Zanedbaný zánět šlach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adiss22  24.03.11 12:22
zánět šlach

dobrý den, prosím o radu pro mou babičku. už asi půl roku nemůže stoupnout na nohu. doktor jí řekl že má artrozu a že s tím nejde nic delat. dnes byla na rentgenu a tam jí zjistili že artroza to není že má zánět šlach ale bohužel jí na to přišli pozdě prý už je zanedbaný a už s tím nejde nic dělat. dostala čípky od bolesti. má nateklý kotník a bolest jí jde přes celé lýtko pod koleno. lýtko má zatvrdlé a mírně zarudlé. maže si to kostivalovou mastí ale moc to nepomáhá, můžete nám prosím poradit co stím? předem děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 24.03.11 12:44
Zánět šlach

Nevím jak dlouho babička nemůže chodit,ale na zánět šlach je dobré pít 3× denně čaj s řepíku lékařskéko ,který mírní všeobecně záněty.Na nohu bych doporučika obklad z napařené přesličky rolní.Dáte na sítu nad páru any bylina změlkla a naložíte na pás látky nebo mulu a ovážete bolavé místo.Převážete obinadlem aby to nespadlo,Bylina musí míít jen příjemnou teplotu.Také můžete použít mast z kostivalu ,nebo přímo řepíkovou.I kop­řivová by byla dobrá.Ale mast musíte do nohy co nejvíce vmasírovat.Ale protože píšete,že babička tím trpí dlouho,napočítejte s tím,že výsledek uvidíte za týden.Pokud něco nebude jasné,nebo budete něco potřebovat dodat napište.

adiss22  24.03.11 17:23

dobrý den, děkuji za radu,jsem ráda že jste se mi ozvala, ráda pročínám vaše rady. vyzkoušíme tu řepíkovou mast a tu přesličku mám koupit sušenou a z toho dělat obklady? a nějaké bylinkové čaje na odstranění zánětu?

Bábina
1450 příspěvků 24.03.11 18:22
Zánět šlach

Teď v zimě je ještě jen sušená přeslička,proto jí musíte napařit aby zněkla ale přikládat obklad jen vlažný.Na obklady a koupele lze bylinku použít až 3×.Čaj pokaždé dělat z nové byliny.Nevím co zánět. u babičky vyvolalo proto doporučuji k pití 3× deně pít řepík lékařský,který vlastně léčí jako hlavní bylina všechny záněty v celém těle.Pokud babička bude souhlasit,můžete ji důkladně promasírovat ucho na druhé straně,nežli má bolavou nohu.Zábal dělejte na noc a na den mast a čaj.Pokud se Vám zdá divné proč masírovat ucho,tak to je jednoduché Na chodidle a uchu je zakončení energetických drah a to křížově.Nebude to hned,ale určitě babičce ulevíte.Pokud se podíváte na Babské rady(najdete nahoře na stránce),najdete tam další návody na různé obklady.Po 3 týdnech bude potřeba vyměnit čaj i bylinku na obklad,pokud ještě bude mít babička potíže.S bylinkami je to jako s každým lékem,tělo si zvykne.Ale příroda jich má pro nás tolik,že určitě se zase nějaká najde,pokud ještě bude potřeba.Zadala jsem si upozornění na Vaše dotazy,tak můžete psát,kdykoliv budete potřebovat.Přeji pěkný večer.

adiss22  24.03.11 19:56

děkuji za rady určitě vyzkoušíme a dám vědět, je mi jasné že výsledky nebudou hned ale pro nás je důležité že budou alespoň nějaké aby se jí trochu ulevilo. asi před 2 lety měla menší úraz té nohy / spadla jí na to nějaká deska/ rentgen neukázal žádnou zlomeninu ale od té doby má problémy a noha ji bolela. poslední asi 4 měsíce na to nemůže stoupnout vůbec tak jí zjistili zánět šlach.ona tu nohu má celkově špatnou, i hodně bércových vředů ale naštěstí se jí neotvírají. teď mě napadlo jestli ty obklady můžou jít i na bércové vředy.

