Jak snížit cholesterol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pafic
1 příspěvek 10.07.10 17:28
Snížit cholesterol

Palmový olej je bez cholesterolu a je jednodruhový. Je zdraví a velice dobrý .Snese vysoké teploty smažení a je bez zápachu jídlo chutná uplně jinak .

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 12.07.10 16:37
Vysoký krevní tlak

Výborný je nálev z ostropeřce a hl avne pohyb a dodržovat jídelníček.

Hanka.XY
71 příspěvků 13.07.10 13:30

Dobrý den, a jak se takový nálev dělá? Jen se to zalije a nechá a nebo jinak:)? Děkuji!

Bábina
1450 příspěvků 13.07.10 13:54
Cholesterol

Protože jsou to tvrdá semena je třeba čajovou lžičku byliny přejít varem,Pozor jen přejít,ne vařit a pak pod pokličkou nechat asi 8 min louhovat.Ale jesli máte dobrý chrup,je možné semínka baštit jako ,třeba oříšky,nebo u mlýt a před jídlen vzít prášek na špičku nože.Zádrhel pro tuto variantu je v tom,že semena se musí umlet pokaždé čerstvě.Můžete si vybrat variantu,která vám bude vyhovovat.Jinak další byliny jsou třeba čaj z jablečníku,roz­razilu lékařského,čekanky ,ale i pravý zelený čaj.Já osobně jiný nepiji.Lze také doporučit čase složené z několika účinných bylin,ale pro lajika je to obtížné.Čaje připravujeme(tedy mimo ostropečce),nor­málním zalitím lžičky byliny horkou vodou asi 8Ostupnů.A přikrytý louhovat asi 5 až 1O min.pokud budete mít zájem o čaj složený z několika bylin,klidně se ozvěte.

Jerzy
4 příspěvky 13.07.10 22:35
Zdrava vyziva

Pokud nekdo chce snizit cholesterol a vysoky tlak,tak doporucuji zacit se spravnym stravovanim a ne se ladovat vsim co clovek doma najde.Ted v lete ani moc clovek hlad nema a tak by si mel spis dat neco lehkeho,treba nejaky koktejl spoustu ovoce,nejaky ten caj atd.

Bábina
1450 příspěvků 14.07.10 07:30
Cholesterol

To je základní předpoklad, všeobecně známý.Proto jsem ani o tom nepsala.Čaje a různé pomocné léčby jsou tu pro ty,co přes rady lékařů,mají stále potíže,protože trpí přštítnou žlázou,ROS a nebo metabol.syndromem.

Hanka.XY
71 příspěvků 14.07.10 11:27

Bábino, děkuji za radu, zkusím to udělat:) Vždycky jsme s babičkou chodily na různé bylinky a ona mi pak dělala skvělé čaje, tak bych na to mohla navázat a zase něco vyzkoušet:)

Bábina
1450 příspěvků 14.07.10 11:38
Cholesterol

Jasně,moje babička říkávala:Není bylina ,aby na něco nebyla.A přírodní lékárna má neomezené použití.Když budete potřebovat poradit,klidně se ozvěte.Přeji hodně zdraví a pěkné léto.

Hanka.XY
71 příspěvků 16.07.10 11:37

Děkuji, Vám také:)

Bábina
1450 příspěvků 16.07.10 11:45
Cholesterol

Koukala jsem,že máte také zavedenu osobní stránku,tak pokud budete mít nějaké dotazy,které třeba ostatní nezajímají,nebo je to na delší psaní klikněte si na mojí obálku a napište co potřebujete vědět.A Děkovat opravdu není zač.Bábina osobně

cenzura  01.01.11 18:41
rada

Ahoj.Ked ide o znizenie cholesterolu je vyborna kvetina Aloe vera,teda jej vnutorna cast listu.Je to ozaj uciné.

Bábina
1450 příspěvků 01.01.11 19:17
Cholesterol

Hm,možná máte pravdu,ale já to nemám ověřené a ani potvrzané od jiných bylinkářů.Pokud Vy ano ,tím lépe.Neověřené rady já nedávám.Dužinu,tedy ,jak říkáte vnitřek aloe,používán a zahojení ran a odřenit a výtažek na čistění těla třeba po chemoterapii,nebo dlouhodobém užívání léků.Na cholesterol je mnoho bylin a kdokoliv bude mít zájem,mohu mu doporučit tu speciálně jeho,a mnohokrát ověřenou a vyzkoušenou,ale podle mně chrourání ostropestřce je nejjednodušší užití,pokud cholesterol nedosahuje závratné výše,Pak už by se musela hledat příčina jinde než ve stravování.

