Nepravidelný tep

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klara machačova  04.05.10 16:33
vynechani tepu

Ahojky..stalo se vam už nekdy že by vam vynechal teP?a meli ste v tom stavu strašny strach že umřete..byla sem na všdch vyšetřeni…bez žadneho nalezu.eeg.mmg­..ct.hlavy.so­no srdce..atd…zjistili mi jen nizky..tlak..a nedostatek hořčíku…mam 16 roku..a mam pořád stoho strašny strach …

Reakce:

misa16  07.05.10 18:25

Ahoj Klaro,
jestli máš všechna vyšetření v pořádku, tak se zbytečně nestrachuj, neboť tyto problémy mohou mít také psychický původ. Ale zeptám se Tě na jednu věc: jak často a jak dlouho sedíš u počítače? Ptám se z jednoho prostého důvodu - jak to znám z vlastní zkušenosti, koukáš na monitor v jedné poloze. Tím velmi rychle „ztuhne“ krční páteř a může se stát, že se Ti tam někde přiskřípne nerv a udělá Ti to takovouhle paseku. Mám totiž ty stejné stavy pokaždé, když sedím třeba hodinu u PC. Pak mi nezbyde nic jinýho, než se vzdát počítače a pořádně si protáhnout tělo - třeba se jdu projít a nebo si jen doma zacvičím tak, že si lehnu na zem, pokrčím kolena, rozpažím a pak otočím hlavu vlevo a kolena položím vpravo a zase naopak - zrovna tohle mi dost pomáhá.
Ale abych tě uklidnila ještě víc, to, že se mi rozbuší srdce až v krku nebo mám nepravidelný tep, stažený hrdlo a děsný strach, se mi občas stane i když u počítače nesedím a vím, jak moc je to nepříjemné. Ale přestala jsem se bát a občas si jen tak namasíruji krk - pravou rukou levé rameno a za krkem, levou rukou pravé rameno a je to daleko lepší.
Tak hodně zdraví a žádné stresy!!! :-P

klara machačova  07.05.10 18:59

dekuju moc…za radu..:)ale vis jak jak to na me přijde..takový ten stav…uzkosti…a mam strach ze se mi to srdce snad zastavi…mozna ty stavy mam taky stoho že mi zjistili..malo hořčiku…late.te­tanii..třeba mi je cely den dobře…a zničeho nic..proste upe necitlivost v rukou..nohou­..jako by to nebylo moje telo..a mam ruce a nohy jak led…v tu chvili mi pomaha…zhluboka dychat..a nohy nahoře fakt si nekdy myslim že je to muj konec…

klara machačova  07.05.10 19:01

u počítače sedim dost často..skoro cely den.....taky si myslim že je to jedno z druhym…i od te krčni pateře…

misa16  07.05.10 21:09

Ahoj Klaro,
tak jsem se ještě mrkla na netu na to, co tetanie obnáší a posílám Ti odkaz na jednu stránku, kde je to moc pěkně vysvětlený včetně příznaků, rozdělení atd. Je tam psané i o léčbě a tak. Třeba když zkombinuješ občasné protažení u počítače s tím, že si rozpustíš ve vodě šumivý „magnezko“ a ke svačině si rozmícháš v jogurtu rozsekaný oříšky nebo otruby, tak se Ti to třeba za pár měsíců úplně upraví.

Zkus to a uvidíš. Je tam teda psané, že je to léčba dlouhodobá - že Ti podávání Magnesia v tabletách nepomůže za 14 dní, takže vydrž. Držím Ti palce Míša :palec:

klara machačova  09.05.10 08:42

Dekuju fakt moc za pomoc…jeste si stejnak asi zajdu k psychologovi muzu to mit už i třeba jen vsugerovane..pot­řebuju azse nak nakopnout do toho života mit z neho zase radost atd..hrozne mi to moc vzalo te energiie.jak sem byla tyden v te nemocnici..a nervozne čekala co mi najdou…sem strašne citlivy človek a mela bych stim asi neco delat..v živote me nebudou potkavat jenom pekne veci ale i ty horsi..a kdybych se mela ze vseho sesypat..to asi neni moc dobre…jinak sem moc ráda že si s nekym mužu o tom popovidat dekuju:) :palec:

