Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucie  06.01.10 17:30
Tubulizace zaludku

:,-( Pooperační potíže

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 35 Další »
Reakce:

Jarmila 11  14.04.10 23:24

Ahoj Lucie, právě se rozhoduji, jestli mám podstoupit tubulizaci žaludku, v nemocnici v Jablonci na N. Mám na to málo času, protože dnes mi volal pan doktor, že se uvolnilo místo a nástup je 29.4., tak se musím velice rychle rozhodnout. Můžeš mi poradit,prosím? Díky za odpověď, Jarmila :think:

Lucie 3  15.04.10 10:02

Jarmilko 11. :-) Jistě už jste dávno rozhodnutá pro tuto možnost operace a kolečko už máte úspěšně za sebou.Já sama podstoupím Tubu.Ale v Turnově 18,5.S mib BMI 42 už to ani jinak nejde.Ale kdyby mi pan Dr.Zavolal že můžu třeba zítra tak neváhám a běžím.Protože čím dříve to budu mít za sebo tím lépe.A taky si řekněte aspon už budu v létě jako proutek.
Tak přeji mnoho zdaru.A tiše závidím.Lucie. :wink:

nandulka
2 příspěvky 22.09.10 10:46
tubulizace

Dobry den Luci-chtela bych se zeptat jak u Vas probehla operace v Turnove,Jaky je vysledek?Jak jste se citila po operaci?Jak dlouho jste si v nemocnici polezela?Je to po tom hodne bolestive?A ne­nastali nejake komplikace? :-? :-? :roll:
Omlouvam se za tolik otazek ale uz mam za sebou pohovor,psycholozku a cekam na gastro a spiro a pak uz si dohodnu jen termin.
Dr.Hruby i sestricky jsou tam strasne prijemne. :lol: :potlesk:
Dekuji moc za odpoved Ana

Lucie 3  22.09.10 15:11

Dobrý den-Nandulko. :-P Já sem byla s operací v Tu.Moc spokojená.V uterý jsem šla na sál a středu jsem skoro prospala.Čtvrtek už jsem běhala(no spíše se plazila)ven na cigeretu.Bylo mě docela fajn,jen ty plyny co mě nafukovali při narkoze dosti bolely a tlačily na levém boku asi ještě týden po propuštění domu. :-(
Ale né každý to má.Každý snášíme narkozu jinak já mužu být spokojená.
Třeba paní co nato šla semnou je ještě o dvacet let starší než já a myslím si,že to snášela ještě lépe.
Nikdy sem nějak nedodržovala odstupy mezi jídly ani nepočítala kalorie.Prostě,když zrovna jedí děti dám si něco málo snimy.Už snim skoro vše.Jen těstoviny a rýže mě dost tlačí.Snažím se hodně pít. :-)
první dva týdny na tekuté stravě utekly.Zato ta kašovitá mi nějak neseděla.Stímdle postupem sem se dostala ze 118kg zatim na 86kg.Ješte bych chtěla těch dvacet shodit.Bude to dlouhá cesta.Jsem čtyři měsíce po opce,ale už teť se cítím lépe.
Ať vám Gastro a Spiro dopadne dobře.Nemusíte se toho bát je to sice nepříjemné,ale dá se to vydržet.A pak už jen kruček a hurá do nového života. :potlesk: Mnoho uspěchu.Lucie.

nandulka
2 příspěvky 22.09.10 19:00
tubulizace

Luci-dekuji strasne moc za odpoved a moc jste mi pomohla.Porad jsem jeste byla na vazkach ale etd uz ne-eee :lol:
Urcite k Vam na diskuzi juknu a pridam se k Vam.Jo 18.5.mam narozeniny :-P :lol: :lol: .
Jeste jednou strasne moc dekuji a ozvu se pak na forum kdy mam termin operace ja. :roll: :-) :lol:

Pajkyk
7 příspěvků 03.06.11 09:36

Dobrý den, 22.4.2011 jsem absolvovala tubulizaci, teď nevím, co můžu jíse šest týdnů po operaci, jak pokračovat. Chodila jste k nutriční poradkyni? A jak jste na tom teď?

annarychtrova  03.06.11 20:23
tubulizace

Dobry den,ted uz jste mesic po opce a muzete jist vlastne vse.Alespon zkusite co Vam zatim sedne a co ne.Jezte po 3hod a pijte 30min pred a 30min po jidle :wink: :wink: .Ja jsem byla na opce 23.11. a mam dole 30kg :-P :wink: :potlesk: Jsem strasne spokojena :-) Muzu se zeptat kolik jste zhubla zatim?Dekuji a preji krasny vecer a hezky vikend :lol: :wink:

Pajkyk
7 příspěvků 04.06.11 17:21

Dobrý den. Známá mi řekla,, že můžu vše, ale jsou tady takové portaviny, které se mi moc nezdají, tak by mě zajímal Váš názor. Je to např popcorn, luštěniny, syrová zelenina a ovoce se slupkou, alkohol, nebo tzv.„ptačí zob“ :-D semínka, vločky a tak. Jinak Vám gratuluju ke zhozeným kilům. Je to už finiš, nebo ještě pokračujete? Já mám dole zatím 15Kg, ale u mě to prý půjde ze začátku rychleji, protože jsem začínala z fakt vysoké váhy, tak uvidíme…ještě mě čeká velký kus práce :-( ale musím uznat, že je to perfektní pocit, když obleču rifle, které už dva roky ne :-D Mohla bych dále psát třeba s případnými dotazy? Neva? Diskuze dlouho spala… :-D Přejí hezký den :-D

Lucie 3  16.06.11 09:23
Tubulizace

Pajkyk-Dobrý den,Ono záleží hodně natom jak komu co sedí jak už psala Anička tak musíte vše pomalu vyzkoušet sama.Samozdřejmě,že všeho z mírou.Mě osobně pořád nesedí rýže a to už sem rok po tubu.Ale prý ta větnamská není tak tvrdá.Nevím nezkoušela jsem to.Základ pro vše je hodně kousat.Jíst menší porce,tak aby vás netlačilo.Jak si dáte třeba o lžičku navíc už pak žaludek neznese a vy slintáte a nahazuje vás .To je moje zkušenost.Začas sama poznáte svou velikost porce.Já tedy alkohol moc nepiji,ale stačí mi dva frŤánky a jsem ko. :lol: Snažte se vyhíbat sladkému pokud vás často pálí žáha jako mě :-)
Jinak vám gratuluji a přeju spoustu dalších odhozených kil.S pozdravem krásného dne.Lucka.

Pajkyk
7 příspěvků 16.06.11 09:51

Dobrý den, děkuji za odpověď. Jde u Vás váha stále dolů, nebo se na chvíli zastaví…Mi se totiž už jednou stalo, že váha asi pět dní stála a to jsem byla ještě na kašičkách, pak se rozeběhla dolů, ale teď zase stojí a nepřipadá mi, že se rozejde. Přitom nejím víc… Taky přeju spoustu kilíček dole:-D Hezký den:-D

Lucie 3  16.06.11 10:14
Váha

Mě váha už cca třetí měsíc kolísá okolo 71-69kg.Takže umě je to už tak.Asi podle toho kolik mám zrovna pohybu a jestly jsem dodržovala režim a nebo si dopřávala.Myslím si,že je to už konečný stav. :cry:
Nemusíte se obávat todle je opravdu bězné.Jesli chcete napíšu vám odkaz na forum.Tam je nás lidiček víc co máme stejné problémy.Mužete se poradit a skouknout na našich stránkách na rajčeti i nějaké fotky.Stačí se jen zaregystrovat a napsat do představení nováčku a oni si vás už pohlídají. :wink:

Těšíme se na vás.

myya  22.06.11 14:39
nevím

Ahoj, jmenuji se Marťa a čeká mě první kolečko vyšetření pro operaci žaludku.chtěla jsem se zeptat, jestli si mohu vybrat mezi bandáží a tubulizací, já bych raději tubu.Nevíte na čem záleží aby mi dali tubu???mé BMI je 46 takže si myslím že nárok bych mohla mít. jinak operace bude v Turnově a moc se na to těším až začnu nový život.Nemáte nějaké odkazy že bych si měla s kým pokecat jsem na to tak nějak sama.Děkuji a hodně schozených kileček přeje Martinka

Pajkyk
7 příspěvků 23.06.11 08:04

Ahojek. Já jsem tady relativně nová, ale přesto mohu na něco opovědět. U mého doktora v Ostravě mi bylo řečeno, že bandáž už moc nedělají, kvůli komplikacím po tom. Tak jsem šla na tubu. Jsem ráda, mám to za sebou a nemusím už dál nechat"šprtat" do sebe kvůli upouštění bandáže, navíc jsem měla možnost porovnat dietní plány po obou operacích, u bandáže trvá omezení tři měsíce a u tubu 40 dní, plus mínus, podle toho, jak snášíš různé potraviny. Nárok na tubu určitě máš, já měla BMI 45, takže v poho.Jinak držím pěstičky, ať vám vše dobře dopadne, od testů přes operaci a pisněte, jak jste se rozhodla…Hezký den.

