Záchranka v akci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Toby  11.06.10 03:11
Šok s přístupem záchranky

Včera odpoledne po 14.hod jsem šla přivítat moji neteř, která mne dojela navštívit a venku u vstupních dveří s ní mluvila stará, zubožená, zanedbaná, apatická stařenka. Je jí úctyhodných 85 let.
Od prvního pohledu jsem myslela, že se jedná o bezdomovkyni..ale není tomu tak. Stařenku u nás na vesnici jsem nikdy neviděla a ptala se nás na poštu-nevěděla od kud je, kde bydlí a slunce, které tak pražilo, jí také moc nepřidávalo!!Šla těžse o dvou berlích a její moudrá očka vykazovala únavu, zoufalost a vše dohromady..Netajím se tím, kde se to dnes stalo, je to v Přibicích u Pohořelic…Kousek od Brna.. A tak jsem dostala o zuboženou stařenku strach, protože bylo znát, že má již mozkovou mrtvici za sebou..znám to důvěrně z naší rodiny, tak vím, jak pak člověk vypadá a reaguje..
Rozhodla jsem se zavolat na policii ČR-158 a tuhle skutečnost jim oznámit.. Sice jsem měla obavy, jestli se to tímto způsobem smí..ale uznala jsem to za vhodné..mohlo jít přece o její život..
K mému milému překvapení příslušník policie reagovál ochotně,profe­sionálně a pohotově.
Poslál k nám hlídku z Pohořelic. Přijeli dva příslušníci policie a jejich chování nikdy v životě nelze zapomenout!!!
Jeden z nich-ten starší, mohl mít tak 35-40 let se chovál tak …že to slovy nemohu přesně ani popsat…ale tak lidsky, citlivě a ohleduplně, že jsem doposud takového člověka nezažila..
Měl ke stařence přístup velice jemný, chápavý a vůbec nebrál ohled na to, že tá ubohá stařenka nemile zapáchala..Tak se nechovají ani vlastní děti k svým rodičům, natožpak k cizí staré ženě…
Stařenku jsme odvedli k našemu RD do stínu, donesla jsem jí napít, moje holčička 12.letá jí zašla domů pro vlhký a studený obklad na hlavu..a ten super člověk-policista zavolál záchranku…měl o ní očividně strach a obavy, aby se jí něco nestalo..nezko­labovala a pod.
Záchranka tedy dojela a vystoupili 2 muži a jedna lékařka..Bez zájmu, znechucení, nepříjemni, lékařka vypadala spíš na nějakou realitní makléřku-ověnčená celá šperky, od hlavy až k patě..zmalovaná, nechty dlouhé a zlakované…ale co, její chování a přístup k té ženě a celkově..děs a hrůza!! Ve finále nás urážela..že jsme čumilové a pod.
Tak jsem se tak za ní styděla a jsem toho názoru, že taková záchranářka tam nemá, opravdu nemá co dělat!§
Ale milý policista celou situaci také sledovál a jak se všicni rozcházeli, tak nám policista úpřimně poděkovál za tu stařenku, že jsme je zavolali a na posádku ze záchranné služby řekl, at si toho nevšímame a nic si z toho nedělali.
A tak mu chci poděkovat za jeho neskutečné soc.cítění a vůbec, za vše..jak se dnes zachovál..patřímu i jeho kolegovi obrovský dík a týmu ze ZÁCHRANNÉ SLUŽBY TEDY PALEC DOLŮ!!!! :oops: :-(

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 03.07.10 12:13

MUSÍM ŘÍCI ŽE TO OD VÁS BYLO MOC MILÉ! OD POLICIE TÉŽ!
ANO JAK ČTU TAK POSÁDKA RZS OPĚT ZKLAMALA…JE K NEVÍŘE ŽE CO VŠECHNO SI ČLOVĚK KTERÝ MÁ POMÁHAT DOVOLÍ!
to že paní doktorka byla voháklá jak modelka z Broadwaye je její věc…neměla by!

Z TOHO SI NIC NEDĚLEJTE - TOTO BYLA TUTOVĚ TA PANÍ DOKTORKA, KTERÁ ZE STŘEDNÍ ŠLA NA MEDICÍNU DĚLAT DOKTOŘINU JEN PROTO ABY MĚLA PŘED JMÉNEM MUDr. A DEFINITIVNĚ SR*T NA LIDI…JE TO OSTUDA…

A JEŠTĚ JEDNOU…OBDIV K VÁM A POLICII

Bábina
1450 příspěvků 27.05.11 18:26
Záchranáři

Dovolte mi přidat se k poděkování těm,co o starou paní projevili lidský zájem a soucit.Víte , já zase znám pana doktora který studoval medicímu jen proto,že tam nebyla matematika.Pak se to na chovaní k pacientům odráží.Já vím,někdy jsou záchranáři chudáci.Vidíme to dnes a denně v telavizi.Kde jaký feťák a ožrala je napadne ne jen slovně.Ale za takový přístup paní doktorky ,jak popisuje zadavatelka,by možná si zasloužila na někoho takového narazit.No dnes máme pány doktor a lékaře.Já si raději vyberu vždy lékaře.Přeji Vám ať na ně máte štěstí a páni a paní doktoři a doktorky se Vám vyhýbají.

Dr.House
622 příspěvků 04.06.11 10:14

bábino..a já jsem co pro vás? :-P

Bábina
1450 příspěvků 04.06.11 13:23
Záchranná služba

Doktore,myslím,že už jsme si to několikrát ujasnili.Vy jste sorta lékař.To jsou ti co léčí.Sorta pan Doktor,jsou ti,co se jen ohání titulem a pacijent je jim na obtíž. :-) :-D

Dr.House
622 příspěvků 05.06.11 13:50

tak pacienti jsou to co většinu lékařů jen unavují…:-P

Bábina
1450 příspěvků 05.06.11 16:43
Záchranka

Hele doktore,nechte toho.já vím,že dělat na záchrance není žádný med.Dnes aby doktor nosil zbrojní pas a pistoli.Ale pacijenti,ti,co jsou opravdu nemocní by ocenili lékaře,s trochu lidským přístupem(o Vás nemluvím)a ne ty co studovali kvuli titulu a ne proto ,že chtějínadneseně řečeno sloužit dobré věci a zachraňovat životy.Ta vase řada titulů by Vás k nafoukanosti opravňovala,ale to by jste tu nebyl a nešil do mně.Tu paní doktorku bych tady nehledala.

Dr.House
622 příspěvků 05.06.11 17:36

já mám svůj svět ve kterým kouzlím zázraky…náhody neexistují a ,,bůh,, nebo někdo takovej…je jen sarkastická shoda se štěstím,které bud máte nebo se vám vyhejbá..ale zase záleí na co to štěstí máte…většinou štěstí ani neexistuje …

Bábina
1450 příspěvků 06.06.11 17:28
Záchranka

Řečičky ,řeči doktore.Jen se přiznejte,že když nevíte co vás na konci čeká Vám osobně i kolegům není dobře po těle.Může to být nemocná babička ,která je ráda ,že Vás vidí(teda ne zrovna Vás osobně)Nebo to může být nadupaný ožrala ,který se bude ohanět nožem.Já pokud bych do toho mohla kecat,jako že nemůžu,nechala bych Vás všechny vyhlásit za veřejné činitele.Nebo mi můžete vysvětlit,proč někdo může projevit s nemocným soucit a lidské cítění a někoho jeho práce obtěžuje?Co třeba Hypokratova přísaha?Já myslela,že lékařství není práce ,ale poslání.Já osobně naštěstí mám lékaře,kteří tomu také tak rozumí.A těm co to mic neříká by měli sebrat diplom.

Dr.House
622 příspěvků 07.06.11 07:45

Hypokratova přísaha?..znám ale moc mě nezaujala…
já tu práci dělám protože jí miluju bábino…a věřte nebo ne, ale když někam přijedu, lidem se vždy změní výraz v očích…víte co tam v nich mají?..naději! že se o ně někdo postará a pomůže…a o tom to je…dál už to rozvádět nebudu, nebo se tu rozpláču nad svýma kolegama, kteří jezdí rychlou (ted to myslim jako všeobecně)…

Váš příspěvek