Jaterní testy - GMT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taromira
3 příspěvky 24.04.12 21:45
test jaterních enzymů GMT

Dobrý den, chtěla bych zjistit jak jsou přesné testy na jaterní enzymy GMT.

Reakce:

martinic  04.09.12 17:06
jaterni testy

Dobry den, mam mensi problem, a dnes me dosti obvodni lekarka znepokojila. Asi pet let uzivam lek olwexya na deprese. pred 3 roky mi zjistili vyssi jaterni testy. minuly tyden jsem byl znovu na kontrole. Jaterni testy úporad vyssi. Vyssi alt hodnoty 2, coz je mirne zvysene od normalu a nizsi hladina dobreho cholesterolu. Dnes jsem byl na sonu, tam mi rekli, ze mam jatra mirne zvetsena a jsou svetlejsi, ale pry to neni nic hrozneho. S vysledkem jsem sel k obvodni a ta me poslala na odbery krve a bude me testovat proti zloutence typu c a viru hiv. Partnery nestridam, pres 3 roky mam staleho partnera. A rizikovy sex jsem zadny nemel. Obravdu jsem v tu chvili myslel, ze omdlim. Muzete mi poradit, zda je to mozne a postup je spravny? diky moc

taxikova  27.01.13 15:33
olwexya a žloutenka typu B

Díky za příspěvek „martinica“. Marně jsem přemýšlela proč je mi poslední půl rok blbě. Nikdy jsem neměla problémy s játrou, se žlučníkem. Najednou v srpnu mi začaly otákat prsty v kloubech. Šlajsem k revmatologovi a nyní jsme zjistili, že mám pozitivní testy na žloutenku B. Fakt je, že mezi tím jsem nečekaně dostala žlučníkový záchvat a od té doby asi ještě 3×. Už jsem si taky říkala, jestli to není tímto lékem. Bohužel nevím prozatím co s tím, protože! doplnění! serotoninu potřebuji.

teana
6 příspěvků 31.03.13 17:03

Já mám pocit, že jaterní testy GMT se týkají pouze alkoholu?! že konkrétně GMT nelze ovlivnit léky ani ničím jiným, jen a pouze alkoholem. takže pokud jsou GMT testy zvýšené, tak má asi dotyčný problém s alkoholem, pije přespříliš. a přesné si myslím, že celkem jsou. prý ale stačí cca 3 týdny abstinovat a GMT se vrátí do normálu. ale asi záleží jak dlouho a jak často předtím člověk pil.

Váš příspěvek