Přenos vztekliny mezi lidmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

liem  18.08.11 00:05
vzteklina

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je možný přenos vztekliny z člověka na člověk a pokud ano,jakým způsobem.děkuji za odpověď

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 22.08.11 20:16

je možný,většinou se nakazí člověk , kterého kousne zvíře postižené zvteklinou, pak se to může přenášet z člověka na člověka jen přes sliny,sperma, vaginální sekret, krev…každopádně pokud je někdo vo kolí se vzteklinou je dobré ho očkovat, jak zvíře tak člověka, .....ono to občas končí smrtí… víte

gabinka555
1 příspěvek 17.07.12 16:10
přenos vztekliny z člověka na člověka

Dobrý den,
mám podobný problém, přítelovo mamku pokousal v cizině toulavý pes a šla k doktoru až tady v ČR, 6 dní potom co ji pes pokousal. Napůl s nimi sdílím domácnost a tak by mě jen zajímalo, jestli je možné se od ní něčím nakazit i přes to, že již chodí na injekce vakcíny? Doktorka mi tvrdila, že se vzteklina mezi lidma nepřenáší a bylo hotovo.. :roll:

severka11  15.05.13 11:11
Severka

Dobrý den,
mám úplně stejný problém… Zda se dá přenést z člověka na člověka… Máti nedávno u nás na vsi pokousal pes jedné sousedky, máti musela jet do nemocnice šešívat ránu (6cm)roztrhlou nohu. Lékaři chtěli dénést potvrzení o očkování, ale majitelka psa odmítla potrvzení dát s tím, že to nebyl její pes.. Postoupilo se to policii, ale ta úúúdajně dle jejich slov nemá pravomoce z majitelky očkovák ani žádné potvrzení dostat.. Majitelka jim dokonce odmítla říct, ke kterému veterináři se psem chodí. Podle mne má strach, protože pes očkovaný vůbec není a měla by problémy.. k čemu vůbec máme doma očkovací průkaz, když v případě pokousání ho nemusíme ukázat?! Šlo jen o klid duše, že pes nemá vzteklinu. Dodnes nevíme nic a už to bude 14 dní. Nechápu takový hazard s lidským zdravím!! Co kdyby to náhodou opravdu vzteklina byla? Co potom?!! Já jsem podnikla veškeré možné kroky a žádný výsledek, nevím, co už víc udělat!!!Když ani policie NECHCE zajistit důkazy!

Váš příspěvek