Tlak na hrudi a bolest zad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dinky  21.03.11 16:31
tlak na hrudi a bolest zad

Zdravim, je mi 15 a uz delsi dobu me trapi par problemu. Zacalo to bolesti hrudni patere a krupanim v ni, postupne se pridal i tlak na hrudi a obcas ztizene dychani. Hlavne se mi ale psoledni dobou stava, ze kdyz treba hrajem s kamosema fotbal, tak se za chvilku hrozne zadycham a uz proste nemuzu. Jsem zdravy, nekourim, akorat mam lehkiou skoliozu. muze to byt od toho? Diky za odpovedi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 21.03.11 18:23
Bolest na hrudi

Zapněte hlavu a vzpomnte si,zda Vás někdo neuhodil do zad nebo hrudi při sportu.V každém případě by to chtělo rengen.Mohlo by to být naražené nebo zablokované žebro,ne li zlomené.Ale to už by jste tu asi nepsal a byl v nemocnici.Opravdu běžte k lékaři a nechte si rengen udělat.Pokud lékař něco uvidí napíše Vám rehabilitaci,která Vás srovná.Pokud to bude jen naražené,požádejte maminku ,nebo někoho,ať Vás obloží naklepaným a nahřátým listem z bílého zelí pořádně zatahne třeba frote osuškou.Obkládá se ta více bolavá strana.Pokud osužka pro Vás bude krátká,můžete použít přeložené prostěradlo.U­tahnout a zavíracími špendlíky zapnout.Ale nejprve prosím ten rengen.Jste mladý a tak se budete dobře hojit,ale je důležité,aby jste se hojil správně.A fotbal musí chvíli počkat.Ano musí,já Vás slyším,mám doma taky fodbalisty.

dinky  21.03.11 19:28

to určitě nebude od nějakého úrazu, já zas až tak velký sprtovec nejsem :) nemohlo by to být zablokované žebro? a při čem se vůbec může žebro zablokovat?

Bábina
1450 příspěvků 21.03.11 19:37
Bolest na hrudi

ˇZebro se zablokuje špatným prudkým pohybem ,nebo silným kašlem,ale k lékaři si jděte,protože zablokovaný obratel má stejné příznaky.A trocha rehabilitace Vám prospěje.Ono stačí když se rychle otočíte a mladé a staré kosti to prostě rozhodí.Mladé proto ,že ještě se utvářejí a staré,že už moc nedrží pohromadě.Zkuste to zelí a zatahnout,to Vám uleví.

sinecod  30.01.12 06:22

zdravim.....můj problém je v tom,že mám spíše úzkosti,,pořád z něčeho strach..co bude v práci..zda se něco nestalo…atd..včera v klidu z ničeho nic se mi udělal tlak na prsou a šlo to až do krku,,bylo to šílené..tyhle stavy jsem měla ,,při rozchodu s přítelem…můžete mi sdělit co to je??

Bábina
1450 příspěvků 30.01.12 13:33
Bolesti na hrudi

Diagnozu nedělám.Od toho je tu House.Ale podle mých zkušeností bych si asi typla na neurozu a to pořádnou,která by mohla vzít obrat do deprese a nebo do ingarktu.Nechte si udělat EKG.a pokud budete potřebovat zvládnout pocity paniky ,udělejte si registraci,ne jen přihlášení.A klik­nutím na mou obálku se dostanete do mé soukromé stránky.Zvu vás tam proto ,že tohle zvládnout,je běh na dlouhou trať a budeme rozebíret věci,které někdy člověk veřejně neventiluje.Pokud příjdete budete vítána.Zatím si kupte v bylinkách ,někde i v lékárně meduňku na čaj.3× denně a kozlíkové kapky 3× denně 10 kapek.Nedávat do čaje.Raději na cukr,nebo na lžičku a zapít.

Míša0000  19.02.12 19:26
Bolest zad

Dobrý den Asi před dvouma Měsícema jsem se bouchla do zad a od té doby mě bolí jak čert šlo mi to někdy až do nohou Mohlo by to být naražené ??
děkuju za odpověd

Bábina
1450 příspěvků 19.02.12 21:16

No mohlo by to být cokoliv.Ale Váš stručný popis mi nestačí.Záda jsou od ramen po křížovou kost a taky celý prostor z jedné stany hrudníku na druhou.Pořebuji vědět kam a jak jste se uhodila.Jak to bolí?Tlačí,píchá, bodá,stále nebo pří nádechu.Já neumím věštit.Musíte napsat víc,pokud chcete mojí pomoc.

vejuuu  20.02.12 01:34
tlak na hrudi

Dobrý den, vážně nevím jak dlouho to přesně trvá,ale mam tlak na hrudi. našla sem na internetu, že by to mohlo být stresem,ale přítel tvrdí že by to mohlo být i z toho, že dost času strávím sezením. Ve škole máme nepohodlné lavice a hodně lidí z nich bolí záda a mě také když tam jsem celý den. Když ležím a zvedám se cítím něco jako chvění. Myslíte, že to může být z důvodu, času strávený sezením? u doktora jsem ještě nebyla tak bych se chtěla zeptat aspoň touto cestou. Děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 20.02.12 09:39

Ze špatného sezení nebo špatného držení těla Vás může i nesnesitelně bolet hlava.Napíšu Vám jak si ověříte,že je to ze sezení a pokud ano, ten cvik budete dělat denně několikrát během dne.Nemusí jich být třeba deset najednou.Ale prostě dva a pak třeba jeden ale těch deset za celý den by to mělo dát.Sednete si bez opření tak any nohy a sedací část byly v pravém úhlu a stejne tak tělo. .Paty přitlačíte k zemi a co nejvíše zvednete špičky nohou.zatahnete hýždě,a zapnete stehení svaly.Zatahnete co nejvíce bříško a vypnete a srovnáte hruď.Ruce rozpažíte pokrcené v loktech a lopatky tlačíte k sobě a dolů (svícen).zatnete prsty,jako by jste chtěla držet povně míček.Vytahnete hlavu co nejvíce vzhůru a skloníte pouze bradu.Toto se provádí plynule při nádechu tak, jak je to popsané jedno za druhým.Na dvě doby zadržite dech a s výdechem ústy úplně všechno uvolníte.(Prostě hadrovou panenka).Všude tam, kde to při provedení cviku táhne nebo bolí,tam je svalová křeč a proto Vás bolí záda.Je to jednoduchý cvik .Když se to naučíte a zvládají ho i lidé po mrtvici.Ale na vyrovnání svalového tonusu je úplně nejlepší.Pokud neucítíte při provedení cviku nikde problém,tak napište.Pak by bylo nutné jiné řešení.

vejuuu  20.02.12 12:30

Cvik jsem hned vyzkousela a trosku me pri tomto cviku tahne pod pazi a když se uvolnim tak citim hodně hrud.

Bábina
1450 příspěvků 20.02.12 16:09

Zkrácené hrudní svaly.A to vám kroutí páteř.Chtělo by to někde na neurologii,švihnout ten letáček na cvičení proti bolesti zad.Já to na PC předcvičit fakt neumím.Nebo požádejte tam ,kde v lékárnách mají pomůcky pro ženy po rakovině prsu o jejich cvičební tabulku.Ta je absolutně vychytaná,na protažení a uvolnění všech partií horní části těla.nebo zkuste jogu,ta je taky dobrá.Optavdu to vypadá na špatné držení těla.nebo požádejte vašeho lékaře o doporučení na rehabilitaci z ukázkou cvičení.A radila bych to neodkládat.Protože skoliosa,která z toho vznikne,bolí a obtěžuje moc.Zatím na zmírnění bolesti si můžete přiložit bramdorový obklad,ale jasně že né do školy.Uvaříte asi 3 brambory v celku se slupkou.ochladíte na snesitelnou teplotu ,rozmačknete rukou na utěrce nebo kusu látky a poprášíte mírně pálibou paprikou.Namaže te si hrudník třeba krémen na ruce a přiložíte vy specielně na hrudník,igelit a ovázat nebo oblepit a něco třeba osušku navrch.Nechá se do vychladnutí.Tám se svaly prohřejou a povolí.Pak znovu vyzkoušejte cvik.A bylo by dobré ho preventivně,párkrát za dan udělat.On totiž i protahuje a posiluje svaly.Brambory můžete i z utěrkou ještě 2× ohřát v mikrovlnce.Pak budeli ještě třeba,tak nové.Ale myslím,že potřeba to už nebude.