Bábina
1450 příspěvků 24.03.11 20:26
zánět šlach

Pokud vředy jsou uzavřené,tak žádné obklady, pouze mazat jitrocelovou mastí,nebo mastí z aloe a změníme čaj na složený.Nebude babička pít řepík ale nechte si udělat čaj z oddenu pýru 4Og,rdesna ptačíhonati20g,nati řepíku2Og,kořene lopuchu 1Og a nati meduňky 1Og.Čaj uděláte jako bylinkářský.To je Večer namočíte bylinky do studené vody přiklopíte pokličkou a necháte do rána.Ráno necháte přejít sekundovým varem.Jen začne vřít stahnout a slijete do termosky.Ráno a večer se pije najednou celý šálek další dva šálky se vypotřebují během dne po polévkových lžících.Dávkování na 4 šálky,které babička bude potřebovat je 4 lžičky bylin na 1l vody.To je dávka na 1 den.Pije se do vypotřebování bylin.A tím poléčíme zánět šlach i ty bércové vředy.Pokud je ještě něco co bych měla vědět,tak si to do zítra rozmyslete.Já už dnes končím.Už jsem moc unavená a mohla bych udělat chybu.A nezapomeňte na obklady .Dobrou noc.

adiss22  25.03.11 07:42

dobrý den, mě vůbec nenapadlo že by ty vředy hrali tak velkou roli a celé se to muselo léčit úplně jinak. zatím moc děkuji za rady, vyzkoušíme a určitě se ozvu jak pokračujeme, hezký den. a ještě jednou děkuji

Bábina
1450 příspěvků 25.03.11 09:28
Zánět šlach

Těším se,že dáte vědět :-)

Růžena 2
4 příspěvky 27.10.11 15:57
zánět šlach

Dobrý den,
může mi někdo poradit, co dělat se zánětem šlach na rukou. Nejdřív si paní myslela , že je to dna, potom artróza, potom asi už nic jiného nevymyslela - tak snad zánět šlach na rukou. Projevuje se již rok trvající ztuhlostí poránu a bolestí připohybuběhem dne nebo po chvíli klidu. Rude nejsou oteklé, ani červené , ani zvětšené klouby, jenom prostě bolí. Není to nic hrozného, spíš obtežujícího. Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Prý s tím nejde nic moc dělat. Léky proti bolesti nechci, to dle mne není řešení.

Děkuji za odpověď

Bábina
1450 příspěvků 27.10.11 17:07
Zánět šlach

Zánět šlach,popřípadě úponů není na ruce vidět.jen bolí a to hlavně při sevžení ruky v pěst,nebo pokud chcete ruku přitahnout jako k předloktí.A na to jsem tady nahoře na stránce napsala dost rad,tak zkuzte některou vyzkošet.Jen by mně zajímalo,máte li udělaný také krevní rozbor,nebo je to diagnoza od oka?Pokud rozbor mátem můžete mi ho opsat?Abych se zorientovala.Kar­pální tunely máte vyšetřené?Nebrní vás prsty?Pak Vám teprve s jistotou řeknu,je li to zánět a zrovna šlach.Ale zkuste shora uvedené obklady a mazání.Třeba uleví i Vám.

Růžena 2
4 příspěvky 28.10.11 10:11

Dobrý den,
děkuji za aodpověď. Krevní rozbor jsem měla dvakrát. Paní doktorka mi říkala, že v krvi nic není. Ale že se to v ní vůbec nemusí objevit. Až k ní opět půjdu, kopii rozboru si vyžádám - bude to v lednu. Jinak mám doma 1. rozbor, když jsem tam loni na podzim šla poprvé - opíšu ho, ale bohužel nyní nejsem doma a nemám ho u sebe.
Jinak karpální tunely nevyšetřovala, prsty mě nebrní. Je to pouze v kloubech na ruce a skuzečně i přes den bolí při sevření nebo nebo naopakk při vypnutí prstů.

Zkusím čaje a obklady viz výše.

Ještě jednou děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 28.10.11 10:41
Zánět šlach

Ono podle toho co popisujete to může být cokoliv.Seronega revmatitida,ar­tritida též seronega.až po ten zánět šlach nebo úponů-Nepíšete,co to dělá když sevřete pěst a nebo pokud se snažíte ohnout zápěstí.To by mi trochu pomohle v orientaci.Ale v kažběé případě,rukavice nebo takové ty sportovní nátepníčky přes zimu.Prostě teplo.Zkuste výše uvedené recepty.Pokud to ulevý ,nemusím dál hledat.Ale nezapomeňte,že je to bylinná léčba.Že nepomůže za 2 dny.Karpály to nebudou.To by Vás brněly prsty.Víte ono když si nemohu sáhnout a vidět to,musím spoléhat jen na to co mi napíšete a podle toho odhadovat.

Růžena 2
4 příspěvky 28.10.11 13:21

Dobrý den,
děkuji za rady. Mám dotaz , by bylo možné moje ruce skutečně vyšetřit? Klidně za vámi přijedu, ráda bych věděla, co s nimi.
Děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 28.10.11 13:42
Zánět šlach

Velice se omlouvám,ale nedělám to jako živobytí.Spíše pomáhám rodině a známým.A znáte to i ti mají známé.Ale pracuji doma,a žiju sama ,tak bez doporučení někoho komu já důvěřuji,si nikoko koho neznám domů nepůstím.A protože to není moje obživa neberu ani peníze.Proto ,pokud vám budou stačit mé rady na diskusi,můžeme spolupracovat tady nebo máte možnost se zaregistrovat,nejen přihlásit.Pak dostanete obálku jako je u mého jména .A kliknutím na mojí obálku se dostanete do soukromí.Tam vám můžu i sjednat internerovou konzultaci doktora nick:House.Je to fakt doktor a výborný diagnostik.Nebo další variante je,že se zaregistrujete a najdete jeho obálku a kliknete na ní a rovnou vstoupíte do jeho soukromí.Ale radila bych ,aby jste měla připravené výsledky krve.Je to „sedlák“ a nepotrpí si na řeči okolo.Kidně napište,že jdete na moje doporučení.On Vám dá jasnou diagnozu a určitě Vás zase pošle za mnou abych dala obklady a bylinky.Naše spolupráce trvá už pár let a daří se.Ještě jednou se omlouvám,ale jistě mně chápete.

Růžena 2
4 příspěvky 28.10.11 14:17

Děkuji, zařídím se dle vašich rad. Vůbec vám nemám za zlé, že si nikoho neznámého nepustíte do soukromí. Jen mě to napadlo a byla to spontální reakce na vaši poznámku, že si nemůžete ruce prohlédnout a tudíž to není jednoduché.

I tak moc děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 28.10.11 14:34
Zánět šlach

Já stejně chápu Vaší reakci,ale podařily se mi napravit větší potíže po PC,Tak to taky zvládnem.Ještě bych Vám doporučila se kouknout na babské rady.Najdete to nahoře na této stránce a kliknutím se tam dostanete.Tam můžete něco přidat třeba i Vy,ale je tam mnoho volně přístupných rad k širšímu použití.Třeba najdete něco,co Vám bude vyhovovat.Já bych zrovna doporučila to nahřáté zelí.Ne proto,že je to moje rada,ale proto ,že je to tak univerzální prostředek proti bolestem pohyb,aparátu,že jsem ho dala tam,abych to nemusela stále opisovat.

Mikada  11.12.11 23:47
zánět šlachy dl. hlavy bicepsu

Dobrý den,
moc bych Vás prosila o radu. Už půl roku bojuji se zánětem šlachy na pravé ruce, doktorem mi byly předepsány už troje prášky proti bolesti a zánětu, poctivě jsem chodila na rehabilitace, kde mi byl předepsán ultrazvuk, magnetoterapie, rebox. Vůbec nic nepomohlo, akorát se mi zánět zřejmě přesunul od ramene k lokti.
Zánět byl vyvolán tím, že jsem minulý rok začla aktivně hrát softball (sport, při kterém se prudce hází malým míčkem.)
V klidu mne to nebolí, ale nemůžu vůbec házet, už po pěti minutách tréninku mě ruka při každém hodu bolí. Chtěla jsem se Vás proto zeptat, co byste mi poradila, zda mám pít něaké bylinkové čaje, jak jste radila nahoře v diskuzi? děkuji moc za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 12.12.11 09:45
zánět šlach

Bohužel by to chtělo trochu klidu pro vaše ruce.Ten čaj pomáhá spolu se zábalem ze zelných listů na noc.A múžete ještě nasadit mazání kostivalovou nebo koňskou mastí.Zelný zábal najdete na babských radách.A ty najdete nahoře na této stránce stačí na ně kliknout a dát hledat.Pokud se to nepodaří,ozvěte se.Je to můj recept a tak ho napíšu znova.Tam je dán k širšímu použití ,protože pomáhá na mnoho jiných věcí.Ale 1.podmínkou,je bohužel klid.

Mikada  12.12.11 11:19

Děkuji moc za odpověď. Budu se snažit dodržovat klid, ale moc to nepůjde :(

Bábina
1450 příspěvků 12.12.11 19:09
Zánět šlach

Jasně,Vánoce.Ale snažte se .A Večer u televize si položte obě ruce rovnoměrně na hlavu.

joshi  08.01.12 03:26
Zánět šlach

Dobrý večer,

Hledám radu pro svého manžela. Už delší dobu trpí bolestmi a poslední dobou se přes větší lékařskou péči bolesti bohužel stupňují. Protože vím, že všechno může souviset se vším, začnu popořádku. Manželovi je 37. Někdy v 19 letech se u něj objevila lupénka. Nemá nějakou vážnou formu, ale za 6 let, co se známe, se mu nepodařilo příznaků zbavit. Pomáhá mu prý sluníčko a moře, ale na to teď se 2 malými dětmi nejsou peníze ani čas. Čas od času si ložiska maže dehtovou mastí nebo používá Belosalic. Asi před 2 lety měl ledvinovou koliku a následně mu zjistili dnu. Alkohol nikdy moc nepil, ale maso má rád. Snaží se ho omezovat a upravil lehce jídelníček. Někdy tou dobou si také začal stěžovat na bolesti pravého zápěstí a palce. Postupně se to rozšířilo i na rameno a na levý palec a zápěstí. Prý ho bolí šlachy. Proti bolesti bral Recoxu. Zhruba před rokem nastydl a přechodil chřipku. Kvůli práci nechtěl zůstat doma. Na bolesti si stěžoval víc a víc. Když jsem ho někdy v červnu přemluvila, aby šel na revmatologii, paní doktorka mu napsala Diclofenac al-retard a poslala ho domů. Prý mu ta přechozená chřipka zůstala v těle a projevuje se jako zánět šlach. Další kontrola za 3 měsíce. Pí doktorka mu dala k této kontrole žádanku na krev, bohužel ale špatně vyplněnou. Z laborky dostal pouze krevní obraz, takže nebylo možné nic pořádně určit. Paní doktorka tedy napsala nový recept na Diclofenac a kontrola za 3 měsíce. S novou žádankou. Teď v lednu 3 měsíce uplynuly. Manžel si za ty poslední 3 měsíce čím dál více stěžoval na bolesti. Nejsou ale pravidelné, spíš nárazově. Někdy už když vstane, tak není schopný fungovat bez prášků. Prášek zabere a dobré. Ale poslední dobou se stává, že celý den je v pohodě, až na večer ho přepadne bolest. Těžko usíná a občas se v noci budí. Bolestivá místa jsou lehce oteklá. Nejsou zarudlá ani horká, spíš na dotek citlivá. Bolest se rozšířila už i na kolena. Dnes večer se vrátil manžel domů s tím, že sotva chodí. Bolelo ho všechno. Nemohl propnout kolena, chodil lehce v podřepu. Výsledky krve bohužel zůstaly u doktorky. Spěchala, takže vyšetření bylo letmé. Předepsala manželovi jiné léky. Má přijít na kontrolu za měsíc. Hledám jiného lékaře. Nicméně bych byla ráda za Váš názor a radu, jak pomoci. Mám pocit, že pořád jenom jí prášky, určitě mají i vedlejší účinky a výsledky žádné… Odpovídají příznaky zánětu šlach? Nebo může jít i o nějaké jiné onemocnění. Předem děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 08.01.12 14:18
Zánět šlach

Je to drzost,ale dovolím si s Vaší lékařkou nesouhlasit.Lu­penkáři netrpí zánětem šlach,ale kloubů,čili lidově řečeno mají revma.Najděte si nového revmatologa.Z krve by to poznal.Ale k věci.Manžel bude pít tento čaj .Připravuje se běžným způsobem 1 polévková lžíce na šálek vařící vody a 15 min,přikryté louhovatPije se 3× denně.Nejlépe je ho připravit najednou do termosky a upíjet po doušcích mezi jídly.Složení:kořen sarsaparilly 50g,kořen a nať pampelišky 20g,nať meduňky 15g,kořen lopuchu 10g a nať vlašťovičníku 5 g.Ložiska můžete mazat klíčkovým kukuřičným olejem který seženete ve veterina lékárnách.Nebo vším co obsahuje aloe vera ale i aloe stromovou.Při bolestech kloubů uděláte zábal ze zelných listů-Bílé zelí maklepat,trošku nahřát nebo vychladit(to musíte chytit sama já ty ruce tady nevidím) obalit bolestivá místa a ovázat látkou a obvazem.Bude to běch na dlouhou trať ale půjde to.Ty obvazy se dávajá na noc.A nechají se do rána.Bylo by dobré ještě přídat vitamín A a zinek Je dobře,že jste napsala vše důležité,alespoň se mohu orientovat.Pokud něco nebude nebo něčemu nebudete rozumět,nebo se ještě něco vyloupne ,klidně napište.Redakce mně upozorní.Pokud má manžel „hnízda“i ve vlesech,tak ten kličkový olej může použít i tam.A ještě do látky na obvazování nesmí přijít červená barva.Nejlépe by byla zelená,ale nemusí být.Bude to asi na delší dobu.ten čaj manžel bude pít 3 týdny a pak se musí vyměnit za jiný podobný,protže si tělo i na bylinky zvykne.Přeju hodně trpělivosti,,ale zvládneme to.Pomalu,ale jistě.B

joshi  08.01.12 15:00

Moc děkuji za radu. Vyzkoušíme. Jen jsem se chtěla zeptat, kde se dá sehnat ta čajová směs? Je třeba specializovanou prodejnu? Je na internetu nějaký seznam? Nebo je možné se zeptat i v lékárně? Taky bych se chtěla zeptat, jestli je lépe obrátit se na revmatologa nebo raději ortopeda. V okolí je výborný ortoped, ovšem žádný dobrý revmatolog… Ještě jsem se dívala na ty nové léky. Jmenují se Trexan. Nemáte náhodou zkušenosti s tímto léčivem? Podle popisu je to zřejmě hodně velký „drasťák“.

