Jak se zbavit únavy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Suzanne1  10.12.10 08:51
Únava a další příznaky

Dobrý den,už od svých 13let trpím hroznou únavou.Teď mi je 20let a poslední rok je únava hrozná.Předtím jsem spala 12hod. teď už 15hod. a víc a jsem stále unavená.Od 13let jsem měla strašné problémy vstát do školy.Mamka mě nemohla vytáhnout z postele a já jsem cítila ja přejetá kombajnem.Od narození jsem byla stále nemocná.V nemocnici jsem byla víc než doma.Zápaly plic jsem měla asi 5×,2× oboustraný.Spálu s kterou jsem byla na infekčním oddělení.Odtřes mozku,zaněty močového mechíře(krev a bílkoviny v moči) a další nemoci s kterými jsem byla v nemocnici ale už si ani nepamatuju co to byly za nemoci.Jinak chřipky nespočítatelně a pokaždé se 40C° horečkami.Angíny jednu dobu 4měsíce opakované každý měsíc.Záněty nosních dutin,alergie,Gil­bertův symdrom,nízký tlak,opakované kvasinkové infekce a mikozy.Od 15let beru antidepresiva které mi pomahají.Teď na gastroskopii zánět žaludku příznaky jsem měla tlačení v krku nebo na krku(co já vím)celý den a nauzea a gynekologie inf.ureaplasma 4× antibiotika stále ureaplasma beze změny.Teď mám klacid 500 na 3 týdny.Půl roku zvýšené močení a velké žízně.Jednou jsem to meřila 3dny a vymočím vždy o 2L víc než vypiju.Nikdy jsem to s doktorem neřešila ale na vyšetření moči s jiným problémem glukoza v moči nebyla.Ledviny mám asi taky v pořádku.Únavu jsem taky nikdy lékařsky nežešila ale dost mě to obtěžuje.Teď 14dní mám přetočené spání.V noci jsem vzhůru a ráno spím.15-16hod. spím 8-9 hod vzhůru.Spala bych i díl protože po probuzení jsem stejně unavená.Spím klidně,tvrdým spánkem,nebudím se.Snažím se si spaní přetočit zase zpět ale nedaří se mi to.Usnu až nad ránem a prospím až do večera.Mamka je taky spáč.Ale jí omlouvá práce a taky snížená funkce štítné žlázi.Já jsem si žlažu nikdy nevysetřovala.
Prosím o radu jak tohle všechnou zlepšil hlavně tu únavu.Zkoušela jsem jíst vitamíny a jíst zdravě ale nezabralo to.Nevím jestli bych se neměla jít někam vyšetřit.Budu ráda za každou radu.Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Asketka
19 příspěvků 10.12.10 22:18
máte toho opravdu dost

Řekla bych že únava je důsledek všech těch problémů a když se jí budete chtít zbavit, nepůjde to naráz. Spánek je stav, který tělo regeneruje, takže nemocné tělo po něm touží, těžko ho nutit, aby to nedělalo.

Obecně je možné povzbudit tělo takovými věcmi jako kořeněnou stravou, zeleným čajem, vitamínem b, otužováním, pravidelným sportem - ale pokud máte problémy se žaludkem, tak toto zřejmě bude chtít konzultaci s lékařem.

Dost dobrý je zázvor, jako čaje, nebo přídavek do jídla, ale jde o to, jestli ho snesete. V babských radách najdete určitě nějaké recepty.

Doporučovala bych denně cvičit, zpočátku ne moc, ale pravidelně, tak aby se pomalu zvyšovala kondice. Protahovací rozehřívací cvičení táno, tak 10 minut, nic silového. Váš ošetřující lékař vám určitě řekne, jaký typ pohybu je pro vás vhodný.

Dost důležité je také to, abyste měla nějakou činnost, která vás zajímá, protože něco takového hodně motivuje. Pravda je, že s únavou nůžete bojovat i v takovém případě, ale je to mnohem snazší, než když nemáte životní náplň.

A ještě se zeptám - v jaké poloze spíte? Když se položíte rovně na záda, dovedete usnout i takto? Spíte na tvrdé nebo měkké matraci? Spíte v chladné nebo vytopené místnosti? - To může také hodně ovlivnit kvalitu spánku.

Suzanne1  11.12.10 08:17

Dobrý den,spím na měkké madraci(pro mě velmi pohodlná),usínám vetšinou na boku(vetšinou na levém)nebo na břiše,všimla jsem si že se skoro ve spánku vůbec neotačím-maximálně 2×.A polštář mám střední(ani měkký ani tvrdý-tak akorát)a pro alergiky.
Všimla jsem si na krku,pod ohryzkem na pravé straně mám opuchlejší krk.Asi 5cm dlouhé a na pohled to jde taky vidět.Je to měkké.Tak mě napadlo jestli nemám zvětšenou štítnou žlázu.Možná proto jsem hodně unavená a mám další problémy.Na gastro jsem šla s problémy s krkem.Problémy s polikáním,jako by mě něco tlačilo na krk,nauzea a občasné a mírné křeče na krku ale to už jsem doktorce neřekla protože má na starosti travicí soustavu.Diag­nostikovala mi ten zánět žaludku ale to by mohlo být příčina že už dlouho beru v krátké době antibiotika.Nikdy mě nikdo na štítnou žlázu nevyšetřoval.Mamka má poruchu ŠŽ,sníženou funkci.Tak zřejmě se pujdu vyšetřit na šž.Akorád nevím jestli můžu na vyšetření a na krev když mám na 3 týdny antibiotika.

Bábina
1450 příspěvků 12.12.10 11:41
Únava

ˇUnava a štítná žláza jdou ruku v ruce.Pokud je vám ještě zima a přibíráte na váze bez toho aby jste víc jedla,může to být nedostatečná funkce.Naopak pokud je Vám vedro a potíte se a hubnete i kdy jste snědla slona ,Vaše ŠŽ pracuje nadměrně.Ale v každém případě bych požádala lékaře o krevní test na ŠŽ a došla si na ORL s tou bulkou na krku.Může to být něco jiného,když to nevidím budu střílet od boku,:cista,kamínek ve slinné žléze,zánět podčelistní žlázy,a nebo opravdu zvětžená ŠŽ,Než na tyto stránky bych raději zašla k lékaři.Až budete mít jasno,pak budeme hleat nápravu únavy,ale to už asi nebude potřeba.Při dobrém léčení budete zase fit.Ale prosím,opravdu toho lékaře ,porucha ŠŽ je dost nebezpečná pro celé tělo a onemocnění podčelistní žlázy není také žádná legrace.

Suzanne1  12.12.10 17:28

Děkuji,určitě si zajdu k doktorovi.Mám všechny možné přiznaky poruchy štítné žlázy.Dokonce co se hodí na sníženou a zvýšenou funkci.Únava,střídá se mi zimnice a velké horko.Hodně se potím.zvýšeně močím,střídání nálad,nepravidelná menstruace teď na ni už týden čekám a to se mi jěště nestalo.Vždy po 3dNekdy se mi nech po dobrání HA.Oční problémy-pálení někdy spatně vidím.Zvýšený růst ochlupení a vlasů.Vlasy 3cm měsíčně(což se mi líbí)ale padají.Zacpa nebo průjem.Třes rukou.Váhu mám zůstavá v podstatě stejná ale spíš klesá.Bolí mě svaly.Pozoruji to už půl roky ale přehlížela jsem to.Myslela jsem že cukrovka ale tu jsem vyloučila podle vyšetření.

Bábina
1450 příspěvků 12.12.10 19:37
Únava

Vaše příznaky jsou dost matoucí,ale vyšetřením ŠŽ endokrinolog pozná i jiné onemocnění hormonálního typu.Je to jeho specializace.A než budete mít výsledky Bylo by dobré pít zeleninové šťávy z mrkve,celeru,per­žele,nebo červené řepy tyto šťávy jsou maximálně alkalické a sníží překyselení organizmuDobrá je ráno lžička mateří kašičky na lačno.To je všechno ale jen podpůrný prostředek proti únavě.Jinak Vám mohu ještě doporučit nějaké bylinné čaje,ale pokud budete pít zeleninovou šťávu,stačí zatím zenený nebo maté čaj.Krev na ŠŽ Vám nabere Váš proktický lékař .Držím palce,a když budete potřebovat pište.

Suzanne1  14.12.10 19:05

Dobrý večer, čaje mám ráda takže piju každý den.Hlavně kopřivový a když dojde tak matový.Za poslední dva dny se mi příznaky zhoršily.Hlavně třes rokou.Třepe se mi levá ruka uplně šíleně.A dva dny za sebou jsem se probudila uplně zpocená i když jsem hubená a mám otevřené okno a přes noc vypnuté topení.Špatně se mi poliká.Teď jsem neměla čas ale zítra už musím k doktorovi.Děkuji za příspěvky.

Bábina
1450 příspěvků 15.12.10 13:41
Únava

Doporučuji co nejdříve udělat vyšetření krve na štítnou žlázu.Všechny příznaky na ní ukazují.I praktický lékař na ní může nabrat krev a podle výsledku by Vás měl objednat na endokrinologi­i.Takové lidi berou přednostně,nežli když tam příjdrete jen s papírem a nebo že jste to vyčetla na internetu.Podle mně máte příznaky jak z učebnice.

Suzanne1  16.12.10 12:28

Dobrý den,tak jsem dnes byla na kontrole na gastru s tím zánětem žaludku a rovnou jsem jí řekla moje problémy.Brala mi krev na glukozu, TSH-štítná žláza a moč.Glukoza 4,34-ok norma 3.9-5.6,C-rekt.protein 0.56 norma 0-5,THS 0,85-ok norma 0-5.V moči krev 1,bílkovina 1,bakterie 2,krystaly 2.PH 5,hustota 1020.Takže štítná žláza to není.Prej kdyby moje problémy neustoupily tak do nemocnice.Může dělat zvetšená štítná žláza paseku i když není porušená??Do zprávy mi napsala že z jejího pohledu funkční dyspepsie.Nejhorší na tom je že mám opravdu hroznou žizeň a můžu vypít cokoliv tak mám pořád sucho v puse a nepředstavitelné žízně.Včera jsem zkolabovala.Hučení v uších,slabos­t,černo před očíma,studený pot,velký třes celého těla.Měla jsem sejít 10 schodů domů a 3× jsem spadla protože nohy se mi podlamovaly.Trefit se do zámku a vyndat klíč mi dělalo vélké problémy a doma jsem hned za dveřmi lehla a čekala až to přejde.Co by mohlo ještě způsobovat velké žízně,sucho v krku a hořkost,časté močení,bolest svalů celého těla,třes levé ruky ,pravé míň,noční pocení,občasné bušení srdce a špatně se mi dýchá(tak 1-2 za den)80 tepu za minutu v klidu,únava a slabost.Žadné fyzické ani psychické vypětí nemám.Jsem hubená.

