Spastický tračník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petulinkabambulka
18 příspěvků 05.11.11 08:56
SPASTICKÝ TRAČNÍK

Zdravím prosím o radu u svého přítele:
Spastický tračník .{color: blue}“

Přítel: 35 let, abstinent, nekuřák, aktivní sportovec -triatlon
Příčina: Způsobil si ho sám s předešlou pantnerkou když měl nutkání na stolici potlačoval ho, na záchod nešel to samé při ulevení - zatínal - potvrzeno na kolonoskopickém vyšetření
Příznaky dlouhobé již několik let, nadýmání, plynatost, stále nutkání na stolici - musí jít vyprázdní se po vyprázdnění se cítí stále plný, u sportu se mu špatné dýchá protože má stále pocit plného břicha zatěžuje mu to velmi život
Léčba: od maličkostí jako - vlažná voda na lačno, švestky, lněné semínko až po lepicol, psylium, laculoza, jiná projímadla, dogmatil, chlorella, aloe vera, spirulina,máta, a už si ani nevzpomenu co vše bylo toho velmi mnoho.

Vše zabralo vždy tak maximálně na měsíc až dva a poté se vše vrátilo do stejných kolejí. Prosíme o radu, zda se dá spastický tračník vyléčit a nebo se opravdu pouze dá potlačit na chvíli a pak je třeba léčbu změnit. Velmi mu to obtěžuje život jak psychicky tak fyzicky - zejména u sportu.
Moc děkuji za názory a rady :wink:

Reakce:

petulinkabambulka
18 příspěvků 05.11.11 09:05

Prosím jen nepišete další užívání antidepresiv. Sice to na tračník na chvíli zabralo, ale mělo to i negativní účinky. Snad se najde řešení. Děkuji

petulinkabambulka
18 příspěvků 05.11.11 11:57

Ach jo zase žádná rada..:(

Dr.House
622 příspěvků 08.11.11 13:05

obětoval jsme 3minuty na to abych si tu přečetl tu tragickou zprávu…během těch tří minut mi došlo, že nejen že jsem príma chlap, ale že bych vám tu mohl napsat závěr, když už jste si tu zahrála na diagnostika…

krom toho, že je váš přítel atlet roku s plným břichem, by měl užívat léky, a pokud mu je jeho OL nepředepsal, tak jsem dokonce přišel i na to, že jeho OL je líný blb..anticholi­nergika - skočte si do lékárny pro buscopan…a doporučoval bych změnit některé stresující a fyzicky vyzmakané zátěže. možná bych zvažoval nad psychoterapií…teda pokud nechce baštik hypnotika nebo sedativa…no páni…7minut

petulinkabambulka
18 příspěvků 09.11.11 12:00

Zahrála jsem si na diagnotiska? No pání zajímavé četla jsem zde spoustu příspěvků a velmi často uvádíte ať daná osoba napíše přesné příznaky, příčiny atd..! Tak jsem vám to tady napsala:) a ono je to že jsem diagnostik:) Ne, jenom obyčejná zdravotní sestra.. ehem a na co by jste doporučoval psychoterapii? Jestli se tedy mohu zeptat? Na to že má někdo plné břicho? No nevím, ale mě by to asi taky vadilo mít stále plné břicho a nutkání na stolici ale nasazovat hned až takovou léčbu..:)A mi­mochodem buscopan už se bral taky:) To jen jestli máte v záloze něco jiného:)

Dr.House
622 příspěvků 09.11.11 18:31

ale jděte…jste zdravotní sestra a buscopan jste nenapsala do téhle skoro zprávy?

psychoterapie by mu mohla pomoci s tím, že tato nemoc velmi často postihuje i tu duševní stránku. změna je život a v jeho případě by mu mohla jakákoliv změna pomoci. pokud už bral antidepresiva a jak vy píšete, že mu to škodí jak psychicky tak fdyzicky, proto navrhuju změnu. třeba ve formě psychoterapie, kde se to může vyřešit, fyzicky opravdu ted z hlavy netuším jak mu pomoci. chtělo by to zjistit co mu pomohlo nejvíce z toho všechno čím jste ho léčila. leště vám sem pozvu kolegini, která je tu přes ty čáry a lektvary z bylinek, je dobrá. Ten buscopan nezabral?

petulinkabambulka
18 příspěvků 09.11.11 19:51

Zabral ale jen na chvíli ostatně jako všechno. To je právě to, že spastický tračník zřejmě asi nelze úplně vyléčit. Vážně už se toho tolik vyzkoušelo, kolik peněz se do toho vrazilo a vše jen na chvíli. Nedivím se mu, že je mu to nepříjemné a nabourává mu to ps. stránku - kdyby mě se chtělo pořád na velkou a ne jen chtělo vlastně bych stále musela chodit a pořád měla nafouklé břicho asi bych taky nebyla v pohodě. Ale jak říkám je to již několik let a ptáme se.. dá se to vyléčit? Ale asi ne:(

petulinkabambulka
18 příspěvků 09.11.11 19:53

A nenapsala, protože jsem na něj zapoměla. A asi ještě na spoustu dalšího..už ani nevím. Asi by se to mělo začít psát na papír co se všechno bralo.. :) a těch čajů a detoxikací a blá blá..

Dr.House
622 příspěvků 09.11.11 20:26

vyléčit se to asi nedá. Proberte to s manželem, co mu nejvíce sedlo. ikdyž jen na chvíli, ale berte jen to jedno, co mu sedlo nejvíce.

petulinkabambulka
18 příspěvků 09.11.11 21:15

Já Vám dám s manželem:) přítel :) je mi čtyřiadvacet:) přítel je starší

Bábina
1450 příspěvků 09.11.11 23:42
Spastický trakčník

Nenechte se oklamat.Hous je opravdu lékař a dobrý ba vynikající diagnostik.Já mu dělám tady jen poskoka.Bylo by dobré ,upravit stravu tak, aby přítel jedl každé tři hodiny.Mezi tím jen pít:Pít hlavně vodu,tu z vodovodu.Na každých 10Kg váhy se musí vypít 0,3l vody.2 sklenice ráno pomalu a za sebou.Vodu nejlépe teplou.Potom před každým jídlem asi 1|2 hodiny opět voda.Poslední napití je před spaním.Co píšete,vyzkoušel už asi všechno mimo sennesového lusku.Začít 1 lžičku na šálek horké vody.Louhovat asi 7 min.Pak vlažné na noc vypít.Do jídla přidat hodně zeleniny a ovoce.Do salátů přidávat lněný olej.pokud je přítel odvážný, může si dát večer lžičku čistého lněného oleje.Čaj zelený,černý vynechat.Každý bylinný lék ,tedy čaj se může používat po dobu 3 týdnů a pak vyměnit za jiný,pokud se stav neupraví.A je třeba si to na WC prostě vysedět.Alespoň ze začátku.Pokud něco nebude v pořádku, napište.Zadám si upozornění na Váš problém.Nebo můžete přejít na mojí soukromou stránku.A to tak,že kliknete na mojí obálku.

petulinkabambulka
18 příspěvků 10.11.11 08:52

Ja neříkám že House není dobrý lékař:) jen by mě zajímalo kolik tady pan House má let a zkušeností za sebou:) vše vyzkoušíme, jen ten olej se už taky zkoušel.

Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 10:04
Trakčník

Doktor?Ani se neptejte.Ten olej musí být ale lněný.Koupíte v bylinkách,nebo ve zdravé výživě.Víte, ono toto chce nastolit pravidelnost.Prostě v určitou dobu jít a odsedět si to tam,nežli si tělo navykne.Také může pomoct čípek udělaný z mýdla.Ale asi mně přítel štěstí,že našel Vás.Zapříčinit si takovou patálii ,kvůli tomu aby se to nedotklo partnera?Vždyť jí se to asi taky nepotilo čelem.Ještě můžete vyzkoušet hořké minerálky,Zaje­čickou,Šarati­ci atd.(v lékárně)nebo ještě je vlékárně nějaká sůl,ale název neznám.Zatím jsem vždy pomohla něčím jiným.Hlavně ať přítel dbá na pravidelnost jídla a hlavně pití vody,té z vodovodu.

Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 10:15
Trakčník

Ještě něco.Pokud budete chtět vědět,kdo tu kolik pracuje.Koukněte se na číslo u nick.To je kolik DOBRÝCH a přijatých rad kdo dal.O soukromé stránce nemluvím.Ta tam není.

petulinkabambulka
18 příspěvků 10.11.11 11:35

Že našel přítel mě? Jako že mi to nevadí? :) No ale není zaječice spíše aby se člověk vyprázdnit mohl? Nebo to taky pomáhá nastolit rytmus? ON ho má víte on jde před snídaní po snídani poté ještě před oběděm po obědě atd.. ale je to mockrát a koho by to bavilo .. chce to jednou a pořádně:) :-) Ani se neptejte? Tak já se neptám kolik má tedy let.. :)

Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 13:53
Dráždivý trakčník

To měla být pochvala,že přítel má Vás,která se o něj staráte.Bylyny a minerálky jsou opravdu pro jedno důkladné vyprázdnění.Ale upravit zažívací rytmus by mělo nastolit řízené načasované stravování.Pak by po důkladném vyčištění střev bylo vhodné zařadit něco na úpravu vyprazdňování.Ale těch je tolik,že nevím kde začít.Tak tím nejjednoduším.3-4 plody hřebíčku přelijeme hrnkem vařící vody a necháme 10min louhovat.Přecedíme a podává se 3× denně před jídlem.Ale počkejte pár dní po úplném vyčištění střev,zda to bude ještě potřeba.Někdy opravdu zabere hned na poprvé razantní očista a pak je pokoj.Jinak můžete podávat čaj ze skořice,ze šalvěje,a pokud přítel neprodělal žádnou rakovinu i z třezalky,Vše má stejný postup.Jen třezalka se dělá najednou z 30g byliny a 1 l vody .Užívá se po doušcích v hodnotě 1-2 šálků.Ještě je toho mnoho,co z bylinné říše může pomoci.Ale nejprve cílenou očistu buď laxativní mynerálkou nebo čajem ,popřípadě výplachem.Die­tu,pravidelnou stravu,pitný režim a pak teprve bude li třeba léčba bylinkami.

petulinkabambulka
18 příspěvků 10.11.11 15:34

Dobře moc děkujeme a vykoušíme. Snad to zabere.

Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 16:38
Dráždivý trakčník

Dejte vědět.Stránku mám zadanou,tak mně redakce upozorní,že píšete.B

Dr.House
622 příspěvků 10.11.11 18:41

a mě by zase zajímalo, kolik zkušeností máte vy? když tu píšete o problémech a zajímá vás co a jak a kde je vše o mě…chcete poslat fotku s podpisem?

Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 18:59
Dráždivý trakčník

Dámu ani tak nezajímá fotka.Jako asi to ,jestli nejte bažant bez zkušeností.Za to se mohu zaručit,Víc nic pro Vás doktore v této situaci udělat nemohu.

Dr.House
622 příspěvků 10.11.11 19:28

no, to je mi celek mfuk co si myslí…tady jde především o toho přítele Tondu…nebo jak se jmenuje…ale já už k tomu taky nic nemám.

Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 19:43
Dráždivý trakčník

Ještě je možné vyhledat dobrého reflexního maséra chodidel a udělat nasáž.Popřípadě akupresuru nebo akupinkturu na bod trakčníku.Ale doporučuji brát jen odborníka.

Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 19:49
Dráždivý trakčník

Ale doktor s touu psychoterapií má pravdu.Ale já bych jí nechala,až by všechno ostatní selhalo.Víte aby chlap kvůli ženské si nešel odskočit,když je třeba ,není až zase tak běžné.A to House tvrdí,že přes psychokecy jsem tu odborník já.

petulinkabambulka
18 příspěvků 11.11.11 08:10

Jéžiši pane Doktore vy jste teda ráznej:) člověk aby se kontroloval co zde vůbec napíše:) Fotku s podpisem? No pokud by to byla fotka opravdového House, kterého já naprosto zbožňuju tak teda přijímám:)

Bábina
1450 příspěvků 11.11.11 10:03
Dráždivý trakčník

Pokud si budete s Housem dopisovat déle,třeba ho začnete zbožňovat taky.Ale pozor.Pusu zadarmo neživí.

Jitka68  07.12.11 16:19

Dobrý den,
prosím paní Bábinu o radu. Už tři týdny mě strašně bolí žalůdek, bolest mi jde až do pravého podžebří. Můžu poprosit o radu? Moc prosim. Psychika taky není moc v pořádku, pořád se mi blokuje krční páteř. RHB moc nepomáhají.

Bábina
1450 příspěvků 07.12.11 18:04
Dobrý den

No nevím zda to je přímo žaludek,ale pomohl by trávicí čaj pro celé zažívání.Jednak si můžete koupit zažívací čaj v lékárně a nebo si nechat udělat tento:30g kořen anděliky,2O g kořene hořce 20g kůry konduranga, 15g nati pelyňku ,15 g nati jitrocele kopinatého.Nálev se připraví z 1 lžičky směsi bylin na šálek vařící vody .4-7min louhovat přiklopené.Ale podle mně by bylo dobré nechat vyšetřit žlučník a žlučové cesty.Na krční páteř je dobré denně několik minut základního cvičení,které Vám tady těžko předvedu ale RHB Vám určitě cvičení ukázala.Pro zmínění bolesí páteře natírat bolavá místa kostivalovou nebo koňskou mastí(prohřívací) a na noc zábal ze zelného listu.List naklepete nahřejete na příjemnou teplotu v mikrovlnce,nebo žehličkou,přiložíte na bolavé místo,obalíte igelitem a třeba ručníkem.Nechává se do rána.Bylo by dobré,kdy jste si místo přihlášení udělala rovnou registraci a přišla na soukromé stránky.Pokud Vám mám dobře poradit,potřebuji toho vědět víc.Tedy kdy a jak bolesti začnou,co stres atp.Na soukromé stránce můžeme věci probrat důkladněji.Toto je jen základní pomoc.Po registraci dostanete ke jménu obálku jako mám já.Kliknutím na mou obálku se dostanete do mých soukromých stránek a umožní Vám to vstup i na můj profil,aby jste si mohla ověřit,že mi můžete důvěřovat.

Dr.House
622 příspěvků 07.12.11 20:14

já vám to usnadním… 1) chronická blokáda páteře je už samo o sobě bolest.

1. nechce se mi věřit, že by to mohli být vředy a za 3)stres to je široký pojem…tak bábino rozhoďte prstem a vyberte si…

Bábina
1450 příspěvků 07.12.11 20:21
Trakčník

Jo páteř ,ale zvléšť a proč?Pak můžu říct co s tím.Vředy ne, jdu spíše na žlučník?žlučové cesty?Stres z čeho a proč?Psychosoma?To potřebuju vědět.Tohle je jen první pomoc.Proto jsem si paní pozvala k sobě.Musím se trohu povyptávat.Ale jestli jste nebyl na tom cholesterolu,tam Vás potřebuju víc doktore.

Jitka68
1 příspěvek 08.12.11 17:23

Děkuju za odpověd. Určitě napíšu.

Bábina
1450 příspěvků 08.12.11 18:34
Trakčník

:D :D :D :D B

Váš příspěvek