Bábina
1450 příspěvků 08.01.12 15:57
Zánět šlach

Musíte v bylinkářství si jí nechat udělat na zakázku,Na internetu toto nedělají.Je to hodně starý recept a tak asi hotový čaj nebude.ale zkuste nebo tak nějak,jestli ten nemá udělaný čaj pro lupenkáře.Přiznám se,že tady má hlavní sídlo a že jeho byliny mám ověřené,že jsou prvé,čisté a dobře očetřené.Možná,jes­tli čaj bude mít svůj,klidně ho kupte.Je to evropsky uznávaný bilinkář.Ale to mi pak dejte vědět abych věděla jaký čaj dát jako druhý.Pokud je u vás bylinkářství,tak by Vám to podle předpisu měli namíchat.Předpis vytisknout nebo opsat a vzít s sebou.V lékárnách Vám bohužel nepomohou.S léky zkušenost nemám.Já používám Čínskou a Indickou metodu léčby a ta tohle nezahrnuje.Bo­hužel,to vám nepomohu.Ale až to manžel dobere,tak tento čaj nebo jemu podobný by to měl vyplavit.Pokud ne,napište a něco vymylíme.

joshi  08.01.12 18:45

Moc děkuji. Uvidím, co seženu. Dám vědět…

Bábina
1450 příspěvků 08.01.12 19:42

Jasně,kdyby něco ,tak se ozvěte.Oni se tyhle byliny mimo bylinkářství špatně schánějí,ale vybrala jsem neúčinější variantu.Kdyby to nešlo,jsou jiné možnosti,ale ne tak účinné.

Maja87  13.02.12 10:08
Poškození šlach u koně

Dobrý den,
nevím, zda to nebude trochu mimo mísu, ale zkusím to-moc prosím o radu, které bylinky by mohly pomoci zmírnit následky poranění šlach (četla jsem si příspěvky výše) pro mou kobylku. Měla na noze úraz, zřejmě byl poškozený hluboký i povrchový ohybač, nohu má zahojenou, rána už je to stará. Ale pořád jí ta noha otíká a myslím že i bolí. Podle rtg doktoři řekli, že už se s ním nedá nic dělat (pův.majitel ji přivezl na operaci), že šlacha je zničená, dělají se jí tam srůsty, které ji bolí, jak to rozpohybuje (ale rozpohybovávat to musí).Nechali by ji utratit,tak jsem si ji vzala.Je to krásný 4letý koník, je plná energie, jen ta nožka.Nejezdím s ní bůhví jak, snažím se ji šetřit. Ale přesto hledám způsoby,jak jí ulevit,nevím jak moc jí to bolí,ale občas nožce ulevuje.S mazáním je potíž, že se k ní nedostanu každý den. Myslíte, že je to velký problém, kdyby se jí to mazalo dlouhodobě,ale jen 3× týdně třeba? Předem moc děkuji za případné rady
Veronika, studentka fakulty vet.lékařství

Bábina
1450 příspěvků 13.02.12 11:28
Poškození šlach u koně

Nevím proč se moje odpověď neobjevila.Tak znova.Pokud lidem pomáhá od otoku zelný zábal,můžete to na koníkovy zkusit taky.Koně mám ráda a na urtacení je vždy čas.Z hlávky bílého zelí oloupnete list nebo dva dle potřeby.Naklepete a trochu nahřejete,mikro­vlnkou,nebo žehličkou ,přiložíte koníkovy na kotník,na to igelit a něco teplého,třeba utěrku a ovázat aby to drželo,U lidí se to dává na noc a nechává se to celou noc.List musí skoro uschnout.Po zábalu,vmasírovat kostivalovou mast.Podle toho jak je otok velký to bude asi delčí čas,než zelí vytáhne všechno.Tak opakovat.Kdy dát zábal a kdy mazat to musíte odhadnout sama.Já fakt ze zvířat jsem léčila jen kočky.

Maja87  13.02.12 11:41

Prima, moc děkuji za radu, vyzkouším. Je mi jasné, že to bude běh na dlouhou trať, ale pořád tomu věřím víc, než chemii, zvlášť, pokud nepomohla doteď. Není problém až tak ten otok, ale ten je samozřejmě následkem toho, co se ve šlaše děje a co ji bolí. Teď v zimě ji noha témeř neotíká. Ono pokud je ta šlacha opravdu tak poškozená (ale je schopna nohu zatížit normálně), tak se jí to si nikdy nespraví, ale chci to alespoň zkusit,alespoň aby nekulhala. Ještě jednou děkuji. Mějte se hezky a přeji pevné zdraví :)

Bábina
1450 příspěvků 13.02.12 11:50
Šlachy

kdyby jste viděla,že to nezabírá tak můžeme nasadit zábal z napařené přesličky rolní a nebo březového listu.Ale to zelí ne jen že vytahne otok ale ta šťáva hojí.Proto se musí naklepat.A kdyby něco tak napište.B

Snížek  06.03.12 14:32

Vůbec nic proti bylinkám, ale já mám výborný zkušenosti s Wobenzymem, který je v podstatě taky složený z přírodních zdrojů, teda živočišných a rostliných enzymů, a přitom je to lék. Skvěle funguje proti zánětům a otokům a přitom těžce posiluje imunitu. Ověřeno na lidech, na koně nevím, to nemám vyzkoušený:))) :mavam:

N_Alena  28.04.12 10:22

Podobné zkušenosti jako Snížek mám i já. Wobenzym se mi rovněž osvědčil na záněty a otoky. Jen bych ctěla upozornit, že nemusí vyhovovat každému. Babička ho taky zkoušela, ale nesedl ji, příliš jí dráždil žaludek.

Bábina
1450 příspěvků 28.04.12 11:42

Jistě,ale víte sem chodí většinou lidé,kteří na takové věci finančně nedosáhnou.Proto asi tyto stránky jsou zřízeny.A bylinky stojí zlomek toho co Wobenzym a pomohou sice pomaleji,ale pomohou.Tyto produkty si každý může najít v reklamách a na jiných stránkách.Ale byliny?Ty tu snad dělám jen já,bohužel.A je to zdraví a úleva za pár kaček.

kokuso  04.06.12 14:41
bylinky a těhotenství

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli můžu léčit zánět šlach bylinkama v těhotenství, protože vím, že např. řepíkový čaj se nedoporučuje. A ve 3. trimestru už nedoporučují ani Dolgit gel a podobné přípravky..
 Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 09.06.12 13:26

Pokud budete používat bylinky pouze jako obklad,tedy uděláte čaj,namočíte látku,přiložit na bolavé mýsto ,igelit a ovázat.A nebo jako zápary,tedy napařit byliny a urřít je na kaši natřít na lákku a ovázat,tak není problém.Ale můžete použít i jiné nasti příkladně koňskou.Prostě vy už jen byliny z venku a umělá léčiva raději vůbec.Ale nejbezpečnější po dobu těhotenství je obklad z listů hlávkového zelí.Najdete recept na babských radách.Nahoře na této stránce si na ně klikněte a tal už si vyberete.

Michaela K.  11.06.12 10:00
zánět peroneálních šlach

Dobrý den, byla by jste tak laskava a zkusila mi poradit co by mi pomohlo na zánět peroneálních šlach? Při běhu mne „píchlo“ v noze - kotník a pata. Bolest se začala stupňovat, navštívila jsem lékaře, který mi diagnostikoval zánět pero.šlach.Dostala jsem chladivou, protizánětlivou mast a radu ať leduji. Toť vše! Jsem z toho zoufalá, nemohu pořádně stoupat na nohu, chůze skoro po špičce a klasická chůze není možná. Předem děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 11.06.12 10:49

Pro Michaelu K.:
Přidějte ještě zábal z kořene kostivalu.Nebo pokud kořen neseženete,tak nast.Kořen nastrouháte jako křen,dáte na kousek látky a přiložíte.Ovázat aby to drželo.Je dobré pod zábal použít krém nebo sádlo na promaštění kůže.Pokus koupíte kořen sušený.Napaříte ho na sítlu a napatláte z toho kašičku a postop dále stejný.Obklad můžete použít 3× a pak je potřeba bylinu vyměnit za novou.
Pro Martinu Š:Vaší otázku nemohu zodpovědět.Nejsem farmaceut,ale bylinkář.Je mi líto,že nemohu pomoci.

Michaela K.  11.06.12 12:01

Dobrý den, velice děkuji za rychlou odpověď.Určitě se pokusím kořen kostivalu sehnat. Jen jsem neporozuměla, pokud bych kořen nesehnala co mám použít?Zajdu k nám do bylinek,doufám,že kořen vedou:-) Ještě otázka, jak dlouho mám nechat obklad na noze? Díky, M.

Bábina
1450 příspěvků 11.06.12 14:01

V bylinách koupíte kořen sušený,ten si musíte napařit a upatlat kaši.Ale lepší je kořen čerstvý,ale to spíše na trhu, nedo u nějakého pěstitele nebo bylinkáře,co sbírá.Také si ho pěstují starší zahrádkáři.jinak lze nahradit kostivalovou mastí a zelným zábalem.To bych ale řešila,až podle toho co koupíte.

Jana Bartlova  26.06.12 10:43

Mýlíte se, v dnešní době jsou bylinky opět v módě a diskusní fóra jsou přeci od toho, aby si lidé sdělovali své positivní a třeba i negativní zkušenosti. Sama mám s Wobenzymem velmi dobré zkušenosti a finančně na tom také nejsem úplně nejlépe. Beru ho při zhoršení stavu, když třeba s rukou nemohu už téměř ani pohnout. Jakmile se stav zlepší, bylinky mi jej pomáhají udržet. Neviděla bych to tak skepticky jako vy. A neberte mou zprávu jako útok na Vaši osobu, prosím. Nemyslím to vůbec zle, jen diskutuji. Pěkný den

Jana Bartlova  26.06.12 10:45

Příspěvěk byl uřčen Bábině..

Bábina
1450 příspěvků 26.06.12 11:36

Já přeci Wobenzym a jiné doplňky přeci neodmítám. Ale jsou tu opravdu lidé, kteří na to nemají a pro ty podávám rady o bylinách. Ti co si to mohou dovolit, tak k tomu mně nepotřebují, stejně jako Vy. Přečtou si příbalový leták a koupí. Stejně tak jako třeba Laktobacili. Ale vžíjte se do situace starodůchodců, nebo mladé rodiny kde živitel je na podpoře. Co by jste volila Vy? Asi tu nejlevnější účinnou pomoc. Ti co si to mohou v lékárně nakoupit už vytažené a doplněné plnidli atd. ti sem chodí málo. A nebo, když už ani to nezabere. Já to jako útok neberu, diskuse je tu proto bay každý řekl svůj názor na věc. Já jsem Vám svůj názor taky řekla a doufám, že se Vás to osobně taky nedotkne. Ale na vysvětlenou, není to u mně moda bylinkářstí. Jsem energoterapeut a byliny dělám asi od svých 10 let, kdy mně je učila babička.

Michaela K.  28.06.12 15:22

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat za rady. Kořen jsem si koupila sušený a dělala obklady asi 4dny, vždy delší domu nechala zavázané na noze. A dneska už běhám zase jako srnka:-) Ještě jednou vřelé díky. Určitě se na Vás v případě nouze opět obrátím. Míša :)

Bábina
1450 příspěvků 28.06.12 15:30

Jistě to můžete, ale buď na stránce, kde už něco dělám, nebo jsem dělala, protože to prohlížím a nebo mám zadáno aby mi redakce dala vědět. A nebo si udělejte registraci místo přihlášky. K Vašemu nick dostanete obálku jako mám já a kliknutí se dostanete do mého soukromí a tam mně vyzvou určitě. Jsem ráda, že jsem mohla pomoct. B.

petra pazderová  19.07.12 12:32
tříštivá zlomenina loketního kloubu

Dobrý den dne 5.3.2011 jsem spadla z druhého patra do prvního po schodech a marodím ještě pořad mám bolesti, na nervech se nic neukazalo ale bolestivost trvá poradte te mě kam bych si měla ještě zajít aby mě pomohly.Byla jsem i před komisí aby mě daly častečnej invalidní duchod ten mě zamítly že ruka není dostatečně postižená a že má smula je v tom že je to levá ruka a ne pravá. podle poslední kontroly se muj stav zhoršil. Trvajíci bolest v oblasti leveho lokte-sulcus nervi ulnaris, bolesti dist. paže LHK, raní ztuhlost v rameni a lokti LHK .ob:LHK Ab80,EL100,ZR60,Ir 90,Ad akromion loket S 0-20-110/pasivně0-15-115 a tedka mě řekněte k jakému lekaři si mámzajít do tunelu mě nechtějí poslat že je to hodně drahý. Mám problém s rukou držení hrnečku, mytí hlavy, krajení masa, chleba, oblekaní otvíraní konzerv věšení pradla atd… :D Prosím pomocte

Bábina
1450 příspěvků 19.07.12 13:39

Zkuste si zadat do vyhledávače Centrum bolesti a váš kraj. Bývá to většinou při větších zdravorních zařízeních. Tam by Vám pomoci mohli. A vyhledejte dobrého neurologa.Ten by mohl udělat vyšetření nervů jiným přístrojem než tunelem. A pokud by opravdu našel nefunkčnost, mohl by dát svůj názor k vyjádření o důchodu a pak napsat odvolání.

JaninaBachová
1 příspěvek 15.08.12 08:49
Zánět šlach v těhotenství

Dobrý den,
jsem v 6TT a opět mě začal trápit zánět šlach. Při prvním porodu jsem mela uplne stejné příznaky..užívala jsem Traumaplant.Nic jiného mi doktor nepredepsal..poté jsem začla nosit ortézy a chodila na akupunkturu to jsem zánět vyléčila zcela..
Můžete mi prosím poradit jaké obklady nebo byliny užívat v těhotenství na zánět.

Moc děkuji

Jana

Bábina
1450 příspěvků 15.08.12 10:58

V těhotenství bych klasickou lečbu nedoporučila. Ale mazat si bolavá místa kostivalem, tedy kostivalovou mastí. Pořádně vtírat, až ucítíte teplo.Nebo skořicovou mastí a obkladem ze zelného listu, na noc. Popis obkladu najdete na babských radách .Na ty si kliknete nahoře na stránce. To je jediná léčba, která nejde do krve. Jinak ještě můžete obklad z březového listí. Čerstvé listy pomačkáte nebo naklepete, dáte na igelit, přiložíte a ovážete. Obklady se nechávají přes noc. Použít masti jako Voltaren atp, bych ve Vašem případě nedoporučovala.

martin zrustek  13.09.12 01:54
bolest kotniku na prave noze z behani

Dobry den
Po precteni casti vasich odpovedi, rad a spokojenosti klientu zde na strankach, usuzuji ze je ve Vas nesmirne prirozeny talent, ktereho si vsichni vazi a odchazeji odtud spokojeni, budu doufat v stastny konec a po pravde receno ve strucnem objasneni meho problemu, tak aby jste ho pochopila a mohla mi zcela jasne poradit…
Muj problem vyplinul z aktivniho 10ti kilometoveho behani 5dni v tydnu, nekdy zacatkem tohoto roku jsem se rozhodl trenovat na letosti maraton, precenil jsem se, pri behu jsem spatne naslapnul na pravou nohou, kde mi v momente kruplo, bezel jsem dal a nebral zretel na bolest. Myslim ze po dvou dnech mi natekl nart a ja nemohl skoro chodit, po 14dnech kdy noha vypadala ze je schopna v pokracovani treninku, po malych tratovych vzdalenosti opet natekla. Navstevy doktoru mi moc nepomohla, rengen vysel pozitivne, po pul rocnich zkusenostech pece od konske masti, pres marihuanovou mast az po i kdyz nerad fastugelovych zabalech nic nepomahalo…vzdy po delsim behu noha natekla, ted beham sporadicky a to vzdy kratke vzalenosti, dle bolesti nohy. V posledni dobe pouzivam velice prijemny zabal s kloubnim mazanim priessnitz(de luxe), bolest trochu opada, ale po vsech zkusenostech si vubec netroufam behat podle svych prestav. Muzete blize specifikovat v cem muze byt problem, verim v to ze kdyz nohu necham v odpocinku od behu kuprikladu i nekolik mesicu, nepomuze to. Prosim o radu a pokud bude ve vasich silach zde z meho psani urcit co by mi pomohlo, abych zase behal jak lanka a mohl si zabehnout dalsi maraton. Behani mi pomaha uvolnit se od beznych starosti a zivot je jednodussi.
Preji prijemny den a budu se tesit na odpoved s pozdravem Martin Zrustek

Bábina
1450 příspěvků 13.09.12 13:18

Ještě v noci jsem Vám někde psala dlouhou odpověď. Nevím komu je dotaz adresován, ale pokusím se na něj odpovědět. Pokud jste opravdu slyšel křupnutí a RTG bylo nega. může jít o porušení koubního pouzdra. A to asi bude léčba na dleší dobu. Měl jste vysadit běhání hned a začít s obklady. Buď z jitrocele kopinatého a nebo z listu hlávkového zeli.To koupíte v sámošce a nemusíte nikde šplhat. Zelí, nebo jitrocel naklepat, trochu nahřát. Jotrocel už na látce kterou budete přikládat. Nahřátí v mikrovlnce a nebo zelí stačí žehličkou. Na noc, přiložíte na postižené místo a na to igelit a nakonec ovázat. Obklad se nechává až do rána a léčba trvá tak dlouho až bylina ráno zůstává suchá. Po sundání obkladu si vmasírujete do bolavého místa kostivalovou mast. Měl by jste cítit mírné pálení v bolavém místě. A Vaše běhání asi budete zatím muset odložit. A ještě jednu radu nakonec. Pokud si chcete psát opravdu s mojí značkou Bábina, udělejte si místo přihlášení registraci. Dostanete obálku ke jménu a přes kliknutí na mojí obálku se dostanete na moje soukromé stránky. Diskusní stránky otevřu náhodou, nemám čas běhat a hledat kde, kdo co. Proto je lepší pokud chete radu od určitého člověka postupovat takto. Na soukromou stránku mně redakce upozorní a já pokud na PC budu odpovím hned, ale i když nebudu, odpovím určitě. Mohla jsem Vás i minout.Ale mám pocit, že na stejné téma jsem už včera někde někomu odpovídala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek