Unavené hlasivky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Darina74  24.09.14 23:05
Unavené hlasivky

Dobrý den,
mám veliký problém a začínám pochybovat o tom, že pro mě existuje nějaká rada…
Už 14let jsem diabetička 1 typu, píchám si inzulín 3× denně a jednou na noc. Poslední 2-3 roky jsem začala mít problémy s hlasivkami a tento stav se stále zhoršuje. Když delší dobu mluvím, zvlášť když musím mluvit nahlas, nebo se směji, hlasivky se mi unaví a celé mě to kolem mandlí bolí. Samozřejmě jsem hned běžela na ORL, kde mě z rentgenu zjistili jen mírné vybočení jedné z hlasivek. Na to mi pomáhá hlasové cvičení /hmmm/, ale jinak se žádná abnormalita neobjevila. Paní doktorka nevěděla co se mnou a tak jsem absolvovala inhalace, zkoušely jsme olej. kapky, pila i cucala jsem Vincentku, stříkám si do krku Aloe Vera, diabetoložka měla podezření na Sjogrenův syndrom, který se ale nepotvrdil, přesto jsem si běžela koupit od Salivy ústní sprey /tzv. umělé sliny/, krk si natírám mastí Artrin od léčitelky. Abych to zkrátila, v lékárnách už jsem nechala opravdu spousty peněz, ale vše pomůže jen krátkodobě. Začínám se stranit lidí, protože bez žvýkačky, Tic Tacu, nebo nějakého bonbonu už nejsem schopna s nikým vést dialog. Co je horší, při mém povolání prodavačky hlasivky opravdu potřebuji.
Ještě dodám, že je mi 40let a pitný režim dodržuji /2-3litry vody denně/. Lékaři neví co se mnou a já se bojím, že se budu muset za chvíli učit znakovou řeč. Budu moc vděčná za jakoukoliv radu.
Setkal se někdo s něčím podobným?? :zed:

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu