Syndrom spánkové apnoe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RikaX  29.10.10 16:34
Spánková apnoe?

Dobrý den,
před nějakou dobou jsem si v noci všimla, že můj partner kromě chrápání občas na několik sekund přestává dýchat. Jde zhruba o 10-20 sekund. Četla jsem spánek o onemocnění nazvané spánková apnoe a mám obavy, že by ho mohl mít. Kromě toho mu byly diagnostikována slabá skleróza stěny aorty (omlouvám se za nepřesný název), obávám se, aby ho souvislost těchto dvou nemocí neohrozila. Vysoký tlak nemá a pokud víme ani žádné jiné potíže. Mohlo by se jednat o spánkovou apnoi?

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 30.10.10 09:21

osobně si myslim že to spánková apnoe není, protože pokud nejsou jak píšete žádné jiné příznaky ani problémy tak to není spánková apnoe. To by musel přibrat na váze třeba, nebo měl stavy deprese, chrápání, a vysoký krevní tlak.

to že občas 10-20s nedýchá, je apnoická pauza, a ta má do spánkové apnoe hodně daleko.

Spíš bych doporučil návštěvu ORL s tímto problémem.

Ale nic vážného to není, každý máme někdy apnoickou pauzu.
Takže se bát nemusíte že by ho to ohrozilo…to dřív příjde infakrt než apnoická pauza s kompikacemi …:-)

Bábina
1450 příspěvků 30.10.10 17:25
Spánková apnoe

Podle toho co píšete mi to připadá spíše na zvětšené mandle.Asi nosní nebo obojí.Taky možná varianta,může být povolené měkké patro.Může ale tento stav vyvolávat nějaký alergen.Nechte ho vyšetřit na OLR pro Váš klid.A Vy si pořiďte špunty do uší,takové ty za 5,–kč v lékárně.Vyspíte se báječně a partner ,zřejmě také.

Dr.House
622 příspěvků 30.10.10 21:55

zvětšené mandle to být nemohou, příznaky v tomp případě nesouvysí… povolené měkké patro..možná…ale to určitě dotyčný nemá. dotyčný má apnoické pauzy…tak jako každý z nás občas…

monikabart  10.11.10 15:42
Pro RikaX

Nejlepší řešení je, požádat obvodního lékaře, aby Vám napsal žádanku do spánkové laboratoře.

Dr.House
622 příspěvků 10.11.10 19:52

nejlepší řešení bude když se do toho nebudete plést…

monikabart  12.11.10 02:11
Pro Dr. House

Ale ale, pročpak. Mluvím z vlastní zkušenosti!
My Marfani těch nemocí máme bohužel hodně a protože se jedná o nemoc pojivových tkání, tak se jedná opravdu o celé tělo, takže jsem ráda, že mám aspoň zdravý rozum.

kevin1
1 příspěvek 24.10.11 21:21
Pro doktora Hause

Dobrý den,
od malička mám problémi s ušima měl jsem dvě těžké operace,a ted asi pět let v noci mám zástavi dechu.
Ze začátku to nebylo tak hrozné, ted to trvá celou noc
už jse to nedá vydržet když mám zástavu tak mě začne bolet a pálit na hrudníku jsem malátný a oslabený a strašně mi šumí v hlavě a bolí mě polovina hlavi ze zádu.Stačí když jsem v klidu zavřu oči ještě nespím a mám zástavu ,prosím dá se to nějak léčit a co mi vlastně je děkuji.

2222
1 příspěvek 19.02.12 14:51
Spánková apnoe a její vliv na potenci

Prosím o názor či vlastní zkušenost, zda vysoké stadium spánkové apnoe má podstaný vliv na potenci? Děkuji.

panacek  15.04.12 13:25
apnoe 60%

Manžel má spánkovou apnoe, po vyšetření ve spánkové laboratoři a absolvování operace patra, mandlí a průchodnosti nosu se nám zdálo, že fyzicky se cítí lépe (stále během dne neusíná, je aktivnější, „nehuhlá“ a také méně chrápe). Další vyšetření ve spánkové komoře však prokázalo zhoršení „čehosi“, co bych ráda pochopila, ze 45 na 60 %. Musím podotknout, že má nadváhu a krátký silný krk. Můžete mi objasnit, cože se mu zhoršilo? A také, jak se dá „přirozeně“ spát v masce, kterou doposud ignoruje pro nepohodlí, stejně jako dietu? :,( Děkuji předem za odpověď.

222
2 příspěvky 19.04.12 08:33
apnoe, stav po operaci patra,..

