Brnění končetin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Courtney  19.01.11 21:08
Tlaky v hlavě, brnění končetin...

Dobrý den.
v poslední době se mi často vrací takový divný „stav“. mam tlaky v hlavě nekdy i na hrudi, skresleně slyším, mám pocit že se mi špatně dýchá i přesto že dýchám normálně, brní mě ruce, nohy a obličej. Většinou se mi to stane večer a do pul hodiny to přejde, ale v poslední době se mi stává že to pocituju i přez den. nevíte o by to mohlo být? už mi to nepřijde nomální
 diky

Reakce:

Janecek1  20.01.11 21:55
možná

Někdy mám takové příznaky taky a po vyšetření mi zjistili tetanii,což je výrazný úbytek minerálů v těle,hlavně hořčík a vápník.Zajděte si na vyšetření,které nebolí a zjistěte co vám je,protože některé stavy přecházejí do křečovitých stavů až k bezvědomí.Nas­chledanou

Bábina
1450 příspěvků 23.01.11 12:03
Brnění

Je možné,že má pravdu značka janecek 1 ale já bych řekla po souhrnu všech příznaků že máte problém s hrudní páteří.A to by chtělo navštívit neurologa na vyšetření a rengen páteře a popřípadě objednávku na denzitometrii na zjištění hustoty obratlů.Ale ,ať se rozhodnete pro kteroukoliv radu oba Vám radíme navštivte lékaře.protože to může být i cevní a jiný důležitý zdravotní problém.A protože těžko z vašeno nick poznám věk ,ale předpokládám,že jste žena,pokud by Váš věk odpovídal,mohou to být první příznaky přechodu.Ale lékaře to chce v každém případě ,nehledě na věk.

Courtney  24.01.11 15:00

děkuju za odpovědi. k lékaři určite zajdu, už bych tam teda asi dávno měla být, ale chodím tam nerada… no je mi 16, takže přechodem to asi nebude :)

Bábina
1450 příspěvků 24.01.11 18:41
Brnění

Ne,přechodem to nebude,ale může to být nerovnováhou hormonů v pubertě.Jo ženský to maj těžký v každém věku,děvče zalaté.Ale je lepší jít jednou k lékaři na vyšetření,než něco zanedbat a být pak dlouho nemocná ,nebo dokonce v nemocnici.Co Vy na to?

Courtney  04.02.11 18:40

tak jsem byla u doktorky… rekla ze jsem zdrava a ze je to asi z psychiky… tak nevim :-(

nenick  06.04.11 13:35

Zdravím, také se domnívám, že je to především psychického původu. Mohu se zeptat, jestli si uvědomujete nějaké pro Vás závažné starosti? Známý upadl do mdlob a také mu nic nenašli. Ráda bych se o tomto problému dozvěděla více. Děkuji.

Courtney  06.04.11 14:03

no právě to je dotoho ta záhada že si žádné pro mě závažné starosti které by měli vyvolat psychycké potíže nevybavju, jsem naprosto v pohodě… až ted me teprve zacali deptat ty zdrav. potíže

suzyc4  09.05.11 21:09
ahoj...

ahoj, ja mam takove poyíže už od maja minuleho roku, nejdriv to bylo jenom jako v atakach ale ted nejsem vschopna vstat z postele, lekari vubec nic za celej rok nenasli, mam vsechni vysetreni krome lumbalky, mam tlaky v hlave brnene hlavy,, buseni srdce, nekdy trpnuti krku, rty, jazyka…taky slabost do noh a jsem casto nemocna jak chripka a tak, mavam i navaly tepla a je mi mdlo…jak se citis ty

Courtney  12.05.11 12:41

Jo jo je to šíleny. Mě nakonec doktorka poslala na rentgen krční páteře no a mám ji nějakou všeobecně „postiženou“ a nejen krční páteř,ale úplně celou.. takže ted začnu chodit na rehabky, tak uvidim třeba to pomůže.. doufám :-)

pajaGirl  23.05.11 02:06

dobry den
ja mam problemy z celou pateri brnime ruce nohy a mam tlak na hrudniku a krku je mozne ze to je z patere duvod v hlave mi nic nenasli a srdce mi pracuje v poradku je mozne ze to taky muze byt z psychickyho razu moc si beru k srdci poradte pls :-(
:cry:

Iff  06.06.11 21:54

Tlak v hlavě, obtížné dýchání, občasný tik na oku, stažené svaly v obličeji, zaléhání ucha, brnění v končetinách, později i v obličeji, změny na krční a hrudní páteři, někdy závratě, bolest hlavy, zhoršující se zrak … trpím tím už 3,5 roku, z toho 1,5 roku mám i diagnózu, ale ty 2 roky po všech možných vyšetřeních (interna, kardio, rehabilitace, orl, samozřejmě psychiatrie, kam mne většinou po každém dalším vyšetření poslali :) nechala jsem tenkrát i práci, abych tento problém vyřešila. Vytrvala jsem a mám tedy svou diagnozu - RS :(
Není mi o nic lépe, ale alespoň už netrávím čas v ordinacích. Zato sleduju články o výzkumu, jestli někdo nenašel lék na to.
Doufám, že vaše obtíže (i když se tváří zatraceně podobně, jako ty moje), jsou jiného původu, ale určitě bych trvala na magnetické rezonanci. Tam jsou ložiska vidět a nikdo vás nemůže poslat k psychiatrovi nebo na rehábko (nic proti obojímu). Ty změny na páteři mám v místech právě těch ložisek RS - svaly se v těch místech příliš stahovaly a trvale chybné postavení obratlů vedlo k jejich deformaci. Tu nemoc nemám jen ty 3,5 roku, co mám potíže - RTG mi dělali hned jako jedno z prvních vyšetření a ty změny už tam byly, musely se vytvářet postupně a patrně dost dlouho před tím, než mne potíže donutily vyhledat pomoc.
Pro mne je už pozdě, ale prý když se RS chytne hned zkraje a nasadí se Interferony, většině pacientů pomůžou nemoc alespoň zpomalit. Tak to neodkládejte a nenechte se odbýt.

Sauerova  04.12.11 19:55

Když jsi v dlouhodobém stresu, tak se ti přesně tohle stát může…Je to jak už zmiňovali nedostatek hořčíku a vápníku…A hořčík se vytráci právě při stresu…

zlatava  05.11.12 11:53
nevolnost

Dobrý den, prosím o radu!
V poslední době se mi stává, že se mi udělá zle, hučí mi v hlavně, uších, za očima mě bolí, brní mi ruce a chodidla a je mi na omdlení! Také se mi to stává hodně po obědě!! Hodně piju, jím pravidelně…Můžete mi prosím říct, co by to mohlo být? Vím, že je to široký pojem, ale jestli to nejsou příznaky třeba tetanie? Děkuji

IRIS56  06.01.14 12:53
Brnění nohou

Prosím o radu!!!
Můj manžel si stále stěžuje na brnění chodidel
a teď i stehna. Zatím žádné vyšetření neobjasnilo
co je špatně. Předem děkuji za odpovědi. IB

bukina  08.02.14 22:03
brnění,tlak v hlavě

Holky léčím se už 12 let na tyto všechny příznaky co tady píšete…Rada zní:zajděte za psychiatrem-máte depresivní sklony s tetanií a panické ataky..U mě to začalo taky nevinně ze dne na den a trápila jsem se 2 roky tím, že mi nemohli zjistit co mi je a těch vyšetření bylo hodně. Vše bylo v normálu kromš krční a hrudní páteře…Doktor mi předepsal antidepresiva a po 14 dnech jsem byla jako ymeněná, hned bylo všechno lepší…Měla jsem stavy jako:brnění, třes, závratě, návaly horka, pálení těla, zvracení, bála jsem se že mám nějakou šílenou nemoc, bála jsem se že umřu…ty stavy byli hrozné ale ted co mám ty prášky je dobře…Nestydte se a jdete k psychiatrovi pomuže vám…s pozdravem bu­kina

Dalibor7
213 příspěvků 09.02.14 09:12
Dalibor7

Iri, tyto potíže může způsobovat více věcí a jedna z toho je bederní páteř. Jde o skříplí nerv nohy, což je velmi časté a lze to docela snadno svépomocí vyléčit, stačí když člověk ví jak na to. K psychiatrovi raději nechodte, AD pomůžou jen ze začátku, časem bude účinek slábnout a člověk je v pasti, ze které není úniku. Navyknout si na život s AD je to nejhorší, co pro sebe může kdokoliv udělat.

rira  01.07.14 16:42

No napadly mě také sych. příznaky..např. panické ataky případně agorafobie..ale to byste je museli mít např. spíš v autobuse nebo v neznámém prostředí. :-) Ale rozhodně si nejsem jistá…začala jsme se o to zajímat, když se mi udělalo zle ve vlaku…náhlá bolest hlavy, brnění končetin a špatné dýchání… většina brnění bývá od nervů…takže bych vám naordinovala jako sobě klídek relax nic neřešit, alespon pár dnů a jíst např. slunečnicová semínka a zajít na masáž nebo odblokování zad… :lol:

Balicek  13.04.15 10:10
Dotaz

Dobrý den, Váš příspěvek je z roku 2011 a od té doby pomohl Vám někdo nebo něco? Já totiž trpím úplně stejnými stavy jaky Vy a už je to pro mě nesnesitelné. Děkuji za odpověď

Balicek  13.04.15 10:13
SuzyC4

Výše uvedený dotaz patří SuzyC4

dj.tomy  16.01.16 20:10
.-..

Dobry den todle mam taky jako vi mam to už delši dobu ale neukazuje semy to častějš od 15.1.2016 ve 3:30 hodin sem si šel lehnout a zničeho to namně přišlo nemohl sem dichat jako dichal sem ale špatně pak mi začalo brnět tělo od nohou až do hlavy a pak mi šlo na odpadnuti nevim coto muže bejt mam stoho docela strach a od toho času to furt pokračuje tak jestly nebudete vedet třeba vi co to je děkuju

barca1994  24.04.16 00:16
brneni tela

Ahoj, tak dnes mě To fakt dostalo, měla jsem krásný den a najednou se mi udělalo strašně špatně, úplně jak když se mi uzavře hruď, brnění až dreveni rukou nohou obličeje, úzkost z toho co mi je a bití srdce, moc se mi to nikdy nestavalo ale od ty doby co jsme v USA tak mi není psychicky dobře a dejpu se mi tyhle stavy a nevím co s tím mám dělat, štve mě to když mám zrovna den volna a chci si ho užít a spadnou na mě tyhle tlaky a deprese a strašný strach ze umřu fakt ošklivé, nemůžete někdo poradit co s tím? Děkuji moc

dj.daduc  24.04.16 11:00
Brněni končetin

Dobry den barco todle mam i ja ze mi někdy brněj končetiny nemužu moc dichat atd todle muže bejt ze stresu strach atd měla bysy co nejdřiv navštivit lekaře aby ty udělal zakladny vyšetřeni

Barca1994  25.04.16 04:04
Brneni tela

Dobry den djdaduc, dekuju za radu, kazdopadne s tim neco budu delat, akorat jsi myslim, ze mozna ja ted den mela kafe „picolo“ a jestli se mi to nestalo z toho, ale dekuju moc a jak se s tim lecite vy? :palec:

dj.daduc2  25.04.16 09:47
asd

Dobry den barco ja to ho mam vic než to brneni dochtoři nezistily zčeho to muže bejt ale každo padně budu chodit pořad na nake vysetreni bay zistily zceho se todle brneni končetin projevuje

Zuz6  05.06.16 21:46

A udelali ti i CT? ja mela od 15bolesti ilavy, pozdeji brneni rukou, tlak na hrudi, no a az ted po 14.letech mi zjistili, ze to je krcni pater

Lanous  02.07.16 21:10
Unava

Ja mela brneni v hlave po probuzeni, tinitus unava.na ruznych vysetreni behem let se nic nezjistilo.az ted jsem zkusila bederni pas.hned prvni den se mi ulevilo. pater se mi postupne srovnava a citim i vic energie. Kombinuju pas a cviceni tak doufam, ze to vydrzi.

Váš příspěvek