Regirad  21.05.10 12:17
Tetanie moje kamarádka

Dobrý den Kláro, já mám od dětství diagnostikovánu tetanii s epileptickými výboji a byla jsem léčena na epilepsii. Před 25 lety jsem léčbu zrušila (ona mi víc škodila než pomáhala). Z vlastní zkušenosti mohu doporučit jíst co nejvíc zelené petrželky v syrovém stavu. Denně jím kolem půl litru až litr. Hrozně mi chutná a za ta léta jsem se jí nepřejedla. Obsahuje vysoké procento hořčíku. Pokud dokážete jíst planné rostliny, tak výborné jsou listy z pampelišky a špenát z kopřiv. Všechny zelené rosliny mají hodně hořčíku. Aby se hořčík uchytil v těle, potřebuje k tomu vitamín E (pšeničné klíčky) a vápník. Ten se nejlépe získá tak, že se umyje vajíčko, dá do skleničky a do poloviny se zaleje šťávou z citrónu. Ta rozpustí skořápku a vajíčko zůstane pouze v bláně. Pak jej otočíte a necháte rozpustit zbytek. Denně jíst lžičku této šťávy je nejlepší způsob, jak do sebe dostat vápník. Pijte Magnézii a nejlépe pramenitou vodu (ne kupovanou v lahvích - to je lepší voda z vododvodu). K tomu tepu. Nedostatek hořčíku se může projevovat i sníženou tepovou frekvencí a vynecháváním úderů. Sama jsem jednu dobu měla i 48 úderů za minutu. Taková srdeční „zaškobrtnutí“ se pociťují tlakem kolem srdce a celkově nepříjemným pocitem až bolestivým. Nebojte se, srdce se zase rozběhne. Jde pouze o chvilkovou disharmonii v těle. Chce to více pohybu, nemyslet na to, naučit se hluboký brániční dech, uvolňovat tělo a hlavně se nebát a radovat se ze života. Nejste hypochondr ani si to nevsugerováváte, ale nevěnujte tomu tolik času. Strach to vyvolává!!! Žijte normálně a smiřte se s tím. Přijmout situaci a i tak se radovat ze života, pociťovat lásku ke všemu v okolí = máte z půlky vyhráno :-) Přeji pěkný život, však ono to půjde, nebojte. Jsem toho živým důkazem :-D

klara machačova  23.05.10 08:29

moc dekuju za rady…no ja sem prave taková že na to strašne myslim a beru si to moc k srdci…je to hrozny pocit..když necitite tep nachvili a pak se mi to zase tak rychle rozbuši že si myslim že je snad po mě…už sem si celkem na to zvykla že to vždycky přejde..ale ty začatky byli nejhorší…nevedela sem co se semnou deje…nasadili mi na ty uzkostne stavy xanax..na uvolneni…ikdyz mi řekli že mam srdicko na 100% pořád mam strach..ale tak jak říkate..musim se stim naučit žít..a brat to tak jak to je…jestli se jeste mužu zeptat doprovazi vas třeba stavy..že mate težke nohy…že vam je na omdleni…atd..a ja mam jeste k tomu nizky tlak..100/60 ..a to mi vsechno zjistili před mesicem nikdy sem takové problemy nemela.....

Drápkaq  24.05.10 11:22
palpitace

Ahoj Kláro.
Tvoje popisované stavy (těžké nohy, pocit na omdlení) je naprosto v pořádku. :lol: Tyto stavy se nejčastěji vyskytují při dlouhodobém duševním vytížení (zkoužky, úmrtí..atd.). Jak sama píšeš, tvoje vyšetření dopadlo naprosto v pořádku, tímž se nemáš čeho bát. Je to věc, na kterou si člověk časem zvykne, protože ví, že toto není životu ohrožující. Vím to, protože já sama tyto stavy mívám taky.

Regirad  24.05.10 11:46

Tetanie se obvykle probouzí právě v období puberty a moc se s tím dělat nedá. Já měla s oficiální léčbou špatné zkušenosti. Nejvíce mě pomohly moje soukromé prosby charakteru modliteb. Člověk se tím uklidní, uvolní a má pocit, že na to už není sám. Tetanické záchvaty doprovázejí obvykle stavy brnění končetin a někdy i obličeje a jazyka. Můžete mít i pocity stísněnosti až dušení nebo závratí se sklony ke kolapsu. Po záchvatu přichází velká únava s nutností spánku. Tlak jsem mívala 80/50. Bylo to vyčerpávající, musela jsem chodit do práce, večerně jsem si tenkrát ještě dělávala maturitu a řešila jsem problém, zda emigrovat nebo se rozejít se životní láskou. Byla jsem tenkrát v hodně velkém stresu. Místo oběda jsem v práci spala. Jíst jsem moc nemohla - po všem mi stejně bylo špatně. Také jsem měla pocit, že se to nedá vydržet a měla jsem chuť na všechno se vykašlat. Zpětně vím, že Váš největší nepřítel je vlastní strach!!! Jakmile se s tím smíříte, hodně se to zlepší. V životě pak přicházejí období, kdy je to lepší a kdy zase horší. Učí to člověka pokoře, trpělivosti, schopnosti dělit věci na důležité a méně důležité a vážení si chvil i věcí, které ostatní lidé považují za samozřejmost. Váš život z povrchu více pronikne do vnitřního prožívání a Váš pohled na život se změní. Věřte, že určitě k lepšímu, i když se Vám to teď rozhodně takhle jevit nebude.

rkfelix
2 příspěvky 10.06.10 23:09

Ahoj, je mi 18.5 let a mam, teda domnivam se, ze mam, stejny problem. Jsem programator a u pocitace sedim tak 6-8h denne. Jednou takhle sedim, posloucham muziku, projizdim internet a najednou se mi zamotala hlava, snizil se tep(mel jsem pocit uzkosti, ze umiram..) a pak najednou se hrozne zvysil. Neni to pravidelne, ale vesmes ano. Stalo se mi to v patek a ten dalsi tyden jsem sel na EKG a hodnota 60 a srdce v poradku. Stava se mi, ze treba pri vetsi zatezi nebo proste pri nejake cinnosti je to naprosto v pohode a kdyz jsem v klidu apod tak najedou to prichazi.. Ruzne pichani do leveho hrudniku, specifiky kolem srdce a i pod zebra(vice dole). Pripadam si hladovy, treba i 30min pote co jsem neco snedl.. Obcas prichazi pichani a postupuje dale do leve ruky. Pripadam si jako blazen - uz nevim jesli je to moji psychikou nebo jestli mi vazne neco je.. Hledal jsem tu ruzne informace a mam strach z toho, ze by na mne mohly sedet priznaky vredu a nedej boze treba rakoviny zaludku,stitne zlazy ci podobne .. mam opravdu strach - mozna jsem trochu precitlively(mozna ze i vic), ale vazne uz nevim .. Setkal se stim nekdo?

ferdinand  11.06.10 18:34
tep

Ahoj , mám to taky , vynechání tepu , tachykardie, pocit že umřu, je to dva roky co jsem měla sono srdce a holter , nic moc se nenašlo , pár extrasystol sves i kes. závěr bez terapie ,,je to více jak dva měsíce a mám to znova ale i pět minut v kuse , cítím to jak blázen , provází to někdy bolest, pálení , slabost , k tomu se mi zvýšil tlak, nechala jsem si udělat štítnou žlázu , hodnoty zvýšené ale nééé, prý moc, nasazena léčba thyrozolem a Trimepranolem to je na snížení tepu , ten se snížil ze 120 na 70 ale arytmie jede vesele dál , za tři týdny mám kontrolu a vyžádám si doporučení na internu k natočení ekg a snad mi dají i holtra ale pochybuji , rádi všechno hodí na stres , jinak ještě , když usínám je to vynechání šílený úplně mě to vyhodí z postele , na kole to cítím také.

