Nadměrná žízeň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dr.House
622 příspěvků 15.08.10 17:06
tak prosim...

po večer mám častou žízen…pořád mám nutkání se napít (Polydipsie)…vět­šinou mám i vysoký krevní tlak a v klidu se mi třesou prsty horní končetiny…

co by semnou mohlo tak být?

ptám se: Diabetes mellitus?..Diabetes Insipidus?…Hy­perthyreoza?…Cushin­gtnův SY? nebo něco jiného?

Reakce:

misa16  17.08.10 22:40

a co na to lékař?

Dr.House
622 příspěvků 18.08.10 09:06

Lékař to nechal na nelékařích…

misa16  18.08.10 09:09

Tak to je fajn, ale Vy jste schopný, Vy si jistě poradíte.

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 12:30
Žízeň

Doktore,doktore,vy mně zlobíte,už zase?

Dr.House
622 příspěvků 18.08.10 14:55

a vy ste zase náká rejpavá…obě!

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 15:30
ˇžizeň

od čeho jste doktor ne?

misa16  18.08.10 18:07

no a kdopak by Vás pozlobil, když nemáte svého apostola?

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 18:15
žízeň

To je fakt,kam se poděl?

misa16  18.08.10 18:23

¨Nevím, jestli je to zrovna ‚ten‘ náš apostol (spíš apostolka), ale narazila jsem na něj v diskuzi o vydělávání peněz - ale jeho náruživé rady se ještě neprojevily - zatím moc nediskutuje.

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 18:28
žízeň

třeba si na něj někdo stěžoval a vymazali ho.Když mně poslal do pekla,to jsem snesla,jiné slovo od p bych neschroustala.Ale chybí mi.

Dr.House
622 příspěvků 18.08.10 21:20

Misa16: odkud víte ze mám nákej problém s apostolem?
kdo vůbec ste? nejste zaregistrovaná…a prudíte…což je fajn, ale jinak je to nuda…

na vás taky Bábino něco poslal? na mě schiloval nákej obřad démonů…zvláštní…:-D

misa16  18.08.10 21:59

já jsem ta, co spolu s Vámi nechtěně vyprovokovala diskuzi s apostolem na téma astrologie k tomu, že nás nakonec smazali všechny - nepamatujete si? Registrovaná jsem byla, ale nějak se zadařilo, že nějakou dobu po diskuzi s apostolem se mi mazali všechny příspěvky a asi i registrace

Dr.House
622 příspěvků 19.08.10 08:36

ne..nepamatuju…asi ste nebyla tak zajimavá…:-P

mě nesmazali…vás asi jo…

misa16  19.08.10 08:52

Ale ano, i vaše příspěvky smazali.
Kromě té nadměrné žízně byste měl asi i něco dělat se špatnou pamětí - víte, kolik nemocí se projevuje snižováním paměti? Alzheimer, Parkinson, Stařecká demence a jiné........

Dr.House
622 příspěvků 19.08.10 09:26

vážně?…no to jsem vážně nevěděl…ste vážně chytrá - věřila byste mi to?…já totiž strašně lžu…

a příspěvky možná smázli…ale registr ne…ještě něco nechápete?

áá…právě mi došel čas…takže nechávám doznít svůj hlas…

misa16  19.08.10 10:08

já vím, že jsem chytrá......ale Vám bych to asi nevěřila, kdybych to o sobě nevěděla.

Bábina
1450 příspěvků 19.08.10 10:15
Žízeň

Včera mně tu tak proháněli,a doma lidi taky,že jsem raději vypla počítač,protože jsem měla ještě odpovídat na osobní stránce.doktore nebrečte, na mně svolal hněv boží a peklo za života i po něm.Ale možná fak někoho tak naštval,nebo porušil pravidla stánek ,že ho smázli.Chybí mi pobožníček jeden.Ať maže na esoteriku ,nebo třeba najde stráky svých spřízněných duší.Prosím Misa16,zadejte si novou registraci.A jestli ji vezmou jen pod novým nick,dejte prosím vědět na soukromé stránky ,že jste to vy.Jsem ráda,že do diskuse vnášíte trochu života,to sténání trochu unavuje a bojovat s doktorem je fakt někdy na hlavu.Ale přiznám bez mučení ,že se u toho bavím.Zdravím oba doktora i misa16 a přeji hezký den

Bábina
1450 příspěvků 21.08.10 12:12
žízeň

Špičkování s Dr.Housem,bylo dost,ale zamysleme se nad otázkou,kterou dává.Příčin neustálé žízně může byt mnoho,Přeloženo do lidské řeči,může to být cukrovka I iII stupně,tedy vrozená i stařecká.Můžeto být aké doktorem zmíněná nedostatečná funkce štítné žlázy,tomu odpovídá třes prstů,ale KT to nevím,ten syndrom meznám,tak se nebudu vyjadřovat.Třeba kdyby to doktor přeložil,tak potom ano.Další možnost je špatně nastavené dávkování léků,(je jich noc)některé léky toto způsobují i v dobrém nastavení,a dá se to řešit tak,že budete cumlat bonbony bez cukru,Další případ a tomu by odpovídaly všechny uváděné příznaky je silná dehydratace,kterou trpívá starší generace protože nedodržuje pitný režim.A co kává?odvodňuje,pití černého čaje ve větčím nožství-totéž.Milovníci máty jsou na tom stejně.A proto na tento problém pokud lékař vyloučí shora napsané nemoci bych doporučila pít v pitném režimu vodu z vodovodu,žádnou balenou,žádné bubliny a ochucovadla.Voda z vodovodu je ta nejčerstvější kterou můžeme mít.A kolik pít?Ti co trpí nezvladatelnou žízní ať pijí podle vlastni potřeby.Časem se jejich stav srovná.Jinak je norma na 1Okg váhy těla 3dcl vody.Já vím je to hrůza protože někteří naši přátelé a známí by museli vypít putnu.Tak to opravdu ne 2 až 2apůl litru ne den stačí,Největší příjem by měl být ráno,protože v noci nepijete.A sklenice vody před jídle umí i zázraky s váhou.Z toho psaní jsem dostala žízeň,jdu se napít vody,a vám všem připíjím tou vodou na zdraví.P.S pokud se ve vedrech potíte,musíte přidat na množství tekutim.

Bábina
1450 příspěvků 23.08.10 10:22
Nadměrná žízeň

Doktore,vysvětlete mi,co je ten Syndrom,který neumím ani vyslovit.Nikde jsem to nenašla.Že se narodil právě ve Všem břitkém mozku,aby jste nás chytil do pastičky?Jestli ne ,tak co to je ?Moc mně to zajímá. :-) :-D

Dr.House
622 příspěvků 23.08.10 10:26

myslíte ten Cushingtnův syndrom?
pokud myslíte tento tak ten je i tady na vitalionu http://nemoci.vitalion.cz/…guv-syndrom/

:-)

Bábina
1450 příspěvků 23.08.10 11:07
žízeň

No díky,hledala jsem asi na špatných místech a na něco jste mně tím i navedl.Ale tohle ,bych řekla patří do rukou spíše vám ,lékařům než mně.Já mohu tak jedině podpůrnou léčbu.Vřelí dík.Pomohl jste mi.Úsměv,že to myslím vážně. :-)

Dr.House
622 příspěvků 23.08.10 20:42

v čem jsem vám pomohl? že by v určení diagnosy? :-)

úsměv i Vám..:-)

Bábina
1450 příspěvků 24.08.10 10:40
žízeň

Nejsem doktor abych určovala diagnosu,to nechám Vám,ale navedl jste mně na cestu kde hledat,zádrhel­.Díky :-D

Dr.House
622 příspěvků 24.08.10 10:49

Tak to jsem rád..kdyby něco ta dejte vědět…určitě se najde náký řešení..když to nebude tohle..najde se jiný :-)

Bábina
1450 příspěvků 24.08.10 10:54
Žízeň

Díky ,jasně že dám.Znáte mně,usnout na vavřínech vás nenechám. :-)

Dr.House
622 příspěvků 24.08.10 10:56

to jsem až mile překvapen…:-)

vocier
25 příspěvků 26.06.11 21:40

já mám taky každý večer polydipsii a neřeším to…ale hypertenzi nemám

Dr.House
622 příspěvků 27.06.11 12:59

jenže to tu nikoho nezajímá, protože tímto latinským názvem vám tu nikdo skoro nerozumí…takže bud piště jako lékař nebo pište jako lajk…vyberte si…a nebo radši ne…i tak to nikoho nezajímá

this is not lupus
66 příspěvků 27.06.11 21:12

k dotazu doktora, cukruvku 1 nebo 2 bych spis vyloucil, doktor ma jiste moznost si zmerit krevni cukr v praci a myslim ze kdyby mel podezreni na tuto nemoc uz by to udelal, jen nas chtel trochu zmast :-D Sjögrenův syndrom ,nadmerny prijem iontu-nezmenil jste znacku mineralky? alkohol,nebo nejake onemocneni ledvin popripade nadledvinek a s tim souvisejici jiz zmineny cusching, hormonalni zmeny-andropauza,co vy na to doktore?

Dr.House
622 příspěvků 28.06.11 14:34

fííha…zužte to aspon 3 nemoci…

this is not lupus
66 příspěvků 18.07.11 20:01

Ionty-sul, ledviny, hormony, to jsou ty tri veci

Váš příspěvek