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 13:38
Unava

Takže paní doktorka lidskými slovy našla poruchu trávení.Na jeho podporu je velké množství bylin a bylinkářství je prodávají už i někde sáčkované,ale já bych doporučila 3× denně šálek čaje s řepíku lékařského,protože pomáhá léčbě celého zažívacího traktu usty počínaje.A dietolog by Vám měl pomoci upravit stravu alespoň po dobu co potíže trvají.Doufám,že léky Vám paní doktorka předepsala,tem čaj budete pít mezi jpo doušcich ne vypít celý hrnek najednou.Mně tam stále vadí ta veše žízeň co já vím,to bývá při cukrovce a 3títné žláze a ta je vyloučena.Podle mně by negativní výsledky neměly zapříčinit nefunkčnost.Ale pokud to v rodině je, je dobré občas provést kontrolu.Požádám Dr Househo,ať jde na tuto stránku a poradí nám,

Suzanne1  16.12.10 14:20

Čaj si koupím a budu pít.Mám od dokrorky jestě předešlé léky Ranisan 150mg ještě mi zbývají na týden takže teď mi nic nenapsala.Žízně mi začaly už před půl rokem.Pak se to za 14dní zmírnilo a po nějaké době zase začalo ale teď je to silnější.Časté močení zůstavá už toho půl roku.Teď tá žízeň je velmi silná.Dnes už jsem vypila 2,5L a pořád mám hroznou žízeň.Jak už jsem předešle psala vymočím o 2-3 litry víc než vypiju.Myslím že jsem měla včera ty mdloby paradoxně z dehydratace­.Děkuji za snahu mi pomoct a poradit.

Suzanne1  16.12.10 16:05

Ještě se chci zeptat kolik maximálně můžu vypít za den??Vážím 45kg.Nepočítám to ale dnes už mám vypito určitě přes 3 litry možná už 4l.Mám hroznou žízeň ale nechci se otrávit ale taky ne dehydratovat.Dnes už jsem zkoušela muťák 1L,kopřivový čaj 0,5L,a jinak sirupovou vodu a vodu z kohoutku a žízeň je snad horší.

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 18:37
Únava

Dobrý pitný režim by měl být na každých 1Okg váhy 3dcl vody na těch 5kg,1,5dcl.Ale při vaší váze je únosná hranice pro ledniny asi 2l na den.Janak zatížíte tělo zbytečne moc tekutinou a nemáte už místo na jídlo a žaludek pak odmítá normální potravu a žádá těkutinu.Zkuste vaší nespoutanou žízeň ukrotit trochu třeba mátovými nebo šalvějovými pastilkami.Stačí i cucámí třeba pecky,kamínku,pocho­pitekně omytého.Prostě něco,co vytváří v ústesc sliny a tím eliminuje pocit žízně.Možná,že máte poruchu slinných žláz a ta vám navozuje pocit nedostatku vody.Ale ten je asi jen zástupný problém pro špatné tvoření slin.Zkuste ještě OLR,Může být zádrhel banální zánet slinných žláz.Moc bych Vám přála,aby se už našlo řešení.

Dr.House
622 příspěvků 16.12.10 18:39

zdravim, prosím o stručnou né dlouhou zprávu toho co vás trápí…tím nemyslím pstá mi tu o tom kolik doktorů už na vás koukalo..zajímá mě pouze to co vás trápí a další příznaky které se ktomu rozvíjejí…
můžete vypít kolik chcete, na to se neotrávíte..je lepší být zavodněná než dehydratovaná. ale optimalní je tak do těch 5-6l..víc už to snad ani nejde…

Suzanne1  16.12.10 19:11

Dobrý večer,teď mě trápí časté močení,velké žízně,sucho v krku,třes levé ruky,pravé míň,bolest svalů,únava,sla­bost,občas se mi špatně dýchá a buší mi srdce(1-2 za den).Nejhorší je tá žízeň,močení,ú­nava,bolest svalů.Před půl rokem to začalo a vrací se to.Glukoza,TSH v pořádku.Děkuji za odpověd

Bábina
1450 příspěvků 17.12.10 17:22
ˇUnava

Doktore,díky že jste přišel,ale přečetl jste si kolik zadavatelka váží.To jí chcete utopit.Doktor tady svou geniální hlavou nahrazuje moje citlivé ruce v reálu.Až najde chybu tak mu budem věřit a já na ní najdu pomoc.Ale při vaší váze tolik vody bych Vám doporučila k plavání a ne k pití.On nikdy nečte celou stránku,tak mu Vaše váha unikla.Ale až řekne co zjistil,dám za to ruku do ohně.Až se rozhodne,ozvu se taky a napíšu byliny a popřípadě dietu a doplňky ke stravě.Tady bohužel mé ruce jsou dobré jen na psaní,ale v reálu cítí,co je špatně a i to občas umí napravit.Tady musím spoléhat na našeho génia.Ale je fak vinikající a Dr.nemá jen v nicku.

Dr.House
622 příspěvků 17.12.10 19:56

ta žízen může být naprosto nevinným příznakem - ale může být průvodním znakem mnoha chorob…pocit žízně u člověka je řízen z mozku tak,že mozková centra monitorují koncentraci rozpuštěných látek v krvi… zvýšení koncentrace rozpuštěných látek znamená nedostatek tekutiny a mozek nám nepříjemným pocitem žízně vydá signál o nutnosti příjmu vody…takže hlavní příčinou je ta vaše dehydratace - to mi do hlavy navazuje bud že máte cukrovku ,,žíznivku,,.­.diabetes insipidus - ten reaguje na antidiuretický hormon, který se vyrábí v našem mozku v hypotalamu ..učínkuje v ledvinách..u vás se bud přestal vyrábět a nebo na něj ledviny nereagují..proto to časté močení jak zde píšete…tato cukrovka se liší od té klasické diabetes mellitus. tudíž se neprokáže zvýšením Glukosy v krvi.

další mě napadá psychogenní příčinou…to může být nadměrné pití způsobené psychikou…do jisté míry simulovat příznaky cukrovky…rozdíl je ten,že zde je prvotní žízen a častější močení je až její následek…u cukrovky je tomu naopak..jak jsem již psal výše…vzhledem k tomuže pacient obvykle není schopen určit co ho začalo obtěžovat jako první..je většinou nutné vyloučit cukrovku laboratorním vyšetřením jak už ste myslím psala že ste už udělala…
takže se ptám - jak ste na tom se solí a se stresem …pokud máte problém něco jako osobní věc nemusíte psát…můžete mi to napsat do schránky, já to nikde troubit nebudu. ale není to ještě můj závěr…

Suzanne1  17.12.10 21:09

Dobrý večer,co já vím tak před půl rokem jsem první začala zvýšeně močit a pak neutišená žízeň.Pak se žízeň zklidnila ale močení trvá od té doby.Asi 2-3× se žízeň vratila jako teď tak na týden.V té době jsem to volala obvoďákovi a řekl že je to zánět moč.mechýře(což já velmi dobře znám)ale pálení,čurání po troškách…jsem neměla a dal mi antibiotika(sa­mozřejmě to nepomohlo).Nechtěl mě vidět,udělat vyšetření nic.Toho půl roku se to se mnou veze.Chodím jen po doktorech hlavně gynekologické problémy a zánět žaludku.

Psychicky se cítím dobře.Stresy,de­prese,uzkost nepocituju.Občas špatné nálady ale to je asi normální.Slané potraviny jít denně ale solím přiměřeně.Rozhodně nejím přesolené potraviny ani bez chuťi.Dnes zatím vypito 4L a moč 6L.Je to normální?

Suzanne1  17.12.10 22:06

Jěště bych se ráda zeptala..Teta je zd.sestra gynekologie a říkala že na štítnou žlázu mi brali jen nějaký základní test že na endokrilogii jsou podrobnější.Mamka dokonce říkala že na výsledky čekala několik dní.Mě braly nějaky TSH.Pod tím byl nějaký T4 a a T3 ale to už mě netestovali.Je možné že když TSH mě vyšlo 0,85(což je asi norma)bych mohla mít poruchu ŠZ a ukázalo by to až podrobný test??Jen nevím jestli to močení a žízně na ŠZ ukazuje.

Dr.House
622 příspěvků 18.12.10 15:08

TSH je hormon ŠŽ a to T3 a T4 jsou též hormony ŠŽ. určitě udělejte odbornější test na endokrinologii. tím tomu neuškodíte.
ale močení a ŠŽ k sobě moc nemají…ta žízen se objevuje kdy? už hned ráno nebo při nějakém podnětu např. když máte hlad nebo se na něco těšíte, nebo něco děláte..?

Bábina
1450 příspěvků 18.12.10 16:00
Únava

Doktor to rozřešil,opravdu si nechte udělat celý test a po případě ultrazvuk.Doktora zajímá na jaký podnět Vaše problémy nastanou.Já bych k tomu ještě přidala jestli jste před tím neprodělala nějakou nemoc a jestli neberete nějaké léky.A jestli ano,jaké.To může mít také souvislost.A co ultrazvuk slinných žláz? Doktore,co ta hromada antibiotik?Nebyl to zpouštěč?Vy tomu rozumíte.Ta žízeň ,váha a únava ŠŽ by odpovídala,a to močení může být následkem nadměrného příjmu tekutin?Zkuste zahánet žízeň cucáním pastilek,šalvě­jových bombonů,nebo jen pecky ,třeba z třešňového kompotu.To aby se tvořili sliny.A žízeň tím zmírníte.Pak by mně zajímalo,jetli se zmírní močení.Určitě na něco příjdeme.Doktor je hlavička.

Suzanne1  18.12.10 16:08

Ráno po probuzení mám nesnesitelnou žízeň a vyschlé v krku.Po snídáni a ranním čaji se to o něco zlepší.Jídlo vetšinou musím zapíjet protože díky té žízně se težko poliká.Po nějaké námaze je žízeň taky velká a ještě třes ruky nebo spíš až cukání.Tyhle žízně jsou nejvetší,pak jsou menší.V noci se krotím abych nechodila v noci na WC.Vzbudím se tak 1× na WC.Ale už to není tak strašné jako první den.To jsem mohla vypít cokoliv a stále jak kdybych nic nevypila.Když mám tyto záchvaty žízně piji 4-6L když to odezní(vetšinou týden)piji 2-3L.Asi kvůli tomu zvýšenému močení se objeví žízně abych to dohnala.Celý půl rok vymočím o 2-3L více než vypiju.Což nechápu proč se tak odvodňuju.

Suzanne1  18.12.10 16:38

Ty problémy se objevily už před tou hromadou antibiotik.A první bylo močení pak až žízeň.Během 3měsíců jsem brala anti.Roxybene,Da­lacin C tablety a mast,2× nějaké na zánět moč.měchýře(1× byly zbytečné protože jsem zánět neměla.A teď jsem dobrala Klacid 500 a navazuju na Klacid 250 ještě na 14dní.Lečím se na inf.Ureaplasma 2měsíce stále beze změny.A doléčená na zánět žaludku.Tento rok jsem byla léčená na zánět slinné podčelistní žlázy.Ale nemám pocit že by se mi netvořily sliny jen jsou hustější pří žízni.

Bábina
1450 příspěvků 19.12.10 10:33
Únava

A jsme doma.Po zánětu,nebo operaci podčelistní žlázy se opravdu předtávají tvořit sliny v dostatečném mhožství.Takže to co Vy nazíváte žízní by se dalo nažvat lépe sucho v ústech,Někdy tak až že nemůžete promluvit ?Na to je nejlepší,tedy pokud je to tento problém ,koliandr.Můžete ho užívat formou nálevu 2-3 šálky denně ,nebo mletá semema 3× denně na špičku kulatého nože.A kze také pouřít jako koření v kuchyni.A je dobré omezit černý čaj a kávu.A pokud se bez kávy neobejdete,přidejte si do ní na čpičku špičatého nože koliandr.Dělají to Turci běžně a je to výborné.Tím zmenšíme pořebu pití a doufám,že i upravíme močení.Ale musíme jedno podruhém.Protože jak se říká,moc psů je zajícova smrt.Moc bylin najednou se prostě ručí.Přeji všem hezké svátky a Hlavně zdravíčko.

Suzanne1  21.12.10 10:37

Dobrý den,nevím přesně jestli to byl zánět slínné žlázy.Ve zprávě mám napsané Lympahdneitis colli 1.sin.
Zvětšené jsem je měla 10×6mm,nic hrozného.Dělalo mi to problémy jen že to bolelo ale sliny si myslím že byly v pořádku.Brala jsem na to antibiotika.Od té doby je tá žláza větší ale podle Dr.se už nidy nezmenší na normální velikost.Teď už se žízeň zase zklidnila do normálu.Zase nějakou dobu budu mít pokoj než na mě zase příjdou záchvaty žíznivosti.Myslím že to má původ v tom zvýšeném močení protože se odvodňuju a pak to tělo chce dohnat.Od jednoho problému mám na chvily pokoj ale další zůstávají.Třeba ten třes rukou.Nedokážu normálně psát a všechno mi padá z ruk.Kdybych nemusela za 14dní na talentové zkoušky kde potřebuju klidné a přesné ruce tak to neřeším.Nevím jestli mám jít k neurologovi jestli to opravdu nebude problém v té ŠZ.Taky přeji pěkné svátky.

Bábina
1450 příspěvků 21.12.10 12:49
Únava

Jedno po druhém.S tou ŠŽ vás opravdu odbyli,udělali základ.Určitě jste neřekla ,že jí má matka.Potom se potomci do druhého kolene mají jednou za rok sledovat.Test od neurologa by také mohl lecos odhalit.Ale to časté močení mi nikam bohužel nezapadá,proto bych se přikláněla k doktorovy ,že za vším bude nějaký zasutý stres,nebo trauma,které jste nevědomky zasula do nevědomí a tělo reaguje takto.Pokud nebudou výsledky a sono ŠŽ s nálezem,pak bych se přikláněla asi k nervové chorobě,ale spíše by tedy chtělo ve Vašem podvědomí najít to, co Vaše problémy spustilo.Pátrejte ve své minulosti,co se dělo před tím,než vás tato potíž postihla.Něčí úmrtí,rochod,v­ýpověď z práce, ztráta zaměstnání,svat­ba,nějaká velice špatná zpráva o někom Vám blízkém.Třeba až problém pojmenujete,najdeme způsob jak vaše potíže odstranit.Pokud nenajdeme ,jak odstranit to močení,neodstraníme žízeň a pokud neodstraníme žízeň,neodstraníme močení.Motáme se v kruhu.Počkáme na poslední výsledky a uvidíme.

Dr.House
622 příspěvků 21.12.10 19:59

co ste to psala s těmy slinamy?…jak je cítíte když na vás jde žízen?…
máte pocit sucha v puse? jako když ste dehydratovaná? a co oči? jaké jsou? - jsou nateklé, nbo normální, slzí nebo neslzí?
ono to bude určitě psychogenní ale ještě s něčím…

Suzanne1  22.12.10 11:26

Dobrý den,sliny se mi asi tvoří normálně.Občas při žízni jsou hustější.Takové bílé bublinkové(nevím jak to popsat).Při žízních se cítím dehydratovaná i když piju dost.Sucho v puse mám po ránu a když více mluvím nebo zpívám.Po 2min.zpěvu se musím napít protože mám vyschlé v krku.Což se mi nikdy nestavalo.Oči mě taky trápí.Palí mě,mám je občas zarudlé a za jedním okem mě bolí.Když s ním začnu hýbám vystřeluju to do hlavy a je to dost bolestivé.Tyhle bolesti znám když mám bolesti hlavy nebo při horečkách ale teď nemám ani jedno.Trvá to už 3den.Myslela jsem že to přejde do rána ale ne.Občas začnu vidět rozmazaně ale to už před bolestí oka.Napuchlé oči nemám.Mám problém už několik let problém s kruhy pod očima(tmavé) a teď se to zhoršilo.Slzy se mi tvoří.

Suzanne1  22.12.10 11:56

Pro bábinu:Dobrý den,jak přemýšlím,ta přemýšlím na žádný zážitek nebo trauma nemůžu přijít.Umrtí žadné,svadba žadná,zaměstnání jsem žádné neměla.Mám zdravotní znevýhodnění na pracovním úřadě kvůli časté nemocnosti a Gylbertově syntromu takže můžu mít nenáročné,sedavé zaměstnání.Které zatím pro mě není.Rozchod jsem zatím bohudík nezažila(ťuk,ťuk)­.Je mi přece jen 20let takže jsem toho ještě moc neprožila.Maximálně na záladní škole si mě děcka dobíraly kvůli časté nemocnosti a nezapadala jsem protože jsem byla tíchá a zamlklá.Ale žádná šikana to nebyla a teď se tomu už směju.Na střední to bylo už dobré.A kdyby to byl původ tak by se to přece neobjevilo až za 5let,ne?Nevím jestli je to možné ale od 14let mám gynekologické problémy.Časté záněty moč.mechýře,kva­sínkové infekce a mykozi a teď tu inf.ureaplasma které se nemůžu zbavit a beru pořád antibiotika.Par­tnera mám 4roky stálého.Jinak se cítím psychicky fajn,fyzicky už je to horší kvůli problémům co mě trápí.

Suzanne1  22.12.10 12:45

Jo,a máme pravdu.Zapoměla jsem doktorce říct o matčiné poruše ŠŽ.Tam to chodí šup,šup a než jsem odvykládala moje zdr.problémy tak jsem zapoměla podstatnou věc.Když sepisovala rodinou anamnéru poprvé tak jsem ani nevěděla že ŠŽ se říká taky.Ani můj praktik to neví.Ale já teď dost často zapomínám.Dost často jdu pro něco nebo něco udělat a zapomenu co.Je mi už velmi blbé a trapné chodit Dr. a vykládat co mě trápí protože by si pomyslely že jsem hypochond ale mě se opravdu tolik problému nahrnulo a postupně se přidávají nové.A na 99% jsem myslela že je to ŠŽ což se třeba může ještě prokázat že je.

Bábina
1450 příspěvků 22.12.10 15:54
Únava

No to já taky myslela,ale to neznamená,že to víme.Do očí si kupte umělé slzy.pokud mohu doporučit,tak ty dražší.Ty stačí kápnout ráno.Ty obyčejné několikrát za den.Podle všech příznaků bych se opravdu přikláněla k psychogenímu problému.protože Vaše příznaky jsou dost nesourodé.A já opravdu marně hledám jak Vám pomoct.Protože pokud napíšu bylinu na jedno mohu rozjet něco jiného.A tak nevím dost dobře ,co napsat dříve.Ale než budete mít všechna vyšetření ,doporučila bych asi čaj z oddénku puškvorce.1 za­rovnaná lžička se na noc zaleje 1|4l studené vody a do rána se nechá lohovat a ráno se ohřeje na pitnou teplotu ve vodní lázni.Je to vlastně čaj na stabilizaci celého těla,nebo lépe všech vnitřních orgánů.Pije se 3 týdny ráno na lačno.Snad Vám alestoň ulevím,když Vám jinak nemohu pomoct.Ale Vy to nevzdávejte.Prostě určitě neurologa a komplet ŠŽ.Divím se ,že nikdo neupozornil Vaší maminku,že přímí potomci se mají kontrolovat +x ročně.

Suzanne1  04.01.11 12:29

Dobrý den,tak už mám za sebou odběr krve na štítnou žlažu.Hormony TSH,T4 a T3.Je to takhle už v pořádku?Předtím mě brali jen TSH.Výsledky budou až zítra.Samozřejmě jsem si odnesla zase antibiotika protože mám zánět krčního hýbače.To je to zbuření a bolestivá zvětšenina na krku.Psala jsem o tom už dávno.Měla jsem dojem že se mi tak zvětšila ŠZ.Co to znamená že mám pořád nějaké zaněty.2 měsíce se léčím antibiotiky na ureaplasma na Gynekol.Pak ten zánět žaludku a teď zánět krčního hýbače.Jen do mě rvou antibiotika a pořád se objevují nové a nové záněty.Nechápu když jsem brala 3 týdny antibiotika Klacit že to nepomohlo i na žánět toho krčního hýbače.Naštěstí jaterní testy mám v pořádku.

Bábina
1450 příspěvků 04.01.11 17:17
/nava

Ted jem Vám napsala dlouhý dopis a najednou mi tam vlétla jakási reklama a musím začít znova.Teď nabraná ŠŽ je klasika,tak uvidime.Pokud bude vše v pořádku,byla bych pro to poradit se s endokrinologem a imunologem.Protože jste samý zánět a samá antibiotika a i širokospektrál a nic.Buď máte problém s imunitním systémem,který bere Vaše tělo jako nebezpečí,nebo těch antibiotik už bylo tolik,že jste rezistentní.Tak by bylo nutné začít z babskou léčbou bylinama.Pokud ale mám něco uzdravovat,musím nejprve vědět co,Zatím se stále motáme v kruhu a stále jen hledáme příčimu.Doma by to bylo jednodušší.Sáhla bych Vám na uši a věděla o co běží.Ale bohužel,tak dlouhé ruce nemám.Tak musíme pokračovat v odhalování.Dnes jste musela škytat,jak jsem si na Vás vzpoměla.Narazila jsem na zprávu,že v Kanadě jeden výzkumák dělá výzkum žen s podobnými problémy.Ty se prý opravdu týkají pouze žen a jen některých.Je to prý alergije na zemskou přitažlivost,a tělo si neumí udržet tekutinu,kterou vypije,právě pro tuto alergii a žízeň je nekonečná.Léčí to přidáním velkého množství soli aby tělo drželo vodu a cvičením.Prostě pohybem.A při spánku mít alespoň dva polštáře pod hlavou aby přechod nebyl tak rychlý.Až jsem poskočila a jako bych Vás slyšela,když mluvila ta paní.Nechcete to zkusit?Třeba je to zrovna V8š problém.Až příjdou výsledky dejte vědět a něco snad už objevíme .Na tu imunologii se ale zeptejte,ty záněty se mi nelíbí.

Suzanne1  04.01.11 19:24

To by šlo.Takže mám začít vice solit a jist vice slaných jídel?Cvičení taky nebude problém až se dám trochu dohromady(teď mám bolesti) i ten druhý polštář zkusím.Teď mě napadlo že můj alergolog je vlastně imunolog a už jsem u něho dlouho nebyla.Tak se objednám.V dětství mi myslím zjištoval imunitu myslím že jsem byla v nemocnici a mám ji slabší ale přesně to nevím.Odjakživa chytnu každou nemoc s kterou přijdu do kontaktu a mám silné průběhy.Tyhle záněty a antibiotika se mi taky nelíbí a stvě mě to.Byla jsem týden bez ATB a 12.1. jdu zase na odběr na ureaplasma tak doufám že nedostanu opět další.Na to čurání zkusím to solení atd.. a uvidíme.Moc děkuji za váš čas a že se mi snážíte pomoc.

