Varixy v malé pánvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bergerova  20.02.11 13:23
varixy v malé pánvi

Jsem 38 letá po 2 graviditách a jsem jedna z tech zen, kterou trapily bolesti zejmena po levé strane v podbrisku tupá píchavá bolest (vzdy jsem tvrdila ze mě píchá vaječník)a křízové bolesti připominající bolesti předporodní. Bolesti byly nepřetržité střídala se jen jejich intenzita, která se zhoršovala ke konci dne, zejména pak v noci. Pochopitelně jsem navstivila svého gynekologa, který skutečně diagnostikoval varixy v malé pánvi, předepsal mi detralex a flogistika. Nezabrelo to, zkusily se antibiotika, protože bolesti od varixů nejčastěji způsobuje zánět. A nic. BOLESTI OVLÁDLY MUJ ZIVOT NATOLIK ZE JSEM SKUTEČNE JEN PREZIVALA. Nekolikrát jsem skončila i na gynekologické pohotovosti pokaždé byl nález chudý, jen ty varixy (s těmi se ovsem nic moc delat nedá). Následovalo chirurgické vysetrení, kolonoskopie, gastroskopie. Nakonec jsem skončila na gynekologické laparoskopii, kde mi našli samozřejme než ty varixy. Bylo mi řeceno ze je to od varixů a nebo spíš i psychyckého původu. Ani se nedivim kdyz videli tu vyzablou trosku, z 52 kg jsem za půl roku zhubla na 45kg a byla jsem skutečne psychycky rozhozená,kdyz nemuzete ani spat. Ani jednoho z gynekologů nenapadlo me odeslat na CÉVNÍ vysetrení!!! Udelala to nakonec az má obvodní lékařka, která osobne zavolala zkušenému internistovi a popsala mu můj zubožený stav. Ten mi v nejbližším možném termínu provedl interní vysetrení ultrazvukem duplex žíly a oznámil mi KLINICKY TĚŽKÝ STAV SYNDROMU PÁNEVNÍ KONGESCE, neboli reflux ovarialní žíly v mém prípadě levostranné…a to byl zdroj všech tech bolestí. Nabídl mi možnost řešení novou teprv V ČR vznikající metodou, která se u nas teprve zavádí tkzv. EMBOLIZACI OVARIALNÍ ŽÍLY. Neváhala jsem. Do ovarialni zíly, kde docházelo k refluxu v mým případě 2oum, neboť se žíla navíc rozdvojovala byly katetrem z pravého třísla vpraveny platinové drátky, které vlivem tepla pak vytvořily v potřebném místě žíly spirálky, aby se žíla uzavřela a nedocházelo tak ke zpětnému toku krve.ZÁSAH BYL NEBOLESTIVÝ, PŘI VĚDOMÍ A NAVÍC JSEM HO MOHLA CELÝ SLEDOVAT NA OBRAZOVCE. Jak z amerického filmu…
Nyní jsem zcela bez problémů a žiji obyčejný život bez bolestí jak skvělé!!!
Tímto postižením trpí především ženy po graviditě a v produktivním veku tedy v nejlepších letech…
MOC BYCH SI PŘÁLA ABY TYTO ŽENY SE STEJNÝM TRÁPENÍM MĚLY ŠTĚSTÍ JAKO JÁ. Mnohdy je jim totiž zbytečně provedeno odejmutí vaječníku nebo i celková hysterektomie a při tom to NENÍ NUTNÉ!!!

Reakce:

Vacoš
2 příspěvky 14.08.11 18:09
Dotaz

Dobrý den, blahopřeji paní k úspěšné léčbě. Ráda bych Vás tímto poprosila o kontakt na cévního lékaře, který byl ochoten Vám pomoci. Již delší dobu mám stejný problém a obvyklá léčba není úspěšná, jen bolesti jsou stále úspěšnější a víc přítomné. Moc děkuji.

Mazda  18.01.12 22:01
další dotaz

Dobrý den, trpím stejnými potížemi a protože mi zatím nikdo z lékařů nenabídl rozumnou léčbu, také bych ráda poprosila o kontakt na lékaře, u nějž lze zákrok podstoupit. Zatím mi nabídli pouze hormony a hysterektomii, což mi připadá v dnešní době skutečně absurdní. Děkuji velice.

Alena5
1 příspěvek 06.03.12 10:16

Dobrý den, mám velkou prosbu, mám stejné příznaky jako jste popisovala v příspěvku, mohla by jste mi dát kontakt na cévního lékaře, který Vám zákrok provedl? děkuji Alena V.

Klárynka
1 příspěvek 27.05.12 15:55
Prosba o kontakt

Záhadná paní Bergerová, myslím, že ani neexistujete, nebo že vůbec neexistuje ta léčba, kterou jste v příspěvku krásně popsala. Mám stejné problémy již víc než rok a jejich léčba je neúspěšná. Našla jsem Váš příspěvek a jak vidím, je nás víc, které čekáme na to, až nám poradíte, kde se dá najít řešení.
Stále nereagujete. Prosím, dejte vědět, kde jste byla úspěšně léčena.
Mnohé z nás Vám budou víc než vděčné.
Předem díky. Klára

Váš příspěvek