Svědění těla v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kopretinkazkrkonos
5 příspěvků 21.02.11 12:54
svědění těla v zimě

Dobrý den, pročítám si Vaše komentáře a zajímal by mě Vás názor na svědění těla.Jsem těhotná…ale to svědění mám pokaždé v zimě,svědí mě nohy ruce břicho,byla jsem na odběru krve na jaterní testy a jsou v pořádku.Min.týden mě doktorka přeléčovala kvas. infekci po návštěvě bazénu.Nechci moc jíst léky a mazat kortikoidy a proto hledám radu u Vás.Mohu?Za případnou radu děkuji.

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 21.02.11 20:57
Svědění

Udělala jste dobře,že jste zadala i diskusi,víc hlav víc ví.Zadejte si sledování mailem.Budeme to sledovat spolu.

kopretinkazkrkonos
5 příspěvků 22.02.11 08:07
svědění

chtěla jsem napsat pouze Vám, ale nepustilo mě to…proto jsem otázku zadala i sem.Jsem tu nováček…děkuji moc.S Vaším dovolením bych Vaši odpověď okopírovala i sem , třeba se bude hodit i ostatním… :-)

Bábina
1450 příspěvků 22.02.11 08:50
Svědění

Ale samo zřejmě.To není žádná tajnost.Ale na soukromou strámku musíte mít registraci a klepnout někde na mojí obálku.Bohužel,moje časové zaneprázdnění mi nedovoluje běhat po diskusi.Děkám jen věci která mám rozpracované a soukromou stránku. ale máte pravdu,že by to mohlo zajínat i další jen to okopírujte.B :-D

kopretinkazkrkonos
5 příspěvků 22.02.11 11:01

Rada od Bábiny
Budu se snažit Vám pomoci,ale bude dobré,když moje rady konzultujete s vaším porodníkem.Svědění má mnoho příčin,ale to těhotenské je většinou vyvolané nedstatkem zinku ,křemíku a vitamínem A.Pokud si děláte koupel přilejte si do ní hrnek mátového čaje na uklidnění pokožky.Z Vašeho popisu nedovedu posoudit,zda je svědivost zapříčiněna zimou,když píšete,že vždy v zimně.Kvůli Vašemu těhotenství bych nechtěla Vám psát nějaký čaj z mnoha bylin,proto bych doporučila lipový čaj:1 polévkovou lžíci přelijte šálkem vařící vody a 5 min nechte vyluhovat.Pak zceďte .Čaj se pije několikrát denně po doušcích,žádné br a šup tam s ním.K mazání by byla dobrá mast z měsíčku lékařskéko ,popřípadě jitrocelová mast.Bojím se Vám napsat něco drsnějšího,aby to neškodilo miminku.Čaj a mast můžete v každém případě a na doplnění A vitaminu a stopových prvků se prosím poraďte s Vaším porodníkem.Pokud by do 14 dnů nenastala úleva,klidně napište.Podíváme se pak na něco silnějšího.Také by bylo dobré ,do bazenu si brát tampon a po plavání se pořádně omýt mýdlem a natřít krémem,aby se pokožka zregenerovala po chemii, přidané do vody pro její čištění.Vám i Vašemu miminku přeji těhotenctví bez problémů a hodně zdraví.Bábina.

Bábina
1450 příspěvků 22.02.11 11:06
Svědění

Pro pochybovače.Opravdu je to moje rada. :-D

parkurion  28.02.11 09:38

Mám stejný problém co kopretina akortá nejsem těhotná. Svědění je vždy v zimě. Nejhorší jsou stehna a celá záda. Mažu se pravidelně. Nejhorší je,když si vemu na sebe oblečení a nebo si sednu na př: křeslo postel atd to mě začnou strašně svědět záda. Prášek a aviváž používám pořád stejnou. Je to pouze v zimě.

