Záchvaty úzkosti v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvinka88
8 příspěvků 04.11.12 21:39
Už si nevím rady

Dobrý den, prosím o rady. Ještě před 7 měsíci jsem byla naprosto zdravý a psychicky vyrovnaná člověk, během těhotenství bylo vše špatně, ale nějak jsem to zvládala, pak jednoho dne jsem dostala sama panickou ataku-jela jsem na pohotovost(bušení srdce, pocit mravenčení a trnutí obličeje, vysoký tlak, pocity na omdlení) dle ekg, interního vyšetření a odběrů vše v pořádku. Pak se to měsíc neopakovalo až jednou začalo znova o trnutí levé tváře, hledala jsem si onemocnění na internetu, kde jsem narazil na nádor na mozku-d té doby strašné bolesti hlavy, pocity na omdlení, tlak v hlavě a uších, bolest očí, navštívila jsem neurologa, ORL i vyšetření oční a očního pozadí. Vše negativní. Poté jsem dostala preklampsii, eklampsii, po následném akutním císaři na začátku 7. měsíce hellp syndrom(selhání jater a ledvin) a nádledné DiC.(diseminovaná intravaskulární koagulopatie). 5 dní v umělém spánku na UPV. Od propuštění domů pocity dušnbosti, tíhy na hrudi, svírání, bolesti hlavy, vyšetření na Ekg moc krát, Rtg plic a srdce několikrát, Ct plic a mediastina, Scintigrafie plic, Bronchoskopie, Spirometrie, Gastroskopie, Ct dutin, Ct mozku, několikrát celkové vyšetření krve včetně vyšetření na hematologie, vše negativní. Od té doby 3× na pohovotosti.Byla jsem i u alergologa, z krve žádná alergie ani astma. Návštěva psychologa i psychiatra taky byla. Poslední dny strach z alergických reakcí-z léků, po požití sebemenší jakékoli tablety-pocit dušnosti, otoku jazyka, rtů, několik hodit. Strach z alergie na potraviny, mám pocit, že mě stále svědí jazyk, dělají se mi afty. Bolí mě neustále denně od probuzení hlava na levé půlce, jakoby za uchem, občas tlaky v uchu, zaléhání a pískání v uších, strach z omdlení, ze smrti, strach z aneurysmatu. Jsem za měsíc objednaná na magnetickou rezonanci a MR angiografii. Nevím si se sebou rady, jsem strašně nešťastná, nemohu normálně fungovat, mám strašný strach, co to všechno znamená, prosím budu ráda za všechny vaše názory a omlouvám se na dlouhý text.

Reakce:

silvinka88
8 příspěvků 05.11.12 19:06

Děkuji a přišlas někdy na příčinu?

Petra1970  05.11.12 19:55

Ahoj, myslím, že je za vším strach. Asi jsem nějak ztratila sama sebe a všeho jsem se bála. Ne, že bych byla nějaká poseroutka, ale asi jsem měla vnitří obavy z nových věcí, ze změn. Možná jsem neuměla zpracovávat špatné zkušenosti, které jsem prožila, asi jsem se v nich moc dlouho babrala, než abych to zpracovala a vzala to jako posun vpřed. Co tady čtu, tak mi přijde, že sem píšou lidi, s nízkým tlakem, citlivější osoby, empatické, které si moc zabírají i problémy jiných. Přesně nevím, to jsou moje první pocity, co to mohlo být. Podívej se třeba na stránky emaptia.cz třeba ti to něco řekne.

silvinka88
8 příspěvků 05.11.12 20:36

Taky mám ze všeho strach, přežila jsem vlastní smrt a místo toho, abych byla radostí bez sebe, tak se neustále pozoruju, kde co je jinak než před tím. Za půl roku jsem toho zvldála a překonala strašně moc i ten stres s tak těžkým nedonošencem jsem vydžela, ale se sebou si nevím rady. Do té hlavy se přidávají poslední dny i pálení jazyka a dásní, pálení v uších, tlak v uších. Je to k zbláznění. Mám strašný strach, že v té hlavě přeci jen něco bude, ale co???

Petra1970  05.11.12 21:03

Je tam asi tvůj strach, já jsem se tak dlouho prohlížela až jsem si našla bulku, takže pro mě jasná rakovina. Třásla jsem se každý den, nemohla jsem jíst, pak už ani pít, jak jsem byla celkově scvaklá, začala jsem rychle hubnout a tím měla stále větší strach, že je něco špatně.

silvinka88
8 příspěvků 05.11.12 21:27

A jak to nakonec dopadlo s tou bulkou? Já jsem si hned ze začátku namluvila, že je to nádor na mozku a když mi ho na ct vyloučili, tak jsem přešla na aneurysma na mozkové tepně… jen nevěřím, že by tohle všechno mohla psychika způsobit

silvinka88
8 příspěvků 05.11.12 21:48

Jj tam už jsem psala, prý překyselení organismu. Já vidím na sobě cokoli a hned si diagnostikuji velmi vážnou nemoc a pak nad ní tak moc přemýšlím, že se to neustále zhoršuje. Bohužel ani antidepresiva nepomohly, ale z prostého důvodu, nějak mám poslední dobou panický strach z léků, hlavně z jejich nežádoucích účinků a po jakékoli jedné tabletě už mám pocit, že mi otíká jazyk, obličej, že se dusím, atd…začnu lítat k zrcadlu a je to…

Petra1970  05.11.12 21:54

Je to něco z těchto pocitů? Strach z onemocnění a ze smrti. Vnitřní neklid, stavy úzkosti, napjatost ve vzezření a chování, nemůže se uvolnit. Neposednost, nutkavé chování. Hluboce usazené obavy (například o někoho blízkého). Nervozita a třesavka. Vyčerpanost a sklíčenost. Nápadný perfekcionismus (vše musí být na svém místě, jídlo vždy čerstvé apod.) Chce mít vše pod osobní kontrolou. Výrazná žízeň, ale nepije velká množství najednou, nýbrž usrkává po malých doušcích. Upřednostňuje teplé nápoje, ale může usrkávat i studenou vodu. Zimomřivost. Zhoršení chladem, kolem půlnoci a o samotě, zlepšení teplem. ARSENICUM ALBUM 9CH

silvinka88
8 příspěvků 05.11.12 22:01

Z ničeho nic se objevující záchvaty strachu až děsu. Panika, strach ze smrti. Pocity, jakoby smrt skutečně neodvratně přicházela. Bušení srdce. Neklid. Rozrušení. Závratě. Na spánek není ani pomyšlení. Příčinou potíží může být šok po nehodě nebo jiném otřesném zážitku, případně prochladnutí po expozici suchému a studenému větru. Zhoršení večer a před ulehnutím. Zhoršení chladným a studeným větrem

Petra1970  12.11.12 20:37
ahoj

Dej vedet jestli je neco nového. jestli jsi u nekoho byla, jak ti je? Petra

silvinka88
8 příspěvků 12.11.12 21:37

Ahoj, nového je to, že mi začaly zaléhat uši, dost šíleně, je to už fakt na mašli…:-( jinak čekám na u magnetickou rezonanci, bude za 14 dní a výsledek za další týden a podle toho se uvidí co dál..To zaléhání mám asi pátý den, už ničemu nerozumím

Petra1970  13.11.12 19:55

Hrozně ráda bych ti něco poradila, ale nevím co přesně, pouze to co mě pomáhalo. Dlouhé procházky, zaměřit se na nějakou činnost co tě odpoutá od chmurných myšlenek a hlavně si říct, že jsi zdravotně vpohodě, pokud ti nic nezjistili a já věřím,, že ani nezjistí, tak si to třeba každý den opakovat a věřit tomu. děláš nějaký sport? jestli chceš podivej se na stranky panickaporucha­.mistecko.cz píšou si tam holky s panickými ataky. co říkáš na odkaz co jsi napsala 5.11., 22:01?

silvinka88
8 příspěvků 30.11.12 08:41

Ahoj Petro, tak jsem byla na MR mozku včetně angiografie intrakraniálních tepen. Vše negativní. Na místo toho, abych už měla klid jsem i včera užila další „nad jen“ panickou ataku. Při chůzi jsem měla pocit, že jsem snad slezla z kolotoče jak jsem se motala, začaly mi brnět lýtka, okolo pusy, špatně dýchat, dostala jsem strašný strach…dneska to s tím dýcháním není nijak slavné no, jakože mám pocity, že na hrudi snad leží balvan. už jsem z toho fakt zoufalá

Petra1970  30.11.12 16:52
silvinka88

Ahoj, myslim na tebe jak ti je. jak jsme si psaly minule, měla jsem pocit, že sis na těch stránkách našla svoje pocity. 5.11., 22:01, tak pokud doktor nic nezjistil tím líp a vyzkoušej to. držim palce

Váš příspěvek