Užívaní Champixu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

djastin
1 příspěvek 03.08.12 18:13
užívaní CHAMPIXU

Dobry den, byl jsem si nechat napsat recept na přípravek CHAMPIX pro pomoc s odvykáním kouření.
Doktorka mi napsala hned standardní balení 1mg modré tablety a instrukce že mám brát 1 tabletu denně. Napsala mi balení na 3 měsíce a pak mám za ni přijít. Doma po přečtení příbalového letáku jsem ale zjistil že první týden se má začít startovacím balení kde jsou 0,5mg bílé tablety jednou denně a po třech dnech 2× denně 0,5mg. Od druhého týdne se má brát 2× denně jedna 1mg tableta. Můj dotaz je zda je normální že instrukce od lékaře jsou úplně jiné než je psáno u léku? Chtěl jsem začít to brát už dnes ale radši počkám. Děkuji za odpověď.

Reakce:

iwuush
31 příspěvků 04.08.12 20:20

Já jsem tedy se Champixem nováček, ale myslím si, že by jsi měl začít se startovacím balením, protože je uzpůsobené tak, aby si tělo postupně zvykalo na tu 1 mg dávku..

Šánulinka  17.10.14 14:30

Ahoj chtěla bych se zeptat, dnes jsem si nechala napsat champix 0,5mg a nemužu ho v žádné lékarně sehnat. Může mi někdo poradit jsem z Ústeckého kraje. Díky moc Šárka

pavlle13  18.12.14 11:10
Šánulinka

Startovací balení není. Ale stačí půlit normální balení. První tři dny půlku tablety, další tři dny dvakrát denně půlku a posléze dvakrát denně celou tabletu.

Váš příspěvek