Problémy s vyprazdňováním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Shaggy  17.06.11 18:46
záhadné trávení

Dobrý den,
posledních několik let trpím dost špatným trávením. Jednak velký problém s vyprazdňováním - jsem člověk, který jí relativně často, snažím se jíst zdravě, dbám na to abych do sebe dostal dost vlákniny - snídam ovesné vločky, semtam sem si zkusil dát psylium. Bohužel když jdu na záchod tak je to jako bych vytlačil tenkej proužek… Mnohdy tlačim až mě s toho boli hlava, ale vic to nejde a já odchazím s pocitem, že na wc bych měl jít zanedlouho znovu. Zkoušel sem různa probiotika - biopron, lacidofil, hylak. Byl jsem na gastru a ultrazvuku, nic mi nenašli, jen menší netolerancí mléka (o tom později), alergii na lepek nemám. Doktorka mi řekla, že si myslí že moje problémy jsou způsobeny mým „enormním“ tlustým střevem… no moc se nedivim, že ho mam enormní, když posledních pár let bylo denodenně nafouklý plynama. Byly mi předepsány různé léky, nepamatuju si všechny názvy: duspatalin retard (můžu říct, že nervama to určitě nebude, ercefuryl, entziol. Nic nepomohlo. Právě vedle toho vyprazdňování mám strašnou plynatost, nad rámec únosnosti.. Mluvím tu o tom, že můžů slyšet/cítit jak se mi nafukuje jedna část střeva za druhou až ke konci.. Většinou to bývá tak, že ráno je trávení relativně v klidu - záleží co sním, sladkosti/pečivo mě začnou „zlobit“ relativně brzo, nejhorší jsou mléčny, slazený výrobky. Po obědě, ale zpravidla jde trávení do háje, napstupuje plynatost, nafouknutý břicho. Po těch několika letech, co jsem zkoušel různy způsoby stravování si jsem jistej tím, že to není mím stravováním, ale mám prostě něco v tělě.
Příznaky, které s tím nemusí mít nic společného: akné po celým těle, silně mastná pleť, zápach z úst v případě, že nesním něco do (zhruba) 3,5 hodin, časté afty, při snězení silně sladkých jídel mě páli žaludek.
Co my doopravdy pomáhá je paradoxně lék proti průjmu, endiaron - jedenkrát denně a trable jsou skoro podstatně menší, dvakrat a je to skoro pryč.
Ještě se sejdu s doktorkou, ale jaksi si nemyslím, že mi pomůže :(

Reakce:

urgelka
1 příspěvek 19.06.11 09:52
špatné vyprazdňování

Dobrý den,přečetla jsem si Váš příspěvek a pokud Vám můžu poradit budu ráda.Já sama jsem měla problémy s vyprazdňováním.Mě pomohla čínská přírodní medicína.Provedla jsem očistu organismu a střev těmito preparáty a dnes je doporučuji všem co mají tyto i jiné zdravotní obtíže. Přeji pěkný den a hodně zdraví.

Růžová  23.09.13 11:53

Zkuste vynechat veskere psenicne a mlecne vyrobky. Poradil mne to MUDr. Jonas, dodrzuji to a problemy vymizely. Pecivo nakupuji ve zdrave vyzive bezlepkove(na gastro mne nezjistily nesnasentlivost lepku, ale po vynechaní pšeničných a mléčných výrobků se cítím jak znovuzrozena, bez problému s vyprazdňováním, nadýmáním. Jana

blem  07.10.13 22:33

Už déle mám zácpu, kdysi jsem chodila jak kdy, většinou 1× denně, poslední 4 měsíce jdu max. 2× za týden a to u tohoto aktu trpím jako zvíře. Připadá mi, že se nikdy úplně nevyprázdním. Zkoušela jsem psylium, sušené švesky, meruňky, sennu. Denně vypiju okolo 2l čisté vody.(snažím se)
Pravidelně jím kysané mléčné výrobky, piju ráno vlažnou vodu. Běhám.
Břicho mám pořád nafouklé. Trpím plynatostí, díky zácpě jsem pořád podrážděná, občas, když už se mi to ani jednou týdně nepovede zkusím čípky. Pomůžou, ale nechci je používat pořád, do chemických projímadel se nechci pouštět, mám strach, že už mi to nepůjde vůbec.
Poraďte, co mám dělat :oops:

amarylka
8 příspěvků 15.10.13 00:48
pro blem a další co mají zácpový problém

Přemíra „zdravé výživy“ jak vidno dokonale škodí, krom těchto delikates, které si nevím proč dopřáváte, jíte také jiné potraviny? Mastíte máslem používáte sádlo, na čem vaříte, pečete, smažíte?
Z těla se nemá jak dostat odpad, tak zvaně to „neklouže“. Zkuste si dát chleba se sádlem a k tomu pokrájenou zeleninu (rajče, okurka) tyto lze s úspěchem rovněž pokrájet do zakysané 13% smetany, mírně posolit a sníst s pečivem. Krom čisté vody je vhodné pít i ovocné šťávy, zelený, černý nebo jinak ochucený čaj. Pomáhá rovněž med, ten doslova pohladí střevní stěny, co si dát do smetanového jogurtu 1-2lž medu a sníst to na lačno po ránu? Sama používám kelímek Aktivie denně s medem i bez, podle chuti a nemám problém s vyprazdňová­ním…spíše naopak :lol: :mavam:

amarylka
8 příspěvků 15.10.13 00:55
Zácpa alias vláknina

Zaděláváte si na tak zvané „líné střeva“ to znamená, že nejíte správně, kaloricky správně. Psyllium je vláknina, která údajně po požití vyvolává pocit plnosti ale že je nutné u této stravy ve větší míře doplňovat tekutiny 2-4litry denně už mnoho lidí zapomíná. Sušené švesky, meruňky, senna…proč, proboha? Ty staví!!! Po nich je právě ona zácpa :zed:

Dalibor7
213 příspěvků 15.10.13 12:00

Přečtěte si něco o domácím klistýru, to je opravdu účinná věc.

amarylka
8 příspěvků 15.10.13 12:59
pro Dalibora7

Klystýr je zejména pro ležící nepohyblivé pacienty v LDNkách. Doufám, že ta „7“ není věk, bo takto hloupý názor a návod jak „léčit“ zácpu je unikum… :potlesk:

amarylka
8 příspěvků 15.10.13 13:13
Shaggy

Zvýšená plynatost po jídle a tím i nafouklé břicho je způsobeno nevhodně zkombinovaným jídlem, máte vypozorováno, po čem nejvíc jsou tyto problémy? Někdy je zvýšená plynatost ovlivněna psychikou, stresem, napětím. Z přírodních léčivek pomáhá máta nebo mateřídouška, tento čaj je lahodný a dělá dobře po těle i duši. Také více teplá lázeň uvolní nahromaděné plyny v těle. Nejíte hltavě? Co sycené nápoje, nadýmavá zelenina jako je např. kapusta, květák, zelí - i dušené, dále kedluben, cibule a další. Z ovoce je zrádné jablko, hruška. Chce to opravdu vynechávat ty potraviny, které vám nedělají dobře a nadýmají. Espumisan taky je dobrý prostředek k omezení plynatosti.
Přeji hezký den 8)

Dalibor7
213 příspěvků 15.10.13 13:28

To není pravda, jen si o tom každý musí něco přečíst, protože jsou i takové zdravotní potíže, při kterých není vhodný, ale pro většinu lidí je to skvělá samoléčba, jenže dneska už se na tyto věci zapomíná a vše se řeší práškama, což je velmi často hodně špatně.

amarylka
8 příspěvků 15.10.13 14:01
Dalibore7

Domácím klystýrem se nic neléčí, to je často jediné možné řešení s opravdu zaraženou několika denní stolicí, takové stavy jsou u ležáků a málo pohyblivých pacientů, mladý zdravý sportující člověk nemá zapotřebí používat tuto metodu, tím se vystavuje pomalému návyku, střeva se stávají línými, perilstatika střev je nutná k správnému životu, kdž je příjem potravy, nutný je také výdej. Ucpání střev násobí toxiny uvolňující se do těla sliznicí. Naše babičky netrpěly zácpou, protože jedly vše, i tuky, máslo a další potřebné živiny. Je mnohem rozumější zácpám předcházet, než se uchylovat k tomuto způsobu „léčení“.
Snad jedině Hydrocolon, ten má čistit od nánosů tlusté střevo, ale také není všelékem a není vhodné používat častěji jak 1-2× do roka. V tlustém střevě jsou „přátelské bakterie“ které pomáhají, když se moc čistíte, paradoxně onemocníte. :think:

Dalibor7
213 příspěvků 15.10.13 14:15

Ano s tímto naprosto souhlasím, nic se nemá přehánět, ale často si tímto člověk může pomoct, proto jsem taky psal, at si o tomto každý přečte. Prostě jeden výplach, nebo občasný nikomu neuškodí.

amarylka
8 příspěvků 15.10.13 14:53

Ale po pročtení několika komentářů zde mám dojem, že se zácpa stává něco jako fenomém doby. Špatné stravovací návyky, přemíra údajně zdravých potravin, skoro žádný tuk či máslo ve stravě, k pití jen voda…proboha, to ať se pak nediví, že mají zácpu :zed:
Je to smutné, media pro mladé je plné nesmyslů o výživě jak nepřibrat a pak z toho vzniká toto. Že si ničí zdraví už nikoho nezajímá. Ten Hydrokolon jsem uvedla proto, že jedna moje známá sice neměla problém se zácpou, ale pro nadužívání ATB totalně v háji trávení ve střevech. Ještě mne napadá, jsou k dostání trávící Lactobacily v tabletách, ty mohou také pomoci s vyprazďňováním. Hlavně to chce ale používat zdravý rozum a ne se držet návodů v časopisech, případně diskuzích stejně naivních lidiček. Jsem zralá žena, lecos mám za sebou a mohu radit z vlastních zkušeností. :mavam:

Dalibor7
213 příspěvků 15.10.13 22:07

Však jo, hlavně ATB je největší zlo pro střevní mikrofloru. Nechci se moc rozepisovat, ale v podstatě s Vámi souhlasím.

MilanMR  05.11.13 22:59
pročištění

No, pokud mohu k tomuto problému něco dodat :

• překyselení organismu
  • nedostatek mikrovýživy organismu
  • ucpaná střeva - přemíra plísn a kvasinek ve střevě

Řešení? pročistit organismu, ale ne klistýry ap., ale přírodně, nepoužívat umělé tuky, vyřadit mouku, cukr nejméně; hodně pít čísté vody, použít přírodní věci, které vaše poblémy vyřeší.

Váš příspěvek