myya  23.06.11 18:58
ahojík

Tak dneska jsem to rosekla jdu na tubu.Dokonce s ena to moc těším až odhodím ty kila.dneska jsme měli konzultaci s panem doktorem a tam jsem se rozhodla, že do toho jdu naplno.Zítra se objednám na veškerá vyšetření a pak se budu modlit abych to ještě letos stihla, protože užse v turnově objednává až naříjen :cry: ale lepší než nic budu mít alespoň čas před operací ještě něco zhubnout.Tak se mějte všichni zatím moc krásně.Jochtěla jsem se zeptat jestli tady někdo není z liberce?? nemám s kym jít na kávu a pokecat si pořádně :-D

Pajkyk
7 příspěvků 24.06.11 07:55

To je super, tak ať to ještě letos vyjde:-D a těšte se na ten bezva pocit, když ručička váhy klesá a klesá…Já bych taky potřebovala někoho na pokec, ale od Opavy:-D tak nic…Držím pěsti!!!Hezký den

anula1  07.08.11 01:48
chci na tubu

Dobrý den,zaujal mně Váš příspěvek,protože jste byla na tubu v Ostravě,bydlím kousek od OV a chtěla bych se Vás zeptat jestli můžu zkusit jít na konzultaci do OV mé BMI je 34,měřím 165 a váha 92kg.Váha mi leze nahoru a pak zase cca o 2kg dolů!Jsem nešťastná už z toho,ale tubu opravdu chci! :cry: Jen nevím jak to probíhá a co musím splňovat pro tuhle operaci,a nechci tam jet s tím,že mně někdo bude ukecávat na diety,ty už mám za sebou i dietologii,prášky atd.Nezlob te se že tak otravuji a těším se na odpověď.Aňa :oops:

myya  07.08.11 11:08

Ahoj, tak už se to blíží konečně jsem dostala termín, takže to letos stihnu,Jdu na tubu 4.10.2011 a docela se i těším až konečně začnu hubnout.Tak mi držte pěstičky a pěkně kilečka dolů

Pajkyk
7 příspěvků 16.08.11 10:20

ANULA1 Ahojek, já byla v Ostravě. Určitě si ho vyhledáte na netu. Je přítomen vždy ve středu a objednává tak na měsíc dopředu. Neukecává na diety:-D nabízí přímo chirur. léčbu, jen vám dá asi na výběr z více možností, tak jako mi. Jen nevím u vašeho BMI jestli to „stačí“, já měla 53, ale to se domluvíte přímo s ním. Je bezva, jen se povyptává na informace o vaší snaze zhubnout, ale to se bude ptát každý:-D, pak vás asi pošle k psycholožce…pot­řebuje to pojišťovna, ale není to pravidlem. Já tam nebyla. držím pěsti a dejte vědět, jak jste dopadla…

anula1  16.08.11 10:34

Pajkyk:Mockrát děkuji za odpověď,určitě si tam zajedu za pokus to stojí,snad ho nějak ukecám :lol: .Dám pak vědět,jak jsem dopadla :roll: :palec: !!!!!

myya  06.09.11 08:19

ahoj mojí milý a spolu hubnoucí kamarádi. tak už jen necelý měsíc a jdu na to. Už teď se mi klepou kolena strachy jak to asi dopadne. Nemáte někdo fígl na uklidnění.Já se moc těším, ale už aby bylo 4. večer a já bylo po operaci.A jak se daří s hubnutím Vám všem??

Pajkyk
7 příspěvků 26.11.11 13:45
Váha neklesá, pomoc!!!

Ahojek. Jsem nešťastná, 7 měsíců po tabulizaci a váha stojí! Stojí už měsíc a ne a ne dolů, zastavila se na 110kg a potvora se nehne. Nejsem si vědoma, že jím víc, nebo sladké, jen snad že míň piju, ale že by tak dlouho neklesala? Už před tím se zastavila, ale tak za tři týdny se zase rozjela. Poraďte mi někdo, nebo aspoň utěšte… =o(

BMI 46  23.01.12 02:21
Ostrava

Jéé Ostrava, chci podstoupit Tubulizaci, ale nemám ani potuchy na koho se mám obrátit, můžete m i poradit, BMI 46

HealthCoach  24.01.12 14:18
zkuste to prvni u nas=)

Ahojte holky, kluci,
podle BMI byste se nemeli az tak ridit, je to spis orientacni hledisko, dulezitejsi jsou celkove tuky v organech, kolem nich, to jsou ty zabijaky. Na tubulizaci bych ja osobne nikdy nesla, jak vidite, nekterym lidem to ani nepomaha a jsou zase nestastni. Je lepsi najit jiny zpusob, ktery vas nauci jak jist, pit a davat telu to, co potrebuje.

petra 352  02.02.12 14:50
Ostrava

ahojky lidicky,
ja jsem z Ostravy,dneska jsem byla u doktora se informovat na bandaz zaludku.Poslala me do vitkovic se zadankou na obezitologii ze tam uz mi vse reknou.Ale ctu si vase prispevky na tubulizaci zaludku a zda se mi tahle operace lepsi.je mi 33let merim 170,cm a vazim 99kg,dietolozka mi merila BMI a mela jsem 42 ale dneska mi doktorka rekla ze tolik nemam.mam BMI35.tak snad mi to udelaji,zatim ahoj

Lucka 123  11.03.12 09:30
operace

ahojky,jsem z Jihlavy a dne 14.3.12 jdu na tubu a jsem docela dost nervozní mé Bmi je 55 je hodně vysoké i proto se dost bojím jdu do Mostišt snad vše proběhne vpohodě a kila půjdou razantněji dolů už kůli mým zdravotním problémům držte mi palce s pozdravem Lucie

Hanka12  12.04.12 14:30
Tubulizacce žaludku

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Chci podsloupit tubulizaci v ostravě. Ale nevím na koho se obrátit, jak postupovat. Jaké jsou podmínky popřípadě bych byla ráda za něaky kontakt na nemocnici i lékaře na netu v OV nemůžu nic najít. Moje BMI je 38.9. Děkuji

Lucka 123  12.04.12 18:06

ahoj tak nakonec jsem na tu operaci nešla vyskytli se nějáké problémy ohledně srdce musela jsem podstoupit nějáké větší vyšetření,ale ted už mám vše vpořádku tak snad na podruhý už to bude vše ok.můj další termín je 25.4.2012 už se moc těším :dance: jen bych chtěla vědět kdo už na tom byl a jak pokračujete v léčbě a hubnutí díky Lucka

nunánek  11.07.12 13:28

:) ahoj jsem také z Jihlavy a přemýšlím o tubu, ale mám IBM jen 33 tak nevím

Moravačka  13.07.12 07:00
re

Zdravím všechny,

12.6.2012 jsem podstoupila tubulizaci žaludku v Brně. Mohu se podělit o zkušenosti. Tubu jsem absolvovala při váze 113 kg. Současná váha 103 kg.

Moravačka  31.07.12 06:44
re

Každý má právo na názor. Jen Vás chci upozornit, že tubulizace a podobné operace nejsou samospásné a je nutné i po operaci dodržovat určitý režim. Ani po tubulizaci nemůžete jíst jak se Vám zlíbí a ležet na gauči. Z Vašeho příspěvku je evidentní, že s obezitou nemáte žádnou zkušenost. Přeju Vám, aby Vám to vydrželo celý život.

Sabile  14.08.12 21:26

Ahoj, mohl by mi někdo z Brna poradit kam se mám obrátit nebo kdo byl někde v Brně na klinice na tubu žaludku…díky :lol:

Moravačka  15.08.12 07:07

V Brně se tyto operace dělají v SurGal clinic. Pak tuším u sv.Anny, ale nevím, jestli se zde nedělají jen bandáže. Hodně lidí jezdí za tímto účelem také do Břeclavi.

Sabile  15.08.12 22:12

Děkuji za odpověd…jdu to prozkoumat…

markeDka
1 příspěvek 23.07.13 11:46
Tubu, operace

Ahojky všem..:)
Rozhodla jsem se také pro tubulizaci.
Dne 9.5.2013 jsem byla na konzultaci v Turnově u pana doktora Hrubého. Byl moc příjemný a těším se na další spolupráci.
Mám za sebou psycholožku a gastro, ted už jen spiro a pak předoperační.
Snad to bude vše v pořádku.
Termín operace mám 6.1.2014,dřívější termín nebyl kvůli pojištovně.
Byla bych ráda, kdyby ste mi někdo napsal své zkušenosti, rady po operaci, své úspěchy.
Hezký den Markéta

marketa czyzova  29.07.13 19:09

AHOJKY DIVKY I VY TROCHU POKROCILEJSIHO VEKU JAKO JA MAM56LET A JSEM PO BANDA, TAK JSEM ZVEDAVA A I MAM TROCH STRACH ALE PREDTIM ME CEKA OPERACE, VYNDANI BANDAZE MEJTE SE BACULKY A TAKE VY CO UZ JSTE STIHLEJSI A PISTE VASE POZNATKY :lol:.MARKETA ZE SUMYVY

zdendulkaa  25.08.13 18:59

Ahojky všem tak já taky pujdu na Tubu 14.10. v iscare ted mám váhu 130 kg tak jsem zvedavá

marketa czyzova  25.08.13 22:35

MOC DRZIM PALECKY AT TO DOBRE DOPADNE A POTOM SE DEJ VEDET MRKETA :potlesk:

zdendulkaa  26.08.13 19:43

Moc děkuji no jsem zvědavá. docela se i bojím jak mi bude po operaci. ale teším se, že budu hubnout. ani jsem nečekala, že to pujde tak rychle a dostanu termín. Musím si zajit za svým obvodákem a probrat ty vyšetření co po mne chtěj. a kdypak máš operaci ty?

Soňa Lejčková  16.09.13 14:42
Sleeve

Dobrý den. :) Soňa 40 let. Týden po operaci sleeve. Prosím můžu pít ředěnou mrkvovou šťávu? Mátoví nebo heřmánkoví čaj. Dejte další rady. :mrgreen:

boubelatá  05.11.13 10:11
JSEM ZDE....

Ahojky všichni, právě se nacházím na nemocničním pokoji v Turnově. zítra mě čeká TUBU, mám strach ale už ať to mám za sebou. P. doktor Hrubý je prostě zlatíčko, příjemný, milý a hlavně lidský. Žádné koukání přes prsty na lidi co mají nadváhu, a hlavně, dokáže pomoc. Čekala jsem skoro půl roku, kvůli pojišťovně a za tu diobu jsme byli pořád v kontaktu. Držte palečky, díky moc : ;) ;) ;)

markeDa
1 příspěvek 01.01.14 16:18

Ahojky, jak se citis po operaci a jake mas vysledky?:)Me ceka tubu v Turnove ted 7.1.tak mi drzte palecky..deku­ju..A nemate nekdo stejny termin, ze bysme se tam videli?:)

janička sluníčko  10.01.14 00:46

Ahoj všem :-) 14.1.2014 nastupuji na tubulizaci do TURNOVA, po roce čekání(pojištovna dělala drahoty) a už se moc těším :) mám BMI 42 a 120 kg. Celý život bojuju s váhou a jsem strašně ráda, že jsem dostala díky skvělému dr. Hrubému novou šanci zase pořádně žít. Nemáte některá z vás stejný termín, že bych se mohla třeba těšit na kolegynku odtud? :-) ahojky JANČA :mavam:

boryna  23.02.14 17:31

Dobrý den, domluvený termín barietrické operace mi koliduje s termínem menstruace. Gynekolog mi řekl, že rizika při užívání Norethisteronu jsou ohromná /žilní trombóza/ oproti diskomfortu menstruace během operace. Jak se na to díváte vy? Díky Jana

iveta1567
1 příspěvek 26.02.14 11:29

Dobrý den mám dotaz dnes jsem 16 den po TUBU a asi 1 týden mě trápí nadměrné ale opravdu strašné pálení žáhy což mi způsobuje zvraceni i 5× denně měl někdo takové příznaky po operaci???a přejde to???já nemůžu nic ani polívku rozmixovanou jedině jogurt. prosím o odpověd

boryna  26.02.14 16:52
Opatrnost na místě

Po TUBU někoho žáha pálí, jiný je bez obtíží, je to prostě individuální. Určitě ti řekli, jak se máš v takovém případě chovat, co pít, jíst. Nejlepší by bylo do nemocnice zavolat a poradit se s odborníky, nebo vyčkat na termín kontroly, ale pokud tak často zvracíš, tak bys mohla z vyhladovění zkolabovat!!!

barova21  27.02.14 15:22

Ahojky lidičky, Ostrava, jsem po tubu přesně týden, vše je OK zhazuje se krásně 6kg dole… :D

blanka24  03.03.14 17:38

:D Tubulizacce žaludku
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Chci podsloupit tubulizaci vBrne. Ale nevím na koho se obrátit, jak postupovat. Jaké jsou podmínky popřípadě bych byla ráda za něaky kontakt na nemocnici i lékaře na netu nemůžu nic najít. Moje BMI je 38.9. Děkuji

kiki14  10.03.14 23:37

Dobrý den, máte tu někdo zkušenost s tubulizaci při bmi kolem 35?

april27  16.03.14 22:45
Tubilizace

Ahoj Blanko, já jdu za 14 dní na operaci v Brně do Surgalu. Jestli máte otázky ohledně předoperačního kolečka tak mi napište na mail april27@seznam.cz. Ráda Vám vše odpovím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 35 Další »
 Váš příspěvek