klara machačova  05.07.10 14:21
tep

to s tebou souhlasim když usínám je to šilene..jeste když si lehnu na pravou stranu tak mi to jako kdyby tak vybušuje jednou mi to udela..upe mam strach a už si meřim tep…už s toho taky šilím a to mi je 16 roku nikdy bych nečekala..v takovém veku byla sem na ekg všude sem pry uplne zdrava..taky doktoři všechno svadeji na psychiku..skus začit brat magnesium..celkem se mi ty arytmie po tom uklidnili:)někdy to tělo ma malo hořčíku a dela to zle v tom tele…

lžíce
2 příspěvky 05.07.10 19:16
tep

ahoj piji magnezii neperlivou pravidelně ob den , denně si jí nedávám protože se mi díky štítné žláze zvýšil i krevní tlak , aspoň teda doufám že příčina je tam , teď už mám třetí den přeskakování srdce jak blázen , cítím hlavně ty nakupené vynechané udery , je to hnusný , ve středu jdu na krev ohledně hormonů a kontrole na endokri. tak si nechám napsat žádanku na vyšetření u nás na internu , jsem zvědavá jestli mě neodbydou natočením EKG a hybaj domů , dám potom vědět . jinak to vynechávání tepu mám už zhruba dva a půl roku ale tak to asi nebude tak závažný ale co jsem vyčetla i neškodná arytmie se musíminimálně jednou ročně hlídat. napíšu

klara machačova  05.07.10 19:45
tep

tak halvne at to dopadne dobře..ja byla na krvi všude cete hlavy..všechno ..kardiologie sono srdce..ekg echo..vsechno..a nic..nedelá mi to přeskakováni každy den..jen nekdy..ale je to pekne hnusny pocit nejčasteji mi to dela v leže…jinak..se mi to nestava…musim mit vždycky hlavu vyše..řekli mi že mam 100%srdce..ale tak nwm no..možna si to už nervama delam sama

lžíce
2 příspěvky 08.07.10 16:45
tep

ahoj tak jsem dnes byla na té interně ,, bylo mi natočeno EKG které bylo ůplně Ok akorát hodně nízký tep a tlak 90/60 tak se mě doktorka ptala kdo mi disgnostikoval hypertenzi , Trimepralon mi hned vysadila a dala betalog půl tablety, zítra tam jedu znova na krev , rentgen plic+srdce a 21.7. si jedu nasadit holtra , vsadím se ale že zrovna v ten den se bude moje srdce chovat ukázkově. pak dám zase vědět.

Bábina
1450 příspěvků 18.10.10 16:28
Nepravidelný tep

Nepravidelný tep je ukázkový příznak střídavého krevního tlaku.Na nízký krevní tlak je výborný čaj z kokošky pastuší tobolky.Pije se ráno a večer.A je dobré mít po ruce stále alepoň jednu kostku masoxu a pokud tlak jde do kolem a vy s ním,udělejte si honem z 1|2 kostky vývar a po doušcích ho vypijte.Můžete si to udělat i do kostek na led a jen to rozehřát.Nebo stačí prostě sůl.Rozmíchat do vody lžíci soli a pomalu vypít.A nejdů­ležitější při špatném tepu a skákavém tlaku je nedodržení pitného režímu.Uvědomte si,že pitný ržim je základem léčby ,tlaku,tepu a lehčích srdečních potížích.Napít se ,až kdyř máte žízeň je pozdě.

rebel2010  19.10.10 23:05
tep

Děvčata s doktorama je někdy zábava.Nepravidelný tep, vynechání a pak strašný nával krve a hlavně večer mám už leta. Jediné co doktoři dokázali je udělat ekg.Letos byl pokrok holter a dokonce echo. Výsledek ale stejný.Je to totiž můj subjektivní pocit.Totiž extrasystoly máme všichni jen někdo je tak citlivý že to vnímá. To mi řekl pan doktor. Tak jsem klidná. Potíže mám už 30 let tak dobrý.Jak jsem pátrala podle dalších příznaků by ta příčina mohla být i v jiném onemocnění a to borelie.Příští týden jdu do poradny tak uvidíme. :mrgreen:

kicavok  10.03.12 09:48
tep

Ahoj Klára! Mám už 12 rokov tie isté problémy a všetky vyšetrenia OK. Chcem sa opýtať ako pokračuješ, či sa niečo lepší, akú liečbu si skúšala atď. Napíš, môžeš pomôcť mnohým trpiacim na toto ochorenie, konkrétne aj mne. Všetko je to o diskusii.

FifinaOfina
16 příspěvků 13.03.12 18:15
Ano i mě se to děje. V noci mě budí jako bych zapoměla dýchat a mám pocit, že mi zapomělo srdce bít…Mě to dělá od nervů…
klara machačova píše:
Ahojky..stalo se vam už nekdy že by vam vynechal teP?a meli ste v tom stavu strašny strach že umřete..byla sem na všdch vyšetřeni…bez žadneho nalezu.eeg.mmg­..ct.hlavy.so­no srdce..atd…zjistili mi jen nizky..tlak..a nedostatek hořčíku…mam 16 roku..a mam pořád stoho strašny strach …

jakyn
1 příspěvek 11.04.12 07:56
vynechání tepu

Již podruhé pozoruji že mi vynechává tep,asi tak jeden tep za 72 tepů.Jinak to nevadí,ale je to znát na celkovém stavu.Chybí tělesná pohoda.Loni Ekg nic vážějšího neukázalo.Léčím se na tlak a beru Valsakor.Je mi 71 let.

cartouche  30.09.13 20:22
tep

Ahojky, mam dost casto zablokovanou krcni pater, posledni dobou mi vynechava tep, kgyz dam ruku na krcni tepnu tak asi po kazdem osmem uderu mi na 2 sekundy vynecha tep, poradte. :(

Jaroslav Hanzl  02.10.13 16:05

Mám ten samý problém jako Vy. Nijak mi to nevadí. Lékař mi předepsal lék :mavam: Neurol a je to lepší.

Jaroslav Hanzl  02.10.13 16:07
Vynechání jednoho tepu za 72 tepů
@Jaroslav Hanzl píše:
Mám ten samý problém jako Vy. Nijak mi to nevadí. Lékař mi předepsal lék :mavam: Neurol a je to lepší.

Gira  13.08.16 21:46

Chybí minerály, draslik, jsou na to i vitamíny v lekárně, u toho nohy a ruce dostávají brnění, i křeče, banány je dobře jíst, džusí, špenát atd,,..

Alka111  19.10.16 17:29
Extrasystoly

Pocit vynechaného tepu může vyvolat také tzv. extrasystola. Jedná se o pro někoho velmi nepříjemný jev. Já sama mám extrasystoly docela často, trvalo dlouho, než jsem zjistila, že se jedná o tento „problém“. Je to pocit, jako že srdíčko vynechá jeden tep a někdy ta pauza je delší = pocit nepříjemnější. U vnímavějších lidí to může vyvolat velmi nepříjemný pocit a pak z toho následují další potíže - strach, úzkost (co když ten tep příště znovu nenaskočí) a to pak v dlouhodobém horizontu přináší další potíže - úzkost může přerůst až v ataku panické poruchy… Je dobré se nenervovat dlouho a nechat si provést základní vyšetření (i když sama vím, že i když vyšetření nic neprokáží, ten strach nemusí ustoupit, a navíc EKG se natáčí po krátkou dobu a to zrovna žádná extrasystola nemusí přijít). Takže pokud má někdo pocit, že mu vynechává tep, tak zkuste hledat informace na téma extrasystoly.

Váš příspěvek