Shade  23.02.12 20:31
Bolest hrudníku

Dobrý den,
hraji fotbal a občas ( asi tak 2-3× ) do roka me bolí šíleně hruď během zápasu. Není to žádný píchání ale tlak. Vždy když přestanu běhat tak to ustoupí a jakmile se rozeběhnu je to vklidu ale jakmile zastavím tak musím 2-3 minuty rozdýchávat a potom je zas vše v pořádku. Ale tentokrát po zápase sem si všiml že tu bolest mohu nahmatat. Přesně uprostřed hrudní kosti když ji jen i třeba lehce zatlačim tak to bolí a jakmile to rychle pustím tak mě vystřelí bolest do hrudi. Hádám že to zas přejde až se natáhnu a odpočnu si. U doktora sem si nechával nedávno dělat EKG a vše ok. Teď akorát chodím na ORL protože mám už asi 4 roky rýmu a každé ráno vykašlávám. Prý mám v krku streptokoka ale pochybuju že mě ho zbavěj jak se o to už dříve pokoušeli =) . Chtěl bych se zeptat zda-li nevíte čím by to mohlo být popřípadně jestli t nemá spojitost s tím streptokokem. Četl jsem něco o Angíne Pectoris a obávám se toho jelikož příznaky mě příjdou dost podobné. Děkuji za jakoukkliv odpověď a radu.
S pozdravem
J.Š. :)

Bábina
1450 příspěvků 24.02.12 09:33

No angina pectoris je srdeční onemocnění a je většinou cítit v zádech a brní ruka.a to by EKG našlo.Mně to vede víc buď k vypadlému žebru.Žebro je drobným kloubken připojeno na dádech k páteři a na hrudní kost v hrudníku.Bylo by dobré aby Vás viděl spíše neurolog nebo plicař.Může to být stlačený plícní lalok a nebo opravdu něco se žebry.Tak rengen plic a RTG páteře a hrudníku na neurologii.Zatím si od bolesti můžete pomoct mazáním hrudníku koňskou mastí.Po nálezech mi můžete dát vědět.Kdyby mast nepomohla po dobu 14 dní dejte vědět,Napíšu Vám nějaké zábaly.Ale to vyšetření bych vřele doporučila.Obojí se pak dá napravit vhodným dechovým cvičením.

Pavell  08.03.12 17:35
Bolest zad a hrudníku

Dobrý den,
Je mi 23 let a prodělal jsem srdeční arytmii. Od té doby mám bušení srdce, bolesti zad, únava, motolice, slabost, tlak na hrudi, píchání u srdce a je mi často na omdlení.
EKG mám v pořádku jenom mám zvýšenou kyselinu močovou v krvi na to užívám milurit. Teď beru lék na vysoký tlak ( egilok ).
Když přijdu k lékaři s těmi to problémy pokaždé mi řekne že je to normální.
Ale ty stavy jsou velice nepříjemné. Můžete mi poradit co s tím???

Bábina
1450 příspěvků 08.03.12 18:01

A co neurologické vyšetření s rengenem páteře?To by bylo dobré udělat a náběr krve na štítnou žlázu.Srdeční aritmií podle mně máte stále,protože je to nemoc která se upravit nedá,a pokud Vám řekli,že jste vyléčený, byla něčím zaviněná bylo by dobré pátrat čím.Vrozená zřejmě není.Podle toho co píšete,dost dobře nevím,co mám lěčit a na co napsat byliny.Na tlak a velké Ph moči berete léky.Tak ale ,příznaky mně vedou buˇd na neurologická problém hrudní páteře a nebo a špatnou funkci ŠŽ.Požádejte o vyšetření.O­bojího.Může Vás tam postat i praktický lékař.tedy na rengen páteře a nabrat krev na ŠŽ a to co nejdříve,zatím musíte vydržet,protože nemohu léčit něco,když nevím co.Je mi lito.S výsledky se ozvete.Pak Vám ráda poradím.

Lukas2222  05.04.12 11:35
Pocit tlaku na levé straně hrudi a bolest páteře

Dobrý den je mi '16 let a už as rok trpím problmy že mě sem tam chytne bolest páteře a od toho mám tlak na hrudi někdy se mi špatně dýchá a sem tam se mi motá hlava , jednou sme s kámošeme dělali blbosti a on mě dal pěstí do trojuhelníku a od té doby to bolí možná ještě víc , většinu času trávím u pc nejsem žádný sportovec výška 167 a váha 58 Kg předem děkuji :nevim:

Bábina
1450 příspěvků 05.04.12 13:57

Jednak by bylo dobré obšas si zacvičit aby křeč ve svalech na zádech povolila a nechat si udělat rengen páteře.Pro jistotu,že není už poškozená její stavba.To je problém lidí co mají sedavá zaměstnání a dětí co místo fotbalu hrají PC hry.Na uvolnění bolestí si na korní straně této stránky klikni na Babské Rady a dej si do vyhledávače,co na bolest páteře a kloubů.Vyjede ti tam i několik mých rad a tak si můžeš vybrat.

Lukas2222  05.04.12 14:19
Pocit tlaku levá stran hrudi bolest mezi lopatkami

Zdravim a ještě bych chtěl dodat že je mi jakoby mdlo a mám pocit že každou chvíli omdlým ale zatim sem nikdy neomdlel, a občas mě jako by cukne na hrudi nebo ve svalech a pak se někdy stane že mě prostě píchne nebo jako by zašimrá pod levým prsem a bolí mě v podpaždí a levá ruka , doufám že se opravdu jedná třeba o zablokované svaly nebo pátěř nerad bych přišel na něco horšího :-(

Jsem nekuřák váhu mám dobrou snažím se žít zdravně ale opravdu moc necvičím a trávým spoustu času u pc :pocitac:

Bábina
1450 příspěvků 06.04.12 12:05

No ,v tom přítadě se ihned objednejte na EKG.Já vím, je Vám 16 let,že?Ale i malé děti mohou mít srdeční vadu.Ať máte jistotu.Možná se neprokáže,ale je lepší si to ověřit,nežli přijít pozdě.Ty vaše doplňující údaje mně k tomu vedou.Omlouvám se,že jste musel na odpověď čekat,ale nešel mi internet.Ono to opravdu nemusí být nic jiného nežli blok,ale víte,co kdyby…Jistota i když špatná je lep3í nežli nejistota.Pokud výsledek bude nega,dejte vědět.Napíšu Vám protahovací cvičení i u internetu­.A najděte si na babských radách ty obklady na bolest páteře.

Lukas2222  07.04.12 10:48
V nemocncici po vyšetřeních

Zdravim takže jsem ve čtvrtek jel do nemocnice jelikož se to zhoršilo, byl jsem na EKG, Retgen srdce plic, echo srdce, sono ledvin a břicha tlak trošku vyší jíst , pít a dýchat můžu nikde nic nenašli vše bylo v pořádku v úterý jdu k obvodnímu lékaři na měření tlaku a na moč a asi za měsíc na kardiologii na zátěžák ale furt mě ty záda a hrudní koš bolí tak děkuju

Ještě jednou v nemocnici byli všechny testy v pořádku

Eliška Šmakalová  07.04.12 12:49
dlouhodobí tlak a bolest na hrudi

Dobrý den je mi 31 let mám pořád tlak na hrudníku a bušení srdce, které bývalo jen občas za dlouhou dobu je na denním pořádku ,jsem pořád unavená a když někde čekám a sedím usínám ,hodně se zadýchávám ,prodělala jsem za poslední roky hodně stresu a pracovně jsem opravdu vytížena ,moje matka je kardiak má anginu pectoris ,prosím poraďte mi jestli mám raději zajit na odborné vyšetření děkuji Eliška Šmakalová

Bábina
1450 příspěvků 07.04.12 13:00

No tak to bude opravdu křeč v zádových svalech.A to napraví buď obstřiky,které uleví ,ale neléčí a nebo cvičení.Udělejte si test svalového tonusu zad.A pokud to bude bolet tak to cvičte 4× denně.Test:sednete si na židli tak,aby celé tělo bylo v pravých úhlech.Chodidla k lítkům,ty ke stehnům a k těm trup , všude pravý úhel.Pak zvednete šičky od země,paty zůstávají opřené.Zatahnete steheni,hýžďové a břišní svaly co nejvíc to půjde.Srovnáte záda a ramena tlačíte dolů a ruce rozpažit a pokrčit v loktech(svícen) a zatnout silou prsty jako do míče.Krk vysunout a zvednout bradu.Nezapomenout na hluboký nádech nosem.Na 3 doby zadržet dech,prudce vydechnout ústy a všechny svaly naráz uvolnit(hadrový panák).Pokud Vás někde něco při tomto testu bude bolet tak tam je zrada a tedy blok.Potom by bylo dobré toto cvišení několikrát za den opakovat.

Bábina
1450 příspěvků 07.04.12 13:08
Paní Šámalová

Určitě se na EKG objednejte.Teprve až budete vědět,že to není srdíčko ,můžeme to zkusit řešit spolu a nebo podle mých rad na této stránce.Ale pokud je kardiak přímý příbuzný,byla bych pro pořádné vyšetření srdce.A když už v tom budete i štítné žlázzy.Aby byla jistota,že to opravdu jsou záda.

Lukas2222  07.04.12 13:31

A ještě bych se chtěl zeptat i přesto když mi udělali všechny testy je možný aby mě sem tam jako sevřelo srdce a píchlo mě na prsou může to být odzad že ? a taky se mi to ted nekdy stane i když záda tak strašně nebolí

Bábina
1450 příspěvků 07.04.12 16:13
Lukas2222

Může to být od zad nebo od štítné žlázy.Nechte si udělat náběr krve.Vede mně k tomu Vaše nízká váha.Udělá Vám to praktický lékař.A co test?Jak dopadl?

Lukas2222  07.04.12 16:44

krev mi v nemocnici také brali i s močí ale jak to vypadá tak nic nenašli takže zřejmě odzad nebo od žeber

Bábina
1450 příspěvků 07.04.12 18:57

Pokud Vám ale brali poze krev na krevní obraz a ne naštítnou žlázu,tak vám to moc nepomůže.A co ten pohybový test?Pak Vám mohu říct zda je to křeč v zádech a nebo hledat dál.Na test jste mi již 2× neodpověděl a bez něj vést dále diskusi coby kdyby je ztráta času.

Lukas2222  07.04.12 19:26

No cvik jsem zkoušel a něco jako by mě táhlo v obou lopatkách a trošku na levém boku

Bábina
1450 příspěvků 07.04.12 19:56

Pokud hodně, tak máte křeč v zádových svalech a do pravé strany Chce to upravit sezení u počítače.Trošku cvičit.Stačí tento cvik několikrát za den zopakovat ,ale důkladně a najít si dobrého maséra,nebo kosmetický salon,kde dělají masáže nebo masáž lávovými kameny a bude po problému.Nebojte se dokosmeťáku chodí dnes i muži,kterým záleží na zdraví a na tom aby vypadali dobře.

Lukas2222  08.04.12 11:41

Tak si se objevil další problém zjistil sem že mi v nemocnici naměřili vyší tlak mezi 130-140/70-80 a dneska kolem 10 hodiny se mi zamotala hlava tak jsem si šel změřit kervní tlak a ten byl myslím 90/65 poté 113/70 což je nízký tak jsem si dal nohy do výšky aby mi natekla kev do mozku a trochu se to zlepšilo ale ne moc

Bábina
1450 příspěvků 08.04.12 15:03

A dali Vám na ten tlak léky?Myslím na vysoký?Pokud né,je dobře,pokud ano vysadila bych je.Na nízký tlak pomáhá sůl.Je dobré mít připravené v mražáku kostky soleného hovězího vývaru,který jen ohřejete a vypijete po doušcích.Vysoký tlak snižuje třeba česnek,tak při nízkém tlaku na to pozor.Pokud vstáváte, pak pomalu a z postele ráno tak,že chvilku svěsíte v sedě hlavu a ruce mezi kolena.Pomáhá to i běžně přes den.Tačí se jen na chvilku hluboce předklonit tedy i ruce spustit k zemi jak nejdál to jde a zadrže na chvilku dech a tlak se vyrovná.Ale pokud je tu problém"skáka­vého"tlaku,tak by lékař asi měl udělat důkladnou prohlídku.Protože to ukazuje na znečištěné ledviny,nebo játra.Ale v krvi se to neukáže.dobré by bylo sono.A nebo rovnou nasadit jako čistící kůru krve ,ledvim a jater alespoň kopřivový čaj.Pokud budete schopen si sehnat bylinky,mohu Vám napsat čaj.Ale pro začátek bych řekla,že 3 týdny 3× denně šálek kopřiv bude stačit.Ale, chce to taky trochu pohybu.

Lukas2222  08.04.12 15:43
léky, cvičení

Žádné léky jsem nedostal přišlo to samo od sebe ale po chvilce to přišlo sono mi dělali břicha a ledvin tam nic nenašli a zjisitl jsem že mi dělali i slinivku kde bylo vše v normě , takže to vypadá že začnu cvičit a používat nějáké ty bylinky na pročištění

Bábina
1450 příspěvků 08.04.12 15:53

To je přesně to co potřebujete ,vyčistit tělo a povolit křeče v zádovách svalech .Ke kopřivovému čaji můžete prídat tabletu hořčíku,aby svaly povolili rychleji.A Čaj je třeba pít 3× denně po dobu 3 týdnů.nemusí z Vás být výkonný atlet ale to cvičení co jsem Vám napsala můžete udělat několikrát za den ,vždy 3 opakování.A na­hoře na stránce si klikněte na babské rady a vyhledavačem si najděte obklady a zábaly na bolavá záda.Ty uleví od největší bolesti.

Lukas2222  08.04.12 18:11

Zdravim už píšu zase ale vypadá to že tady odpovídáte a to hodně rychle za to děkuju, Mám opět problém , zase mě bolí v oblasti srdce jako by mě tam pálilo a sem tam mě píchne a mám pocit vyčerpání, záda už mě ani tak nebolí ale stále mě jakoby brní levá ruka a nemám v ní moc síly a ještě mě brní u srdce a trošku mě bolí hlava

Ještě jednou píšu abyste nemusela koukat víše: EKG,ECHOKARDI­OLOGIE,SONOGRA­FIE,ŠTÍTNÁ ŽLÁZA RETGEN SRDCE PLIC , vše v pořádku ještě mě čeká vyšetření u kardiologa ale jak říkám zatím vypadá vše dboře ale problémy přetrvávají tedy aspon si to myslím ( Doufám že vás neutravuji a nenpřipadám vám jak hypochondr ale moc děkuji za vaše odpovědi :-)

Bábina
1450 příspěvků 08.04.12 19:02

Že odpovídám rychle je proto,že mám zadané upozornění na tuto stránku a redakce mně vyzve.Víte opravdu to směřuje ke skřečovaným svalům na zádech .Stažené svaly táhnou a vychylují páteř a tím vám vlastně zužují hrudní koš,čímnž ubírají místo srdci a také z páteře vychází mnoho nervů do rukou a nohou a to brnění je od uskřínutého nervu .Opravdu ne uskřípmutého.To by vám ruka zchromla.Ale obratel talčí na ploténku a ta utiskuje nerv do ruky, vetšinou je to TH 5-6 a tím vznikají další problémy.Veliké boleti hlavy,tlak na hrudi,protože plíce nemají misto pro přijem potřebného vzduch.Zkuste ještě navštívit neuroloda.To je lékař,který se onemocnění páteře a potížím s tím spojených věnuje.Navštívil jste snad všechny odborníky,až ne toho pravého.Tak to zkuste tam.

Lukas2222  09.04.12 11:57

Zdravim doufám že už píšu naposled : v jednu chvíli bylo vše dobré ale ráné se probudim nemyslim na to bolest a kolem 10 hodiyn jsem si šel žměřit tlak ten byl dobrý 119/79 ale puls mě docela znepokojil pohyboval sem kolem 119/125 poté sem si tedy podle některých návodů dal vitamín c/ hořčík+zinek+vápník a chvilku na to sem si žměřil talk ten byl 120/75 a puls 108 zejtra zajdu k Ol a ten mi snad poradí co stím doufám že se nejedná o to srdce ale jen o nervík nebo vychýlenou páteř a předem musim poděkovat za odpověď.

S pozdravem hezkého dne Lukáš :-)

Bábina
1450 příspěvků 09.04.12 14:36

No sice je svátek a tak bych pracovat nemusela.Ale možná,že by nebylo od věci,kdyby jste se víc věnoval pohybu a ne zkoumání svého zdravotního stavu hodinu po hodině.Víte ,ke mně si chodí pro rady lidé s rakovinou,s těž­kými migrénami a jinými závažnými problémy.Ale s nikým nestrávím tolik času jako s Vámi.Vstaňte od počítače a běžte ven.Svítí sluníčko a to vás přivede na jiné myšlenky.Protože z naší předlouhé a stále stejné korespondence mám pocit,že trpíte po zimně, spíše depresí nežli nějakou tělesnou nemocí.A na deprese je dobré najít příčinu,hodně světla a obklopit se jasnými barvami.Trochu pohybu a pěkná hudba či kniha,která odvede myšlenky od problému.

Kolmá 1  19.04.12 17:16
Bolest v ramenou a šíji

Dobrý den, je mi 38,občas mě malinko buší srdce, ale nezpůsobuje mi to žádné bolesti, jen je to zvláštní. Teď se k tomu před pár dny přidala bolest (ne bodavá, ale tupá)nad srdcem a tuhnou mi záda v horní polovině. Tuhnutí postupuje až k šíji a mírně nad ni. Je to až palčivá bolest, nikdy jsem to nezažila. Jsem zdravá, cvičím pilates, pohyb mám, nemám sedavé zaměstnání, tak mě to trochu děsí.Moje mamka má 2.st.Bechtěreva, ale statečně proti tomu bojuje sportem.Tuhnutí bych chápala jako svalovou křeč, která půjde rozhýbat, ale vadí mi k tomu ta bolest u srdce.Měla byste pro mě, prosím, nějaké radu? Moci děkuji, hezký den.

Bábina
1450 příspěvků 19.04.12 18:34

Rada je jednoduchá.Nechte si udělat EKG.A pokud bude OK,pak začneme řešit páteř.Nechte si nabrat krev na Běchtěra.Někdy se dědí.A pokud EKG bude dobré pomohou vám nahřívací zábaly které jsou na stránce už uvedené a nebo, další jsem psala k volnému použití na babských radách.(nahoře na stránce si na ně kliknete)ale bez vyšetření srdce raději ne.Jsou na prohřívání a proto raději pozor.Pokud EKG nedopadne,můžete se ozvak klidně sem.Mám zadané upozornění tak mi redakce napíše.A já vám potom pomohu trochu srdíčko upravit.Příznaky, ty poslední jsou opravdu jako problém srdce a nebo stresu.

Kolmá 1  19.04.12 20:15

Velice Vám děkuji, objednám se ke své lékařce, po mnoha letech mě ráda uvidí. :D Jsem lektorka, stresu se celkem úspěšně vyhýbám, naposledy jsem zažila stres, opravdu veliký, před 3 lety, tak že by se projevil až teď?Také jsme se po měsíci cestování po Thajsku a stravování tamním jídlem před dvěma týdny vrátili, nemohlo by to souviset?Proběhly tam i střevní - malé nehody. Nic podobného mě opravdu ještě nepotkalo. Zkusila jsem i ten Váš svalový test, vše v pravém úhlu, ale žádnou "novou "bolest jsem naštěstí necítila.Jdu požádat rodinu o masáž Voltarenem.Moc děkuji za Váš čas, přeji klidný večer bez dalších pacientů.

Bábina
1450 příspěvků 19.04.12 20:25

Díky za pěkné přání.Ale to EKG neodkládejte.Pak se svalová křeč snadno uvolní zahřívacím zábalem.A pokud svalový test nic neukázal,tak šetřte i tím Voltarenem.Na záda je dobrý, ale na srdíčko moc ne.Může to taky souviset se změnou klimatu a životního prostředí a i stylu.To je pro tělo pěkná rána.I co do časového posunu ak lima pásma.Tělo se zřejmě brání.Jste doma krátce ,píšete.Velký stres pokud ho zasunete někde do koutku v podvědomí ,čeká na svojí chvili.Proberte si to v hlavě zda jste vše z té doby vyřešila,nebo jen zasunula kamsi.Pokud chcete jít do mé soukromé sféty, zadejte si registraci.Dos­tanete obálku a kliknutím na mojí se dostanete tam,kde to můžeme probrat jen my dvě.

Eliška velká  12.05.12 11:52
bolest na hrudi

Již několik dnů mám dosti svíravou bolest uprostřed přední časti hrudi. Naposled jsem byla u interní lékařky v únoru, podle krve jsem měla všechny hodnoty v pořádku. Před chvíli jsem si měřila tlak, na který beru půl tablety Loristy 50 mg a čtvrť tablety Betamed 20 mg. Tlak jsem měla spíše nízký 114/69, puls 54. Přesto mi bolest na hrudi neustupuje. Prodím poraďte mi. S pozdravem Eli

Bábina
1450 příspěvků 12.05.12 13:19

Já bych doporučika vyhledat neurologa a nechat si vyšetřit páteř.Myslím,že Vaše potíže mohou být spíše tohoto druhu,nežli srdeční.Na nízký tlak stačí trošku víc solit.

Fibromyalgik
3 příspěvky 12.05.12 14:35
Eliško,

Nechte si vyloučit i Kostochondritis a Tietzův syndrom. Jde o častou příčinu bolesti na hrudi.

Marty10  14.05.12 15:17
Tlak na hrudi

Asi měsíc se mi ztěžka dýchá. Jako bych měl tlak a bouly nad levým prsem, ta kost je větší než ta na pravé straně. Jsem sportovec a behem treninku nestačim vydýchávat zátěž. Nemuže to být skřípnutý nerv nebo něco takového ?.. tlak mam v pořádku. Diky za odpoved

Bábina
1450 příspěvků 14.05.12 19:42

Může to být cokoliv podle vašeho stručného popisu.Sesedlé obratle(lidově řečeno) „skříplý nerv“ povypadlá ploténka a různé drobné úrazy páteřeAle ta boule mně spíše vede k vyskočenému zakloubení žebra.A taky to dýchání.Pokud jako sportovec máte rehabilitačního pracovníka,tak ať to nahodí dýcháním do hrudní kosti.Jinak se nechte objednat na rehabilitaci.Nebolí to , ale je to, pokud neznáte dýchání podle jogy, na delší dobu.A nebo chyropraktika­.Zkuste si silně zatlačit ptsty na hrudní kost nezi prsy.Pokud to zabolí,tak je to jasné.Napraví se to poze vedeným cvičením ruhy a dýcháním do žeber.

Eliška velká  20.05.12 20:54
Tlak na hrudi

Děkuji za váš příspěvek, hledali jsme na internetu podle vaší diagnozy různé variace nemoci a vypadá to na psychickou poruchu. Pokud mi můžete poradit co mám v této věci podniknout, budu vám velmi vděčná. Jsem v této otázce úplný laik. Děkuji za účinnou pomoc.

Bábina
1450 příspěvků 20.05.12 21:04

Nejlépe pomohou dechová a proistresová cvičení a na uklidnění kozlíkové kapky.Pokud je budete brát i ve dne tak 10 kapek 3× dnně nebo na noc 30 kapek,Také je výborný čaj z meduňky lékařské 3× denně šálek.Pokud chcete poradit dechová cvičení a protistresová,cvi­čení mohu je na požádání napsat.Ale nejprve bych byla pro to ,aby jste se uklidnila bylinama.Nemají kontrindikaci.Pokud zaberou tak Váš odhad byl OK a můžeme pokračovat.Pokud nezaberou do týdne,musíme hledat dál.

Eliška velká  20.05.12 21:28
Tlak na hrudi

Velmi Vám děkuji za radu. Ihned jsem si uvařila čaj z meduňky a zítra si koupím kozlíkové kapky. Dík

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek