Přenos možné vztekliny slintáním psa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RiHL  12.09.12 13:09
Vzteklina - je to možné?

Zdravím,
jsem tak trochu hypochondr, ale:
Je možné dostat vzteklinu bez kousnutí/škrábnutí psem?
Byli jsme totiž na procházce na jedné vesnici a najednou se objevil pes, štěkal na nás a měl pěnu u huby. Na nikoho nezaútočil, je ale možné přenos vztekliny např. poslintáním („popliváním“) - běhal totiž blízko k nám? Byla to vůbec vzteklina, nebo mohl mít pes pouze slintavku, nebo něco takového? Popř. bylo by mi ještě k něčemu platné očkování, pokud od té doby uběhl měsíc? Majitele psa neznáme, obojek taky neměl.

Reakce:

Tom4444
64 příspěvků 12.09.12 22:34
RiHL

Ahoj, mohu Tě uklidnit stran té tzv pouze slintavky. Ke slintavce jsou velmi náchylní sudokopytníci, lichokopytníci z určitých důvodů již tak náchylní nejsou. Pes nepatří ani do jedné z těchto skupin, pes je domestikovaný predátor. S pejsky krapet pracuji, poukousán nebo poškrábán jsem již párkrát byl, ta pravděpodobnost je poměrně malá. Taky každý solidní chovatel, např já:-) mám pro případ potřeby doklady o provedeném očkování vždy k dispozici. Bohužel Tě neuklidním, pes bez obojku, někde na vesnici, riziko je celkem mizivé, ale protože v případě průseru není řešení, skákni si k lékaři. Měj se pěkně Tom

Váš příspěvek