LesBles
1 příspěvek 03.02.11 09:46
Pro Bábinu

Dobrý den,náhodou jsem se dostal na tyto stránky a Váš slovní i myšlenkový projev je mi sympatický :-).Je mi49,cholesterol 8,5, nemám nadváhu,nijak zvlášť nezdravě se nestravuji?OV mě tlačí do prášků,což se mi moc nechce.Zkoušel jsem lecitin,nepomoh­l.Jinak mám už léta brnění končetin,bez neurol. nálezu.Zajímal by mě Váš názor.Díky a pěkný den.Pavel

Bábina
1450 příspěvků 03.02.11 10:28
chorlesterol

A to Vám dávají prášky bez vyšetření příčiny?Vaše krev je přímo tuková polévka.Můžete mít podle mého soudu poruchu štítné žlázy nebo metabolický syndrom.Podle psaní na PC to težko rozhodnu,ale v každém případě požádejte svého lékaře o endokrynologické vyšetření(páni,já to slovo napsala dobře).Pro Vás ostropestřec,je jen jako třešnička na dort Vám už musím napsat něco razantnějšího­.Zkuste čaj z 4Og rozrazilu-nať,2Ogpamtelišky-kořen a nať,2Og měsíčku zahradního,1Og sporýše -nať a 10g smilu písečného.ˇCaj je nejlepší si pripravyt najednou na celý den do termosky a prostě ho popíjet.Příprava jako obvikle 1 vrchovatá lžička na 1|4l vařící vody a 5-7 minut přiklopené louhonat.To termosky pochopitelně v poměru.Čaje je potřeba přec den vypít asi litr.K tomu můžete přidat zelený čaj,který má dobré účinky na snižování cholesterolu a je to dobrý antioxidant(proti rakovině).To všechno můžete,ale t,o co by jste opravdu měl udělat ,nechat se vyšetřit proč ten cholesterol je tak šílený.Ještě je dobré doplnit užívání čaje o kapsle pupalkového oleje.Prodává se i na lžičku,ale kapsli určitě oceníte.A chce to zatím upravit i stravu.Možná se stravujete dobře,ale pozor na skrytý tuk v uzeninách ,sýrech atp.Těmto věcem se zatím vyhněte,sýry ano, ale neučné.A abych Vám udělala rodost tak občas,to zdůrazňuji,dvojku červeného vína.

Drak310
2 příspěvky 27.11.11 11:43

Dobrý den,

mám dotaz na byliny, které by mi pomohly při zvýšeném cholesterolu+ zvýšeném cukru v krvi. Nemám žádné problémy ( kromě stres zaměstnání a hodnoty krve mám vysoké, ale stále ještě v normě ). Klasická medicína nepřišla na nic, co bych měl v těle špatné.

Děkuji.
S pozdravem
Drak

Bábina
1450 příspěvků 27.11.11 12:56
Cholesterol

Někdo má vyžší cholesterol vrozeně a je živ a zdráv.Jen se zeptám na štítnou žlázu.Dělali Vám rozbor?Tam se většinou zrada najde.Ale čaj Vám napíšu.Nať rozrazilu lékařského 40g,kořen a list pampelišky 20g,květ měsíčku zahradního 20g,nať sporýše lékařského 1O g a nať smilu písečného 1O g.Na jeden šálek vody je polévková lžíce bylin ,ale uděláte 3 šálky najednou do termosky a budete usrkávat po doušcích přes celý den.Výborně pomáhá ale i zelaný čaj.Ne v sáčcích,to už je smetí.louhovaný asi 4-5 min pod pokličkou.A na víc můžete žvýkat i semena ostropestřce.Ale pokud jste hraniční myslím,že by to napravily 3 hrnky sypaného zeleného čaje a pozor na smažemé,a na živočišné tuky.A žádný Fasfood.Kdyby něco,napište.Ale jestli Vám nedělali ŠŽ, udělat.To je první příznak.třeba bude taky hraniční a máme to doma.pak by bylo lepší upravit tu.Bábina

Drak310
2 příspěvky 27.11.11 18:02

Díky za radu.ŠŽ mně zatím nedělali, jen slinivku a ta je normální. Ozvu se později.
Zdraví
 Drak

Bábina
1450 příspěvků 27.11.11 18:46

Jasně .Můžete i na soukromou.Kliknete na mojí obálku a jste tam.B

Striga
2 příspěvky 27.11.11 20:36
Max DHA

Zdravím! Už leta užívám Max DHA, je to rybí olej, ale molekulárně destilovaný, tudíž bez rizika, že si zaneřádím organizmus těžkými kovy (to vím od svého profesora chemie). Hladina mého cholesterolu ihned po prvních 3 týdnech užívání klesla z 6,5 na 4,2 a tam se drží dodnes. Moje děti mají od 2,7 do 3,2, což doktorka ohodnotila jako raritu a ptala se, čím své děti krmím. Bohužel, lékaři v ČR nesmí svým pacientům doporučovat potravinové doplňky, což Max DHA je. Tak se snažím radit svým známým a ti mi jsou opravdu vděčni za účinnou radu. Naštěstí se to dá sehnat i v ČR přes internet, donedávna mi to vozil známí z Kanady. Tak na zdraví!

Striga
2 příspěvky 27.11.11 20:41
Max DHA

Zdravím! Už leta užívám Max DHA, je to rybí olej, ale molekulárně destilovaný, tudíž bez rizika, že si zaneřádím organizmus těžkými kovy (to vím od svého profesora chemie). Hladina mého cholesterolu ihned po prvních 3 týdnech užívání klesla z 6,5 na 4,2 a tam se drží dodnes. Moje děti mají od 2,7 do 3,2, což doktorka ohodnotila jako raritu a ptala se, čím své děti krmím. Bohužel, lékaři v ČR nesmí svým pacientům doporučovat potravinové doplňky, což Max DHA je. Tak se snažím radit svým známým a ti mi jsou opravdu vděčni za účinnou radu. Naštěstí se to dá sehnat i v ČR přes internet, donedávna mi to vozil známý z Kanady.
Ještě dodávám, že jsou to tobolky, ty lze snadno spolknout. My si dopřáváme 2 denně. Tak na zdraví!

Bábina
1450 příspěvků 27.11.11 23:40
Cholesterol

Děkuji,tento přípravek neznám.Ale raději vždy chci vědět,proč se tak děje a ne každý dnes má tolik v peněžence,aby si takové potravinové dopňky mohl dovolit.Kdežto byliny jsou cenově dostupné všem a dají se koupit i u nás.A pokud se užívají správně.Maní stejný výsledek

KarolinaSt
1 příspěvek 28.11.11 10:05

Řekla bych, že mají lepší účinky než jakékoliv doplňky stravy a hlavně doplňky stravy nejsou přírodní.

Bábina
1450 příspěvků 28.11.11 11:19

No účinky možná mají stejné,ale byliny jsou opravdu čistá příroda.A není bylina,aby na něco nebyla.Po léčbě bylinkami Vám nezůstanou v těle odpadní látky jako plnidla nebo želatina a tak podobně.Ale znáte to, každý má tu svou ,za tu jedinou.A je na každém a jeho svobodné vůli a taky peněžence,pro co se rozhodne.

Fa
3 příspěvky 29.03.12 15:15

Dobrý den, tak asi jsem na to přišla jak se přihlásit.Prosím mám dotaz,byla mi zjištěna štítná žláza,byla jsem na sono vše v pořádku,ale mám tsh1.39ml ft420.25pmol uzliny v obl.kývačů nezachyceny,pravý lalok:18×13×38mm-4ml,pouze lehce nehomogenní,jinak prkt. normální,bez ložisk.změn.levý lalok: 17×13×35mm-4ml,obdobné echostruktury,jinak prak.normální,nez­většená,bez ložisk. změn thyreoidea.úbytek váhy nechutenství nasazen thyrozol 5mg 1/2-0-0denně 10.4.2012 jdu na odběr krve. Prosím o radu.

Fa
3 příspěvky 30.03.12 15:59
štítná žláza

Moc se omlouvám,ale nevěděla jsem kam to napsat,pani doktorka mi thyrozol vysadila den ze dne a já bych radu jaké bylinky bych mohla užívat moc děkuji

Nanynka691  20.04.12 18:45
MAX DHA

dobrý den,chtěla bych se zeptat na MAX DHA,píše se tam že snižuje tlak,je to nějak razantní?Tlak mám dost nízký,ale cholesterol bych snížit potřebovala,mám 6,2.Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 20.04.12 19:22

No pokud je to opravdu úplně čistý rybí olej možná,ale ryziko snížení už nízkého tlaku ??Co zkusit třeba ostropestřec.Pro­dávají už i kapky v bylinkářských prodejnách.Snižuje výborně cholesterol,čistí játra a tlak ouvlivňuje.pokud neseženete kapky,můžete koupit přímo bylinu,ale nedělat z ní čaj.Pokud máte dobré zuby staží lžičku tobolek rozkousat a zapít.A nebo další varianta,pomlít a užívat lžičku ráno a večer.Funguje výborně a nemá žádné vedlejší účinky.

Nanynka691  20.04.12 19:31

děkuji za radu,hned v pondělí zajdu k panu Grešíkovi pro ostropestřec a začnu ho brát.není u něho nějaké omezení,snese se sevším?

Bábina
1450 příspěvků 20.04.12 20:29

Omezení není a pan Grešík mývá i kapky.Sama nakupuji to co nepěstuji taky u něj.

Bordik  20.04.12 21:12

Na snížení cholesterolu pomáhá konzumace česneku.

Bábina
1450 příspěvků 20.04.12 21:42

Jistě ,ale nečetl jste asi,že dotazovatelka má nízký krevní tlak a česnek se přímo indikuje na vysoký KT.

rubinaj  08.05.12 23:09
cholesterol

Dobrý den,
občas také bojuji s cholesterolem, platí mi na něj dvě rady z dávných let od starších lidiček. Jednak konzumace celeru syrového samotného, dále mrkev+celer+petržel nastrouhat a k tomu třeba ředkev či co dům tzv. dá a je to zelenina, kápnout olivový olej. Na cholesterol platí vše, co obsahuje fosfor a draslík … takže i banány, není-li cukr v krvi. Pakliže je opravdu zle a hrozilo by zapráškování, udělám si týdenní kůru - od probuzení do usnutí každou hodinu do úst, co se vejde do pusy, jediné sousto a i velké, ne více a pít cokoliv a jakékoliv množství.od pondělí do čtvrtka odpoledne, víkend se jí normálně. Dojde ke změně metabolizmu, upraví se cholesterol, cukr a zhubne se asi 2 kg za týden. Jsem pak celkem fit. Každou hodinu jíst jen tolik, co se vejde do huby!! Vydržet. Jana :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 09.05.12 12:48

Tak tohle neznám,ale cholesterol se dá upravity již uvedenými bylinami a nebo úplňkovou čistící kůrou.Ale chce to odšťavňovač.V době kdy je v kalendáři namalovaný úplněk se jí ještě normálně,ale ráno druhý den se každé 3 hodiny vypije šťáva z mrkve,cerelu,nebo pastiňáku.Lze i dohromady.Stačí sklenice,ale je možné jí vypít co hrdlo ráčí.Ovšem mezi tím po celé tři hodiny pouze a jen čistou vodu.A i tady něco na váze jde dolů.Ale úplně nejlepší,je vyvážení a pestrá strava .

lafibera  30.11.12 18:17
cholesterol

Dobrý den, chci se zeptat co na vysoký cholesterol v mém případě:mam špatnou štítnou žlázu beru Euthyrox50 denně zhruba 3roky, ted mi našli vysoký cholesterol:celkový-6,8,HDLcholesterol-2,17,Index cholesterol-3,1,LDL-3,60,Triacylgly­ceroly-1,82.Mam dost nízký tlak, vážim 45kg a je mi teprve 23let.Ted mě ol poslala do poradny.Je něco co mi může pomoci cholesterol snížit? prosím o radu :?

fran007  18.11.13 09:54
Jen ne palmový olej

Proboha jen ne palmový olej! Naopak obsahuje více nasycených mastných kyselin než sádlo a přispívá k obezitě a vysokému cholesterolu! Bohužel je běžně používán v potravinářském průmyslu (sladké pečivo, apod.). A to už nemluvím o tom, že jeho pěstování je spojeno s rapidním kácením pralesů v Asii a rychlým vymíráním takových ohrožených druhů, jako je orangutan.

Pro více info doporučuji tento odkaz: http://cs.wikipedia.org/…v%C3%BD_olej

levadka  11.12.14 17:59
zvýšený cholesterol

Zdravím vás, po preventivní prohlídce mi lékař řekl, že mám mírně zvýšený cholesterol. Vyšetření na štítnou žlázu mám v pořádku. Mám dotaz kde a jaký druh čaje bych si měla koupit? Doktor mi řekl, že mám upravit jídelníček, ale pravdou je, že masné nejím, snažím se konzumovat hodně zeleniny a zjištuji, že jen přibírám a občas se citím fakt utahaná. Je mi 46 let. Nechci dojít k tomu, že do mě doktor bude cpát léky. Zatím žádné neberu a ani nechci. Je fakt, že mám sedavou práci a moc pohybu nemám, což bych asi fakt měla změnit. Tak prosím o radu jak na ten cholesterol? Děkuji

peterjabb  19.12.14 08:33
Zvýšený cholesterol

Levadka na zvýšený cholesterol je čistě přírodní produkt Emulips forte a Omega3 complete. V případě zájmu můžete mít produkty se slevou až 40%. Pokud se pro ně rozhodnete napíšu Vám dávkování a zašlu podrobnější informace. Ale nevím kam je zaslat.

petraukulele
16 příspěvků 29.06.15 16:24

K návodu, jak snížit hladinu cholesterolu by mohlo pomoci mikroskopické vyšetření krve… je to trošku jiné než u doktora, protože poradce se snaží pak sestavit jídelníček, aby problém vyřešil, místo předpisu prášků, ale účinné je to také a pro tělo jistě přirozenější

vladman
11 příspěvků 07.10.15 15:19

Je mi 49 let a každý druhý rok absolvuji od zaměstnavatele preventivní prohlídky, kde mimo jiné se provádí i vyšetření z krve, z toho tedy i na cholesterol. Nijak zvlášť se nehlídám, mám nadváhu (cca 15kg),rád si dám tučnou uzeninu,1× za týden sporcuji 150gr pytel chipsů,1-2 pivka denně. Každý den užívám doplněk stravy, buďto (v tobolkách) Lecithin, nebo Omega 3,dost často jen tak samotné rozinky (zlaté).Před dvěma lety jsem měl cholesterol asi 5,4-5,5 teď 4,5. Je to možný? Nebo by bylo lepší nějaké speciální vyšetření?

marryp
1 příspěvek 12.01.16 11:56
cholesterol 7,2

Práve dnes mi lekárka oznámila, že mám vysoký cholesterol.Jem veľmi striedmo až veľmi dietne, hýbem sa, nei som obézná. Čo môže byť príčina??? Čo mám robiť???
poradte

Marie Hudečková  10.04.16 20:56
Co kromě tablet

Dobrý večer. Začal se mi před očima houpat svět. Zašla jsem k lékaři a naměřili mi 160/75 a cholesterol 10,6 LDL 7,5 vidím že to není sranda važim 66kg a dostala jsem v 59letech první tabletky

Lenka 777  15.04.16 20:42
Cholesterol

Dobrý večer. S cholesterolem se léčím již několik let. Beru lék Sortis 10 mg a při této léčbě se mi doteď dařilo držet hodnoty v normě. Nebo jsem si to alespoň myslela. Moje nová obvodní lékařka mi nechala udělat krevní testy skoro na všecko a rázem jsem byla v šoku- cholesterol 11! Taky mi zjistila mirně zvýšené jaterní testy a hodně vysoké hodnoty štítné žlázy. Prý za vše může ta štítná žláza, která mi skoro nefunguje. Dostala jsem lék Letrox a pozvánku na odběry za dva měsíce. Tak doufám, že se to spraví. Držím cholesterolovou dietu a mírně cvičím, jsem totiž hodně unavená, to je taky od štítné žlázy.

Hanislava  28.04.16 09:53

Dobrý den,
je lepší ostropestřec ve formě kapek (s obsahem lihu), nebo v oleji?? Ptám se kvůli játrům, pokud je chci zregenerovat.. Jak je to s účinností těchto dvou forem?

Magi81
9 příspěvků 05.12.16 12:58
ostropestřec

Souhlasím s ostropestřcem, krásně čistí i játra. akorát se to moc nedá pít… :(

Lenka 777  06.12.16 12:26

Semena ostropestřce pomelu na kávomlýnku a užívám tento prášek do jogurtu anebo jen samotný zapít vodou. Denně 2 vrchovaté čajové lžičky.

Lenka 777  06.12.16 13:08

Ostropestřec mi pomohl dostat hodnoty cholesterolu do normálu. Lék Sortis jsem po mnohaletém neúspěšném užívání (se souhlasem obvodní lékařky) vysadila.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu