Zánět dutin a hnisavá rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi.nadka
7 příspěvků 10.01.11 11:46
zánět dutin

Dobrý den.proč Vám píšu-mám problém. V posledních asi 4 letech mě trápí hnisavá rýma která se mi vrací a zdá se že se intervaly zkracují.Dříve tak 2× do roka a teď jsem na ORL každý měsíc,punkce ani nepočítám. Mám prý zánět dutin. Naposledy jsem domarodila 20.12 2010 a od 7.1 v tom jedu nanovo.ATB a tak dále…

Reakce:

Lojza Vřídlo  28.01.11 21:42

Já si lehnu do vany,zakloním hlavu a do každé dirky vytlačim injekční stíkačkou slabý slaný vlažný roztok až do doby,když už jsou plné(asi 3 5ml stříkačky),ale opravdu slabý,ochutnat,ale zas takový,aby tam ta sůl byla,zpočátku jsem si dělal silné a to mi málem bouchla hlava,může to být i bylinný,myslim,že z přesličky,to nevím jistě,už bylinné nedělám,já si do toho slaného dám kapku Vironalu,nechám to chvíli působit a pak opravdu,ale opravdu opatrně vysmrkám,všechno se tam uvolní a tím,že byste silně zatlačila,tak by vás mohlo bolet ucho,nevim jak se to odborně říká,to spojení s tou E. trubicí,takhle si to dělám třikrát za sebou,nevim,jak se to má dělat často,jestli týdně,nebo po třech dnech,já to dělám,když mě to napadne,na ten zánět bych řekl,že je rozumnější ten bylinný,z počátku je to možná nepříjemné,ale časem se na to budete těšit,tahle si já udržuji frňák,ale jestli je proplachování dutin vhodné i u vás vám řekne lékař.

babi.nadka
7 příspěvků 29.01.11 12:51

Díky moc za radu, také si dělám něco podobného a začínala jsem taky s hroznou koncentrací soli, divím se že jsem si ten nos úplně nespálila. VIRONAL užívám i jako kapky. Velice si ho pochvaluji, mám po něm i krásné nehty.
Teď jsme přišly s bábinou zde na těchto stránkách na to, že mám asi oslabenou imunitu, na její rady piju zeleninové sťávy a ty mi dělají úplné divy. Mám totiž málo železa a to způsobuje, že na mě skočí každý bacil a je z toho tento problém. Bábina mi poradila i šńupací tabák, tím se krásně dutiny vyčistí, ale na mě nepůsobí vůbec- nekýchám po něm. Ale stále mám u sebe lahvičku se slanou vodou a prostříkávám průběžně.
Zatím se držím, tak snad to bude dobré. Mějte se hezky a ještě jednou moc děkuji za Váš příspěvek. (víc hlav -víc ví ) :lol:

Bábina
1450 příspěvků 31.01.11 10:39
dutiny

Mýsto stříkačky je lepší vtahnout vodu z dlaně jen nosem a nebo udělat napářku.Takhle by jste si mohli porušit sliznici v nose a to by byl větší problém.Taky pomáhá vkapávání Švédských kapek,ale ty už jsem dlouho nikde neviděla a tak je doporučuji jen na okraj.Tu sůl co použijete na vyčištění dutin by jste měli použít nejodovanou.

kmotra
114 příspěvků 31.01.11 21:32
Bábino,

malé koupili na ty dutiny sprey. Vincentku. A zdá se že pomáhá-

Bábina
1450 příspěvků 02.02.11 18:32
Dutiny

Jo Vincentka je dobrá i na inhalaci, ale jemná.Pokud už je to dospělý a zánět staršího data tak sůl a bylinky jsou razantnější.Ale ten sprej po vypotřebování je dobré uschovat,protože ho lze použít na rosprašování solného i bylinného roztoku.Inhalace Vincentky pomáhá i při bolesti v krku(ne angině) a při nachlazení hlasivek.

bossi  28.11.11 20:40
inhalace ne

Dcera má dutiny také a dle lékaře prý inhalace vhodné nejsou. Dali jí sprej a zabralo to. Díky za vaše tipy.

Lucijdanka88  19.09.13 13:49

Pokud se u mě jedná pouze o virové příznaky, tak řeším přírodní cestou a klidem v posteli. Nově jsem vyzkoušela RymaStop, okamžitá úleva od ucpaného nosu, začala jsem celkem rychle i vysmrkávat, přišlo mi to jako bych cucla mentolky. Taky je fajn, že rovnou i hojí podrážděnou sliznici a není nutné spray po týdnu vysazovat oproti inhalaci mořské vody úplný balzám pro nos.

Lenčínek  02.11.13 18:29
Rymastop

Ahoj, tak jsem dle tvé rady koupila bylinný nosní sprej na ucpaný nos a dutiny. Opravdu musím říct, že ucpaný nos a bolest dutin pod očima se uvolnila, takže díky za radu aspoň něco co není na chemické bázi. Ještě bych vyzdvihla i možnost dlouhodobého užívání a užití těhotných! Doporučuji vyzkoušet.

eliskaxl  04.10.14 13:00
otoky pod ocima

Setkali jste se prosim u zanetu dutin a bolesti ucha s otoky jakoby puchyrky pod ocima?

mardagma horká  05.10.14 07:39

Otoky kolem uší pod očima škubání v lících a v těžších případech otok celé tváře může být. Navíc se též jedinci osypou pupínky které začnou i hnisat a to polícních stranách až celém krku-prý všechno jde z těla ven. Spreje jsou dobré po stálém používání je to návyk-pak nezabírá. Chce to teplé oblečení při sebemenším průvanu, chladu od nohou, je to zpátky.

eliskaxl  05.10.14 09:00

Diky :-)

mardagma horká  07.10.14 15:22
zánět dutin

Velmi bolí hlava nejvíce mezi očima a někdy i škube v dutinách jako by bolel zub.

PetrBri  10.10.14 16:32
Senzycol

Na zanet je taky dobry senzycol, beru jej na rozedmu plic a pri jednom mi spravil i zanet prudusek, coz byl mazec.

RelkaJan  10.10.14 16:33

Ano znám. Senzycol u nás teď docela frčí, i babina si ymslí, že ji zvedne z křesla:-)

JanaTou  10.10.14 16:35

Senzycol? Řekla bych, že je na migrénu, ne? Bráchanec to začal brát po rehabce po havárce

Simanka  10.10.14 16:36

Tak to znám, od Maxivitalis bereme enzycol na dědkovu dnu. jak s tím viděl strsku, musel to mít:-D

DanielkaB  10.10.14 16:37

Simanka: Co máte všichni s tím Maxivitalisem. já sjem vyzkoušela Obethin a zhubla jen 2 kg, čekla sjem víc. Ale je fakt, že sjem skoro nehla zadkem.

Lucieu
1 příspěvek 27.10.14 13:38
Opakovaný zánět vedlejších nosních dutin

Chtěla bych se podělit s Váma o můj problém a jestli nemá někdo podobný problém. Od roku 2012 jsem prodělala zánět dutin, atb + opakované punce. Tohle se opakuje do teď. Akorát akutní zánět po dobrání atb. vystřídá jakoby chronický stav - ucpaný nos, zhoršený čich, celková únava. Byla jsem na CT, kde kromě polypů v čelních dutinách nic jiného nenalezli a tudíž ani neudali důvod to řešit operativně. Imunologické, alergologické a stomalogické vyšetření v pořádku. Mám za sebou dlouhodobou homeopat. léčbu bez efektu. Kdo poradí nebo napíše svoji zkušenost s obdobným problémem. Nečinnost lékařů je vyčerpávající, připadám si jak blázen.

Sona1991
15 příspěvků 16.12.14 12:14

Vím o co go, párkrát jsem si to taky zkusila… Ale začala jsem užívat něco na posílení imunity a to přesně echinaceové kapky, jsou cenově dostupné, chuťově se taky daj, ale jsem imunnější, cítím se podstatně lépe!

paul13
2 příspěvky 02.05.16 15:45
Proplachování dutin

Už jste se asi potkali s tímto termínem, je to jedna z očistných jogínských technik. Pomáhá při vyčistění nosních
dutin, které jsou soustavně kontaminované poletujícím prachem, bakteriemi, různými alergenami atd. Tato
očista by měla být součástí ranní hygieny, ale není to podmínkou. Nosní dutiny je možné proplachovat nejlépe slanou vodou. Konvička k tomuto účelu (tzv. néti konvička) se dá koupit v lékárnách, nebo i na internetu. Je poměrně drahá, řádově v sumě 150 až 200 Kč, i více, podle druhu materálu. Poměrně snadno se dá nahradit úpravou plastové lahve. Jednodušší je ale použít obyčejnou injekční stříkačku o obsahu cca 10 ml v ceně pár korun. Je i hygieničtější než plastová lahev, protože je vyhotovena z inertního materiálu.

Vyplachování se provádí vlažnou vodou asi o teplotě lidského těla. Do 0,2 litru vody dáme cca 1/2 čajové lžičky kuchyňské soli. Natáhneme roztok do stříkačky. Nakloníme se nad umyvadlem, skloníme hlavu k jedné straně (cca na 45 stupňů).Pomalým vytlačováním vody ze stříkačky lijeme vodu do horní nosní dírky. Voda působením gravitace vytéká okolo nosní přepážky dolní nosní dírkou. Po skončení vyfrkneme zbylou tekutinu a celý proces několikrát opakujeme po natáhnutí nového roztoku a naklonění hlavy na druhou stranu. Při vyplachování musíme nechat ústa otevřená, aby se voda náhodou nedostala přes Eustachovu trubici do uší, je to nepříjemné.

Tato očista je prevencí před nachlazením, proti chronické rýmě. Působí proti bolestem hlavy, zlepšuje pamět, léčí kašel atd. :)

mazi5  30.11.16 19:18
rýma

Trpím rýmou a ucpaným nosem velmi dlouho a mnoho jsem vyzkoušela. Dlouho mi trvalo, než jsem zjistila, že ucpaným nosem a rýmou reaguji na alkohol, nyní jsem na tom už tam, že nemohu alkohol ani v kapkách, polevilo to, ale pokračuje dál, ted mám podezření, že tak reaguji na lepek. Je dobré doplnit jod, železo. Dobré jsou přípravky od Joalisu, ale jsou v alkoholu a pro mě tedy nevhodné. zkouším kdeco, ale nejhorší jsou Olynthy a spol.

Váš příspěvek