Uzliny velké 1cm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jakub Říha  22.05.11 11:34
Uzliny

Dobrý den , je mi 20 let.Před rokem jsem si nahmatal bulku cca 1cm kousek nad tříslem .. šel jsem k doktorovi s domnění , že to bude kýla .. věnuji se hodně sportu tak jsem s tím počítal. Ten to prohmatal a řekl , že je to lehce zvětšená uzlinka nejspíš nějakým menším zánětem nebo štípancem od hmyzu . Tak jsem to nechal být teď jich tam na tříslech mam asi 5 .. jsou malé , nezvětšují se ..asi před týdnem jsem si nahmatal bouličky na krku po čelistí .. na pravo i na levo .. šel jsem k jinému lékaři ten mi to prohmatal .. i na tříslech na to koukal a říkal , že nejsou nijak zvlášť zvětšené .. že to má spousta lidí .. , že jsem hubený tak si je nahmatám .. koukal i na zadní čast hlavy , klíční kosti .. tam nic nemám . Kamarádi si ze mě dělají už srandu , že jsem vyplašenec a že pod každou „kravinou“ vidím rakovinu , ale mě to v tom krku příjde i tak divný. Navíc mám pocit , že mám tvrdší bulku jakoby nalevo od ohryzku nebo spíš jak je krční tepna tak tam .. ale já to prohmatávám tak často , že už si sám připadám někdy jak naprostý hypochondr.Jinak žádné jiné příznaky nemám .. nemocný jsem byl naposled krátce tak před 3 měsíci .. Moje tělesná teplota se drží stále u 36,1 .. Mám si zajít i na jiné vyšetření nebo mám věřit zkušenému chirurgovi který mě kontroloval .. mockrát děkuji za odpověď .. Jakub

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 22.05.11 13:43
Uzliny

V první řadě bych doporučila opět návštěvu lékaře,ale takového,co se Vám bude věnovat.Preventivně můžete uzliny mazat kostivalovou mastí 2× denně,nebo dávat obklady z listu kostivalu.Listy podrtíte paličkou na maso,položíte na pláténko a připevníte.Nejlépe na noc a listy musí být čerstvé.Takže asi ta mast pro Vás bude schůdnější,že.Mazat ráno a večer tak aby se mast do uzlin vetřela.Dodat je nutní vitamím A a zinek(v lékár­ně)A čistící čaj vysloveně pro muže.Necháte si udělat směs v bylinkářství,tam koupíte i mast.Složení čaje:100g celíku zlatobýl-nať,5Og vrbovky malokvěté-nať.50g tymiánu-nať a 25g měsíčku-květ.Čaj připravíme :vrchovatá lžička směsi bylin se zaleje 1|4l vřelé vody a nechá se asi 7min louhovat pod poklicí(talířek atp)Pije se 3× denně a můžete si celou dávku najednou připravit do termosky.Ale lékaře prosím opravdu vyhledejte.Předpis čaje si uchovejte,protože možná ti posměváčkové ho nakonec na Vás budou škemrat.

Hanka.XY
71 příspěvků 22.05.11 19:09

Dobrý den,
normální uzliny mají hmatnou velikost, takže pokud jste zdravý, štíhlý a pár si jich nahmatáte, je to normální. To byste musel mít i nějaké další příznaky, ale prosté zvětšení pár uzlin by nemělo nic znamenat;)

Bábina
1450 příspěvků 22.05.11 19:11
Uzliny

No nevím,možná máte pravdu,ale.....

Hanka.XY
71 příspěvků 22.05.11 19:15

Já si teď v tuhle chvíli dokážu nahmatat asi po třech uzlinách na obou stranách třísel a čas od času i na krku. Podle mě je to normální:) Ale třeba vám House řekne nějakou super skvělou diagnózu;) Hezkou něděli

Jakub Říha  23.05.11 17:10

dobře , děkuju za rady ..

Bábina
1450 příspěvků 23.05.11 17:40
Uzliny

Doktor můj email dostal,ale asi slouží,tak vydržte,ale jako prevenci si uzliny můžete ošetřovat alespoň mastí nebo obklady z kostivalu.Určitě se zmenší.Víte v podčelistních žlázách to může být prkotina jak psala Hanka YX ale také kamínek,nebo zánět a jiné věci.Pak až se uzliny opravdu začnou hodně zvětšovat,léčí se to těžko.Přeji Vám,ať jste zase fit.

Jakub Říha  24.05.11 09:56

mě se právě nezvětšují už dlouhou dobu vůbec .. nebo teda ty na krku jsem zaregistroval tak týden zpátky .. + - den .. Todle mi napsal doktor do zprávy : Zvětšené LU , jiné LU v tříslech minim. jinak na krku nejsou jiné patrné .. Dop: není třeba zvl. opatření…

a obklady vyzkouším .. děkuju

Jakub Říha  24.05.11 09:57

zvětšené podčelistní uzliny * ( tam má být )

Bábina
1450 příspěvků 24.05.11 10:06
Uzliny

Zvláštní opatření je to,že Vám to pan doktor vyndá.Tak buďte rád,že se to obešlo bez toho.Ošetřete si ty,co se Vám nelíbí a nějakou dobu to vydržte.Kdyby lékař nahmatal kamínek,poslal by Vás na rengen.Mohl jste prodělat nějakou virozu.Nebo přestřelil a dělat s větší námahou nežli bylo tělu milé.V uzlinách se vetšinou v linfě usazuje sůl.Ale ne ta do polévky.Tak to rozežeňte a budete zase chlapík.

Hanka.XY
71 příspěvků 24.05.11 17:54

Bábino, co myslíte tím kamínkem? Neumím si představit, co za kamínek by se mohlo nacházet v místě uzlin na krku nebo v tříslech?

Bábina
1450 příspěvků 24.05.11 18:38
Uzliny

Hanko,to jste medik?Zeptejte se někoho OLR.To se opravdu mastí nedá rozehnat.Nevím jestli se dělají i v tříslech ,ale po operaci kamímku ve slinné podčelistní,už jsen tu dva případy na doléčení a zahojení po operaci měla.Měla jsem je tu,ještě než na krční šli.Na omak je uzlina úplně tvrdá a nepohyblivá.Ale to pána nechci děsit.Mohl jen nastydnout,nebo se namoci,co já vím.Já ho nevidím.Ale ověřte si,že opravdu to u podčelistní žlázy je.Vypadá to jako velice ztvrdlá uzlina,podle mého posouzení.

Hanka.XY
71 příspěvků 25.05.11 20:13

Ovšemže ve slinné žláze se musí něco jako kamínek vytvořit, ale ne v uzlinách. Tam žádná kamínek být nemůže. A navíc takový kamínek udělá spoustu dalších příznaků než jen to, že se dá nahmatat. Samostatně se vyskytnout může, ale nevím, co to má dělat se zvětšenými uzlinami na krku a v tříslech

Bábina
1450 příspěvků 25.05.11 20:24
Uzliny

Jo to víme mi,ale normální člověk to lehce za zvětšenou uzlinu zamění a to mu já nepomohu,proto chci vědět,jsou li to opradu uzliny a ne jiné věciVíte určitě co uzliny mohou napáchat.Tady to ale probírat nebudem.To je na soukromou debatu.

Bábina
1450 příspěvků 05.06.11 20:16
Uzliny

Dáte mi prosím vědět jak dopadlo vyšetření.Pak Vám mohu upravit léčbu,pokud souhlasíte.

Dr.House
622 příspěvků 05.06.11 20:24

jakou léčbu, žádnou nepotřebuje…o nic totiž nejde, tím že je hubený se uzliny dají lehce vyhmátnout…dokonce jsou i viditelné…pokud nikdo nenašel nádorové ložisko, tak se klučík nemusí bát…možná to bude časem i sexy a holky místo šahání na kuličky budou šahat na uzlinky…

Bábina
1450 příspěvků 05.06.11 20:32
Uzliny

To bych chápala,le že by mu šahali i do krku?Takže podle Vás dobrý jo?To jsem potřebovala vědět.Díky

Dr.House
622 příspěvků 05.06.11 20:41

nic to není…anatomicky jsou to uzliny na správných místech…nic to není…nádorové ložisko vám nikdo neprokázal, bylo by znát z odběrů krve…a lékař by to poznal…

Jakub Říha  05.06.11 21:43

no viditelný ani nejsou .. spíš jsem si ji nějak omylem našel .. byl jsem znovu u doktora a ten mi řek , že to je prostě normální , ale že mi pro můj klid vezme krev .. tak zítra na ní jdu ..

Dr.House
622 příspěvků 06.06.11 08:16

no, vidíte…a to je přesně to co řikám…pro vyloučená možného zánětu ři nádorových ložisek…ale ni to není, bukdte v klidu…

Jakub Říha  09.06.11 15:26

tak přišly výsledky .. jmenoval tam co je zvýšené .. a prý to značí nějaký zánět v těle .. tak jsem dostal antibiotika a příští týden mám dorazit na kontrolu se vzorkem moči ..

Dr.House
622 příspěvků 09.06.11 18:37

ano..proto vždycky tvrdím že vím co dělám…probůh proč musim pořád něco dokazovat.. vy dejte moč, maximálně vám tam najdou zvýšený kreatinin a ureu a možná nákou přímes bílkovin… takže…malá infekce ale bohužel nevím čeho…nemáte rýmu?chřipku, angínu? …a neřikejte mi že vám nic není..zas tak záhadný nejste…dodržuj­me to..

Jakub Říha  10.06.11 08:11

:-D … no rýmu a kašel .. a asi 2 dny jsem měl teplotu .. teploty už nemám .. chtěl jsem se vás optat jen tak pro informaci .. kde přesně je nadkliček? je to přímo nad klíční kostí ? .. děkuju

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 10:16

..k tomu nemám už co dodat…MÁTE CHŘIPKU - GRATULUJU! ano, a z anatomie máte za 1* …

V.N.  19.12.12 23:31
co jsou prosim zvetsene uzliny?

Prosim moc rada bych vedela, jaky je rozdil mezi zvetsenymi a hmatnymi uzlinami. Pred nekolika mesici jsem si nahmatala uzliny po stranach krku, nejsou moc mekke, spise takove elasticke, ale ne vylozene tvrde. Tahnou se mi hlavne u kyvacu az dolu. Nektere jsou tak velikosti vetsi spendlikove hlavicky, hlavne ty dole, vys ty nejvetsi maji tak 5-6 mm, urcite tedy ne vic jak 1cm. Mam je tam porad a nemeni se. Moje lekarka mi na to sahla a podezrele ji to nepripada, ale bohuzel jsem se docetla dost znepokojivych veci o uzlinach, tak mam obavy. Hlavne me desi lymfomy, ale u tech by to prece asi dal rostlo ne? Budu rada za zkusenosti nekoho, kdo se v tom vyzna, nebo nekoho, kdo ma podobny problem…

Lucouš1991
4 příspěvky 12.12.13 11:19

Ahojky, potřebovala bych poradit. Mám už rok problémy s uzlinami ze zadu na krku a na hlavě. Je to asi rok nazpět co mě začala bolet hlava a za uchem se mi udělala boule asi 1cm veliká, na dotek byla bolestivá, ale pak bolesti pominuli a zůstala mi tam jen tvrdá, nebolestivá boule, která mi do týdne zmizela. Toto se pak opakovalo přibližně za 3měsíce, ale udělaly se mi už 3 boule, zase o velikosti 1cm, když se mi dělaly tak mě zase bolela zezadu hlava, boule byly bolestivé, pak bolesti pominuly, zůstaly mi tam opět jen boule, které do týdne zmizely. Když se to opakovalo častěji a častěji a mě se udělaly už vždycky jen po pár dnech a měla jsem jich tak 8–10 na hlavě a na krku. Tak jsem zašla k doktorce, která mi vzala krev, jestli nemám infekci nebo mononukleózu. Vysledky byly dobré a řekla mi, že neví od čeho to je. Měla jsem teď od těchto potíží, tak třičtvrtěě roku klid a teď po třičtvrtě roce, zase bolest hlavy ze zadu, udělala se mi jedna boule o vel. 1–1.5cm, byla na dotek citlivá, za pár dnů bolesti přestaly a zůstala mi jen tvrdá boule, která mi po týdnu opět zmizela. Je to tak 3 týdny a od té doby se to neopakovalo. Měla jsem problémy s větším pocením jak ve dne tak i v noci, to přestalo a tak týden mi není každý den ve večerních hodinách dobře, bolí mě svaly po celém těle, někdy zvýšená teplota, ucpe se mi nos a pálí mě oči. Prostě jako když Vám začíná chřipka. Takhle mi je každý večer a za 2–3hodiny mi je zase dobře. sem i často unavená. Myslíte, že by to mohlo být nádorové onemocnění? Nechci vypadat jako hypochondr, ale je to pár let nazpět co mi zemřela sestřenice na nádor na mozku. aky neměla žádné příznaky, jen ji pořád bolela ruka.Bylo jí navíc teprve 30 let.Tak se bojím co to m, ůže být a zrovna tak divné příznaky. Děkuju za radu a odpověď. :)

Váš příspěvek