Bábina
1450 příspěvků 28.02.11 10:18
Svědění

Svědění v zmně,to je sezonní svědění,může mít několik příčin.Oblečení:víc se navlékáme a nosíme různé svetry atp a může to být i alergie na prochladnutí,pokud se to zhoršuje,při přechodu z venku do místnosti.Ale postup bude skoro stejný jako u kopretiny.Jen trochu razantnější,protože nemáte,žádná omezeníPokud je svědění doprovázené změnou na kůži mažte se lichořeřišnicovou mastí a u Vás lze použít i australský čajovníkový olej.Při větší ploše jako u vás pomáhá koupel s rýžového škrobu nebo vinného octa.1|2 kg škrobu zamícháte do 4 l vody a to do celkové koupele kde budete 15 min a neutírat.Také se můžete potírat čajem z máty,nebo tymiánu.Důležité je vnitřně brát zinek a A vitamín asi 3 týdny ve větších dávkách a 3× denně čaj z přesličky rolní na doplnění křemíku a železa.Pokud najdete doplněk stravy ,kde bude toto všecno ve větším množství než obvyklém,můžete použít ten.V lékárně rádi pomohou.Protože už se vyrábějí určité doplňky jen na chybějící prvky.Pokud se Vám neuleví je ještě několik možností.Jistě uznáte,že jen z Vašeho popisu na PC těžko poznám,o který druh svědění jde.Proto pokud do 14 dnů nepocítíte úlevu,napište.Tuto stránku nechávám si sledovat.Pak by bylo možné přejít k ještě razantnější metodě.Ale vše je o vyčištění krve a doplnění chybějících prvků.

kopretinkazkrkonos
5 příspěvků 28.02.11 12:22

Dobrý den, musím reagovat také na článek, protože mě bábina výborně poradila, cítím velkou úlevu, stroupky se mě hojí a nohy už nesvědí, dodržuji však nadále její rady.Díky kopretinka :-)

Bábina
1450 příspěvků 28.02.11 15:45
Svědění

Jsem ráda,že jsem mohla pomoci.

kmotra
114 příspěvků 28.02.11 15:50
aviváž

je nutná vždy aviváž? já používám málo. přes léto nebo v době, kdy se suší prádlo venku prakticky vůbec-

kopretinkazkrkonos
5 příspěvků 28.02.11 15:55

Já myslím, že nemusíte používat aviváž, sice třeba ručníky budou tvrdší, ale zase si tím dopřejete jemnou masáž a ušetříte přírodu.

parkurion  28.02.11 16:00

Neumím si představit prát bez aviváže. Voní pak to prádlo?

Bábina
1450 příspěvků 28.02.11 16:00
Svědění

Aviváž se dá nahradit ředěným jablečným octem na poslední máchání.Jen do automatky se musí nalít těsně před procesem aviváže jinak steče.Prádlo se snáz žehlí.Není tak měkké jako po aviváži,ale také nedrží statickou elektřinu,která svedění podporuje,jako prádlo bez aviváže.

Bábina
1450 příspěvků 28.02.11 16:04
Svědění

Pokud Vám prádlo bude bez aviváže málo voňavé,zavěšte si v prádelníku plátěné pytličky se sušenou levandulí.Působí i proti molům.Kdo levanduli nemisí tak třeba rozmarýn.Nebo stačí nastrkat mezi prádlo voňavá mýdla.Co myslíte,že dělaly naše babičky?

TrochuPaf  08.12.12 00:29

Už nějaký den mě svědí lýtka. Když se poškrábu, pokožka zrudne a vytvoří se bílé pupínky. Nevíte z čeho by to mohlo být? je možné, že je to také ze zimy? :,(

Bábina
1450 příspěvků 08.12.12 12:31

Možností je mnoho. Alergie na pončochy, nebo na látku kalhot. Pokud chodíte v mrazech v sukni, přemrzlé vlásečnice. Zimou poškozené zakončení nervů a ještě mnoho dalšího. To co píšete mi nedává možnost něco určit a věštit neumím.

Tr0l0l0l
8 příspěvků 09.12.12 12:55

Příznaky, které se často zjevují u chronických pijáků Coca Coly. Chlastejte vodu!

Keytlin  11.12.12 08:03
svědění, vyrážky

Já mám podobný problémy jako vy. Nejdříve se mi udělala vyrážka kolem uší a na krku. Doktorka mi dala kortikoidní mast, protože se to už nedalo vydržet. A zakázala mi nosit bizu a kožešinové vesty…apod. Pak jsem byla celý den v legínách a na břiše se mi udělala vyrážka co vypadala jako suchá pokožka a po namočení to byli červené malinkaté proužky. Takže legíny jsem vyřadila z nošení a pomaličku to mizí. Myslím, že to bude alergie na všecky umělé látky. Zítra jdu na kontrolu. Dostanu jinou mast místo kortikoidů ( doléčovací ) a v lednu jdu na testy, zda se nejedná o atopický exém. Když se ráno obléknu, tak mě doprovází svědění. Pravděpodobně to může způsobovat aviváž, kterou tu také zmiňujete. Přidávám jí stále, ale nikdy nevadila. Ale v zimním období je to těžký. Člověk se více obleče. Pak vejde do obchodu, kde mají přetopíno a vyrážka může být hned na světě. Uvažuji o zakoupení pracího prášku pro alergiky. A hlavně to chce se nestresovat. Myslím, že je stres velkou příčinou všeho.

čaka  23.12.12 22:45
nesnesitelné svědění

Svědění kůže je záležitostí špatné krve! Běžte k lékaři na odběry. Mastičkářky Vám nepomohou.

Host139  03.02.13 18:40
Svědění

Dobrý den, připojuji se do diskuze. Každý rok koncem zimy trpím na svědění celého těla, nemám žádné strupy ani vyrážku, jen mě kůže svrbí a drbu se až do bolesti. Krev mám v pořádku, byla jsem před týdnem na testech. Nevím čím to je a ani to moc neřeším, doktorům jsem to neříkala, s příchodem jara to přejde, akorát je to dost nepříjemné a jsem spíš zvědavá jaký může být důvod.

Květu-linka  09.02.13 10:14
svědění celého těla

Dobrý den, mě bohužel taky svědí pokožka a nejen v zimě, ale pořád. A to na celém těle. Většinou spíše na určitých místech. Na předloktí, bocích pasu, břichu, hýždích, stehnech a lýtkách. Buď míň nebo víc. V zimě spíš víc. A jak to tak teď pozoruji, většinou mě pokožka svědí po osprchování. Tak jestli to není třeba z vody. Protože když jsem u přítele a umyji se u něho. Pokožka mě tolik nesvědí. Někdy skoro vůbec. Ale jakmile se umývám zase doma, tak se škrábu. A z toho škrábání se mi pak na kůži objeví červené pupínky, z kterých se pak následným škrábáním vytvoří takové suché strupy. Které pak bolí. Krémem se mažu ráno i večer, po umytí. Prádlo peru v dětském prášku a oblečení nosím bavlněné. Ještě by mohla být příčina stres.Ale já nějak nepociťuji, že bych měla doma nějaký stres. A na odběr krve chodím každým rokem, kvůli snížené funkci šťítné žlázy. Tak nevím. Třeba i to by mohla být příčina. Pak už jedině, že bych si zašla na alergologii.Moc vás prosím o radu. Bude-li ve vašich možnostech. Děkuji :)

suruku  30.11.13 14:37

Zdravím všechny, kdo sem, na diskusi zavítá. Jsem účastníkem i diskuse na stránkách Vitalionu ohledně boje proti kouření pomocí léku Champix.
Kouřit jsem sice přestal a nekouřím už od nového roku, takže víc, jak deset měsíců, ale od té doby mě pronásleduje svědění celého těla, které je opravdu už víc, než nepříjemné. Do doby, než jsem začal brát tabletky Léku Champix, které mi bezesporu pomohly překonat odvykání v nekouření, jsem toto svědění pociťoval jen občas a většinou po vykoupání u mě doma.Ale i to trvalo vždy třeba jen několik týdnů, někdy jen dnů (asi 15-20 minut po koupeli) a pak byl zase půl roku i dýl pokoj.Ale po odložení cigaret jsem pocítil toto svědění mnohem častěji a po každém vykoupání, je svědění na ramenou, pažích a hrudi, asi tak dvacet minut hodně nepříjemné, ale vždy bez doprovodu vyrážky, či nějakého zarudnutí. Pak svědění trochu ustoupí a je nejaktivnější v oblasti třísel a genitálií. Tam svědění probíhá stále a celé léto jsem musel chodit v plátěných šortkách, abych měl trochu luftování. Ačkoli se to zdá být někomu zábavné, až směšné, bohužel je to tak a dost tímto svěděním trpím. Myslel jsem, že je to třeba jen následek užívání léku Champix, nebo prostě jen přechodná reakce na vysazení nikotinu, tak jsem lékařku navštívil až asi před měsícem. Paní doktorka, obvoďačka mi na to dala jen mast Imazol, který vůbec nezabral a pak obyčejný Pityol, který taky neměl žádný účinek a ani léky proti svědění - Zodak nepomohly. Později jsem vyskoušel na radu lékarnice i Pruriced gel, což je prý velmi dobrý přípravek z francouzké kosmetiky a měl by svědění i bez vyrážky, či zarudnutí, úspěšně potlačit. Ale samozřejmě ani tento drahý gel nepomohl. Nejnepříjemněší je svědění právě v těch ožehavých místech - v rozkroku.Je to už spíš řezavé bodání a je to vážně hodně nepříjemné. Doktorka mi pak řekla, že na pokožce nic nevidí a že by mě musela poslat na kožní a já se jen divím, proč mě tam neposlala, když si s tím sama neví rady.Je totiž možné, že můžu mít třeba poruchu jater, nebo jinak špatnou krev.Sice už dvaadvacet let úplně abstinuji, ale podobné problémy s tím svěděním jsem míval právě tehdy, když jsem zničeho nic začal abstinovat.
Rád bych, kdyby se mi ozval někdo s podobnými problémy svědění bez vyrážky, pokud tu někdo takový je.,,Bábina,, se tu neukázala téměř rok, což je škoda, rád bych si přečetl její názor. Ale třeba se tu oběví někdo s podobným problémem a můžeme si poradit…Suruku

suruku  29.12.13 16:26

Jak se tak koukám, toto téma asi moc lidí nenavštěvuje. Tak jen krátce. Navštívil jsem kožní lékařku a ta mi vyšetřila krev, jestli nemám cukrovku-nález jen mírně zvýšená hodnota, takže negativní. Předepsala mi Clotrimazol mast a nějaké tabletky a když to za dva týdny nepomohlo a spíš se to zhoršilo, napsala mi kortikojdní Belogent mast.Ale ani to nepomáhá a spíš je to pořád horší, hlavně to pálení mezi třísly(šourek).Je to až nesnesitelné, takže musím nějak vydržet a hned po novém roce opět navštívit doktorku. Špatné je, že mě doktorka vůbec neinformovala o změně stravování, dodržování přísné hygieny a pod.To je, myslím si, hrubý nedostatek…Suruku

PoradceProZdravi
9 příspěvků 30.12.13 20:28
Svědění

Suruku mázání na povrchu nikdy nepomůže, protože kůže jako taková to sama nedělá. Kůže je detoxikační orgán těla, kudy se vytlačuje to, co nezvládnou játra a ledviny. Masti co píšeš sem zkoušela a jsou úplně na nic. Pokud to máš takhle dole, bude to spíš zánět poblíž tj. ve střevech, na prostatě, nejspíš i slabší játra. Já sem trpívala na svědění kůže v zimě skoro po celém těle, ale už mám několik let pokoj. Detoxikace těla je běh na delší trať, protože každý den zase přijímáme další a další várky chemikálií v jídle, vodě i vzduchu, ale postupně se dá vše odstranit.
A varování: kortikoidy nikdy NELÉČÍ, jen potlačí imunitní reakci těla ale příčinu tj. většinou plíseň nebo parazita prostě neodstraní. Přitom je dnes doktoři píší skoro na všechno. Je to stejné jako když máte astma-kortikoid potlačí dušnost-tu způsobí plíce když se zoufale snaží spolu s imunitními buňkami vytlačit útočníka-bakterii, plíseň. Kortikoid brání imunitě v boji a podseknou tělu možnost se bránit. Milí útočník se navíc může vesele šířit dál do těla. Jsem biolog, tak opravdu vím, o čem mluvím.

suruku  30.12.13 21:13

Dobrý večer, děkuji moc za odpověď, já jsem přesně toho názoru, jako vy. A to nejsem biolog a vůbec tomu nerozumím, ale co vím, tak to, že by se měla najít příčina toho svědění a pak se snažit nemoc vyléčit a třeba mezi tím se pokusit svědění zmírnit. Vím, že kortikoidy neléčí, ale doktorka mi nic ani nevysvětlí a tak ani nevím, na co se mě vůbec snaží léčit. Dnes jsem u ní byl, ale neordinuje, tak jsem si koupil alespoň v lekárně koloidní stříbro, kdyby to přece jen byly nějaké ty plísně, nebo kvasinky. A potvrdila jste i to, čeho jsem se obával i já, ale doktorka na to neslyší. Já totiž mám problém s prostatou a už šest let beru léky na zvětšenou prostatu a už dvacet let vůbec nepiji alkohol, protože jsem býval silně závislý. Ale jaterní testy před dvěma týdny dopadly dobře i testy na cukrovku-6,4.Takže myslíte, že by to svědění mohlo být od zánětu prostaty??Je fakt, že tak, jak to od začátku roku, přes léto až do teď, narůstalo-to svědění, tak chodím i častěji na toaletu. Chodím k urologovi každé tři měsíce pro léky a na kontrolu. Mám tam jít koncem února, ale asi za ním ale zajdu hned po novém roku.Co myslíte vy??Ještě jednou moc díky…Suruku

PoradceProZdravi
9 příspěvků 01.01.14 21:35

Suruku co na to říct: když šest let berete léky na prostatu, to jste tedy velmi lukrativní pacient pro farma firmy:-) Nemělo by to být po takové době už zdravé? No bohužel ne tak dávno jsem se dozvěděla, že obsah léčivých látek je v lécích jen tak nízký, aby se pacient cítil o trošku lépe, ale ne aby tu prostatu uzdravil. To není žádoucí. Například Prostenal obsahuje účinnou látku saw palmetto 160mg v kapsli. K tomu, aby se prostata uzdravila ale potřebuje tělo dávku minimálně 1000mg denně. Vidíte, kolik by se toho muselo sníst? Ale to by lékaři byli bez práce a lékárny bez peněz. Já pracuji s koncentrovanými bylinami, které udělají mnohem víc práce.
Co se týče jaterních testů- tam se změří jen jaterní enzymy tj. schopnost trávit maso a tuky, ale schopnost a úroveň detoxikace tj. nakolik mají sílu čistit krev a udržovat protinádorovou imunitu, to krevní testy neukáží. Přijmeme tolik toxinů v potravě, vodě, lécích každý den, že toho játra mají takříkajíc plné kecky i bez alkoholu. ne nadarmo třeba jogíni dělají očisty jater dvakrát do roka a z člověka vypadnou stovky kamínků. To je ale na dlouhé povídání. Můžu doporučit bylinnou léčbu, ale to bych musela znát stav těla detailněji (klidně na mail: luhouskova@sez­nam). Za doktorem zajít můžete, ale já jsem to s nimi už vzdala. Oni nejsou blbí, jak říká jedna moje učitelka, jen mají blbé noty… :D

Váš příspěvek