Antikoncepce a trombóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cathy  01.11.09 22:55
Tromboza

Ahoj,

už šest let užívám antikoncepci (od 19ti) a v posledním měsíci pociťuju silný tlak v nohou a teď se ještě přidaly vylezlé žíly. Skoro se bojím jít k lékaři. Neporadíte mi, co mám zkusit nasadit a podle čeho poznám, jak je to vážné? Nikdy jsem si nemyslela, že hormonální antikoncepce by mohla být takto nebezpečná… :,-(

Cathy

Reakce:

Janička  03.11.09 17:30
To nebude tromboza

Ahoj Cathy,

tak to na trombozu nevypadá, to by se TI někde utrhl tromb a seklo to s Tebou. Ačkoli hormonální antikoncepce k takovým potížím skutečně může vést, pokud máš poruchu srážlivosti krve atp. Pokud cítíš tlak v nohou, je pravděpodobné, že jde o křečové žíly, zvlášť pokud jednotlivé vystupují. A na to se doporučuje dát si nohy častěji nahoru, nestát příliš dlouho na místě a cvičit. Také pokud máš nadváhu, může se to zhoršit. Je to dědičné, takže se zeptej/podívej své matky nebo babičky (většinou), jestli to nemají také. Dříve se ženám s křečovými žilami moc antikoncepce nedoporučovala, to je fakt, nevim jak dneska…

Držim palce, Janička

Renata  03.11.09 23:00

Ahoj, s hormonální antikoncepcí opatrně, je dobré si nechat vyšetřit krev na APC rezistenci, je to základní vyšetření, které ukáže, jestli máme sklon k trombot.potí­žím.Někteří z nás si nesou v genech náchylnost k trombofilním stavům a pokud to nevíme, a bereme horm.anikonc., může to vést až vážným problémům typu žilní trombozy, krvácení do mozku atd.Gynekologové to moc neřeší.

ashley.novakova  06.11.09 09:22

Hm, to je až zarážející, co všechno dopustí gynekologové. Známá měla z HA mrtvice. A co bych měla brát, pokud se horm. antikoncepce bojím? anebo mě ohrožuje tromboza?? Neporadí někdo?

Llenuš  22.01.12 20:35

Kamarádka měla z antikoncepce trombózu, proto se také hormonální antikoncepci bojím brát. Brala jsem jí docela dlouho a teď jsem přešla raději na nehormonální antikoncepci. Kupuju si Pharmatex, který se dá koupit v lékárně i bez předpisu a dělá se ve formě globulí a krému.

Radkar
1 příspěvek 21.05.12 10:41
Antikoncepční náplasti

Ahojky, chtěla jsem se zepat antikoncepci ve formě náplasti. Nebylo mi doporučeno používat antikoncepční pilulky,protože mám poruchu strážlivosti krve (diagnóza HETEROZYGOT PRO MUTACI FV-LEIDEN)a mohlo by třeba časem dojít k trombóze,proto je neberu. Objevila jsem ale,že existují tyto náplastě. Mohla bych je používat,nebo to bude mít stejný vliv jako pilulky? Předem moc děkuji za rady. S pozdravem Radka

Baunka2
1 příspěvek 17.12.12 15:47
Tromboza

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jsem po operaci předního křížového vazu a menisku (koleno) a po týdnu mě začalo bolet pod kolenem. Lékař mi dal na rozpuštění krve fraxiparine forte 0,6 inj.Jsem kuřačka, ale momentálně jsem nekouřila vůbec od doby co jsem po operaci, ale na Silvestra bych si ráda alespoň nějaké dala a napila vína. Ráda bych věděla jestli by to vadilo? a co by to mohlo mít za následky, Děkuji za brzkou odpověď

nýnka
1 příspěvek 05.01.13 11:26
¨tromboza

Dobrý den. mám otázky. Chtela bych se zeptat jestli tromboza má vliv na spolehlivost antikoncepce?

lukasspoklicky
10 příspěvků 05.03.15 12:09
tromboza

Dobrý den, přítelkyně si poslední dobou stěžuje na těžké nohy a křeče, myslíte, že by to mohla být trombóza?

Anonymní  05.03.15 16:43
RADKAR

Pro RADKAR
Ahoj, já mám stejnou diagnózu jako Ty a jediné co mě gynekolog doporučil je buď tělísko Mirena nebo injekce Sayna. Co vím, tak náplasti obsahují taky oboje dvoje hormony, takže jsou v podstatě na stejné bázi jako prášky. Já jsem byla léta bez antikoncepce, ale teď už mám mimčo a další neplánuju, tak jsem si nechala dát tu injekci. Ale popravdě, úplně nejlepší pocit z toho taky nemám.

jitkabulova
10 příspěvků 31.03.15 10:59

Nýnka: nemyslím si, že by to mělo nějaký vliv na spolehlivost HA.

ivanadamcova
10 příspěvků 31.03.15 13:26

Baunka2: Moc bych to neriskovala.

DANA19  04.01.16 14:26

Nikdy bych si bez testu nenechala napsat HA. Navíc mi na to pojistovna 400,– přispěla.

Váš příspěvek