Co dělat po kontaktu s tuberkulózou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VENDAJARKA  04.05.11 11:10
tbc

DOBRÝ DEN,MÁM DOTAZ,PRACUJI NA ODD.LDN V NEMOCNICI,NYNÍ SE ZDE VYSKYTL PŘÍPAD ONEMOCNĚNÍ TUBERKULOZOU,PA­CIENTKA JIŽ BYLA TRANSPORTOVÁNA NA INFEKČNÍ ODD.ALE JE NÁM ZDRAVOTNÍKŮM NEJASNÉ,PROČ SE OKOLO NÁS NIC NEDĚJE A VŠICHNI MLČÍ NEBO MLŽÍ,BOJÍME SE TÉŽ NÁKAZY/PACIENTKA ZDE STRÁVILA 3 MĚSÍCE)NEŽ SE NA JEJÍ NEMOC PŘIŠLO A VŠICHNI JSME S NÍ BYLI V KONTAKTU DENNĚ. ODPOVÍ MI NĚKDO JAK POSTUPOVAT A BRÁNIT SE?

Reakce:

vocier
25 příspěvků 18.05.11 18:56

No, každý který se dostal do kontaktu s tbc by měl jít na testy k doktorovi a na prohlídku. Protože k přenosu stačí dokonce jen s nemocným mluvit.
Je to tučně zvýrazněné i tady:
http://nemoci.vitalion.cz/tuberkuloza/ (jak si mohu pomoci sám)

miri-am  02.01.12 20:37
TBC

dobrý den,dnes jsem zjistila,ze pani ucitelka z materske skolky kam chodi ma trileta dcera ma TBC,nyni se leci,ale byla s touto nemoci i ve tride,prisla s detmi do kontaktu…co mam dělat?

Jirka Procházka  03.01.15 17:28
TBC- prosím o informace

TBC
Dobrý den,
Mam dotaz, mám kamarádku kterou znám přes internet. Rád bych se za ní osobně zastavil, ale má Tbc chronické, diky tomu je v plném invalidním důchodu. Chodí na kontroly, mě tvrdí že mě nemůže nakazit. Mám ale o sebe strach, protože já sám mám chronické astma a jsem alergik. Mohu při kontaktu dostat Tbc??
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Jirka P.

Váš příspěvek