Bábina
1450 příspěvků 04.01.11 20:18
únava

Není zač děkovat,Lidi si mají pomáhat.A když mohu,ráda pomohu.A abych pravdu řekla,samotnou mně zajímá ,jako alternativce,co to vlastně nakonec bude.Ale přestává se mi líbit,že chodíme pořád v kruhu a na nic nemůžeme přijít.Mně to štve,stejně jako Vás.Teď jsem znova pročetla Vaší odpověď doktorovy a je to přesně to co říkala ta kanaďanka.Jako by mluvila za Vás.Prý je to nějaký nový objev.Víte,ale mně se stává často,že když něco moc potřebuji,tak na to v pravý čas narazím.Třeba to bude fungovat.Držím Vám všechny 4 palce ,a dejte vědět výsledky,A ne­zapomeňte na tu imunologii.Sakra snad už něco musíme najít.

kmotra
114 příspěvků 05.01.11 13:05
ÚNAVA

asi jsem všechno nečetla, jen tak zběžně. Zaměřte se nyní na imunitu a probiotika, bábina vám radí dobře. Krom vitamínů, a čajů co radí bábina dodejte tělo alespoň 2 x týdně kefír či podobné. Asi jsem přehlédla, ale cukrovku vám doktoři nepotvrdili.....ta věčná vaše žízeň.držím palce.

Bábina
1450 příspěvků 05.01.11 14:58
únava

Podle mně s tím cvičením nemusíte hnet do fitka,Stačí pro začátek trochu procházky,nebo místo autobusu MD 1 zastávku po svých atp.Tělo si musí zvyknout a hned pošlete výsledky ŠŽ a nezapomeňte na imuno.CO ta sůl?Zkusila jste to?Nevadí Vám to na zažívání?Pokud ano ,tak předtaňte.Ale bylo by dobré vydržet alespoň týden,aby jsme zjistily,jestli to není ono.

Suzanne1  05.01.11 15:34

Dobrý den,tak dnes jsem se koukla na izip(chodi mi tam všechny výsledky z laboratoře) a ŠŽ je v pořádku.Předtím jsem měla TSH 0.85 teď TSH 2.57,freeT3 5.71,FreeT4 14.0 všechno je norma.Na imunologii jsem se objednala a musím být 3týdny bez ATB na to vyšetření.Snad to výjde 12.1. jdu na gynekologii zase na odběr na ureaplasma a týden čekám na výsledky a 24.1. jdu na imunologii.Snad to výjde a nedostanu za tu dobu nějaký opět nový zánět.Za tu dobu jsem byla týden max.14dní bez ATB.Jsem zase na začátku ŠŽ to není a pořád nevím co způsobuje moje problémy.Ještě můžu zkusit neurologa kvůli tomu třesu rukou a svalových bolestí ale až se vyléčím a po vyšetření na imunologii.Teď mám opravdu dost hnusné bolesti.Z toho zánětu krčního hýbače mě bolí už i záda,třeští hlava,zuby,čelisti a dešně krk a mám pořád zvýšené teploty 37,8.Mohla bych si dát od bolesti ibalgin nebo paralén??Dostala jsem k ATB i nějaký krém na tlumení bolesti a protizánětlivý ale zatím vůbec nepomáhá.Cítím se jak opilá a oblblá nevím jestli už jsem přeantibiotikovaná nebo kvůli tomu zánětu.Jo,a kefíry popíjím ( chutnají mi) a piju i ten actimel a každé ráno už půl roku piju kopřivoný čaj(četla jsem zepřej i pročistuje tělo).Pokud by na imunologii něco zjistili dokázali by mě už nějak pomoct??Třeba léky na zvýšení imunity nebo něco??Lidi by si měly pomáhat ale dnes už takových moc není takže děkuji Vám.

kmotra
114 příspěvků 05.01.11 15:48
kopřivový čaj

myslím, že ho už pije dlouho…půl roku. Zkuste změnit na čas. Je u vás bylinkář, určitě vám tam namíchají nějaký čaj na imunitu. Obvykle na 3 týdny. Držím palce, ať vše dobře dopadne.

Suzanne1  05.01.11 15:50

Dnes jsem zkusila slanější jídlo a zatím mi to nevadí.Mám doma i rotoped tak si někdy můžu zacvičit i na měm a samozřejmě i procházky atd..Nějak hycovat se nebudu jen si nastavím více zdravého pohybu.

Suzanne1  05.01.11 15:57
Čaj

Aha,to jsem nevěděla.Někdy to střídám když nemám kopřivový za mátový čaj ale to mi někdo řekl že dráždí žaludek tak už ho nepiju.Je tu nějaký obchod kde prodávají přírodní zboží..čaje,vy­juhy atd..

Bábina
1450 příspěvků 05.01.11 16:37
únava

Já snad vidím špatně.Každá bylina se musí vyměnit za jinou po 3týdením užívání a vy pijete půl roku kopřivu bez přestávky?No páni, to jste tomu dala na zadek,při Vašem slabém organismu.Už jste pročištěná až až.Pokud imunolog něco najde tak podle mně to,že Vaše imunitní buňky se pěkně splašili,proto být Vámi teď vysadím i ten kefír a já nevím co všechno ještě berete,bez předpisu.To aby imunolog měl jasný a nezkreslený obraz.Opravdu začínám mít pocit,že je Vaše imunita ne slabá ale,řekněme popletená a bere buňky vašeho těla jako nemocné a proto ty záněty.Pokud mám pravdu a je to tak,pak Vám imunolog pomůže od všeho trápení a já Vám postavým čaj na ozdravění těla a budete jako rybka.Jen už se potřebujeme dobrat nějakého výsledku.Na bolesti Vám poradím.Nahoře na této stránce jsou babské rady,klikněte si tam a vyberte si radu,která zrovna Vám bude dělat dobře a taky podle toho,co zrovna máte doma.Je to pomoc neagresivní a tu do návštěvy lékaře použít můžete.A prosím,už žádné kopřivy.Už jste se přiotrávila.A držím Vám palce,ať už něco dopadne.

Bábina
1450 příspěvků 05.01.11 16:42
/nava

Musela jsem přerušit psaní a mezi tím jste mi psala znova.Tak k tomu cvičení dobrý,a pokud sůl nevadí ,zkuste pokračovat,A čaj zatím nepijte jiný nežli třeba zelený.Po vyšetření imuniti Vám čaj napíšu. :-)

Suzanne1  05.01.11 17:10

Tak to jsem nevěděla.Možná to není půl roku ale míň ale přece už je to dlouho.Tak děkuji za upozornění nebudu ho pít.A zelený čaj můžu pít?Nebo to mám obměňovat třeba každý den?Nezkreslí a neuškodí když budu střídat čaje každý den zelený,ovocný,ro­ibos?Jsem zvyklá každé ráno ke snídani mít teplý čaj.Jinak už nic neberu jen občas kefír a 2-3týdně actimel.Všechno vysadím.

kmotra
114 příspěvků 05.01.11 17:42
ovocný čaj

mi radili , že raději ne. Zelený čaj bývá čistý, nebo s příchutí. Než si zajdete do bylinkáře, radím poslechnout rady bábiny.

Bábina
1450 příspěvků 05.01.11 17:50
únava

Zelený čaj můžete pít ne po litrech,střídejte ho třeba s ovocným ,ale klidně každý den.Je to pochutina,takže nevadí.Ale má také antioxidační účinky,tak zatím tak jeden šálek denně.Ale pitný režim dodržujte.Ještě mně napadlo,že by bylo dobré ,aby jste na imunolodii vzala všechny výsledky a nálezy co máte,aby jste si ušetřila další kolečko co už jsme spolu udělaly.Pokud dáváte nálezy praktickému lékaři,(bývalý obvodní) požádejte ho o zapůjčení karty,nebo alespoň posledních nálezů.Ulehčí Vám to život.Pro příště ,jak radím těm co ke mně chodí,každý nález který Vám dá lékař do ruky ,okopírovat a založit.Pak nemusíte škemrat o zapůjčení karty.A pokud není imunolog napojen na izip je lepší to mít s sebou.Přesvědčíla jsem se ,že ne všichni tam jsou.Držím Vám palce a zase se ozvěte. :-)

Bábina
1450 příspěvků 05.01.11 17:58
dodatek

Ovocný pouze se šípky,a ostatní vynechat.Zelený ráno klidně každý den.Pozor Roibos není čajovník ale americká stromová bylina.Mně taky chutná ale Vy ho zatím vynechte.A u o­vocných čajů čtěte složení.Šípky a ibišek nevadí,ale nesmí být přidané třeba malinové nebo borůvkové a jiné listí.To už jsou opět bylinky.Tak asi bude nejlepší zelený a šípkový.To do 12.1 už přece vysdržíte.A až bude výsledek,namíchám Vám nějakou dobrotu. :-)

Suzanne1  05.01.11 19:07

Na imunologii sestřicka říkala že potřebuji zprávu od praktika jaké antibiotika jsem brala,co jsem měla za nemoci jenže já jsem mluvila jen o 3měsících.Nevím jestli by nebylo lepší tá celá karta protože od malička až do teď jsem bývala dost nemocná.Teď jsem docela izolovaná protože už nechodím do školy ani do práce.Chytnu virové,infekční nemoci jen které mi donese přítel nebo když jsem v kontaktu s nemocí.A průběhy mám střašné.Chřipky léčim dlouho a vždy 40C horečky.A ATB jsou u mě na denním pořádku.Nikdy nedokážu podchytit nemoc když jí na sobě cítím.Můžu se nadopovat všelijakými vitaminy,teple se oblékat atd..vždy propukne a naplno.Změnila jsem teď obvoďáka protože jsem měla lékáře v jiném městě kvůli stěhování takže musím počkat než jí dojde moje karta a jestli se v tom zorientuje tak radši si pujčím celou kartu(jestli mi jí pujčí).Izip je dobrá věc jenže za 2roky co ji mám mi tam pišou zprávy jen z laboratoře a z ultrazvuku jinak i lékaři co v programu jsou nic.Nevím jestli je o to mám žádat nebo co.V Ovocný čajů je obsažený ten šípek a ibišek(co píšete že můžu) a ještě kořen lékořice a jablečná drť.Mám tu ještě bílý čaj s kousky ovoce(hroznové víno,hruška).A ze­lený mam jen mix.Zelený-citronový,jasmínový a matový tak musím koupit čistý.Určitě se ozvu jak jsem dopadla.Snad už bude jasno kde je problém.Zatím moc děkuji

Bábina
1450 příspěvků 05.01.11 20:28
Únava

Já bych si řekla o celou kartu.Určitě si nebudete pamatovat,co jste měla za nemoci třeba ve 4 letech.Pokud Vám jí nebudou chtít dát,požádejte ať Vám dají kopie nálezů za dva poslední roky a uvidíte,že Vám tu kartu ještě rádi dají.S těmi čaji,ještě,že mně kmotra zarazila.Jsem zvyklá,že už nemusím říkat lidem aby četli složení,takže ovoce ano,bílý a černý čaj ano,jasmín a lékočici né.Prostě ovoce ano kytičky a kořínky ne ,z toho pouze ibišek a šípek.A ovocné zelené čaje jen voní ovocem tak ty ano.Ještě k té kartě,vysvětlete lékaři,že jí potřebujete pro imunologické vyšetření a určitě nebude problém.Pokud je to dobrý doktor,tak mu také záleží určitě aby se konečně našla podstata vašeho tápení.Držím palce a dejte vědět.

Suzanne1  06.01.11 16:46

Dobrý den,napadlo mě jestli třeba nemám anemii.Některé příznaky by tomu odpovídaly ale některé zase ne.Co si o tom myslíte vy??A na imunologii by tu anemii mohly zjistit?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek