavírací lahve a uchováte v lednici.Na obklady vždy trochu přihřejete. Bylo by dobré vaštívit alergologa.

ketyn
4 příspěvky 01.12.12 14:24
oči

Dorý den. Tak jsem navšívila 2.očního a ten mi řekl že by t o mohl bý syndrom suchého oka.Ale raději mně ještě objednal na alergologovi. Dá se tento syndrom nějak vylečit bylinkama. Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 01.12.12 14:37

Dá se zmírnit ale jsou na to vhodné umělé slzy.Ale gelové. Sice jsou jednou tak drahé, ale stačí je nanést ráno. Do každého oka asi 2kapky.Ty levné na vodovém základu jsou k ničemu. Alergolog by mohl najít příčinu. Ale zatím si udělejte světlík a i mytí očí provádějte tímto odvarem. Žádná voda!!!Světlík je vysloveně bylina na léčení očí. Pokud něco najde alergolog, můžete mi napsat a napíšu Vám byliny na podporu klasické léčby. Pokud nic nenajde? Tak Léčbu světlíkem můžete dělat neomezeně. Oči to uklidní a někdy si i vzpomenou, že slzné váčky mají oči omývat. Suché oko je jiný, méně drastický termín, pro zánět slzných váčků. B

ketyn
4 příspěvky 02.12.12 13:56
oči

Dobrý den. dnes jsem si dala obklad ze světlíku na oči a včera jsem si je omyla.po omytí to štípalo a dnes po obkladu také ale jen jedno oko pod víčkem jak nějak tak pod kde vyrůstají řasya pocit něčeho litavého má to tak být nebo je to nějaka na ten světlík. Děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 02.12.12 17:08

Nerozumím slovům „pocit něčeho lítavého“.Dělají se vám mžitky, nebo jak tomu mám rozumět? Na světtlík je možná reakce to svědění. Štípáni ne.Jen svědí víčka jako každé hojení. A doufám že na každý obklad nebo omytí používáte nový kosmetický tamponek na každé oko zvlášť. Jinak si to budete jen přenášet. Pokud máte mžitky nechte si změřit tlak a to i oční. B

ketyn
4 příspěvky 02.12.12 17:52
OČI

Dobrý den. Ne žeby mi něco letalo .Ale takový pocit jak by mi tam něco spadlo a přitom tam nic není.

Bábina
1450 příspěvků 02.12.12 18:14

No ono při jakémkoliv zánětu, buď spojivek očnice nebo i víček je pocit stejný. Ale je i možné, pokud jde jen o jedno oko, že se Vám něco zaseklo.Pak je lepší jít k lékaři. Pokud ale máte pocit jako písek, nebo prach v očích tak obklad a omývání pomůže, ale do očí si na kapání kupte gelové umělé slzy. Stojí asi 160,–Kč ale pomáhají. Předepisuje je lékař po operacích rohovky. A kapou se ráno. Světlík, pokud jen svědí, je dobře. Je to známka hojení zánětu.

Nykysekk  04.12.12 09:10

Dobry den chtela bych se zeptat moji sestry deti maji zanet spojivek tak se chci zeptat jestli to muzu chytit i ja

Bábina
1450 příspěvků 04.12.12 13:11

Můžete, je to přenosné. Ale pokud budete opatrná, tak se toho můžete vyvarovat. Svůj ručník, omezit se v mazlení a dotyku rukou dětí. Protože děti si nevydrží na oči nesahat a pak se třeba dotknou vaší tváře. Ale spraví to obklady a omývání oči světlíkem lékařským udělaným jako čaj. Někde už tady jsem psala návod.

Vlčice123  03.03.13 14:26
Opuchlé oči

Dobrý den, dnes ráno jsem měla slepené oči, stále mi slzí, mám je zarudlé a svědí mě horní víčka, už včera jsem pocítila že jsou podrážděné. Můžete mi prosím dát nějakou rychlou radu na sklidnění než půjdu k lékaři? Děkuji Vašíčková

Bábina
1450 příspěvků 03.03.13 16:31

Vysadit všechnu kosmetiku, pokud jí užíváte, tedy stíny řasenku a pod.Ze světlíku lékařského si uvařte čaj 1 vrchovatá lžička byliny na šálek vřelé vody.10 min. přikryté louhovat a pak zcedit. Nejlépe přelít do lahvičky a čaj vždy vlažný můžete použít na obklady. Studený kapátken po jedné kapce 3× za den do bolavého oka. A otoky snížíte tím, že čaj budete uchovávat v uzavřené láhvi v lednici a ledovým čajem si ráno budete oči omývat. Žádná voda by na oči něměla přijít. Na oteklé oči taky pomáhá v lednici uchovaný sáček z použitého čaje. Ale to už jsem tady psala mockrát. Nebo večer vložené čajové lžičky do mrazáku a ráno přitisknout na oči.

spojivky  19.02.14 08:54
zánět spojivek

Dobrý den, prosím Vás, poprvé mám ve 35letech zřejmě, podle příznaků, zánět spojivek, infikovala jsem se od svého dítěte. Kapu si kapkami, ale žádná změna a rozlezlo se to do druhého oka…udělala jsem si odvar z heřmánku a potírala, tak se chci zeptat, jestli má heřmánek smysl používat na nemocné oči, či ne, samozřejmě jsem si přečetla komenty viz výše…děkuji za odpověď :)

mamina00  11.08.14 21:09

Dobrý den dá se ten světlík použít i na 3 leté dítě? Zdá se mi že má nějak často ospalky než kdy jindy nateklé to nemá ani moc červené nikdo si toho nevšiml jen já o zkoumám každý den a přijde mi že toho hlenu v oku má nějak častěji a dělá se mu to na sluníčku ještě častěji. Co by to mohlo znamenat? :think:

lilianaaa  29.10.14 08:08

Mně od zánětů pomohlo začít dodržovat základní postupy a stejnou hygienu jak při aplikaci čoček. To mamina00 určitě běž k lékaři, ten ti poradí, přecejen je dítě citlivější a snese méně, nezanedbávala bych to..

Stanislas  21.01.15 22:46
Chronický zánět očních spojivek

Dobrý den, potřebuji poradit co mám dělat? Zánět mě trápí už od mládí, občas se mi to zlepší, ale nevyléčí. Prý to ani nejde mi tvrdí doktorka. Slále mi dává kapky a mast. Je fakt, že k ní jdu až když už se to nedá vydržet. Oči si omývám vodou a pak je mám víčka úplně krvavé. Trvá 2 dny něž se trochu sklidní. Ale stále se mi zanáší. Nemůžu do zakouřených prostorů, vadí mi průvan i topení v autě. Když si čtu v tu chvíli jde na mě spaní a začnou mě bolet. Vadí mi i koukání na počítač a to nejsem závislej. Vše se projevuje zrudnutím víček i očí, škubáním v oku jako bych tam něco měl. Používám Visine né stále, ale občas spíše na cestách. Umělé szy jsem zkoušel, ale přišlo mi že mám oči ještě více do krvava a doprovázelo mě stípání v očích, tak jsem přestal. Spal jsem vždy málo tak 4 až 5 hod. ted poslední půl rok, tak 8hod. A jsem ještě k tomu stále unavený. Je mi 31.Dost mě to omezuje a štve. A tak prosím o radu. Brýle nenosím i když bych asi měl mám prý 1,25 a 1,5 diop., ale to už jsem měl i na škole. Takže to se nehorší. Můžete mi prosím říct co mám dělat a zda je šance se toho někdy úplně zbavit? Předem Vám děkuji moc za opověď.

Dalibor7
213 příspěvků 22.01.15 20:07

Přečtěte si rady Bábiny jak používat světlík, mám to odzkošeuné a funguje to skvěle.

Stanislas  22.01.15 22:46

Už jsem začal, diky. Jsem zvědav kdy se doství účínek…

Jarkasol  23.04.15 12:21
červené oči

Dobrý den, Mám dotaz na „Bábinu“. 5 letý syn mívá často červené oči. ve 3 měsících byl jednou na čištění kanálků..
Kapali jsme vždy optalmoseptonex, nebo Ocuflash. Nyní jsme konečně šli na oční. v pondělí říkala doktorka, že zánět není a trvala na alergii, což jsem řekla, že určitě nemá.. dala nám kapky na alergii a mastičku na bakteriální zánět. po dvou dnech strašné zhoršení. Šli jsme znovu a zánět tam už měl. Dostal kapky na zánět. Doma udělám ten světlík. To se má omývat třeba 3× denně? Díky Jarka

Váš příspěvek