Dobrý den, překvapilo mne zhoršení po operaci (příspěvek od „panacek“). Přítel mé dcery (apnoe 50%ní) má jít v krátké době na tuto operaci do Ústí n. L. Děsí mne, že se jeho stav může ještě zhoršit, protože doživotně používat nepohodlnou a příšernou masku naprosto odmítá. Prosím, kde byl váš manžel operován? Děkuji za odpověď.

panacek  19.04.12 22:23

…Nemocnice na Homolce. Opakuji však, že subjektivně se cítí mnohem lépe, což mohu potvrdit i já. Testy však říkají opak. Takže nechápu…

222
2 příspěvky 20.04.12 06:54

… a mohu se ještě zeptat, jak snášel operaci a pooparační bolesti. V současné době tedy masku nepoužívá, nebo na základě zhoršení stavu mu ji doktoři doporučují používat? Vy jste měli nějaké doporučení, proč právě nemocnice na Homolce? Z ústecké nemocnice nemám zrovna dobrý dojem…

panacek  20.04.12 20:01

… byl velmi statečný, největší potíže, kromě jiných, měl s polykáním, a s vyjmutím tamponády. Před operací jsem jej z legrace žádala, ať jej rovnou upraví na Breda Pita, po operaci mi do telefonu zahuhlal, že se to povedlo jen napůl, herec se z toho vyvedl, jen je to Srstka - viz tamponada. :D Nemocnici na Homolce máme společně s Motolem nejblíže bydlišti a masku si bude muset vyzvednout do měsíce na orl. Snad ji i bude používat, jinak pomohlo by bylo, kdyby zhubnul.

papuch007  16.08.12 11:02

Dobry den muze my nekdo napsat co to je spankova apnoe

tobík m  22.09.12 12:09
středně těžký syndrom spán.apnoe.

:srdce: Masku používám už dva roky, a to na celý obličej(nejde mi dýchání nosem) :roll: Ze začátku to nebylo příjemné, ale zvyknete si.Dnes když si ji na noc nevezmu, cítím se unavená, neodpočatá. Jsem moc ráda, že mě lékař poslal na vyšetření do Olomouce, do spán. komory. Měla jsem problémy s vysokým tlakem :oops:,po renální denervaci mě tlak klesl ajá se cítí moc dobře, až na nadváhu. Ta mě ne, a ne jít dolů. Léků už užívám jen minimum, díky lékařům v Olomouci.! :srdce: :srdce: :srdce:

kraken007  15.10.12 19:16
Zachvat pri spankove apnoe?

Dobry den vsem.Jsem zoufaly, nevim jak dal.Dle sdeleni me pritelkyne trpim zrejme tim co je zde nazvano spank.apnoe.Je to vazano zasadne na brzke ranni hodiny. Jedna se o vydech a potom nekdy az 20 vterin nic a pak obrovsky, hlasity nadech.To by bylo jeste to mensi zlo. Obcas se mi stane ze zaroven s uvedenym nadechem nasleduje krecovity stav, velmi podobny epil. zachvatu, ten trva nekolik desitek vterin ale po nem, zrejme v dusledku dlouhodobeho nedokrveni mozku, o sobe nevim a davam se dohromady treba hodinu i dele nez zacnu registrovat okoli. Potom mam velke bolesti svalu na nohach, poruchy kratkodobe pameti, jsem velmi nesoustredeny ale co mi nejvic vadi, a to ze temer vzdycky dojde k pokousani jazyka, podobne jako zazivaji epileptici.Nez se to zahoji trva treba i 14 dni.
Pri mereni EEG a v epi. poradne nic neobjevili.Ve spankove laboratori, po jednonocnim mereni mi zjistili ze spim jen na 65% a za normalni prej se povazuje minim. 80%.Proto mi neurolog predepsal nize uvedeny Tritico. Uzivam denne vecer 1/2 tablety Piramil 5mg na vysoky krev.tlak a tesne pred spanim 2/3 tablety Tritico AC 150.
Je mozne aby duseni pri spankove apnoe vyvrcholilo krecovitym stavem a zachvatem ne nepodobnym epileptickemu??? :zed:
Jaky vliv maji nocni smeny na uvedene??? :,(
Z alkoholu piju jenom pivo, a to nekdy i tesne pred spanim, ma to vliv???
Mockrat dekuji za rady a zkusenosti K. :?:

apavela
1 příspěvek 05.02.14 13:05
apnoe

Manželka je po těžké CMP. Může spát jen na zádech a trpí apnoe.
Bere mimo jiných prášků také baclofen-polpharma 25mg 3*deně

P63  05.04.14 20:56
Nebojte se dýchací masky

Mám těžký syndrom spánkové apnoe a už rok používám CPAP a potom co jsem ho začal používat mi připadalo, že jsem omládl o deset let. Používání masky při spánku vypadá hrůzostrašně, ale spánek je pro člověka, který to potřebuje je opravdu spánek. Opravdu se to dá pochopit jen, když seto vyzkouší.

ajinka374
1 příspěvek 28.04.14 00:59

K

Příspěvek upraven 06.11.16 v 14:04

maxSM  07.07.14 22:25
prosím poraďte

Je 45 let, letos na v květnu mi diagnostikovali v FN Olomouc těžkou obstrukční apnoi. Dostal jsem přístroj CPAP ventilátor s zvlhčovačem. Při používání se v noci budím protože mám pocit, že nestíhám zpracovat příchozí vzduch a až mě to dusí. Přes prázdniny je spánková laboratoř zavřená, tak nevím s kým mohu tento stav konzultovat. Místo aby se probouzel odpočatý, tak bych řekl, že jsem ještě více unavený. Je možné, že mám nastavený velký tlak? Tlak nastavený na CPAP je 6,6cm H2O. Díky za jakékoli poznatky.

Giuli  18.09.15 18:19
obsrukční spánkové epnoe

Dobrý den, mám taky přístrojCPAP, CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT, KDYŽ MI JE PŘEZ DEN HROZNĚ ŠPATNĚ, BOLÍ MNĚ NA PLÍCICH ATD, PROSTĚ JSEM PO NOCI HODNĚ UNAVENÁ, MŮŽU PŘÍSTROJ POUŽÍT I KDYŽ NESPÍM, JEN SE CHCI POŘÁDNĚ NADECHNOUT A DOSTAT KYSLÍK, TAM KAM PATŘÍ, KDE CHYBÍ? DĚKUJÍ ZA ODPOVĚD,…

Ažka  15.02.16 21:20
Malý zázrak

Manžel měl problém s usínáním a když konečně usnul, velmi hlasitě chrápal a někdy jsem měla pocit, že už se dusí, dokonce jsem ho 2× musela vzbudit, protože se velmi dlouho nenadechl a mě ten klid vyvedl z míry. Na doporučení jsme našli zařízení od firmy Anavia, které nám velmi příjemnou formou hodně pomohlo a dokonce ho velmi ráda používám i já, protože jsem špatně usínala.

Líba P.  26.02.16 07:27
Malý zázrak

Dobrý den, prosím můžete upřesnit o jaké zařízení od firmy Anvia se jedná?

Líba P.  26.02.16 07:30
@Ažka píše:
Manžel měl problém s usínáním a když konečně usnul, velmi hlasitě chrápal a někdy jsem měla pocit, že už se dusí, dokonce jsem ho 2× musela vzbudit, protože se velmi dlouho nenadechl a mě ten klid vyvedl z míry. Na doporučení jsme našli zařízení od firmy Anavia, které nám velmi příjemnou formou hodně pomohlo a dokonce ho velmi ráda používám i já, protože jsem špatně usínala.
@Líba P. píše:
Dobrý den, prosím můžete upřesnit o jaké zařízení od firmy Anavia se jedná?

Ažka  12.05.16 09:18

Dobrý den, máte chybu v názvu, je to ANAVIA, najdete to na internetu. Nejdříve tam muž docházel, abychom to vyzkoušeli a až když se jeho spánek zlepšil, tak jsme si to koupili domů. Hodně se zklidnil a ráno říká, že je jak znova na světě. :-)

Pavel 0002  23.10.16 16:32
Pavel

Dobrý den,
chci se optat, mám syndrom spánkové apnoe druhého stupně, bez masky jsem vlastně nepoužitelný. Chodím normálně do zaměstnání ale po práci jsem zase hrozně unaven. Jaká je šance že mi přiznají částečný invalidní důchod? Dá se ještě něco udělat abych byl i po zbytek dne k něčemu? Chodím spát kolem půl deváté a vstávám v pul šesté.
Děkuji za odpověď.

kvetulinecka
1 příspěvek 25.10.16 12:45

Dobrý den lekarka po vyšetření EEG mne napsala lekarskou zpravu ani po vysvetleni sem paní lékařku nepochopila. Od pocatku zaznamu dif zpomalena zakl akt. s vretenky ve FT obl. Sigma, zaak. Alfa je kol 8 Hz. :( Zaver na EEG zn span akt, a dif zpomaleni možno Pickwick sy s projevy i spank apnoe.

Váš příspěvek