Nadměrné pocení u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BMarkéta  21.10.10 11:40
Slaný pot

Dobrý den,
synovi jsou 3 roky, od malička se hodně potí, ale teď od srpna se potí tak, že má na polštáři velké slané mapy. Dnes jsme byli na prohlídce u pediatra, který řekl, že vzhledem k tomu, že moc netrpí na záněty průdušek to bude vést v patrnosti a na žádné vyšetření ho posílat nebude - mně to tedy docela znervóznilo a šla bych raději na potní test, ale těžko pediatra přinutím - co si o tom myslíte vy?
Děkuji
Markéta :oops:

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 21.10.10 14:00

já si o tom myslím že ste další adept do kategorie ,,mamka roku,,…každopádně potní test je dobrá volba - ale pokud vážně netrpí na záněty DCH tak ten test bude docela zbytečný…
takže se zeptám a pomůžu…

kolik toho vypije synek /den ?
a pokud ráda topíte a synek má velkou přinu plnou báječného peří…tak se potí proto, že je mu prostě vedro… pokud ne, a pije hodně tak tělo jako organismus vylučuje touto cestou škodliviny…

BMarkéta  22.10.10 13:48

Děkuji,
tím jste chtěl naznačit, že se plaším zbytečně? :-) POkud by to tak bylo, byla bych šťastná..
Ale - syn pije dost málo, nabízím mu často, ale řekla bych 2-3 hrnky za den.
Teplotu v bytě máme cca 23st, spí pod slabou dekou z dutého vlákna i přes zimu.. Potí se hodně celý život po usnutí, po zbytek noci už ne.. Ale slané mapy na polštáři nikdy neměl, přestože měl polštář zpocený, mapy od soli se mu začaly dělat v srpnu.. Přiznám se, že jsem mu i dceři zkoušela mírně olíznut čelo a syn byl o dost slanější :oops:
Díky Markéta

Dr.House
622 příspěvků 22.10.10 16:04

aha - tak v tom případě pokud ste i toto řekla vašemu OL a nic s tím neudlá tak je to idiot!

já osobně bych vám doporučil potní test, i kdyby negativní, tak ale prostě pro jistotu.

pokud je slaný a má slané čelo už jenom na chut, tak je to známka cystické fibrosy, a je to jeden z prvních příznaků vůbec…

co krystalky? nemá je někdy v podpaždí třeba když se ráno probudí nebo během dne nebo noci?

Dr.House
622 příspěvků 23.10.10 08:26

víte, Bmarkéto…admin se zase nudí tak mi maže komentáře …každopádně ted vím asi proč…neuvdomil jsem si toho, že jsem vám sem poslal odkaz na cizí stránku…takže to tentokrát chápu…každopádně, nevím zda ste stihla na ní kouknout nebo ne, každopádně dejte vědět ..popřípadně bych vám jí poslal na mejla třeba…

Bábina
1450 příspěvků 27.10.10 18:46
Pocení dětí

Dovolíte abych vstoupila do diskuse?Když byla moje dcera malá,také se strašně potila.Jako vyjevená :-) maminka jsem s ní mazala k lékaři a mladinký pan doktor mně poslal s dítětem na rengen na TBC.Do rána jsem se probrečela.Na rengenu se hodný starý pan doktor zeptal co se děje,že brečím,protože myslel,že mi snad dítě umírá.Já mu všechno vypověděla . Pan doktor byl milý a vzal mně za ruku aby mně utěšil.A pak se zarazil,a problém vyřešil jednou větou.Povídá:Ma­minko oblékejte holčičku,podle toho,jak je zina nebo teplo jí a ne Vám.Na to ho přivedly moje ledové ruce.Drahý starý pan doktor.Opravdu z pocení mojí dceru vyléčil. :-)

poulin  11.03.12 11:58
nadměrné pocení kojence

Dobrý den, mám pěti měsíční holčičku, také se nadměrně potí, a to hlavně ve spánku, při kojení a také když se více ohybuje, či se rozpláče…mohu říci , že ji oblékám na lehko, větrám ,ale nic nepomáhá a malá se stále spocená a vše na čem lezí je mokré(postýlka, krací deka, já…nejvíce se potí na hlavičce a za krčkem…mám to nějak řešit změnou své stravy-kojím, nebo ji podávata více tekutin ? nebo jít na nějaké vyšeření( jinak nachlazená není? Je celkově dost neklidná, hodně sebou háže i když usíná a často se s křikem budí, a pak je celá mokrá (tedy hlavně pod hlavičkou). Deku má tenkou z dutého vlákna.

Renata Dolejsova  22.05.12 21:02
Nadměrné pocení kojence

Dobrý den,můj roční syn se také šíleně potí,nejvíce na hlavě a krku,je velmi neklidný a ze spaní se také budí s pláčem,škube sebou a to i ze spaní. Jelikož jsme chodili na rehabilitace,tak nám fyzioterapeutka řekla,že to je způsobené hypertonií-to je zvýšené svalové napětí. Dětičky jsou dost nervózní,každá stresová situace způsobí,že jsou velmi napjaté. Dejte pozor,až si začne dcerka stoupat a ťapkat podél nábytku,aby nechodila na špičkách,mohlo by jí to zůstat. My každý den několikrát masírujeme chodidla i ručičky a snažíme se vyvarovat stresu- teď třeba máme období,kdy se bojí lidí,které nezná,nebo které nevídá tak často,takže k němu nikoho cizího nepouštíme a je klid.

dzony335  12.09.12 13:49
potenie

Ahoj, volám sa Jana mám 13 a strašne sa potím, neviem prečo. Poradili by ste my?

Aloika
2 příspěvky 25.09.12 15:16

Zdravim vas, muj syn, kdyz mu bylo asi 6 let, mel stejny problem, byli jsme u detske lekarky, ta nam sama udelala potní test, aby vyloucila plicni nemoc. Prosim trvejte na nem, jde preci o dite vase. Dzrim palce ta vse dobre dopadne

LuckaKa  08.03.13 12:51
zpocené nohy

Zdravím, my máme ročního kluka a na nohy se začal zvedat v devátém měsíci. Od té doby mu dáváme boty, ale taky od té doby se mu strašně potí nohy. Na těle to je v pohodě. Používáme opravdu kvalitní boty, ale i tak se potí. Každé tři hodiny mu měním ponožky i boty, protože jsou úplně mokré a mám strach z plísně. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? U doktorky jsme zatím nebyli.

JanaKlp  03.05.13 12:58
pocení nohou

Dobrý den, syn (2roky) také se mu potí nohy, doma to celkem jde, má otevřené boty, ponožky jsou trošku zpocené. v botaskách či jiných botách má po dvou h. venku úplně mokré ponožky. těžko říci, jestli je moc oblečený, myslím, že ne. kolikrát bych řekla, že mu je zima - ma studené ruce a nos, ale ponožky jsou spocené. zatím to řeším pouze kvalitní obuví, častější výměnou ponožek - ponožky se snažím kupovat co nejkvalitnější bez umělin. možná v létě mu ven ponožky nebudu dávat.

jasper  31.01.14 10:53
nadmerne poceni

Dobry den :prosim vas o radu mij syn sa poti od narozeni je to horši začal chodit do školy a domu z družiny chodi tak mokry ako by som to pradlo vyndala s pracky vyždimane. Na potovych testoch sme boli su ok.Je z toho velmi často nemocny protoze je v družine a kym pride domu a je venku minus 5 stupnu tak je hned nemocny. Prosim poradte mi co mam delat. Dakujem.

Alena Vrublová  03.02.14 13:01
nadměrné ocení u dítěte

Dobrý den, moje dcera má 3,5 roku a trpí na opakované záněty dýchacích cest a průdušky. Chodíme na alergologii. Zjistili jí alergii na roztoče. Léčí se. Stále se potí na hlavě, krku a zádech, hlavně v noci a při námaze. Trpí na vodnaté rýmy a jde jí to do kašle a na průdušky až do astmatu. Je hyperaktivní a po zpocení má záda studená a pořád jí převlékám. Pije asi 0,75 - 1l denně. Prý jí snad chybí vitamín D. Nevím čím to je. Můžete mi nějak poradit? Mám s ní jít na nějaký potní test? Děkuji Alena

jitka1979  04.05.14 18:45
nadměrné pocení

Dobrý den, chci se zeptat můj syn má 3 roky a vždycky když jde spát tak se hodně potí a pak i když spí. Musí ho převlékat i dvakrát za noc, trpí na to už od narození. děkuji za radu

DasaLa  08.07.14 22:33
nadměrné pocení - pomoc

J

DasaLa  08.07.14 22:36

Náš syn se také velmi potí, hlavně po usnutí. Můžeme ho rovnou převléci. U něj je to také i tím, že je alergik a trpí na reflux. Jediné, co nám pomohlo, byla homeopatika. Správné určení homeopatik mu velmi pomohlo v mnoha ohledech. Lékaři si s tím nevědí rady. Nejvíc mě vytáčí, když se po vyčerpání všech medicínských vyšetření ptají: A jaké máte v rodině vztahy? Neříkám, že všude je příkladná výchova, u nás se o ni rozhodně snažíme a tyhle kecy mě vytočí.

PřJana  14.08.14 21:36
Homeopatika - reflux

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, jaká homeopatika pomohla na reflux?
Moc děkuji
 JanaP

IrenaHo
1 příspěvek 12.07.15 21:12
neustále zpocené ruce a nohy

Dobrý večer, moje šestiletá dcera má neustále nadměrně zpocené ruce a nohy a to bez ohledu ročního období, začínám mít pocit, že to již překračuje normální mez a začínám mít obavy. V každém případě se půjdu poradit s pediatrem, ale již teď se snažím získat nějaké informace. Mohl by jste mi prosím říci, svůj názor?
Děkuji, s pozdravem Karel

Váš příspěvek